Túl jók voltak egy rövid gegnek, ezért rendes filmet csináltak belőlük. És ezek többnyire óriási kasszasikerek lettek.
Wayne világa
1992. február 14-én mutatták be az amerikai mozik Mike Myers kultfilmjét, ami a Saturday Night Live népszerű Wayyne's World-szkeccseiből nőtte ki magát. A 30 éves évforduló örömére összeszedtünk róla néhány érdekességet.
TovábbMike Myers egyik legironikusabb filmje eredetileg csak egy ütős párperces jelenet volt a Saturday Night Live egyik adásában. Viszont akkora sikere lett a szülői ház pincéjében rockról szóló tévéműsort csináló két fanatikus történetének, hogy gyúrtak belőle egy rendes filmet, ami a mai napig kultikusnak tekinthető. Nem mellesleg a bevétel terén is nagyot durrant, lett is belőle második rész, ami viszont már nem lett ekkora siker. Van egy jelenet, amikor az autóban öten utaznak, majd előadják a Queen zenekartól a Bohemian Rhapsody című dalt. Ebből akadt egy kis konfliktus. A produkciós cég valamiért nagyon nem szerette volna ezt a dalt, viszont a Guns N' Roses-t igen. Sokáig ment az egyezkedés, hogy miért az éppen aktuális menő rockbanda dala szóljon a Queen helyett. Myers viszont imádta a Bohemian Rhapsodyt, így ragaszkodott ahhoz, hogy ez szóljon a jelenet alatt. Egy 2014-es interjúban arról mesélt, hogy képes volt addig elmenni, hogy a felmondásával fenyegetőzött. Konkrétan megmondta, hogy Ha nem a Bohemian Rhapsody lesz, akkor ő kiszáll.
Csúcsfejek
Ez egy jó példa arra, hogy nem minden vicc ér meg egy teljes filmet. Igaz, hogy a főszereplő, Dan Aykroyd bevallása szerint az élete legjobb munkája, amit ebben a filmben nyújt. A moziba járó közönséget annyira nem sikerült megfogni a tojásfejű űrlények fura kalandjaival, így erre a filmre egy nagyon szűk rétegen kívül talán nem is emlékeznek sokan. Hogy lehet ilyet kitalálni? Csúcsfejű űrlények. Dan Akroyd ötlete volt az egész, aki elárulta, hogy egyik este nézte a tévét. Nézte a tévét és füvezett. Ekkor fogalmazódott meg benne a gondolat, hogy a tévében szereplő emberek feje miért nem éri el a képernyő tetejét. Arra gondolt, hogy kár lenne veszni hagyni ezt a rengeteg kihasználatlan területet, így kitalálta a Csúcsfejeket, amik eleinte a Saturday Night Live-ban debütáltak.
Diszkópatkányok
Ma már természetesnek vesszük, hogy a 90-es évek egyik legemlékezetesebb vígjátéka egy másfél órán át tartó poénáradat, pedig ez is csak egy sketchként kezdte a Saturday Night Live-ban. 1996-ban kerültek képernyőre a két indokolatlanul fényes öltönyben, diszkóban csajozni próbáló Butabi testvérek, akik a What is Love című dalra úgy rázzák a fejüket, mint korábban soha senki. A szerethető lúzerek történetéből két év múlva készült film. És ezt nem másnak kell megköszönni, mint a Spinédzserek rendezőjének. Ő volt az, aki rendesen lobbizott azért, hogy a The Roxbury Guys című párperces jelenet egy egész filmként folytathassa karrierjét. A film hozott 30 millió dollárt, de a kritikusok nem voltak teljesen elájulva, viszont a Diszkópatkányok a mai napig kultfilm.
MacGruber
Ez az egyértelmű MacGyver paródia is a Saturday Night Live-ban kezdte a karrierjét. Egy poénnak elment, de itt még nem volt egyértelmű, hogy ebből lehet ennél több.
A műsort, amiben feltűnt a jelenet, látta a Pepsi is - mármint a Pepsinél valaki - és megszületett a döntés, hogy nekik kellene egy reklám, amiben ez a figura szerepel. Az extra az egészben, hogy nem akármikorra időzítették ezt a reklámot, hanem a Superbowl idejére. A biztonság kedvéért még az eredeti MacGyvert alakító Richard Dean Andersont is belerakták a reklámba. Hogy megugrottak-e az üdítő eladási számai, azt nem tudni, nem is lényeges, de ez volt az a pont, amikor el lehetett kezdeni beszélgetni egy lehetséges film ötletéről. Nem volt egyértelmű, hogy ebből lesz bármi is, ugyanis megvolt a veszélye annak, hogy a MacGruber-poént nem lehet 1,5 órán keresztül nyújtani, hogy ebben nincs annyi. A másik oldalon viszont ott volt az, hogy MacGrubernek lett egy elég stabil közönsége, rajongója.