Menedék

The Zookeeper's Wife
12 éven aluliak számára a megtekintése nagykorú felügyelete mellett ajánlott amerikai életrajzi dráma, 124 perc, 2017

Értékelés:

69 szavazatból
Szerinted?
Igaz történet egy nőről és anyáról, aki százak megmentője lett a második világháborúban.
1939-ben Lengyelországban Antonina Żabińska, és a férje, Dr. Jan Żabiński vezették és gondozták a virágzó Varsói Állatkertet. Amikor hazájukat megszállják a nácik, a megdöbbent Jan és Antonina azzal szembesül, hogy ezután a Birodalom újonnan kinevezett fő zoológusának, Lutz Hecknek kötelesek jelenteni. A saját eszközeikkel harcolva Antonina és Jan titokban az Ellenállásnak kezdenek dolgozni. Tervet eszelnek ki arra, hogyan tudnának életeket menteni a varsói gettóból. Ám ezzel Antonina magát, sőt a gyermekét is nagy veszélybe sodorja...
Bemutató dátuma: 2017. március 30. Forgalmazó: UIP-Duna Film

Stáblista

Hozzászólások

Szerinted?
4/10
cinemad febr. 15. 23:14:54 4/10
Ez a film szerintem elég gyenge lett. Nyilván ne keverjük össze a film alapjául szolgáló történetet az abból készült filmmel. Ha a világ legszebb embere állna nekem modellt az általam készített festmény akkor is csúnya lenne... Sajnos a színészi játék engem nem ragadott magával, a cselekményvezetés sem volt túl jó, de legalább unalmas. A díszlet, tömegjelenetek pedig nagyon low budget érzetet keltettek. A legnagyobb problémám magával a főszereplővel volt, pedig általában Chastain nagy rajongója vagyok. A szinkron címén produkált cincogás már-már annyira tragikus volt, mint a film valós eseményei. Teljesen hazavágták vele az egészet, és lehet két pontot ezzel vettek el az értékelésemből. Még akkor is, ha hang nélkül is bénának hatott az egész karakter és a színésznő nonverbális kommunikációja sem volt finoman szólva sem meggyőző. Tipikus esete amúgy annak, hogy mennyit tud rontani a sokat magasztalt magyar szinkron egy filmen. A nácik szörnyűségeit már (talán túl) sokszor és film szempontjából jobban képernyőre vitték korábban, ne menjünk messzebb az amúgy alaphelyzetében is hasonló Schindler listájánál. Az állatkerti helyszín és maguk az állatok jelentették itt a legnagyobb pozitívumot. Ugyanakkor azt is érdekes olvasni lejjebb a hozzászólások között, hogy az állatok lemészárlása mennyire megrázza a nézőket egy olyan filmben, ahol sorra kínozzák és pusztítják el emberek tízezreit. Lehet épp azért, mert már annyiszor megfilmesítették ezt, hogy emberek egymás utáni fejbelövésére immunisak vagyunk a képernyő előtt, míg egy elefánt vagy egy antilop...?
10/10
Roland75 2025 jan. 25. - 10:49:19 10/10
Aki szereti ezt a korszakot annak tetszeni fog, persze itt nem a zsidóüldözésé a főszerep,
DUNAWÖLD 2023 márc. 18. - 17:30:52
A háborúk alatt az állatok magukra lettek hagyva, éhen pusztultak, vagy kiszabadultak, és úgy lett végük.
Ezt látni emberkínzàs.
Hogyan lehet bemenni egy menhelyre, és nem összeomlani a keserűségtől, csak egyet megmenteni?
Egyszerre annyian legyenek ott, ahàny àrva àllat van, mindenki hozzon ki egyet.
Siralmas az állatok kiszolgaltatottsàga.
Kuttyánszki 2022 szept. 20. - 14:44:48
Kb. 10 percet láttam belőle.
Eleinte azt hittem, azért nem fogom végignézni, mert irritáló a női főszereplő, és főleg a szinkronhangja..(nem tudom ki) az a cérnavékony , óvodás hangú nyafogás, és mint egy fogyatékos , úgy viselkedett..
De mindez semmi ahhoz képest, mikor beindult a cselekmény ..1939. szeptember 1.. :(
És mikor
SPOILER!!

katonák sorfala jött puskával és lelőtték az elefántot!!!.. :'(


. :'(
SPOILER vége
...abban a pillanatban lekapcsoltam!! :'(

Sajnálom, mert úgy látom, sokak szerint jó film :(
offtopic
luci87 2020 okt. 10. - 15:59:54
Off. Tud valaki ehhez a filmhez működő letöltési linket?Köszi előre is.
10/10
Vica macska 2020 márc. 15. - 12:12:55 10/10
♥️
8/10
idõjós1010 2018 jan. 27. - 19:12:04 8/10
Új oldalról mutatja be a Második világháború borzalmait. Végre nem zsidókat látunk a fõszerepben, és nemis katonákat. Olyan nagyon mélyen hála az égnek nem is mentek bele a kegyetlenkedésekbe, sokkal inkább az állatkerttel foglalkozott a film, úgy mint hatákony menedék. Viszont Antoninaönkéntes, vagy önkéntelen kihasznált, ill kiszolgáltatottsága, nõiességébõl eredõen, számomra rontott az összképet. Értem én, hogy ez valószínûleg valóságból merített elem volt, de ettõl még nehéz volt elfogadnom.
Mermaidlife 2017 nov. 11. - 19:48:21
Igazan meghato film volt mar az elejen osszefacsarodott a szivem. Meg nem is lattam olyan filmet, ahol azt is bemutatjak, mikent szenvedtek az allatok a masodik vh. idejen (is). Tele van erzelmekkel a film, a szineszek tokeletesen jatszak a szerepuket es minden jo, ha a vege jo. A happy endnek kifejezetten orultem. :) 10/8
10/10
caomilla4 2017 okt. 21. - 18:19:16 10/10
Eszméletlen jó film. 10/10
Hanyasvagy 2017 okt. 02. - 07:42:55
SPOILER

De akkor hogy vitték ki az embereket? Mondjuk a prof egyszer ugye szól, hogy a krumplihéj jó lesz a levesbe, ne vigyék el

Számomra a sok sablon mellett a legsokkolóbb a gettó kerítésénél fotózkodó fiatal pár. Csak egy pillanatra látszanak, lehet sokan észre se vették, de ezért már érdemes megnézni. Ilyenek vagyunk ....
Összes hozzászólás