Tokióban, a világ legnépesebb megapoliszában minden van, csak hely nincs. 35 millió ember él Tokióban, és egyes körzetekben egy négyzetkilométeren akár 20 ezren is összezsúfolódnak, ami London népsűrűségének háromszorosa. Hogyan nyújt védelmet ez a technikailag és esztétikailag fejlett nagyváros ennyi embernek ilyen kicsi helyen? A kihívásra zseniális építészek nagy ötletekkel válaszoltak, amikor a kicsiben élni elvét kitalálták. Tokióban az átlagos otthon 60 négyzetméteres - háromszor kisebb a tipikus új amerikai otthonnál. De a kicsi akár tágasnak is tűnhet, hála az illúziót keltő fénytrükköknek, az okosan elrejtett tárolóhelyeknek és a rendkívül hatékony alaprajzoknak. Tokióban minden ötödik lakásban élő embernek nincs elég helye saját fürdőszoba kialakításához, ezért ők felkeresik az egyiket a város 1100 nyilvános fürdője közül. Millióknak nincs helyük, hogy állatot tartsanak a lakásban, ezért ők felkeresnek egy fedett kisállat-simogatót, ahol remekül eltölthetik az időt több megszokott, mégis kifejezetten elkényeztetett macskaféle társaságában. Azoknak az üzletembereknek pedig, akik lekésték az utolsó vonatot és egyedül szeretnének aludni, Tokió ún. "kabinszállói" kínálják a város minden élőhelye közül a legkisebbet: telefonfülke méretű alvókabinokat, természetesen tévével, amelyek olcsóbbak, mintha hazataxiznának.
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!
Hozzászólások
gabroca
2010 nov. 13. - 16:05:53
Kevés kamikaze pilóta volt úgy látszik a háborúban mégis, mert így túlszaporodott nép lett. Kis lakás - nagy bankszámla, nagy ház - sok hitel, melyik a gazdagabb ország? Amcsi vagy Japan?
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások