A 2012. évi nyári olimpiai játékokat - hivatalos nevén a XXX. nyári olimpiai játékokat - július 27. és augusztus 12. között tartják Londonban. Az esemény megrendezésével London lesz az első város, amely háromszor rendezhet újkori nyári olimpiát, mivel korábban 1908-ban és 1948-ban is házigazda volt. A várakozások szerint 204 nemzet képviselteti magát, összesen 26 sportágban osztanak érmeket.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Kihalt a topik? Egyszerû az oka: vége az olimpiának. Ebbõl még nem kellene azt a következtetést levonni, hogy aki azóta nem írt ide, az nem is nézett azóta semmilyen sportközvetítést, vagy nem volt személyesen drukkolni valamilyen versenyen.
Egy ideig dolgoztam egy nagyon sötét, nagyon bunkó vállalkozónál. Egyetlen jó döntése az volt, hogy szponzora lett a helyi kézicsapatnak. Irigylem is tõle a két bérletet.:) Na jó, nekem elég lenne egy is...;)
"Czene Attilát menesztik, így hallottam ma. Mi lehet a gond vele? "
Talán az hogy szóbaállt Gyárfással ,aki még mindig az úszószövetség elnöke.Lehet hogy ezt is neki rójják fel.de az is lehet hogy csak baráti társaságban kritizálta a kedves vezetõt ,ki tudja?
Jól kihalt a topic, pedig nyáron menõ volt. A sok divat sportbarát :), én viszont megmaradtam ilyennek.
A HM-bõl Simicskót "beejtõernyõzték" a sport világába. Szép manõver volt, remélem nemcsak a kung fu fog kiemelt
figyelmet kapni! Az a pár szát hsz-em, ami a sportról szól itt tartalmaz értékeket is.
Nehéz szociális viszonyok közt is meg lehet találni a jó programokat. Remek elgondolásom van, ami szociális program is egyben, de nem árulom el, mert kapitalista vagyok.
Ez a durva. Armstrong összes gyõzelmét elvették. Mennyiben sport ez és mennyiben politika? Bush, mint republikánus nagy barátja volt Lance Armstrongnak úgy tudom.....
Nem szeretem az ilyet. Én is évekig néztem a Tour-t, minden évben drukkoltam a német Ullrichnak, hogy gyõzze le az amcsi menõt. Mindennap jöttek a vádak, szinte minden versenyzõt megtalált a doppingvád. Miért nem akkor buktatták le õket? Lett volna gyõztes legalább. Ez mostmár durva Contador, Landis, bárki. Nyernek egy versenyt, aztán elveszik pár év múlva a gyõzelmet és jön a zûrzavar.
Czene Attilát menesztik, így hallottam ma. Mi lehet a gond vele? Az olimpián még õ is beszélt Gyurta Dani gyõzelme után, sikerek, felkészülés, stabil háttér, stb. Most meg menesztik, furcsa. Risztov Évának is köszönhetõen nem volt ember aki ne kapott volna kitüntetést, azok közül akik az úszósportban dolgoznak. Vagy a környéken vannak.
Döbbenten néztem, hogy a napokban egy számomra ismeretlen, fiatal japán úszó nem is kevéssel döntötte meg Gyurta világcsúcsát.
"Vannak olyan sportágaink amik most élik a mélyrepülést."
A magyar focit sem szeretném kihagyni. Végül is, ha a kosár gyenge, röpi gyenge, akkor mikor szerepeltünk utoljára fociban valahol, válogatott szinten? Olimpia, 1996. Szerintem sokkal nagyobb esélyünk van kijutni egy olimpiára, mint a Vb.-re. Látva a védelem teljes zavarodottságát a hollandok ellen.
A londoni olimpián néztem a mezõnyt, szerintem lett volna keresnivalónk ott. A Vb-re nem jutunk ki most sem, örülök, ha nem leszünk pofozógépek a csoportban. Én megcéloznám 2016-os olimpiát, a fiatal jobb játékosokat oda tenném. Vagy ez az égés meccsrõl-meccsre nekik jó?
Viszont klubszinten valami történik. A Loki BL-ben, EL-ben volt, a Vidi is ott van most, van pár csapat itthon, amelyik megerõsödött hazai mércével nézve. Pl. Gyõr, DVTK, Honvéd...
A röpis lányoknak is drukkoltam, bár a röplabdát eddig is jobban követtem, mint a kosárlabdát.
Vannak olyan sportágaink amik most élik a mélyrepülést. A röplabda ilyen, a kosárlapbda is. Mondják, hogy elvesztek a pesti klubok ezekben a sportágakban. És ez az egyik ok. Pedig a kézi után, a röpi sem lenne rossz. Megnézném Rio-ban mondjuk a magyar-brazil nõi röpit. Jó játéknak tartom a röpit, mert izgalmas labdamenetek vannak, nagyon-nagyon kell koncentrálni benne. És nem fúj bele a a bíró. A vízilabdát az nagyon el tudja rontani, a síp és a bíró szereplése, a nézõ nem ezt akarja látni.
Vagy 20 éve még õszi, téli délutánoként elkértük a suliban a tornateremkulcsot és játszottunk pár röpimeccset. Totál amatõrként. Ma, gondolom már a villanyszámlát sem tudják az iskolák kifizetni, ezért nem hinném, hogy ilyen lehetõség van.
De, ha nem lesz iskolai sport (most nem arra gondolok, hogy mindenki kötelet másszon, meg szekrényt ugorjon, inkább a labdajátékok lennének fontosak) nem hiszem, hogy lesz komoly profi sport. A nagy táborból viszont lehet meríteni.
Azt mondtam magamban, hogy az Olimpia után követek olyan sportágakat is, amiket eddig nem. Kb. a férfi kosácsapatunk 2 meccsét olvastam el az újságban. Elég gyengék. Új nézõket nem hiszem, hogy szerezni fognak ezzel. Hogy mindig mi kapunk ki pár ponttal.
paralimpiai érmeseink:
arany:
Sors Tamás 100m-es pillangó
Pálos Péter asztalitenisz
ezüst:
Sors Tamás 400m-es gyorsúszás
Dani Gyöngyi tõr egyéni és párbajtõr csapat
Tóth Tamás 500m-es és 100m-es gyorsúszás
Krajnyák Zsuzsanna párbajtõr egyéni és csapat
Juhász Veronika párbajtõr csapat
bronz:
Szabó Nikolett cselgáncs 70kg
Krajnyák Zsuzsanna tõr egyéni
Osváth Richárd tõr egyéni
Biacsi Ilona 1500m síkfutás
Vereckei Zsolt 50m hátúszás
Sors Tamás 100m-es gyorsúszás
"Akár 80 millió forint is lehet a jutalma Sors Tamásnak, a londoni paralimpián három érmet is begyûjtõ úszónak. Magyarország az összesített éremtáblázat alapján 14 érmet szerzett a 2012-es londoni játékokon, ebbõl kettõ arany-, hat ezüst- és hat bronzszínben ragyog. Az összesítés szerint a 33 fõs magyar küldöttség a 38. helyen végzett a brit fõvárosban rendezett 14. paralimpián. A magyar csapat minden idõk negyedik legsikeresebb olimpiáján van túl, a londoninál ugyanis csak 1984-ben New Yorkban (29), 2000-ben Sydneyben (23) és 2004-ben Athénban (19) lett nagyobb a termés."
"a paralimpikonok díjazása egy kormánydöntésen múlik, a MOB csupán ajánlást tehet a sportolók premizálására, a MOB hétfõi ülésén lesz napirendi pont a parasportolók premizálása"
Mekkora legyen a díjazás?
"Minden magyar olimpikon az elért sporteredményéért díjazásban részesül. Az londoni ötkarikás játékon érmet szerzett ép sportolók az aranyéremért 35 millió forintot, a második helyezettek 25, a bronzérmesek pedig 20 millió forintot kaptak. A negyedik helyezettek 15, az ötödikek 10 millió forinttal lehettek gazdagabbak. Míg a hatodik helyezettek 8, a hetedikek 4, a nyolcadikak pedig 2 millió forintos jutalomban részesültek. Eltérõ vélemények vannak arról, hogy egy paralimpikon ugyanannyi díjazásban részesüljön-e, mint ép sportolótársa vagy kevesebben, netán többen."
"Sors Tamás a Figyelõ Online azon kérdésére, hogy szerinte mennyi jutalmat kapjon egy paralimpián érmet szerzett, vagy pontot szerzõ sportoló, egybõl rávágta: ugyanannyit, mint az ép sportolók. Szerinte igazságtalanság különbséget tenni a javadalmazásban. Sors Tamás szerint neki is rengeteg munkája van abban, hogy a dobogóra állhatott Londonban, és nem csak egyszer, hanem háromszor is. Ne legyen kevesebb a jutalom, tette hozzá újra. Lehet, hogy más nem így gondolja – vélekedett Sors Tamás – de szerintem megérdemlem én is ugyanazt a pénzt, mint Gyurta Dani." http://www.figyelo.hu/cikkek/375246_mennyit_kapjon_egy_paralimpikonok_disputa_a_bajnok_es_a_sportvezeto_kozott
2004 Athén Ez volt az elsõ alkalom, hogy a paralimpikonok az olimpikonokkal azonos jutalmazásban részesültek.
2000 Sydney A magyar parasportolók elõször tudhatták meg már a kiutazás és a versenyek elõtt, hogy az 1-3. helyezések megszerzése esetén milyen pénzjutalomban részesülhetnek. http://www.hparalimpia.hu/index.php?c=view&this=19
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások