Ezek a fiatalok

12 éven aluliak számára a megtekintése nagykorú felügyelete mellett ajánlott magyar zenés film, 87 perc, 1967

Értékelés:

94 szavazatból
Szerinted?

Értékelés:

94 szavazatból
Szerinted?
Vetítések:
13:30, vasárnap (augusztus 04.)
DUNA Televízió
A film a hatvanas évek fiataljairól szól, az akkori 18 évesekről, akik _ mint minden időszak felnövekvő generációja _ a pályaválasztás felelősségével, nemzedéki problémákkal, a szerelem zsongító érzésével és nem utolsó sorban az emiatti érzelmi viharok gondjaival vannak elfoglalva. A filmben 12 eredeti, kitűnő táncdal csendül fel a közismert és népszerű Illés és Metro zenekar, Koncz Zsuzsa, Zalatnay Sarolta, Szörényi Levente, és Sztevanovity Zorán előadásában. A film fiataloknak, fiatalokról szól és fiatalok játsszák. A mai fiatalok pedig igazán rácsodálkozhatnak milyenek voltak szüleik, nagyszüleik ideáljai anno... A szülök, meg nagyszülők pedig nosztalgiázhatnak egy jót.…

Stáblista

Hozzászólások

Szerinted?
budaiesperes nov. 04. 22:33:46
Elképesztően banális , még propaganda-filmnek is gyenge !
A magyar beatzene népszerűsitése sem sikerült !
Viszont remek volt látni, hogy kinőttünk már az akkori szocialista életformából !
Lilko03 nov. 04. 19:38:18 Előzmény MissAmerika
Én 7. osztályos kislány voltam, amikor ez a film ment a mozikban. Barátnőmmel 8-szor sikerült megnéznünk, annyira imádtuk - főleg a zene miatt (akkor még nem volt olyan könnyen elérhető a friss magyar zene, mint manapság), ráadásul a mozijegy nagyon olcsó volt, főleg az utánjátszó mozikban. Nekem ezért is kellemes emlékeket jelent és ezért is megnézem akárhányszor adják.
3/10
MissAmerika máj. 11. 12:36:41 3/10
Legyünk tárgyilagosak: ez a film egy kalap sz*rt sem ér, az ég világon nem szól semmiről, és az a semmi is pokoli unalmasra sikeredett (látszik, hogy a lényeg a korabeli beatzene terjesztése volt, a sztori nulla).
7/10
Pál Ferencné 2022 szept. 04. - 07:59:44 7/10
A lemez megvolt, a dalokat jó újra hallani. A film nem legjobb, azért megnézem!
wolfat 2022 máj. 26. - 10:45:34
A hozzászólók közül többen kritikusan szóltak a rendezésről, a színészek játékáról, a cselekményről… Számomra mindez csak körítés. Kitaláltak egy kerettörténetet, amelyik inkább csak alibi volt a 60-as évek magyar beat-nemzedékének a bemutatásához. Lehet, hogy film készítői ezt eredetileg nem így gondolták, de ami mára értékelendő, egyáltalán említésre méltó ebből a filmből, az ez! És ilyenként egészen különleges, mert átjön rajta a felszabadultságnak, a szabadságnak az az élménye, amit a beat-korszak nálunk is jelentett. Az 50-es évek rock-korszakát követően, ami szintén felszabadító élményt jelentett az akkori fiataloknak, minden gátat áttörve tört be hozzánk is a beat-mozgalom, főként a beat zenén keresztül. Ez a film ennek a folyamatnak az „emlékműve”. Mindig elámulok, amikor ezt a filmet nézem, egymás után jönnek a jobbnál-jobb számok, amelyek közül néhány mára szinte klasszikussá érett, mint pl. Koncz Zsuzsa „Mister Alkohol” c. száma. Amikor ebben az időszakban készült zenei klippeket nézek a you tube-on, mindig lenyűgöznek. A rendezés, a fellépők szereplése, mozdulatai sokszor amatőr színvonalat képviselnek – bár ez is sajátos bájt ad nekik -, de ami zenét illeti, az igen! Átjön, sőt átüt a felvételeken, hogy ezek a fiatalok még elsősorban a zenéért művelték a zenét - tudom, ez fura tautologikus megfogalmazás -, de elég csak belegondolni, hogy később mennyire üzleti szempontok váltak uralkodóvá egészen napjainkig, amikor gyakran az az érzésem, az üzlet, azaz a pénz a lényeg, a zene pedig már alibivé vált.
Szerintem ennek a tükrében, ilyen szemüvegen át érdemes nézni és értékelni ezt a filmet. Az idő múlásával egyre inkább kijön, hogy ezek a fiatalok egykor valósággal forradalmat csináltak nem csak külsőségekben, hanem ami ennél lényegesebb, szellemi téren is. Egy az egész nyugati világot átalakító, megrázó szellemi forradalom volt ez, amelyet a 60-as évek magyar beat-nemzedékének tehetséges zenész fiataljai rendkívül eredetien, sikeresen honosítottak meg idehaza is.
„Hol jár az eszem, csak a csengőt figyelem…” – állítólag e sorok hallatán a korban a felnőtt generációk tagjai közül sokan egészen másra gondoltak, mint a 60-as évek fiataljai, akiknek ez eszükbe sem jutott. Ez az apró „mozaikdarab” is kifejezi, hogy milyenek voltak a korabeli viszonyok, hogy ezek a fiatalok az előző generációkhoz képest döntőrészt a beat-zene hatására, mennyire felszabadultabban álltak a világhoz. Ha valaki ezt meg akarja érteni, sőt valamennyire átélni a kornak a hangulatát, ez a film mindenképpen ajánlható!
2/10
ligetiz51 2018 dec. 24. - 16:44:46 2/10
A rendezés, a "színészi játék" borzalmas. A betétdalok természetesen ikonikusak, nagyon jók.
cellasto 2015 okt. 20. - 14:33:10
idén jön a DVD kiadás,lehet beruházok rá
gondolom nem lesz a csillagokban az ára :)
cellasto 2014 dec. 14. - 20:53:50
rég láttam,jó lesz ez így vasárnap este :)
Rhydian 2014 júl. 30. - 12:05:37 Előzmény LexH
Igen nekem is az a véleményem, hogy ez egy propagandafilm. Ezek a fiatalok mind öltönyben vannak, a hajuk, a ruhájuk, egyszóval az egész megjelenésük azt tükrözi és hírdeti amit az akkori „kultúráltan szórakozó” szocialista emberrel szemben a hatalom elvárt. Választékosan és nagyon udvariasan beszélnek egymással és a szüleikkel. Semmi köze sincs az akkori valósághoz, de hát nem is lehet, mert a valóságról abban a korban Magyarországon nem készülhetett film.
Nem a filmrõl mondok véleményt ezzel, hanem a korról amiben játszódik.
LexH 2014 júl. 24. - 16:55:23
Megtaláltam a szöveget, ami film bemutatásakor a legnagyobb vitákat kavarta:

Bûnünk az, hogy korosztályunk másképp él,
mint jó apáink,
nem hasonlít mégse rájuk,
náluk néha többre vágyik már.

Vétek az, ha hajunk hosszú,
kedves táncunk nem a tangó.
Tánczenénk ha gyors, ha lassú,
számukra csak fület bántó zaj.

Dusán írta, Zalatnay énekli. Ez a "náluk néha többre vágyik már" nagyon nehezen ment le a torkokon. Szenes Iván állítólag ennek reakciójaként írta a "Nem csak a húszéveseké a világ" c. szövegét.
Összes hozzászólás