"A Kameraszínház alkotóközösséget a Színház- és Filmművészeti Egyetemen frissen végzett hallgatókként – Lakatos János, televíziós műsorkészítő és Nagy Zsombor drámainstruktor – hoztuk létre 2021-ben.
Legyünk résztvevők, ne nézők!
Célunk egy olyan kreatív műhely létrehozása, amelyben az önismeret fejlesztése mellett a mai fiatal generáció problémáit dolgozzuk fel színházi és mozgóképes eszközök segítségével.
Elsődlegesen olyan témákat vizsgálunk, amelyeket a mai társadalomban
tabuként kezelünk. Véleményünk és tapasztalataink szerint a színház- és filmművészeti alkotások sokat segítenek, hogy nyitottabb és tájékozottabb emberek legyünk. Az interaktív játékok és gyakorlatok segítenek abban, hogy lebontsuk a nézők és művészek közötti falat, közelebb hozzuk az alkotás örömét mindenkihez és aktív tagjai legyünk közösségeinknek.
A MÉDIATUDATOSSÁG(?) WORKSHOPRÓL:
Aktív vagy a közösségi médiában? Érdekelnek az Insta trendek?
Szeretnél igényes tartalmat gyártani a Tik-Tokra?
Van egy üzeneted, amit közvetítenél mások felé?
Esetleg élő közönség előtt mutatnád meg magad a színpadon?
Ha az előző kérdésekre a válaszod igen és csatlakoznál egy alkotóközösséghez, akkor várunk téged a MANYI - Kulturális Műhelyben.
Részvételi díj: 1500
A találkozásokon zajló alkotómunka célja, hogy tudatosabban kezeljük a média és a social-media felületeit. Dráma- és mozgóképes játékokkal szeretnénk rávilágítani az okostelefonban és a fiatalok által használt közösségi felületekben rejlő lehetőségekre, praktikákra és esetleges veszélyekre. A program másik fókusza a közösségteremtés, a kapcsolódási lehetőségek megtalálása, egy kötetlen alkotóközösség létrehozása.
A projekt a résztvevők véleményére épül, szeretnénk, hogy minél nagyobb szerephez jussanak. A négy hét során külön-külön is részt lehet venni a foglalkozásokon, viszont a téma mélyebb megismerése és az élmény teljessége érdekében ajánljuk, hogy csatlakozz hozzánk minden
vasárnap.
Legyetek résztvevők, ne nézők!"