Csepella Olivér még 2014-ben kapott 7 millió forintot közösségi finanszírozásban a projektre. Végül a Corvina adja ki a képregényét.
Csütörtök este robbant bombaként a hír: nyomdába került Csepella Olivér évek óta csúszó képregénye, a Nyugat+Zombik, amiben az irodalomkönyvek koszorús költői és írófejedelmei, Babits Mihály, Karinthy Frigyes, Kosztolányi Dezső, Móricz Zsigmond és Ady Endre csapnak véres aratást a New York kávéházat megszálló, gonosz élőholtak között.
KÉSZ VAN EZ A HÜLYE KÉPREGÉNY! Már a nyomdában vár, holnap ott leszek egész nap. Aztán szépen megírok minden részletet é...
Közzétette: Nyugat+Zombik – 2017. november 23.
A mostani nyomdába kerülést hosszú vajúdás előzte meg. A Nyugat+Zombik koncepcióját már 2013-ban felkapta a hazai média, bár ekkor még csak egy 32 oldalas, eredetileg diplomamunkaként elkészített, rövid verzió volt meg a teljes képregényből. A váratlan népszerűség és a pozitív visszajelzések után viszont Csepella Olivér 2014-ben egy Indiegogo-kampányt is indított, mivel állítása szerint egy teljes olyan évre lett volna szüksége, amikor nem csinál semmit, csak a képregényt.
Az összesen hét fejezet végigrajzolásához egy évre volna szükségem. Olyan egy évre, amiben nincs más munkám, csak a képregény. (...) Ezért döntöttem a közösségi finanszírozás mellett. Ha sikerül vele elég pénzt összegyűjtenem, 2015-re elkészül a kétszáz oldalas Nyugat+Zombik.
A projektre 1102 adományozó jóvoltából néhány hét alatt összegyűlt 27 864 dollár, azaz nagyjából 7 millió forint. A Nyugat+Zombik viszont ennek ellenére sem készült el 2015 karácsonyára. Sőt, 2016 karácsonyára sem, hiába ígérte meg a szerző többször is, hogy most majd aztán tényleg oda tehetik a kötetet a rajongók a fenyőfa alá.
Így érkeztünk el 2017 végéhez: a Nyugat+Zombik végül mégsem a szerző magánkiadásában jelenik meg december 8-án, hanem a patinás Corvina kiadónál, 264 oldalon, 3990 forintos áron.
Íme a vevőcsalogató fülszöveg:
„Egy őszi estén a New York Kávéház összes ajtaja bezárul, s a bentlévők vérszomjas élőholttá válnak. Kivéve egy maroknyi túlélőt, az igazgató titkárát, a ház első pincérnőjét és egy modernista folyóirat néhány munkatársát. Róluk talán már hallott.
Csepella Olivér tervezőgrafikus, a Halisten Stúdió tagja, a Csaknekedkislány tánczenekar szövegíró énekese. Tizenhét évesen jutott eszébe ez a dolog a Nyugattal, és mostanáig nem hagyta nyugodni. A könyv létrejöttét 2014-ben sikeres közösségi finanszírozás tette lehetővé: több mint ezer nagylelkű ember támogatása fedezte a képregényrajzolás éveit. Nélkülük a NYUGAT+ZOMBIK megmaradt volna annak az idétlen ötletnek, amit jó lett volna megcsinálni egyszer.
Az agyatlan élőhalottak és a reménytelenül széplelkűek harcában sosem volt irgalom, de most patakokban folyik a vér és a tinta, reped a csont, szakad a merített papír. Íme Babits Mihály és Quentin Tarantino találkozása a boncasztalon: három év feszült várakozás után kézhez vehetik a rajongók Csepella Olivér már megjelenése előtt kultikus képregényét. Sikerülhet-e a magaskultúra legkifinomultabb képviselőinek, a Nyugat szerzőinek megállítaniuk a tömegkultúra legfélelmetesebb teremtményeit, a zombikat? Lehetséges-e jambussal vagy szonettkoszorúval felvenni a harcot a halálos harapással? És egyáltalán: vehetjük-e a bátorságot, hogy viccet, sőt horrort csináljunk az iskolában felszentelt irodalmi kánonból? Nagyon remélem, hogy a válasz mindhárom kérdésre igen.”