Állami áruház

12 éven aluliak számára a megtekintése nagykorú felügyelete mellett ajánlott magyar zenés vígjáték, 98 perc, 1952

Értékelés:

146 szavazatból
Szerinted?

Értékelés:

146 szavazatból
Szerinted?
Vetítések:
14:00, vasárnap (december 24.)
Hír TV
Egy állami áruház és sok-sok dolgozója élete elevenedik meg ebben a dallal, szerelemmel, jókedvvel és muzsikával átszőtt zenés vígjátékban. A film főhőse Kocsis, a munkásból lett igazgató, aki végre "új szellemet" visz be az áruház régi beidegződésekkel, kapitalista szemlélettel és szokásokkal gúzsba kötött életébe.
Forgalmazó: Örökmozgó

Stáblista

Hozzászólások

Szerinted?
vino-et-veritas dec. 23. 11:23:54 Előzmény = = =
Vélhetően az "aknamunka" további bemutatása, meg a "feketézők" lebuktatásának a dramaturgiája miatt valamilyen módon "színen" kellett tartani.
OFF
Hozzátéve, hogy a magyar politika általában nem szokta csak úgy az "út szélén" hagyni a kiszolgálóit vagy, aki még fontos lehet számára (Rákosi előtt-alatt-után, egyaránt)...
= = = dec. 23. 01:28:49
Dancs a leváltása után hogyan, milyen minőségben maradhatott az áruházban, továbbra is vezető pozícióban, még a titkárnőjét is megtartva? Ezt nem értem ebben a filmben. Rákosi idején, ha egy állami vállalat vezetőjét leváltották, az akár halálos ítéletet is jelenthetett, de legalábbis lecsukták vagy internálták az illetőt. Legenyhébb esetben nyugdíjazták, vidékre helyezték vagy kapott egy teljesen jelentéktelen posztot valami más helyen.
Izma-el Farad nov. 26. 13:27:00
nem sokkal jobb lenne a jelen mozija ha az akkori Nagy színészlegendák gyereki vinnék tovább a stábot biztos lennének tippjeik amiket csak ők tudtak valahogy jobban is elviselném mint ezt a mai farizeusi baloldali művészvilágot(ami bárgyú bugyuta és nyalinger...)ahová bekerülni lehetetlen Ákos és Bán Mór emelkedk ki mert ők a kor kegyencei és bárnem balosok kukorellly tóth kriszta grecsó és Varró monsinor uram ne sérts meg és tedd vissza az aprót!
道の進展 aug. 11. 11:48:56
Az egyik legismertebb és a tévében is sokat játszott Egy szoknya, egy nadrág című Latabár-filmet 1943 januárjában kezdték forgatni.
Ezzel egyidőben több mint százezer magyar katona veszett oda a Donnál.
Nincs értelme történészt játszani.
budaiesperes jún. 30. 13:44:14
Csupa remek színész !
Remek zeneszerző: Kerekes János - zenéje (aki a magyar Dunajevszkij)
Szakmájukat értő stáb !
És mindez egy szörnyű propagandafilmben
budaiesperes máj. 02. 07:40:13 Előzmény Yoshi-Hashi
Yoshi-Hashi
Tökéletesen igazad van : ilyen filmeket csinált a magát kommunistának nevező rendszer.
Kár, hogy nem éltél benne !...........................akkor a saját bőrödön tapasztalhattad volna, amit az a korosztály ÁTÉLNI is kénytelen volt.
És valóban nem a film meséje az értékes ebben a filmben, hanem azok a nagy szinész-egyéniségek, akik csak ilyen szerepeket játszhattak el !
Mert nem volt mást !
Szerény ajánlatom: több megértést és tiszteletet a magyar művészeknek !
Rozsdás vitéz ápr. 29. 23:31:27 Előzmény Yoshi-Hashi
Kedves Fiatalember!
Nem jól látja. Ez a film vígjáték, operett. A Robert Wise által rendezett A muzsika hangja c. film is akkor náci ellenes propaganda film? Persze, hogy korfüggő. Élni kellett volna az '50-es, '60-as években, akkor látta volna a korabeli Magyarországot. Ön könyvekből, elbeszélésekből tudhatja, hogy mi volt akkor. Mi benne éltünk. Hallgasson rám.
U febr. 26. 16:38:20
Dancs a megalkuvásaival együtt is szimpatikusabb karakter, mint a sehonnai proliból lett osztályöntudatos, akarnok, hepciás, buta Kocsis. Az ilyen kiemelt káderek dirigáltak végig a "szocialista" korszakban, mára meg végképp beteljesedett az uralmuk, sőt az utódaik, ezek a mai felkapaszkodott, gátlástalanul törtető, pénzéhes, arrogáns, elképesztően műveletlen és korlátolt, hedonista senkik még náluk is sokkal visszataszítóbbak és kártékonyabbak.
vino-et-veritas jan. 01. 18:11:57
ON/OFF
Ahogyan sokan leírták, a korszak (+ Kádár-kor első szakasza) filmjeinek jó része alapvetően (a még epizódszerepekben is) nagyszerűen játszó színészek és nem a néha meglehetősen sablonos, gyenge történetek, valamint a politikai elvárások miatt érdekesek...
Minden politikai tartalomtól függetlenül egyszerűen jó nézni őket. (Fricska a maiaknak, hogy ez rájuk nem nagyon mondható el...)
Egy 1952-ben forgatott filmen számon kérni, hogy "ócska kommunista propaganda" sajátos gondolat, ami szinte mindig előbújik ilyen alkotások esetén.
Ugyan milyen "rendszerkritikus" vagy "igazmondó" alkotást lehetett akkoriban forgatni?
Az időszak "történelmi" vagy korábbi irodalmi alapú filmjei (Föltámadott a tenger, Rákóczi hadnagya, Lúdas Matyi, Úri muri, stb) is ugyanúgy tükrözik a kor elvárásait...
Így, 70 év távlatából persze könnyű véleményt alkotni....
LajtaJ 2023 dec. 24. - 22:04:16
Ócska kommunista (sőt egyenesen rákosista) propaganda film, amelyől azért Latabár Kálmán és Feleki Kamill játéka kiemelkedik!
Összes hozzászólás