Téma: 007 - Skyfall

offtopic
Sz Peter 2012 nov. 18. - 14:12:43
(272/512)
Tehát, akkor a kémény?
10/10
wert22 2012 nov. 17. - 18:40:58 10/10
(271/512)
Nekem tetszett, messze felülmúlta a leszerepelt Quantum csendjét. A következõ résztõl mostmár beindulhat az igazi Bond feeling valami igazán jó kalanddal :) Kiemelném Adele zenéjét, ami szó szerint csodálatos volt. 10/10
Kovács kolléga 2012 nov. 17. - 18:28:55
(270/512)
Biztos, hogy ez a cselekményszál sehol nem szerepelt A sötét lovag elõtt? Csak azért, mert amit írtál, az akár A bárányok hallgatnak tartalma is lehet.
3/10
galileo29 2012 nov. 17. - 12:28:08 3/10
(269/512)
Nagyon jó - ha nem tudsz magadtól elaludni, esetleg elfogyott az altatód, ezen a filmen nagy valószínûséggel elalszol... Szokásos nézhetetlenül unalmas Bond-film meglepetések nélkül.
offtopic
Sz Peter 2012 nov. 16. - 22:54:02
(268/512)
Látom van aki felkészült Bond-ból. Ezért kérdeznék:
Én végignéztem most az egész sorozatot de nem volt világos, hogy Blofeld-et mikor is ölik meg?
Mert mikor Roger Moore a kéménybe löki a helikopterrel, akkor az az igazi vagy egy hasonmás?
Vagy az olajfúrótoronynál hal meg?
És mikor Connery visszatér a "Soha ne mondd, hogy soha"-ban akkor megint ott van Blofeld, bár akkor gondolom az idõrendben hamarabb játszódik.
tdk 2012 nov. 16. - 22:18:33
(267/512)
Most nézem, amíg kijelentkeztetett a rendszer, addig azt is elfelejtette, hogy kinek akartam válaszolni, így az újraküldésnél már nem látszott: az elõbbi Kovács kollegának szólt.
tdk 2012 nov. 16. - 22:14:20
(266/512)
"Bond korábban sem volt az a tökéletes szuperhõs, mint amilyennek egyesek hiszik. Példaként elég megidézni a Die another day nyitányát, ahol azért kerül az észak-koreaiak fogságba, mert nem mer leugrani a mélybe (szemben a Halle Berry által játszott hõsnõvel, aki hasonló helyzetben Kubában habozás nélkül megteszi mindezt). Ergo a nagy Brosnan-Bondot simán lenyomta egy nõ!"

Ez nem egészen így van ott. (spoiler) Verekednek a légpárnáson, és õ az utolsó pillanatban elkapja a harang kongatókötelét (?), hogy ne zuhanjon le a mélybe a jármûvel. Itt a mélység halálos mélységként szerepel, ahol látszólag meghal a koreai. Azt az akció hevében még tán Bond sem veszi észre, hogy olyan szorosan követik. Plusz kellett a poén is (nehezen fordítható, ha egyáltalán: "Saved by the bell."). A tábornok megérkezik, és letartóztatják Bondot. Halle Berry ezzel szemben már elõre eltervezte a menekülést, és a megfordulás, illetve a kezek feltartása csupán játék Bonddal (és a nézõvel).

Egyébként alapvetõen az a baj ezzel az egésszel most, hogy valami egészen mást sugalltak róla. Pl. a sörreklámot már egészen korán elkezdték játszani a TV-ben (nekem már ez is kicsit gyanús volt, ha jól emlékszem), de abban legalább olyan igazi "régimódi" Bond-akció van, a szokásos zenével. Ezzel szemben a filmben (enyhe spoilerek) a régimódiság kimerül annyiban, hogy hagyományos borotvát és egy sima nyomkövetõt használ, elõszedi az Astont (vajon ki tartja a fegyverrendszerét karban?), plusz a sablonszerû szájbarágással, hogy "van, amikor a régimódi a jobb" (vagy valami hasonló szöveg). Még maximum a film végét lehet megemlíteni (erõsebb spoiler), ahol az "oldschool" akciófilmek mintájára szanaszét lõnek mindent, majd egy felrobbanó helikopter belezuhan egy kastélyba, és a jelenség bevilágítja az éjszakát.

Ehhez jött még hozzá a médiahype, fõleg, amiket írtak róla. Nem esik jól rosszakat írni egy Bond-filmrõl, de nem tudom hova tenni a sok hasonlóságot más filmekkel, és a kidolgozatlan sztorit. Szerintem Bardem karakterét is alaposabban ki kellett volna dolgozni, ha már ennyire komolyra akarták venni a filmet.
Kovács kolléga 2012 nov. 16. - 20:59:47
(265/512)
Szeretném megkérdezni, hogy Javier Bardem szövegein kívül mi az, ami A sötét lovaghoz hasonlatos? Mert szerintem semmi. Arról nem beszélve (és ezt már említettem korábban), hogy Joker alakja sem annyira eredeti, mert a Soha se mondd, hogy soha Brandauer által játszott fõgonosza nagyon hasonló karakter.

A Bond-feeling pedig maximálisan megvolt, csak éppen nem a Brosnan-korszak köszönt vissza, hanem az olyan régebbi filmek, mint az Oroszországból szeretettel, az Õfelsége titkosszolgálatában vagy a Szigorúan bizalmas.

Eddig is jellemzõ volt, hogy a Bond-filmek besorolhatók különbözõ, hogy is mondjam, almûfajokba, és ezek idõrõl-idõre visszatérnek. A Halj meg máskor cselekménye pl. helyenként teljesen olyan, mint a Gyémántok az örökkévalóságnak címû Connery-filmé. A Csak kétszer élsz helyenként vígjátékba hajló sci-fi elemei a Holdkeltében térnek vissza. A Holnap markában legfontosabb momentumai simán összevethetõk A kém, aki szeretett engem dramaturgiájával.

Semmi kivetnivalót nem látok abban, hogy ezúttal a hozzászólásom elején említett filmek hangulata tér vissza, azaz egy földhözragadt kémsztorit kapunk, erõs drámai szállal, apokaliptikus végkifejlet nélkül (ami mellesleg egy az egyben a Fleming-regények ismérve).
tdk 2012 nov. 15. - 22:48:31
(264/512)
Ráadásul az egy fém ajtó volt, nem? Kíváncsi lennék, hogyan tudta átlõni azon a zárat...

Ez ilyen hollywoodi és T.J. Hooker-es beidegzõdés, hogy ha zárva van egy ajtó, akkor egy lövéssel ki tudod robbantani a zárat a helyérõl, és már lehet is berúgni. :)
tdk 2012 nov. 15. - 22:44:01 Előzmény magicvoice
(263/512)
"A felvezetõ isztambuli jelenetet nézve nem hittem el, hogy most egy James Bond film kezdõdik, annyira gyengén volt összerakva."

Nem baj, a Sony szélesvásznú HD-tévéin jól fog majd mutatni a kirakatokban és a boltokban. :) Külön elõny, hogy tartalmilag nem, legfeljebb képileg vonja majd el a remélt vevõ figyelmét, így hatékonyan lehet majd nyomni a fejébe a marketinget. :)
10/10
Viktor6665 2012 nov. 15. - 21:39:00 10/10
(262/512)
Én csak Pierce Brosnan alakítása óta nézem a James Bondot, asszem ez a 7. azóta és nekem nagyon új volt ez a mostani. Jó értelemben új, realisztikusabb volt, mint az elõzõk, sokkal kiszolgáltatottabb helyzetekben volt Bond, és olyan oldschool hangulata volt az egésznek.
Sz Peter 2012 nov. 15. - 21:09:57
(261/512)
És a legszomorúbb.
Kovács kolléga 2012 nov. 15. - 19:47:48
(260/512)
Ez éppúgy igaz, mint ahogyan az is, hogy az Eredet "havas" jelenetei és díszletei szinte egy az egyben ugyanazok, mint amiket az Õfelsége titkosszolgálatában címû Bond-filmben láttunk.

Továbbra sem értem, hogy miért csak egyes rendezõknél bûn, ha átvesznek egy-egy motívumot másoktól...

Ez pont olyan, mint az az eset, amikor egyes kritikusok bõszen nekitámadtak Mel Gibson Apocalypto címû (szerintem kiváló) kalandfilmjére, mondván, túl sok benne az öncélú erõszak. Aztán ugyanezek a filoszok simán agyondicsérték Robert Rodriguez (szerintem kiváló, egyben perverz jelenetekben tobzódó) Terrorbolygóját.
8/10
pelu 2012 nov. 15. - 14:35:53 8/10
(259/512)
Na utánanéztem, és varánuszok az embert is zsákmányállatnak tekintik. Akkor ez nem volt baki a filmben...
8/10
pelu 2012 nov. 15. - 14:29:21 8/10
(258/512)
A varánuszok - vagy mik voltak azok a gyíkok - meg mióta támadnak emberre?? Tudtommal ez nem jellemzõ rájuk...
Sz Peter 2012 nov. 15. - 11:59:41
(257/512)
"Roger Moore(paródia), Timothy Dalton(silány) és George Lazenby(hagyjuk kategória)"

Szerintem nincs igazad. A régebbi filmeknél sosem a színészi teljesítményekkel volt a gond.
Ott a sztorik voltak mindig gagyik/nevetségesek.
10/10
jmisi31 2012 nov. 15. - 11:47:17 10/10
(256/512)
Miért?! Mirõl kéne szólnia???

Pont az volt a lényeg az "új" Bondnál, hogy a Daniel Craig által megformált Bond közelebb kerüljön a valósághoz...
Ez sikerült is neki, csakhogy van egy-két fanyalgó, akinek ez nem jön be!!!
Ettõl ez még magasan az egyik legjobb Bond film és kész!!!
Hála az égnek, hogy nem az ilyenfajta emberek írják a a Bond-filmeket, mert akkor hiteltelen és hihetetlen lenne az egész!!!

Craig semmivel se rosszabb, mint a többi Bond-színész, sõt... Roger Moore(paródia), Timothy Dalton(silány) és George Lazenby(hagyjuk kategória) rosszabbak nem is lehettek volna!!!

Hozzáteszem... mégis ki mit várt?! Már minden eredeti ötletet ellõttek vagy 30 éve!!!
7/10
magicvoice 2012 nov. 15. - 07:33:03 7/10
(255/512)
Meg tudom érteni azokat, akiknek nem tetszett, mert a többség (jogosan) sokat vár egy James Bond filmtõl. Számomra is csalódás volt. Végig az járt a fejemben, miért egy ilyen ellenszenves színészt választottak Bond szerepére, akibõl egyszerûen hiányzik a stílus. Valószínûleg, ha eddig nem sikerült, már soha nem fogom megszokni, netán megszeretni egy Sean Connery, Roger Moore vagy Pierce Brosnan után. Sajnos, M sem hozta a régi formáját a jutalomjátékában, az új Q egy katasztrófa, a néger Miss Moneypenny pedig nekem nem jött be, és a szerepét is túljátszotta. Ezek után a langyi fõgonosz már csak hab volt a tortán.
Az akciók mennyiségével szerintem nem volt gond, a minõségével annál inkább. A felvezetõ isztambuli jelenetet nézve nem hittem el, hogy most egy James Bond film kezdõdik, annyira gyengén volt összerakva. A történetben voltak értékelhetõ részek, de összességében átgondolatlan volt, a cselekmény fõ száláról egyszerûen megfeledkeztek, a Bondos elemek erõltetettek, a párbeszédek riasztóan primitívek voltak. Az "erotikus" jeleneteket már meg sem merem említeni. Röviden: hiányzott belõle a spiritusz.
freek82 2012 nov. 15. - 00:43:48
(254/512)
Custom egyetértek, harmatgyenge volt..
A reklám amit az imént láttam meg no comment..Az új sony experia legyen olyan telefonod mint james bondnak lol
Custom House for ExCeL 2012 nov. 15. - 00:01:23
(253/512)
Ócska a film és akkor még nagyon finom voltam. Nem gondoltam volna, hogy a Kvantum csendjét is sikerülhet alulmúlni, hát tessék...
Fél óránál többet biztos nem vesztegettek a forgatókönyv megírására. Az egész egy zûrzavar, semminek nincs értelme. Mostanában ez a menõ, legyen minél értelmetlenebb a film. Emellett foghegyrõl odavetett mondatok, "meghekkeltek", "csak hat ember tudja ezt a világon" és kész, ennyi. Meg van magyarázva.
Engem mélységesen elkeserít és megrendíti az emberi fajba vetett hitemet, hogy ilyen alkotások 8.1-esek lehetnek az például imdb-n.