Téma: 1917

2/10
lurdba 2020 jan. 23. - 19:07:25 2/10
(9/109)
Képi látvány fantasztikus, a zene is kiváló, maga a történet már nem...akkoriban postagalambokat is használtak ilyen célokra. Túl kevés akció jelenet volt benne, kicsit olyan volt mint a Donqerque film...többre számítottam, ez van.

Spoiler: kicsit furcsálottam, h egy kb 3-4km-es frontsávon egyetlen akna sem volt elhelyezve, csak úgy végiggyalogoltak rajta, utána is mindössze egy német mesterlövész, sehol senki...
tepsivitez 2020 jan. 23. - 15:39:46
(8/109)
Jól látom, hogy eredeti nyelven nem vetítik a magyar mozik? Szomorú.
Towner 2020 jan. 23. - 13:00:53
(7/109)
A Ryan közlegény megmentésével kezdődött ez a "kevés vágás egyenlő élethűség" és szerintem ez így is van. Olvasva a kommenteket nekem is a moziban a helyem.
8/10
HaPLeX 2020 jan. 23. - 10:07:45 8/10
(6/109)
Összességében úgy jellemezném, hogy szép film volt. A látszólagos "nulla darab vágás" nekem nagyon tetszett, a díszlet és a fényképezés pedig maximálisan profi. A történet korrekt, sokszor meglehetősen izgalmas, pörgős. És utóbbihoz szerencsére nagyon jó filmzene lett készítve.

Ezen kívül még annyit jegyeznék meg, hogy belőlen nem szokott semmilyen reakciót kiváltani a filmekben használt művér és társai, mert tudom, hogy nem igazi. De azért ebben a filmben sikerült 1-2 jelenetben összehozni azt, hogy kikerekedjen a szemem ill. kirázzon a hideg.

Mindenkinek bátran ajánlom, akik szeretik a háborús filmeket.
10/10
Sektor Judy 2020 jan. 21. - 11:23:51 10/10
(5/109)
Amúgy pedig egy 8.5 pontot adnék a filmre mert joó .....így kell olyan filmet csinálni, h végig lekössön....nem inkább 9.... de adtam egy 10est mert sokan Szuperhős mozit kedvelik és ők is pontozni fognak...de ennek a filmnek 9 nél megkell állnia
10/10
Sektor Judy 2020 jan. 21. - 11:19:47 10/10
(4/109)
Gyerekek. Ez a rendezés és az operatőri munka 3-4 oscar díj...eeeeezt hogy a pi...ba csinálták...nem érdekel ki mit mond .....ez a film a rendezés és az operatőr miatt 10/10
Deodato 2020 jan. 20. - 21:16:04 Előzmény bb2626
(3/109)
Teljesen egyetértek. Még szerencse, hogy nem kezdtek el nácizni. Az operatőr tényleg a hátán viszi el a filmet, aztán szerény csönd.
bb2626 2020 jan. 17. - 23:48:30
(2/109)
Valahol hallottam, hogy ha egy filmben több mint egy hihetetlen dolog van azt a nézők már nem veszik be. Egy még belefér, de a másodiknál már kezd kialakulni egy érzés, hogy "Ááá, ezt nem hiszem el", a következőnél pedig már el is veszítette az értő közönséget a film. Ebben a filmben annyi minden történt 1 nap alatt, mint egy besorozott katona évekig tartó szolgálata alatt. És ezzel veszítette el a film számomra a hitelességét. Leginkább egy karácsonyfához tudnám hasonlítani, amit teletömtek mindennel, hogy majd így biztosan hatásos lesz. De így számomra csak egy giccshalmaz lett a végeredmény. Mintha az összes eddigi I. és II. világháborús film hatásvadász jeleneteit fűzték volna fel egymás után és azt próbálják úgy eladni, hogy mindez megtörténhetett volna 1 emberrel 1 nap alatt. Lehet, hogy csak velem van a baj, de én már fél óra múlva csak azon tudtam gondolkodni, hogy na mit fognak még kitalálni és egyáltalán nem tudtam beleélni magam a történetbe. Egyébként az operatőri munka kiváló, a színészek átlagosak, de inkább átlag alattiak, a forgatókönyv meg semmilyen különlegességet, újdonságot sem tartalmaz. Számomra nagy csalódás volt, az I. vh paródiája, amit a közönség számára fogyasztható giccses mázba burkoltak.
gtkau 2020 jan. 14. - 00:23:38
(1/109)
mikor lesz már a Budapesti bemutatója,
a vidéki jan 23-it már mutatják! hol a Pesti?!