Amerikai nindzsa

American Ninja
12 éven aluliak számára a megtekintése nagykorú felügyelete mellett ajánlott amerikai akciófilm, 95 perc, 1985

Értékelés:

142 szavazatból
Szerinted?
Vetítések:
14:30, vasárnap (január 14.)
Mozi+
Joe Armstrong-ot a Távol-Keleti harcművészetek mesterét és semmitől sem visszariadó társát, Curtis Jackson-t veszélyes küldetése a csodás trópusi paradicsomba vezérli. Itt állomásozik az amerikai tengerészgyalogság elit küldeménye, amelynek a közelmúltban négy tagja tűnt el rejtélyes körülmények között. Armstrong és Jackson hamarosan rájönnek, hogy ördögi összeesküvés nyomaira bukkantak: emberek sokaságát ejtik rabul, hogy genetikai beavatkozással "gyilkoló nindzsákká" alakítsák át őket. A tét számukra már nemcsak az ügy kivizsgálása, hanem egyben saját életük megmentése is...

Stáblista

Szereplők

Joe Armstrong
Curtis Jackson
Patricia Hickock
Hickock ezredes

Alkotók

Hozzászólások

Szerinted?
m.kaladze 2023 márc. 11. - 20:09:36 Előzmény KKornél
Talán kicsit elsiklottál a felett hogy 1985ös film...
3/10
KKornél 2023 márc. 07. - 17:21:56 3/10
Iszonyú kínos, gagyi, olyan, mint egy amatőrfilm. Ezek után senki ne fikázza Seagalt meg Van Damme-ot, ott legalább az akciók rendben vannak, itt még az is burleszk filmbe illő. Ettől függetlenül maximálisan ajánlom annak, aki röhögni akar.
8/10
sorozatneked.hu 2022 márc. 16. - 14:44:05 8/10
Amerikai nindzsa 1 (1985):
8/10
Igazából kétféle pontot tudnék adni erre a filmre. Ha figyelembe veszem a nosztalgia faktort és a kultfilm státuszt, akkor 8 pont. Ha szigorúan mai szemmel nézem, mintha most láttam volna először, akkor legfeljebb 4 pont. Ne feledjük, hogy a ’80-as években egyfajta nindzsa mánia volt: filmek, játékok, nindzsa felszerelés gyerekeknek, stb. Sok ilyen film készült akkoriban. Dudikoffot több, mint 400 szinész közül választották ki. Egy hallgatag James Deanshez hasonló srácot szerettek volna. Dudikoffnak nem volt harcművészeti tapasztalata, a forgatás során szedte magára a dolgokat, ellentétben Steve Jamesszel (néger barátja), akinek volt, viszont nekem ez nem tűnt fel. :) Egyébként szegény Steve már meghalt, 41 évesen. A nindzsa szerepére egyébként Chuck Norrist is felkérték, de ő azt mondta nem fog olyan filmben szerepelni, ahol el van takarva az arca. Lehet nagyképűnek hangzott ez a kijelentése, de szerintem logikus érv. A filmben sok hiba volt, egyik kedvencem a motoros ugratás. Dudikoff elindul egy sport motorral, de az ugratást egy enduróval hajtották végre. Aztán szegény kaszkadőr csúnyán lefejelte a motor elejét, remélem nem lett baja. A film harcművészeti tanácsadója Mike Stone volt, aki a második részben játszotta a főgonoszt, illetve a harmadik részben is feltűnik egy pillanatra. Azt is megtudtam, hogy a Cannon stúdió ontotta magából az olcsó filmeket. Ő lehetett a korabeli Asylum. Na jó, talán pár fokkal igényesebb filmeket csinált, de akkor is az olcsóságon volt a hangsúly. Két szinkron készült a filmhez és legalább egy narráció.
Forgatási helyszin: Fülöp-szigetek

Amerikai nindzsa 2 - A leszámolás (1987):
7/10
Erre a filmre is két pontot tudnék adni. Ha a nosztalgiát kiveszem, akkor ez is csak 4 pontot érdemelne, egy picivel kevesebbet, mint az első rész. Bár a koreográfia mai szemmel nézve kicsit gagyi, a kedvenc jelenetem a filmből a tengerparti bunyó. Egyébként szerintem ezt igy kell elfogadni, hiszen a Bud Spencer verekedős jelenetek is milyen valószerűtlenek, de mégis élvezem őket még mindig. :) Mint ahogy az első rész, ez is tele volt hibákkal. Kedvencem az, hogy a halálos vágások után semmi vér, de még csak a ruha sem sérült meg. :) Ehhez a részhez is két szinkron készült. A narrációs változatban nem vagyok biztos.
Forgatási helyszin: Dél-Afrika

Amerikai nindzsa 3 – A véres vadászat (1989):
4/10
Itt már nincs nosztalgia faktor, mert sokkal később láttam ezt a filmet és a pontot is ennek megfelelően adtam. Itt jelent meg először női nindzsa, de állitólag a közönségnek nem tetszett. Mondjuk találhattak volna egy helyesebb és csinosabb szinésznőt is erre a szerepre. Az elején a versenyen a háttérben a biró a második részből a főgonosz, egyben a film harcművészeti tanácsadója is. Dudikoff nem fogadta el a szerepet, mert nem szerette volna, ha beskatujázzák egy nindzsa szerepére és mert nem értett egyet az Apartheid mozgalommal, ami a forgatás helyszinén éppen zajlott. Az új nindzsánk David Bradley lett, akinek ez volt az első filmje és tényleg rendelkezett harcművészeti tudással, viszont nem vitte túl sokra, mint szinész. 1989 és 1997 között mindössze 17 filmben szerepelt. Ehhez a filmhez is két szinkron készült.
Forgatási helyszin: Dél-Afrika

Amerikai nindzsa 4 – Az új küldetés (1990):
4/10
Mivel ezt a részt már nem Dél-Afrikában forgatták, Dudikoff is visszatért, de nem főszerepben. Igazából a film első 45 percében fel sem tűnik. És továbbra sem kellett sok szöveget megtanulnia. :) Állitólag David Bradley is lobbizott, hogy vegyék vissza Dudikoffot, de az már lehet nem tetszett neki, hogy Dudikoff csak azzal a feltétellel vállalta el a szerepet, ha ő lehet a szuper nindzsa, aki megment mindenki is. A főszereplő nőnek, Robin Stille-nek, ez volt az utolsó filmje. 36 évesen öngyilkos lett. A történet számomra egy fokkal jobban tetszett, mint az előző, viszont az a Mad Maxes társaság kicsit már nevetséges volt. Ehhez a filmhez is két szinkron készült.
Forgatási helyszin: Lesotho (a Dél-afrikai Köztársaság területébe ágyazva található enklávé)

Amerikai nindzsa 5 (1993)
3/10
Eredetileg Amerikai Sárkányok néven került volna a TV-be, de aztán megváltoztatták, gondolom meg akarták lovagolni az első két film sikerét. Ez a magyarázat arra, hogy David Bradley név szerint másik karaktert játszik. Nekem ez a film tetszett a legkevésbé az 5 közül, bár itt érzékelhetően poénosra vették már a figurát, sokkal viccesebb volt a többinél. Persze hibák itt is voltak. Egyik kedvencem, amikor este a mólónál verekszik és mindig kiugrik elé egy nindzsa, ahogy halad a főgonosz után. Két hajót kétszer is felhasználtak, ahonnan előjött egy gonosz. :) Ez a jelenet egyébként valamiért egy klasszikus arcade játékra emlékeztetett, ahogyan ment előre jobbra és mindig meg kellett küzdenie valakivel. A mólós jelenet végén megpróbálja megvédeni a fiatal fiút, de úgy arrébb löki rá a csónakokra, hogy csoda, hogy nem lett semmi baja a srácnak. Másik kedvencem ilyenkor a külföldön forgatott jelenetek, ahogy a háttérben látni a nem statisztákat, ahogy bámulják a forgatást. :)
Forgatási helyszin: Venezuela
m.kaladze 2020 nov. 26. - 01:06:28
gotha 2019 jan. 30. - 23:56:08 Előzmény proklima@freemail.hu
igen JÓ PÁR filmje és nem PÁR JÓ :D ettől ez a maga nemében színtiszta nyolcvanas évek... Amikor a hátsó kertben nindzsásat játszottunk eszkábált kardokkal, meg bringahajtásból kiszedett fogaskerék shurikenekkel :D És Kobaderáztunk tök komolyan lótuszülésben füstölőpálcákkal... és próbáltunk osonni a kamra tetején, ami majdnem beszakadt.., csudajó emlékeket adott nekem a manus pedig nem is tartom színésznek :D
proklima@freemail.hu 2017 júl. 31. - 17:13:50
Michael Dudikoffnak jó pár filmje van. Nem mondom azt, hogy világszínvonal, de egyszer nézhetõ.
6/10
nikato 2017 júl. 31. - 11:41:52 6/10
VHS korszak valóban. :)
gotha 2017 febr. 16. - 16:31:14 Előzmény Xbull
Alámondással az igazi!!! :D https://youtu.be/OdVI8eHNaeE
gotha 2017 febr. 16. - 16:28:21
KOBADERA :D
8/10
5i 2015 aug. 10. - 23:09:13 8/10
VHS-korszakos movie.:-)
Gyerekként rongyosra néztük...de ma is jobb, mint sok új mozi.
Valahogy ennek még van feelingje, a zenéje pedig klasszikus számomra.:-)
Összes hozzászólás