2024. december 30. (hétfő) 14:00 - 18:00 Klebelsberg Kultúrkúria 1028 Budapest, II. kerület, Templom utca 2-10.
2024. december 30. (hétfő) 14:00 - 18:00 Klebelsberg Kultúrkúria 1028 Budapest, II. kerület, Templom utca 2-10.

360 fokos körpanorámás planetáriumi vetítések, előadások kicsiknek és nagyoknak, családoknak
Vetítések:
14:00 A NAP - Életadó csillagunk története Ajánlott korosztály: 8+
A Nap négy és fél milliárd éve ragyog a világunkra, a bőrünket melegítő fényt minden ember érezte, aki valaha élt a Földön. Napunk a legközelebbi csillag, bolygónk erőműve, annak az energiának a forrása, amely szeleinket, időjárásunkat, azaz egész életünket hajtja. A Nap tüzes korongjának áthaladása az égen - napról napra, hónapról hónapra - az egyetlen módja volt annak, hogy számtalan múltbeli civilizáció mérni tudja az idő múlását. Ne tévesszen meg minket a terminológia; bár Napunk egy tipikus törpecsillag, mégis másodpercenként 600 millió tonna hidrogént “éget” el és 500-szor nagyobb, mint a Naprendszer összes bolygója együttvéve. Fedezze fel velünk Napunk titkait, ismerje meg soha nem látott képek segítségével életadó csillagunk rejtelmeit.

15:00 Elképesztő Világegyetem! 8 éves kortól, 24 perc
A Világegyetem elképesztő érdekességei egy műsorban.
Milyen is a Világűr? Megfagyunk benne? A csillagászok már régóta kutatják. Érdekességek a Bolygókról, Naprendszerről, űrállomásról, csillag keletkezésről.

16:00 óra 3-2-1 Felszállás! - Irány az Űr! 6-12 éveseknek, 33 perc
Egy kalandos mese, melyben sok mindent hallhatunk a repülésről, űrhajókról és megmenthetünk egy kedves robotot. (Többszörös díjnyertes film!)

17:00 Szimat Kapitány kalandjai az Űrben 4-7 éveseknek, 34 perc
Szimat kapitány felfedezi a Naprendszert, segítségére siet a központi számítógép és egy papagáj is…
Interaktív műsor gyerekeknek a Naprendszerről.

18:00 Földtől az univerzum határáig 8 éves kortól
Lenyűgöző utazás térben és időben, ahol megismerhetjük az Univerzumról alkotott tudományos elképzeléseket. Élvezze az utazást és ismerje meg a tudományos felfedezések útját az ókori görög csillagászok elméleteitől a mai legnagyobb teleszkópok által feltárt csodákig.
- Hogyan kutatták a világegyetemet a korai felfedezők és milyen eszközökkel kutatjuk ma a bolygókat, az égi jelenségeket? Milyenek a mai távcsövek, űrszondák?
- Hogyan néznek ki a Naprendszer bolygói közelről és milyen égi jelenségek vannak túl a Naprendszerünkön.
Látványos képekkel ismerhetjük meg az Univerzum közeli és távoli vidékeit.
Az Európai Déli Obszervatórium félórás teljes kupolás-filmje elképesztő távolságokat ölel át időben és térben. A Világegyetem születésétől a Naprendszer utolsó pillanatáig kísérhetjük végig a csillagok és bolygók életét, az ó- és modern kori űrkutatás mérföldköveit, az ember és a világűr kapcsolatát.