Személy

Charles Grodin

színész, forgatókönyvíró, producer
Született: 1935. április 21. (84 éves) (Amerikai Egyesült Államok, Pittsburgh, Pennsylvania)

Értékelés:

36 szavazatból
Szerinted?

Pittsburgh-ben született, tanulmányait Miamiban folytatta. Színészi pályáját sorozatokkal kezdte, később olyan produkciókban játszott, mint a The Heartbreak Kid, a King Kong, az Ép testben épp, hogy élek, az Éjszakai rohanás, a Beethoven, vagy a Családba nem üt a ménkű. A kilencvenes években saját show-műsora volt.

  • 2017
    Frank Serpico 1.0 színész színész (amerikai életrajzi film, dokumentumfilm, 98 perc, 2017)
  • 2014
    Az utolsó felvonás 5.3 színész színész (amerikai filmdráma, 2014)
  • 2014
    A 40 az új 20 5.0 színész színész (amerikai akciófilm-sorozat, 97 perc, 2014)
  • 2006
    Csapd le Chipet! 5.4 színész színész (amerikai romantikus vígjáték , 93 perc, 2006)
  • 1994
    Családba nem üt a ménkű 7.5 színész színész (amerikai családi vígjáték, 85 perc, 1994)
  • 1994
    Clifford 7.3 színész színész (amerikai vígjáték, 90 perc, 1994)
  • 1993
    Lelkük rajta 8.5 színész színész (amerikai vígjáték, 93 perc, 1993)
  • 1993
    Dave 8.2 színész színész (amerikai romantikus vígjáték , 110 perc, 1993)
  • 1993
    Beethoven 2. 7.3 színész színész (amerikai családi vígjáték, 89 perc, 1993)
  • 1992
    Beethoven 8.3 színész színész (amerikai családi vígjáték, 83 perc, 1992)
  • 1990
    Filofax, avagy a sors könyve 8.8 színész színész (amerikai vígjáték, 104 perc, 1990)
  • 1988
    Ideggyogyó 8.1 színész színész (amerikai vígjáték, 94 perc, 1988)
  • 1988
    Éjszakai rohanás 9.2 színész színész (amerikai kalandfilm, 121 perc, 1988)
  • 1987
    Ishtar 6.4 színész színész (amerikai vígjáték, 103 perc, 1987)
  • 1985
    Akiktől forog a világ 6.1 producer producer, forgatókönyvíró, színész (amerikai vígjáték, 80 perc, 1985)
  • 1985
    Akiktől forog a világ 6.1 forgatókönyvíró (amerikai vígjáték, 80 perc, 1985)
  • 1985
    Akiktől forog a világ 6.1 színész (amerikai vígjáték, 80 perc, 1985)
  • 1984
    Lapátra tett férjek 6.1 színész színész (amerikai vígjáték, 90 perc, 1984)
  • 1984
    A piros ruhás nő 6.9 színész színész (amerikai romantikus vígjáték , 87 perc, 1984)
  • 1983
    Charley's Aunt színész színész (amerikai vígjáték, 1983)
  • 1981
    Csökke-nő 3.8 színész színész (amerikai sci-fi vígjáték, 88 perc, 1981)
  • 1980
    Rajtam a sor 7.2 színész színész (amerikai filmdráma, 91 perc, 1980)
  • 1980
    Hárman a slamasztikában 9.0 színész színész (amerikai vígjáték, 98 perc, 1980)
  • 1979
    Leégve 6.5 színész színész (angol-amerikai akciófilm, 99 perc, 1979)
  • 1978
    Ép testben épp, hogy élek 6.7 színész színész (amerikai vígjáték, 101 perc, 1978)
  • 1977
    New York foglyai 5.0 színész színész (amerikai vígjáték, 92 perc, 1977)
  • 1976
    King Kong 7.3 színész színész (amerikai kalandfilm, 129 perc, 1976)
  • 1968
    Rosemary gyermeke 7.7 színész színész (amerikai thriller, 132 perc, 1968)

Vélemény:

2011 okt. 13. - 22:52:17
2011 okt. 13. - 22:52:17
Szerepelt azokban is valóban.
2011 okt. 13. - 19:31:21
2011 okt. 13. - 19:31:21
1 ember már hozzászólt kétszer de senki nem említette a 2 legjobb filmjét a Beethoven és a Beethoven2 címû filmet.
szavazat: 10/10 2010 szept. 22. - 11:01:12
2010 szept. 22. - 11:01:12
Charles Grodin
187 Chestnut Hill Road
Wilton CT 06897
USA
szavazat: 10/10 2010 szept. 22. - 10:58:35
2010 szept. 22. - 10:58:35
Date of Birth: 21 April 1935, Pittsburgh, Pennsylvania, USA
Birth Name: Charles Grodinsky