Beszélgetőtárs: Topor Tünde művészettörténész
A Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ beszélgetés sorozatának keretében a mai közép nemzedékhez tartozó magyar fotósok munkásságáról, életviteléről, ars poeticájáról tudhatunk meg tényeket és titkokat. Olyan sikeres alkotókat kérdezünk, akik számos kiállítást, hazai és külföldi elismerést, bizonyos esetekben oktatói gyakorlatot tudhatnak magukénak. A gyerekkortól indulunk, beszélünk a kezdeti motivációkról, nagy témákról, szakmai dilemmákról, kedvencekről, kudarcokról, sikerekről, végül pedig a fókusz a jelenlegi tevékenységre és a jövőbeli tervekre irányul. A szavakat képek kísérik és fordítva.
Fátyol Viola 1983-ban született Debrecenben. 2006-ban végzett az egri Eszterházy Károly Főiskolán, majd 2011-ben a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem fotográfia szakán. 2012-ben a MOME vizuális és környezetkultúra tanári szakán diplomázott. Jelenleg a MOME Doktori Iskolájának doktorjelöltje, kutatási témája Travnik Mariska paraszt fotográfusnő életműve. Pécsi és Derkovits ösztöndíjas, 2016-ban Robert Capa Nagydíjat kapott. Művészeti tevékenysége a fotográfia különböző területeit érinti, de általánosságban jellemző rá a személyes hangvétel, a saját életesemények megjelenése és feldolgozása.
2014 óta a MOME fotográfia szakának oktatója, egy kisfiú és újabban egy kislány édesanyja. Véleménye szerint a fotó a világon a legizgalmasabb dolog.