Anonymus

Anonymous
12 éven aluliak számára a megtekintése nagykorú felügyelete mellett ajánlott angol-német-amerikai filmdráma, 125 perc, 2011

Értékelés:

131 szavazatból
Szerinted?

Értékelés:

131 szavazatból
Szerinted?
Vetítések:
12:05, péntek (december 27.)
HBO 2
Anglia a XVII. században, Erzsébet királynő idején. Oxford grófja, aki a társadalmi helyzetéből kifolyólag nem engedheti meg magának, hogy nyíltan elmondja véleményét, drámák és komédiák sorai közé rejti üzenetét. Felbérel egy drámaírót.
Forgalmazó: HBO

Stáblista

Szereplők

Oxford grófja
I. Erzsébet királynő
William Shakespeare
Tudor Erzsébet hercegnő
William Cecil
Felvezető
Henry Wriothesley

Játszási időpontok

Díjak és jelölések

  • Oscar-díj

    2012
    Legjobb jelmeztervezés jelölés

Hozzászólások

Szerinted?
3/10
pihes 2020 nov. 01. - 15:41:11 3/10
Szerintem is nagyon unalmas volt. Még nem jártam a felénél se, mégis a végét vártam.
Ebből is lehet jót csinálni, de ez nem volt az!

3/10
6/10
sexykex 2019 dec. 20. - 19:00:05 6/10
Egy picit elvesztem az udvaroncok és grófok között, na meg az időben is. I. Erzsébet uralkodása nem igazán tehető a tizenhetedik század idejére és Shakespeare munkáinak egy része sem. A film elég rútul bánik a „szűz királynővel” és egyértelműen megkérdőjelezi a színész drámaíró hitelességét. Én is hajlok arra, hogy az ékesszóláshoz és a királydrámákhoz többre van szükség, és egészen más jellegű adottságokra, mint a színészethez. De végül is számomra másodlagos a szerző személye, elsődleges maga a mű. Köszönhetően a televíziónak Shakespeare összes jelentős művét láthattam színpadon és jó néhányat magam is elolvastam. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy még mindig emlékeznék rájuk, de lényegesen hasznosabbak voltak, mint a manapság magyar nyelven elérhető 120 csatorna együttvéve.
A film szerzői is sokat merítettek a drámaíró zseni szellemiségéből. Történelmi alakokat és tényeket elegyítettek fantáziadús lombikjukban szerelmekkel, vérfertőzéssel és intrikával. Ennek ellenére kissé uncsi volt.
Fecni007 2019 dec. 12. - 19:01:41
Egy óra után feladtam. Unalom.
Sandy60 2018 márc. 12. - 12:01:51 Előzmény szirgabor
Itt találsz egy rövid hírt egy előadásról, amit én (Szabó Sándor) tartottam a Nádasdy Ádám-elnökölte Magyar Shakespeare Bizottságban a szerzőségről:

https://mashakespearebizottsag.wordpress.com/2014/


Ha van kérdésed tedd fel, amikor van egy kis időm, igyekszem válaszolni. Talán tudok valami értelmeset is mondani az ügyben :)
szirgabor 2016 máj. 06. - 20:43:41
Érdekelt a téma, és elkövettem azt a baklövést, hogy végigolvastam az összes kommentet, hátha megtudok valami értelmeset a témában.
Szerencsétlen Shakespeare - akárki is volt-, forogna a sírjában, ha megtenné ugyanezt. Biztos nem gondolta volna, hogy halála után 400 évvel az emberek, legalábbis az itt hozzászólók több mint fele (a Freddy nevû homállyal az élen), majdhogynem a kortársai szellemi szintjén lesznek, se írni , se - valószínûleg - beszélni nem tudnak normálisan. Felérni az õ szellemi szintjéhez - na ez már utópia és fantasztikum, és ezzel a gondolattal vissza is kanyarodtunk Emmerich-hez.
Talán majd holnapután (egy távoli jövõben).
Sandy60 2016 ápr. 22. - 15:13:29 Előzmény Brancalleone2
Az a gróf színmûveket írt és színtársulatokat vezetett. Õ aztán nagyon tudtam milyen a színház.
Macika5 2015 jan. 05. - 20:59:36 Előzmény zegorias
Pontosan így gondoltam és éreztem, amikor vége lett a filmnek és abszolút felkeltette az érdeklõdésemet. Nagyon érdekes és elgondolkodtató a felvetés. Csak ajánlani tudom mindenkinek. Az eleje kicsit vontatottan indul és kicsit érthetetlen, mert cikázik az idõben, de a végére minden kitisztul és csak néz az ember ki a fejébõl, hogy mit is jelent ez az egész? És a döntés a tiéd, hogy hiszed-e vagy sem amit láttál...
Brancalleone2 2015 jan. 04. - 23:13:31
Bár alapvetõen komolyan szoktam venni az úgynevezett összeesküvés elméleteket, bár már a kifejezés is egy összeesküvés eredménye, mert már eleve minõsít, és ezért mindent, ami nem hivatalos fantazmagóriának minõsít.... de ez az elmélet szerintem sántít. Aki nem gyakoroloja a színházat, az nem tud jó, élõ, jól játszható, végig érdekfeszítõ darabot írni. Regényt, és más irodalmi alkotást tud, ahhoz kell a mûveltség, de az igazi színházhoz kell a gyakorlat. Ezért sokkal hihetõbb, hogy egy színész írta a darabokat, mint egy gróf.
Ha valaki csak napi aktualitások miatt ír egy darabot, az nem lesz örök érvényû.
Az egész elképzelés, meglehetõsen leereszkedõ, parnasszista. Szégyellem magam, hogy ilyen általánosítást kell, hogy mondjak, de tipikusan német. Imádom Shakespearet, szerettem a Tom Stopard féle Szerelmes Shakespeare-t is, és Emerich filmjeit is nagyra tartom (nem mindegyiket, de sokat), ám ez nem az õ világa volt. Mintha valaki ízlés nélkül össze-kutyulta volna a Szerelmes Shakespere-t és a Tudorokat. --- Azért bosszant a film, mert biztos, hogy van valami titok Shakespeare körül, ha nem lenne semmi, akkor egy jó intellektuális játéknak is felfogható lenne a film. Így viszont csak vulgarizálja a témát.
mokusho 2015 jan. 04. - 22:25:13
Kis adalék a Shakespeare körül zajló vitához
http://magyarnarancs.hu/szinhaz2/amelia-francis-edward-shakespeare-89834
Ha valaki akar angol oldalakon is körülnézhet, de nehéz lesz választani.
A film az egyik létezõ teóriát dolgozza fel.
9/10
slew 2014 nov. 08. - 08:48:55 9/10
Nem egy szombat esti lazulós film, a nehezebb kategóriába tartozik szerintem. Figyelni kell és voltak részek, amiket nem értettem, de a végére szépen összeállt minden. Nekem összességében nagyon tetszett. Jók voltak a színészek, nagyon jó volt a vágás, maga a koncepció is, szerintem simán megérdemli a 9 csillagot.
Összes hozzászólás