A legalulértékeltebb Die Hard-film a legötletesebb

John McClane egy reptéren küzd meg a terroristákkal, az időjárási viszonyokkal és a sötétben landoló repülőgépekkel.

Bizony, a második részről van szó, amit nálunk Még drágább az életed címen mutattak be. Ebben John McClane (Bruce Willis) egy reptéren találja szemben magát a terroristákkal, de hogy személyes tétje is legyen a helyzetnek, az egyik gépen, amiből már kezd kifogyni az üzemanyag, a felesége ül. Ez azért egy elég izgalmas alaphelyzet.

 

A tél és a reptér

Sokak szerint a legjobb Die Hard-film a harmadik rész, Az élet mindig drága, amiben az akciófilmet logikai feladványokkal vegyítették, és egész New Yorkon át rohangál McClane és Zeus (Samuel L. Jackson), hogy megoldják Simon Gruber (Jeremy Irons) feladványait.

A Die Hard-filmek játéktere részről részre tágul: az első még egy irodaépületben játszódik, a második egy reptéren és környékén, a harmadik pedig már az egész városban.

Hogy a negyedik és az ötödik hol, az mindegy is, gondolom, nem csak én vagyok úgy vele, hogy azokat már nem sorolom ide, és jobb lenne inkább elfelejteni. A trilógiából viszont általában az első és a harmadik részt szokták emlegetni, pedig a második kifejezetten ötletes.

Ez is érdekelhet

10 tény, amit tuti nem tudtál a Die Hard 2-ről

Ez is egy könyvadaptáció volt, Bruce Willis 7,5 millió dollárt kapott érte. A Szovjetunióban hamarabb levetítette a tévé a kalózkópiát, mint hogy megkapták volna az eredeti verziót az Amerikai Filmexportálók Szövetségétől.

Lássuk!

 

McClane ismét akaratán kívül keveredik a balhéba: feleségét várja a reptéren, ám pechére azt épp terroristák szállják meg. Kedvenc atlétatrikós akcióhősünk azonban már előre látja a baljós jeleket, ám senki sem hisz neki, így egyszerre kell megküzdeni a terroristákkal és a reptéri rendészettel. No meg az időjárási viszonyokkal, hiszen ez a rész is télen játszódik – bár nem egy karácsonyi bulin, mint a Drágán add az életed! A Die Hard 2. egyik legnagyobb érdeme – amellett hogy van benne egy elég rafinált csavar –, hogy külön dramaturgiai teret enged az időjárásnak.

A hóviharok és havas leszállópályák mellett van itt izgalmas üldözés motoros szánon, és a jégcsap kreatív felhasználása közelharcban.

Ennyi apró ötlet és fordulat szerintem egyik Die Hard-filmben sincs, csak ebben.