A privatizáció - a manilai Mindának, a sowetói Bonganinak és a brightoni Simonnak - nem csak elvont fogalom, hanem valóságos fenyegetés, amellyel nap mint nap szembenéznek. Epizódokból építkező dokumentumfilmjében Florian Opitz a privatizáció - amelyet gyakran olyan intézmények kényszerítenek ki mint a Világbank vagy a Nemzetközi Monetáris Alap - egyes embereket érintő következményeit vizsgálja a föld különböző pontjain. Az egymásba kapcsolódó történeteket a privatizációkért felelős "másik oldal" megszólalásai és olyan szakértők kommentárjai ellenpontozzák mint a Nobel-díjas Joseph Stiglitz, aki átállt a vesztesek oldalára.
Bemutató dátuma: 2008. január 17.
Forgalmazó: Best Hollywood
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Hozzászólások
karthauz
2008 szept. 26. - 00:29:57
<b> A film szerintem is jó, és az alábbi linken megnézhetõ. Nagyon remélem nem nálunk forgatják a következõ részt... Pedig lenne javaslatom.
Például az, hogy Magyaro-n privatizálták a GÁZMÛVEKET vezetékekkel, mindenestül, potom pénzért, garantált!! 10%-os haszonnal.. És ki vette meg???
A FRANCIA ÁLLAMI GÁZMÛVEK, és ma is azok üzemeltetik...
Gaz de France Csoport -Égáz Dégáz Zrt... http://video.google.com/videoplay?docid=-7580290664920116209
Teljesen igazad van Szöcske. Én tegnap láttam a hírTV-n, de teljesen ledöbbentett. Aki nem látta nézze meg ugyancsak a hírTV-n az ismétlést, szombaton (09.27) 21.30-tól.
Csak a vak, vagy a gyengeelméjû nem veszi észre, hogy ez, ami ebben az országban folyik, az egyenesen ahhoz vezet, hogy a következõ, ugyanilyen témájú filmet itt lehetne forgatni.
Ez a kormány(?) a közmûvek privatizálásából reméli a a költségvetés lyukait betömködni. Minden önmagára valamit adó kormányzat - többek között - ezt védelmezi utolsó leheletéig is akár. Nem akartam politizálni, de ez sajnos szigorúan hozzátartozik a témához.
...a közszolgáltatások (pl. egészségügy) fenyegetettségének egyik tényezõje, hogy nagyon rossz állapotban vannak. Arról van szó, hogy Magyarországon a hatalmi elit elõször kiszivattyúzta a közszolgáltatásokból a javakat. Bizonyított, hogy évrõl-évre kevesebb forrás jutott a közszolgáltatásokra, majd most, amikor teljesen lerohadt ez a szféra, azt mondják, hogy nem lehet már mást csinálni, csak privatizálni lehet. Ugyanezt csinálták az egyszeri vállalatvezetõk a termelõ-iparral a privatizáció során.
Úgy gondolom, hogy amennyiben az egészségügyi törvény elfogadásra kerül, annyiban egy már meglévõ folyamat intézményesül, így a társadalom megosztottsága abban, hogy az egészségügyi javakhoz hogyan tudnak hozzájutni, még inkább erõsödni fog.
(Szalai Erzsébet)
Hát pl. legalább elgondolkodtatnak! Mármint a film készítõi!
Hogy pl. szabad-e mindent a piac (farkas)törvényire bízni?
Hogy közgazdaságilag azonos (piaci) probléma-e, mondjuk a divatcikk (bugyi, nyakkendõ stb.) termékek piacosítása vagy az egészségügy, az áram-, gáz és vízszolgáltatás!? Vagy éppen a vasút (a nem éppen bíztató angol példa)!?
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások