Az Oroszország-szerte híres színésznő nyaralni érkezik bátyjához és fiához a vidéki birtokra. Magával hozza a híres és sikeres írót. A kellemesnek induló nyár fölkavarja a szenvedélyeket. Az íróba beleszeret a helyi földbirtokos színésznőnek készülő lánya, Nyina, aki eddig a színésznő fiával képzelte el a jövőjét. A szerelemféltés és a meg nem értett vágyak, a "mindenki mást szeret" fájdalmas komédiája Csehov remekműve, melynek mélyén egy Hamlet-ihlette történet is húzódik és vádirat is egyben a tehetségtelenség, a középszerűség ellen. A fiatalok és az idősek közötti meg nem értés és félreértés keserű rajza is. Alföldi Róbert rendezői pályája elején már színpadra állította a Sirályt.
A Nemzetiben az elõadások mindig meglepnek valamivel. Nincs ez másként a Sirály elõadásban sem. Ötletekkel teli, briliáns rendezés. Nagyszerû elõadás,órákig a hatása alatt voltam. A szereposztás telitalálat, a színészek lubickolnak a szerepeikben, összeszokottság, egymás tisztelete látszik. Magával ragadó, feszültséggel teli jelenetekre emlékszem, és ez öröm, mert láttam már unalmasra sikeredett Csehov darabot is. Az elõadás felemel. Több vagyok általa. És ez nem azért van, mert a végén a színészektõl kapjuk meg a kabátjainkat. Egyébként ennek a gesztusnak szimbolikus tartalma van, mely kifejezi a színház Ars Poétikáját.
Az értesítések jelenleg le vannak tiltva! Amennyiben szeretnél cikkajánlókat kapni, kérlek, hogy a böngésző Beállítások / Értesítések menüpontja alatt állítsd be az értesítések engedélyezését!
Hozzászólások