Életre kelt könyvek / A Pál utcai fiúk

Bakancslistához adom
magyar dokumentumfilm sorozat, 4. rész, 30 perc

Értékelés:

10 szavazatból
Szerinted?

Az aktuális rész ismertetője: 1968-ban készült, 1969-ben mutatták be Molnár Ferenc azonos című regényének mindezidáig legsikeresebb filmváltozatát Fábri Zoltán rendezésében, Illés György operatőri munkájával, a díszlettervező Romvári József volt. A nagypapa könyvéről, mely eredetileg egy Tanulók lapja című újságban jelent meg Molnár Ferenc kedvenc magyartanárának "felkérésére", Horváth Ádám beszél, Romvári József a két fő helyszín, a fűvészkert és a grund helyének kiválasztásáról, Illés György az elmaradt Oscar-díjról mond érdekes történeteket, no meg persze némi operatőri fogásról - például, hogy hogyan lehet nappal éjszakát fényképezni. Törőcsik Mari, aki - a sok külföldi gyerek között (mivelhogy amerikai koprodukció volt) ­ Nemecsek mamáját alakította, kitűnő "angol"-jának titkát tárja fel. Egy biztos: a 14 nyelvre lefordított regény filmadaptációja ma is az egyik legkedveltebb nemcsak gyerekeknek szóló ifjúsági film.

Egyéb epizódok:

Stáblista:

Hozzászólások

Szerinted?
tea477 2012 ápr. 07. - 13:28:46 Előzmény feketevipera
Katasztrófa! Amit az Egri csillagokkal és Gárdonyival mûvelt a sorozat. Szégyen. hogy a regényt gúnyolódva, rihegve, röhögve Gárdonyin, az országút mellett a zajban üvöltve olvasta fel két "nagyszerû" fiatal. Undorító az egész és sajnos ezt mûvelik manapság a magyar irodalmi értékeivel, kényükre-kedvükre ezek.
Ahelyett, hogy megtanítanák az ilyen fiataloknak rendesen azt, amit kell, ilyen színvonaltalanságokra bátorítják õket, közben õk, a fiatalok maguk is tanulatlan, mûveletlen felnõttekké válnak. Várom, hogy a következõ adások során mit mûvelnek majd Petõfivel és a János vitézzel. Jó rihegést azon is!
feketevipera 2012 jan. 12. - 20:00:06
Alapvetõen jó a sorozat, sok érdekességet meg lehet tudni a nagy klasszikus filmek forgatásáról, a rendezõkrõl, a szereplõkrõl, akár még kedvcsinálónak is megfelel (bár nyilvánvalóan a legtöbben már látták ezeket a filmeket, és/vagy olvasták az eredeti írásmûveket). Viszont szerintem Cserhalmi György eléggé ripacsos felfogásban adja elõ a "házigazdát", ez nem igazán tesz jót a mûsornak. Ez a legfõbb negatívum, amit említeni tudok, egyébként pedig egy viszonylag jól összerakott sorozatról van szó.