Téma: 127 óra

8/10
offtopic
Képkockaördög 2011 júl. 16. - 19:14:24 8/10
(202/302)
A James Dean filmet nehéz beszerezni, de érdemes! Nagyon jót alakít benne Franco :) meg a Sonny-ban is pl, de nekem az a film nagyon nem tetszett - csak az õ alakítása. Van azért "egy pár", amit érdemes megnézni tõle :)
9/10
Sadenal 2011 júl. 16. - 10:22:18 9/10
(201/302)
Ahhoz képest, hogy csak 94 perc, nekem órák voltak. James Franco élete egyik legjobbját hozza (lehet a James Deen-es filmjét is meg kéne nézném). A film maga igen megrázó és durva, ám ugyanakkor mégis könnyfakasztó, hogy hogy képesek emberek így küzdeni az életbe maradásukért. A végén buggyantak ki a könnyeim....aki teheti nézze meg. Ráadásul még igaz történet is.



9/10
idõjós1010 2011 júl. 10. - 12:59:11 Előzmény Aty92
(200/302)
Tanítani érdekesebb formában is lehet, persze ez pont nem egy olyan téma aminél az érdekesség, a szórakoztatás szempont lehet. Magát az érzést akarta átadni.
4/10
Babilon 2011 júl. 09. - 00:49:25 4/10
(199/302)
Én megnéztem ezt a filmet, de valahogy pont úgy érzem, mint jó néhányan elõttem. Jó ugyan a sztori és a színész is, de a film dögunalmas. Nem járt neki Oscar. Nem volt maradandó élmény. Aaron Ralston elõtt le a kalappal, de a film nem méltó a történetéhez. Persze, aki meg szeretné nézni, annak hajrá, egyszer mindenképpen.
8/10
zz76zz 2011 júl. 05. - 13:46:26 8/10
(198/302)
jaigen La Fontaine is eszembe jutott.
mi ugyan "csak" síelünk egy pár éve, de sokat nyomatékosított nálam e film a szabályon, hogy meg miért nem szabad egyedül indulni se pályán belül sefõleg pályán kívül.
10/10
Aty92 2011 júl. 03. - 00:13:32 10/10
(197/302)
"Unalmas"
Sajnos végig kell néznem nekem is egy ilyen unalmas filmet ahhoz, hogy ne csináljam meg én is ugyanezt, merthogy nem õ az egyetlen aki bejelentés nélkül elmegy túrázni, de ezentúl valószínûleg én sem fogok... Egyébként meg rohadtul nem volt unalmas szerintem, nekem nagyon tetszett, és még sokszor megfogom nézni^^ Persze ami tanít valamit az unalmas...
kozmamonika 2011 júl. 01. - 14:37:31 Előzmény kicsimag
(196/302)
Ah, tényleg nincs benne semmi különleges...
SPOILER LEHET!!!
Végül is minden napos dolog, hogy beszorulunk valahova 5 napra, ott ahol a madár sem jár, és az isten is csak ismétlõpuskával. Majd az összes létszükségletet alkotó tényezõ hiányzik az életünkbõl (élelem, víz, mozgás, napfény, társ, stb.). Farkasszemet nézünk a halállal, sajnáljuk elõre magunkat és a minket túlélõ szeretteinket. Hallucinálunk már a gyengeségtõl, megisszuk a saját vizeletünket - jobb híján. Aztán hozunk egy olyan döntést, amit mások még akkor sem mernek meghozni, ha orvos végzi altatásban. Utána leereszkedünk 90 métert egy kézzel, már csak tizenpár km-es gyaloglás hiányzik, egy sereg mûtét, stb. DE: ÉLÜNK!!!!
Tényleg nincs benne semmi rendkívüli, végül is mindennapos történet.
A véleményed egyébként maximálisan tiszteletben tartom, ahogy mindenkiét. Csak nekem olyan, mintha kínai nyelven lenne.
2/10
kicsimag 2011 jún. 30. - 15:18:04 2/10
(195/302)
Feleslegesen túlértékelik a filmet.
Aki szereti az ilyen témákat, történeteket az megnézni egyszer, de szerintem semmi különleges. Bár azt el kell ismerni, hogy a színész nagyon tehetséges
9/10
zoli_80 2011 jún. 30. - 13:55:38 9/10
(194/302)
"Nem értem mi ebben annyira jó? Az hogy levágja a kezét?"

Nem, nem az benne a jó. Hanem ahogy bemutatják (és ez szerintem elsõsorban a rendezõ, a fõszereplõ és az operatõr érdeme), hogy milyen fizikai, de elsõsorban szellemi utazáson vesz részt a srác, onnantól kezdve, hogy felismeri, nagy bajban van, egészen addig, hogy gyakorlatilag felkészül a halálra, és elbúcsúzik a szeretteitõl, majd végül bevillan neki, hogy mégis van esélye kiszabadulni, ha eltöri a kezében lévõ csontokat. (Késõbb egy dokumentumfilmben elmondja, hogy arra jött rá, hogy a kõ, ami fogságba ejtette, ugyanaz a kõ segített neki a szabadulásban is, mivel annyira stabilan rögzítette a kezét, hogy így volt lehetséges eltörni a csontokat.)
XDX 2011 jún. 30. - 01:45:51
(193/302)
Eléggé unalmas film és túlértékelt.
Nem értem mi ebben annyira jó?
SPOILER
Az hogy levágja a kezét? Az csak gusztustalan. Értem én, hogy igaz történet, de egy 15 perces dokumentum filmben el érdekes lett volna a téma.
idõjós1010 2011 jún. 29. - 22:17:13 Előzmény Kolókapitány
(192/302)
Mondasz valamit(Discivery-t én is szeretem), no de ez egy film. :-)
3/10
Kolókapitány 2011 jún. 29. - 18:34:15 3/10
(191/302)
Nekem ez valahogy nem tetszett, én unalmasnak találtam. A maga nemében lehet, hogy jó film, de nem fogott meg annyira. Szépen lassan csordogál a sztori a saját medrébe, pont úgy ahogy számítani lehet rá és a végén a csodás megmenekülés. Discoveryn szoktam ilyeneket nézni, csak azok valahogy jobban tetszenek.
idõjós1010 2011 jún. 29. - 16:50:16
(190/302)
Értem én hogy ez a film az emberi akaratról szól meg minden, és örülök hogy azért sikerült egy normálisabb befejezést is csinálni hozzá, de jobban örültem volna neki ha mondjuk még úgy 20 percet legalább rászánnak
(S.P.O.I.L.E.R)
a szerencsés megmenekülést követõen. Lett volna egy szép és kerek vége, pont mint a Számkivetett címû filmnek is.
Így némiképp csonkának éreztem a filmet, pláne hogy rendes eleje sem volt, és hát oké késõbb a film közbe némiképp pótolták azt ami az elejérõl hiányzott, de azért ha már idõközben pótolnak valamit (gondolom okkal tették, most ebbe nem mennék bele), akkor pótolják azt tisztességgel, és terjedelmesebben. Jó rendben szóljon ez a film az emberi akaratról, mondjuk olyan 60 percben, szóljon a kis túrázásról is negyedórában de az a 20 perc vége az hiányzott nekem a totális beteljesüléshez. Így mondjuk kap tõlem egy 7-est, de nem az élmény miatt, mert õszintén megvallva én ennél aktívabb filmeket szoktam nézni, inkább azért kapjon ez most hetest, mert úgy gondolom ez a film valóban többet ér annál mint amennyit nekem jelentett. Feltehetõleg nem is kicsivel.
8/10
indienemesh 2011 jún. 27. - 12:24:15 8/10
(189/302)
Az eddigi Oscar-esélyes filmek közül amiket láttam, ez tetszett a legjobban. Szerintem sokkal jobb, mint A félszemû-A közösségi háló-A király beszéde hármas. A Fekete hattyút még nem láttam, de tervben van. Ez a film viszont remekül bemutatja a kiszolgáltatott ember szenvedését, életének átértékelését, és igazán emberinek mutatja Aront. 10/8
10/10
Teknocc 2011 jún. 26. - 10:17:13 10/10
(188/302)
Ez az a film, amelyet sosem fogok elfelejteni!

A film végére garantáltan szomjas lesz az ember.
8/10
Képkockaördög 2011 jún. 26. - 02:01:47 8/10
(187/302)
Szerintem ilyesmirõl szó sincs. Õ végig küzd az életéért, pont arról van szó, hogy nagyon is nem mindegy.

***SPOILER***
Aztán mikor levágja a karját, azt mondja, hogy legalább nem ott kell meghalnia. Nagyon messze van ez a "minden mindegy"-tõl szerintem.
***SPOILER VÉGE***
10/10
cperger 2011 jún. 25. - 23:02:54 10/10
(186/302)
Jó film! Nagyon jól bemutatja az eljutást abba lélektani pontba,mikor már minen mindegy.
9/10
hAAVER 2011 jún. 24. - 20:07:59 9/10
(185/302)
Nagyon jó film...de ha tehetitek,eredeti nyelven nézzétek,mert a magyar szinkron szerintem elég gáz...de ajánlani tudom csak ezt a filmet!
8/10
offtopic
Képkockaördög 2011 jún. 24. - 03:16:28 8/10
(184/302)
Vicces, hogy olyanok okoskodnak meg ítélkeznek Aronról, akik arra sem vették a fáradságot, hogy beírják a nevét a google-ba... Lehet, hogy nem profi hegymászó, nem mászta meg a Mount Everestet sem pl, de azért az, hogy az USA tízezreseinek nagy részét õ egyedüliként mászta meg télen szólóban szerintem elmond valamit... és készített õ mindig útleírást, "menetrendet" arra az esetre, ha baj történne, tudják, hol keressék. (Nem akarom azért isteníteni, mert amúgy egy idióta, de egy nagyon szerethetõ idióta :) ) Szóval lehet ítélkezni, hogy mennyire felelõtlen, de közületek ki az, aki részletes útvonaltervet hagy otthon és három napi hideg élelmet visz magával, ha leugrik a parkba sétálni egyet? Naugye... mert számára az a néhány kanyon, amikben a filmben is látjuk kb ez a kategória.
Egy hegymászó meg mindig fotózza magát, ha teszemazt csúcsra ér, mert valamivel be kell bizonyítania, hogy tényleg ott járt. Az meg, hogy valaki levágja a saját kezét nem mindennapos dolog, és ha csak úgy hallja valaki, nem is feltétlenül hihetõ, de fotókkal, videofelvétellel bárki elég jól tudja dokumentálni az eseményeket :) És különbenis benne volt a pakliban, hogy meghal, és azt akarta, hogyha valaki megtalálja a kütyüit, az tudja, hogy min ment keresztül. (2002-2003-ban még nem volt talán akkora divat, hogy az ember saját magát fotózgatja, mint mondjuk most.)
Amit meg sokan szenvedésnek írnak, szerintem inkább egy tanulási, megtisztulási folyamat számára mintsem szenvedés. Nyilván szenved a kiszáradástól stb, de nem az a legfontosabb, és a film sem erre helyezi a hangsúlyt.
Egyébként szerintem ha már hiba, hát az hibája a filmnek, hogy egy torzított képet közvetít róla ill. az, hogy teljesen kihagyták belõle, hogy honnan a fenébõl kerül elõ a helikopter :D (A DVD-n azt hiszem rajta van pár kihagyott jelenet.) Igaz.. ezért érdemes elolvasni a könyvet :P Többek közt.

Érdemes egyébként vele készült interjúkat (van egy rakat) meg általa készített mászós videókat nézni vagy a nemrég tartott záróbeszédét a CMU diplomaosztóján (õ is oda járt ugye), azt kívánom, bár nekünk is õ tartaná :) Nagyon élvezetesen, humorosan, meghatóan, kellõ öniróniával ír és beszél, szerintem nagyon tehetséges.

De ezeket már sokszor leírtam, szóval nem szeretném tovább rabolni senki idejét, csak kissé meglepett, hogy újra elõjöttek ezek a kérdések, vádak stb, amikrõl már volt szó nem egyszer, és nem hagyhattam szó nélkül :P

Zoli_80 hozzászólásaival amúgy kb. egyet kell értsek, és örülök, hogy nem csak én olvastam el a könyvet :D
8/10
zz76zz 2011 jún. 23. - 17:34:05 8/10
(183/302)
a kiszámíthatóságának ellenére ütõs ébrentartós film volt.
"sok van mi csodálatos, de az embernél nincs csodálatosabb" - magyarul az ember, ha akar képtelen helyzetekbõl ki tud szabadulni