offtopic
jani-wan 2016 ápr. 24. - 08:40:29
(84/644)
OFF
Kemény. Mark Hamill is durván beszólt most az Ébredõ Erõnek. :D
"In hollywood, ..... it's not important if it's high quality, only if it makes money"
"It doesn't matter if it's good, as long as it makes money, so because The Force Awakens made a lot of money, I can't .., it's doesn't .., it's not .., ergo it's good."

A végén már azt sem tudta hogy jöjjön ki ebbõl a mondatból, nehogy túlfikázza a filmet? :)
Tehát eddig az Ébredõ Erõt leszólta George Lucas, Harrison Ford és Mark Hamill. Sõt Hamill gyakorlatilag lesz*rozta :)
Szép.
1/10
Cola Energy 2016 ápr. 23. - 23:30:26 1/10
(83/644)
Mark Hamill a Transformershez hasonlítja az új Star Warsot: https://www.youtube.com/watch?v=3S2zsCaOOmE
Miért utálja Hollywood George Lucast? : https://www.youtube.com/watch?v=6xN6IdhTQ7A
1/10
Torolt Felhasználo 2016 ápr. 23. - 21:23:44 1/10
(82/644)
"sanitation worker": meg lehet nézni az összes képen KUKÁSOK vannak.
https://www.google.hu/search?q=sanitation&biw=1280&bih=891&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiy5-CJvKXMAhUGYZoKHQVsAlcQ_AUIBigB#tbm=isch&q=sanitation+worker

Ugyanezt doja ki a "sanitation jobs"
https://www.google.hu/search?q=sanitation&biw=1280&bih=891&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiy5-CJvKXMAhUGYZoKHQVsAlcQ_AUIBigB#tbm=isch&q=sanitation+jobs

És MINDEN EGYES Swii.review angol nyelven is azon csámcsog hogy a fickó nyavajás TAKARÍTÓ, tehát partvis helyett mi a kányát keres a kezében lézerstukker, biztos elsõ bevetése volt elõléptetés után.

Ezen nincs mit csavargatni, ezek a TÉNYek.
1/10
Torolt Felhasználo 2016 ápr. 23. - 21:15:26 1/10
(81/644)
Tehát rohadtul takarítók azzal a plusszal hogy az iható vízért is õk felelnek.
offtopic
jani-wan 2016 ápr. 23. - 20:57:56
(80/644)
egyik Törölt Felhasználó vitatkozik a másikkal :D

Szerintem felesleges ezen a részleten vitatkozni mert semmi jelentõség nincs a filmben semmiféle szempontból hogy akár egyik akár másik.
Egyébként ha muszáj akkor talán ezt érdemes elolvasni:

http://armypubs.army.mil/doctrine/DR_pubs/dr_a/pdf/atp4_25x12.pdf

2 perc keresgélés után ezt találtam lényegesnek:

"MISSION
1-8.
The mission of the unit field sanitation team is to assist commanders in maintaining the health and the well-being of the Soldiers assigned to the unit. They accomplish this by—
 Performing arthropod and rodent management control measures within the unit area.
 Supervising the disinfection of unit bulk water supplies and monitoring residual chlorine levels.
 Teaching Soldiers—
 Individual water purification techniques.
 The dangers of consuming food and drinks from unapproved sources.
 Inspecting unit-level food service personnel, feeding facilities, and food service equipment.
 Supervising the—
 Placement, construction, and maintenance of unit-level garbage disposal facilities and soakage pits.
 Placement, construction, and maintenance of field latrines and urinals and then conducting regular sanitation inspections.

Note.
Unit details, not the field sanitation team members, are responsible for constructing and maintaining field waste disposal facilities.

 Providing—
 Training, guidance, and inspections of personnel hygiene practices to establish and maintain high levels of personal hygiene.
 Information and assistance relating to individual preventive medicine measures to include use of the Department of Defense Insect Repellent System.
 Assisting in the selection of unit field sites and reporting the presence and location of suspected toxic industrial materials as necessary.
 Identifying and posting noise hazards in the unit area. Providing the unit commander a list of potential hazards within the unit area.
 Reporting findings of inspections to the unit commander"
offtopic
Törolt Felhasznaló 2016 ápr. 23. - 19:59:11
(79/644)
Katonáéknál a "sanitation" az egészségügyist jelenti.
Ezt tekergetheted ahogy akarod, még nem lesz igazad. Pont te vagy aki tükörben próbálja fordítani, ugyanúgy mint a csodás szinkront készítõk is.

Lásd pl:

- Majd Finn (eredetiben "he") elvisz téged a lázadókhoz.
- Tényleg, nem tudom a neved.
- Finn.

LOL
1/10
Torolt Felhasználo 2016 ápr. 23. - 19:10:21 1/10
(78/644)
Pontosabban "higiéniá"-t. Kifejtett szótári definicióval: "conditions relating to public health, especially the provision of clean drinking water and adequate sewage disposal".

Szóval tessék megtanulni angolul, nem ész nélkül a google translatet nyomgatni, és különösen nem szétszedni elemekre egy szókapcsolatot.

Finn elvileg egy nyavajás CSATORNATISZTÍTÓ ha szó szerint fordítjuk a "sanitation squad"-ot. Ahhoz képest a folyosósúrolás laza meló--
offtopic
Törolt Felhasznaló 2016 ápr. 23. - 18:49:47
(77/644)
A "sanitation" egészségügyet jelent.
1/10
Torolt Felhasználo 2016 ápr. 23. - 14:12:09 1/10
(76/644)
Finn a "sanitation"-nél szolgált, azaz r*hadtul takarító volt.
offtopic
Törolt Felhasznaló 2016 ápr. 23. - 12:32:06 Előzmény jani-wan
(75/644)
Finn az egészségügyiseknél szolgált, nem a takarítóknál.
jani-wan 2016 ápr. 22. - 23:52:11
(74/644)
OFF
Az elõzõt kiegészíteném, mielõtt jön az egyszemélyes belekötõ brigád.
"Lando Calrissian-t. Néger volt, nem volt erõltetett és/vagy felesleges a karakter, és sokak által kedvelt szereplõvé vált... "
és akinek a karaktere ellen nem volt ennyi bírálat, mint a rohamosztagos/takarító néger ellen.
jani-wan 2016 ápr. 22. - 23:46:18
(73/644)
OFF
És az honnan látszik hogy a két rohamosztagos az férfi?

De lényeg nem is ez, hanem mint írtam, a politikai (túl)korrektség. Az meg nyilvánvaló kellene hogy legyen a felsorolásból, ha egyébbõl nem is.
Nem beszélve arról hogy ha olyan sok embernek feltûnt pl. hogy a néger valójában csak azért van a filmben hogy legyen benne egy néger, akkor ez elég nagy hiba. És nem a négerséggel van a baj, hanem azzal hogy nyilvánvalóan erõltetett a dolog. Mint mondtam korábban, meg lehet nézni Lando Calrissian-t. Néger volt, nem volt erõltetett és/vagy felesleges a karakter, és sokak által kedvelt szereplõvé vált.

ON
Ez az egész nõ dolog nyilván azért jött elõ, mert SW7 fõszereplõje is nõ, és a Rogue One fõszereplõje is. Majd a SW8 is az lesz Rey-vel gondolom. Szóval szerintem nem a nõi fõszereplõ a gond, hanem inkább az ha mindig nõi fõszereplõ van. Mert az már sok. Egy férfinak.
1/10
Cola Energy 2016 ápr. 22. - 21:20:06 1/10
(72/644)
De a Rogue One nem lesz izgalmas. Ahelyett hogy bemutatnák a történetét, vagy valami, elég ha bejátszanak a végén egy 2mp-s Star Wars zenét, és az emberek máris elvannak tõle ájulva. XD. Szánalom.
Kovács kolléga 2016 ápr. 22. - 20:40:33
(71/644)
A feminista idiotizmusról az alábbi véleményt fogalmaznám meg:

Férfiként nagy rajongója vagyok a titkos ügynökös akciófilmeknek, ami azt jelenti, hogy nálam a James Bond-filmek jelentik az etalont. És tûkön ülve várom az új Bourne-filmet (végre megint Matt Damonnal). Nagyon kedveltem a Mission: Impossible ötödik részét, különös tekintettel Tom Cruise-ra ÉS Rebecca Fergusonra. Bármikor hajlandó vagyok megnézni egy Alias-epizódot (Jennifer Garnerrel) és természetesen a várólistámon van a The coldest city is (Charlize Theronnal). Következtetés: ha egy film/sorozat érdekes és izgalmas, akkor teljesen mindegy, hogy férfi vagy nõ játssza-e a fõszerepet.

Ennyi.
Kovács kolléga 2016 ápr. 22. - 20:24:10
(70/644)
Tán ágyba akarod vinni? :-)))))
Floodland 2016 ápr. 22. - 19:44:22
(69/644)
Kylo Renáta az nõ.
Floodland 2016 ápr. 22. - 19:42:26
(68/644)
A poszteren én is 5 faszit látok:

1. Finn
2. Han Solo
3. Po Dameron
4. Rohamosztagos 1
5. Rohamosztagos 2
jani-wan 2016 ápr. 22. - 14:44:23
(67/644)
Mondjuk én nem értek azzal egyet, hogy ez nyilvánvalóan feminista propaganda lenne, de az egyértelmû hogy az egész bûzlik a politikai (túl)korrektségtõl.

Te milyen poszter néztél?
(kép)
Akkor lássuk a politikai túl korrektséget:
Én látok 3 nõt: Rey, Leia, Cpt. Phasma
1 fehér férfit: Han Solo
1 maszkos férfit: Töketlen Emo Kajla
1 néger férfit: pánikoló takarító/stormtrooper
1 füstös pofa férfit: pilóta
2 rohamosztagost akikrõl nem tudni hogy néznek ki
3 robotot
2 idegent: Csubi és az a kocsmáros Izé


" Ma, ha valamiben néger van... akkor az propaganda"
Az, ha a néger fölösleges. Márpedig ebbe a filmben az.
Egyébként az elméleted már Lando Calrissian-nál megbukott.
Kolókapitány 2016 ápr. 22. - 13:34:12
(66/644)
Igaz,hogy a poszteren van 5 faszi és egy csaj,de feminista propagandafilm :D Ma, ha valamiben néger van, vagy egy hangsúlyos nõi szereplõ akkor az propaganda, mert amúgy nem lehet se érdekes jó nõi karaktert írni, meg se jó néger színészt találni ugye? Marha nagy divat ezt most mindenre ráhúzni.
jani-wan 2016 ápr. 22. - 13:23:34
(65/644)
Nagyon jó írás, és sajnos nagyon igaz.