Gulyás Csilla – Mikus Adrienn hárfaduó

2020. augusztus 17. (hétfő) 17:00 Zempléni Fesztivál - Katolikus templom - Bekecs 3950 Sárospatak
Ingyenes
Gulyás Csilla előadó
Mikus Adrienn előadó
2020. augusztus 17. (hétfő) 17:00 Zempléni Fesztivál 3950 Sárospatak
Ingyenes
Gulyás Csilla előadó
Mikus Adrienn előadó

Pachelbel: Kánon
Bach: Siciliano
Vivaldi: Andante
Scarlatti: Sonate
Sosztakovics: Keringő
Csajkovszkij: Keringő
Grieg: Solveig dala
Ortiz: Habanera
Piazzolla: Libertango
Yradier: La Paloma
Joplin: Ragtime
Pratt: Szökőkút


Gulyás Csilla és Mikus Adrienn duója az egyik legklasszikusabb hangszer, a hárfa talán kevésbé ismert, könnyedebb oldalát mutatja be. Sicilianók, tangók, keringők és ragtime-ok: Bach, Csajkovszkij, Joplin és Piazzolla remekműveinek hárfás átiratai hol elringatják, hol megmosolyogtatják, hol szinte táncra perdítik a közönséget.


Gulyás Csilla hárfaművész immár két évtizede azon kevés hazai klasszikus előadóművészek közé tartozik, akik nem csupán a zenekari árokból, hanem közvetlenebb, kevésbé szokványos módokon is igyekeznek a klasszikus zenét közelebb hozni közönségükhöz. Szóló- és kamarazenei koncertjein, gyerekeknek szóló játékos hangszerbemutató foglalkozásain, lemezein és youtube-felvételein keresztül a zeneirodalom gyöngyszemein túl a hárfa játékos, izgalmas, ezerszínű arcát mutatja meg.


Akár ”Mester és tanítványa” is lehetne a koncert alcíme, hiszen Gulyás Csilla és Mikus Adrienn közös útja majd’ 15 évvel ezelőtt a Kodály Zoltán Magyar Kórusiskolában kezdődött, ahol a művészeti oktatás egyik sarokköve a tanárok és diákjaik együttmuzsikálása. Adrienn azóta maga is hárfatanárrá és hárfaművésszé vált, számtalan művészeti versenyt nyert itthon és külföldön egyaránt, s jelenleg az Udinei Zeneakadémia mesterszakos végzős diákja.


Közös fellépéseik repertoárja a klasszikus zene és a könnyedebb stílusok örökzöld dallamait egyaránt felöleli: Bach, Vivaldi, Scarlatti, Sosztakovics, Csajkovszkij, Grieg, Satie, Piazzolla, Joplin műveiből készült összeállításukban a barokk, a klasszika és a romantika korának legismertebb darabjai, a romantikus kelta mondavilág dallamai és huszadik századi latin táncfeldolgozások egyaránt helyet kapnak.