Könyvbemutató és filmvetítés, az alkotókkal Forgách András beszélget.
A kiadvány a Berlinben élő és dolgozó szerzőpár Hámos Gusztáv és Katja Pratschke IN LIMBO című videóművének, könyv formájában való megjelenítése. Témája az egyén szabadságharca a diktatúrában, melynek keretében „feldolgozzák” a Magyarországról 1979-ben Nyugat-Berlinbe diszidált Hámos Gusztáv korai fotókkal dokumentált művészi pályafutását (1970-es évek). A fotósorozatok többek között fotóperformanszokat mutatnak be, amelyek az uralmi rendszerek elutasítását és az önmegvalósítás művészi stratégiáit dokumentálják. Az önrendelkezési kísérletek megjelenítésével párhuzamosan a budapesti Szabadság tér történetét is megelevenítik: A császári laktanya lebontása és a Szabadság tér felépítése óta a hatalmon lévő politikusok szobrokat és emlékműveket emeltek a szabadságharc és a szabadság elvesztésének emlékére. A szerzők arra a kérdésre kívánnak választ adni, hogy miért érdekelnek benünket a köztéri szobrok és emlékművek. Ha ugyanis a diktatúra átfogalmazza a múltat, azt azért teszi mert az államában élő polgárok jövőjét akarja diktálni.
Forgách András, Silvio Graselli, Peternák Miklós, Perenyei Monika, Klaus Honnef és Boros Lili tanulmányokkal egészítik ki a kiadványt.
Könyv
Hámos Gusztáv - Katja Pratschke: In Limbo
Ha hiányosságot találsz, vagy valamihez van valamilyen érdekes hozzászólásod, írd meg nekünk!
Küldés
Figyelem: A beküldött észrevételeket a szerkesztőink értékelik, csak azok a javasolt változtatások valósulhatnak meg, amik jóváhagyást kapnak. Kérjük, forrásmegjelöléssel támaszd alá a leírtakat!