offtopic
Sz Peter 2015 ápr. 25. - 06:32:31
(470/810)
Ha a fórumot csak azért hozták volna létre, hogy az emberek beírják a véleményüket egy filmmel kapcsolatban, nem létezne a "Válasz" opció. ;)
offtopic
kybuck 2015 ápr. 25. - 02:27:43 Előzmény Sz Peter
(469/810)
Ha valaki a véleményével kel valaki másnak a védelmére, aki azt egyébként nem kérte az fogadatlan, ezért ül mégis, sorry! Amugy persze mindenki azt ír amit óhajt.
proklima 2015 ápr. 23. - 07:31:38
(468/810)
Végre egy értelmes ember!
Én is pont ezt gondoltam, csak van aki sokadszorra sem érti meg.
Sajnos.
offtopic
Sz Peter 2015 ápr. 23. - 07:15:25
(467/810)
Nyilvános fórumon bárki hozzászólhat bármihez, nem szükséges hozzá felkérés. Ezért nem ül itt a "fogadatlan". ;)
kybuck 2015 ápr. 23. - 03:50:50
(466/810)
Tudom mit jelent, ezért használtam itt.
proklima 2015 ápr. 22. - 23:30:36 Előzmény kybuck
(465/810)
Most már csak annak kellene utánanézned, mit jelent a "fogadatlan prókátor", hogy legközelebb a megfelelõ helyen tudd alkalmazni ezen kifejezést.
offtopic
kybuck 2015 ápr. 22. - 20:14:20 Előzmény proklima
(464/810)
Én pedig a konzumidiotizmusról beszéltem, miután emiatt lettél fogadatlan prókátor, nem arról, hogy neked mi tetsszen, vagy ne tetsszen. Ez úgy tûnik mégiscsak megért két vagy több hozzászólást.
10/10
tombenko 2015 ápr. 21. - 17:51:04 10/10
(463/810)
Sajnos ettõl még igaz. Egyébként maga a film meglepõen cse3lekményesw, éppen csak lassú - éppen úgy, mint ahogy valójában is történik.
4/10
gesztenyéskuglóf 2015 ápr. 21. - 17:10:57 4/10 Előzmény tombenko
(462/810)
"A mai fiatalság lehet, hogy ahhoz szokott, hogy két percenként jön optimuszprájm és szétzúzza a környezetét, de aki egy kicsit is igényesebb ennél, azt hamar kifárasztja a semmitmondó cselekmény." Ez már kicsit klisé, de mindegy. Amúgy oké, hogy neked tetszik a film. Jó szórakozást. Nekem nem jön be és ennyi.
csabaga 2015 ápr. 21. - 16:53:54 Előzmény kybuck
(461/810)
Nekem ez a film tetszik,és az égvilágon senki sem erõltette rám.
Elsõre egyébként nem jött be,de ez az életkorom miatt volt.Sokat segített a regény elolvasása is.Ajánlom mindenkinek.
proklima 2015 ápr. 21. - 04:49:25
(460/810)
Én is értem, fõleg, hogy már harmadzsor írod ugyanazt
"(immár harmadszor): ha magadtól tetszik egy film..."

Én meg másodszor írom, hogy tetszik a film.
Ugyanezt írtam az 593. hsz-ben is, nem pedig azt, hogy tetszett a film, mert mások azt mondták.

Hiába mondta Karinthy:
„Mondja maga megbolondult
hogy mindent kétszer mond
kétszer mond?”
kybuck 2015 ápr. 21. - 03:54:15 Előzmény proklima
(459/810)
Értem, de bizonyos filmeknél, mint az alábbi is, a róla kialakult évtizedes mítoszok bezavarnak az objektív vagy épp szubjektív megítélésbe, az én írásom erre utalt: legyen saját véleményed, és ne (csak) mások véleményeire, kritikáira alapozva mondj kritikát! Egyszerûbben fogalmazva (immár harmadszor): ha magadtól tetszik egy film - mondjuk ez - rendben, de ha mások véleményei mondatják ezt veled, akkor viszont nem! Ez a konzumidiotizmus lényege: mindent meg(v)eszek, amit elém tesznek! Természetesen akinek nem inge, ne vegye magára!
proklima 2015 ápr. 17. - 09:20:16
(458/810)
A szerzõi/rétegfilmek filmek célja legtöbbször nem a puszta szórakoztatás (még Chaplin esetében sem), inkább a szellemi továbbgondolás elõidézése, az "elgondolkodtatás".
Gyakran nagyon eseménytelenek és befejezetlenek.
Valóban, ez egy rétegfilm.
A véleményed alapján Te nem ebbe a rétegbe tartozol.
Egyszer már említettem, hogy ez teljesen indifferens.
Valószínûleg ne értetted meg a hozzászólásom lényegét, mivel egészen másról íraz.
Megpróbálok egyszerûbben fogalmazni:
A filmet minõsítsük, ne a hozzászólót...
Viszont vannak olyan esetek, mikor erre kényszerülünk, de abban az esetben ok-okozati összefüggés van.
kybuck 2015 ápr. 17. - 05:32:53
(457/810)
Továbbra is gondolom, hogy akik azért mondanak egy filmrõl jó véleményt, mert ezt hallották másoktól azok konzumidióták, amúgy a hozzászólásomban is benne volt, hogy ha amúgy valakinek tényleg tetszik tessen! Ezt a véleményemet minden további nélkül vállalom, mert ez az igazság. Amúgy tudom ki A. C. Clarke és még olvastam is, onnan tudom, hogy a történetei nem bõvelkednek túl sok eseményben, így tudtam, hogy ez a film sem egy Csillagok háborúja. Attól pedig, mert valaki eseményt, történést, válaszokat vár egy filmtõl, az távolról sem azt jelenti, hogy a tényleg gyatra Michael Bay-es, vagy hasonszõrû borzalmak lennének az ideáljai! A világ nem fekete és fehér, a végletek között vannak ám átmenetek is: egy film, akár sci-fi is lehet érdekes, izgalmas az esetleges mondanivaló mellett is! Akármennyit is "csakazértis tízpontozzák", ez a film megmarad egy unalmas rétegfilmnek, de ezzel önmagában semmi baj, a baj a bûntudat ébresztési kísérlet, hogy "milyen bunkó vagy, mert nem tudod értékelni vagy dicsérni ezt a remekmûvet"! Nem, nem tudom, ahogy ezt ki is fejtettem, épp ezért egy pillanatig nem érzem rosszul magam.
proklima 2015 ápr. 16. - 23:24:40
(456/810)
Valószínûleg a könyvet sem olvastad.
Sir Arthur Charles Clarke.
Mond ez a név neked valamit?
Én olvastam a könyvet, valamint megnéztem az összes Ûrodüsszeia filmet.
Szerintem fantasztikusak, fõleg a könyv és az elsõ film.
Feltehetõleg ez nem a te világod (sõt biztosnak tûnik).
Az, hogy a filmrõl elmondod a véleményedet, azzal semmi gond.
Ezért van a Fórum.
"...a sok konzumidióta papagájként mantrázza, hogy micsoda korszakos film, mert anno mások ezt mondták róla!"
Ezzel meg nem másokat, hanem saját magadat minõsíted.
Ugyanis ez a platform alapvetõen azért jött létre, hogy filmekrõl mondjunk véleményt (ha eddig nem vetted volna észre), nem pedig a hozzászólók ócsárlására.
A film a 10-es skálán 10 pont (ts:10).
10/10
tombenko 2015 ápr. 16. - 18:21:26 10/10 Előzmény gesztenyéskuglóf
(455/810)
Láttad már, élõben mi történik az ûrben? Mondjuk a Hubble szerelése? Ahhoz képest ez rendkívül mozgalmas volt. Sõt, túl mozgalmas. Számomra az egész mû végtelenül méltóságteljes, kimért. A mai fiatalság lehet, hogy ahhoz szokott, hogy két percenként jön optimuszprájm és szétzúzza a környezetét, de aki egy kicsit is igényesebb ennél, azt hamar kifárasztja a semmitmondó cselekmény.
Amúgy ennek a kimértségnek egy másik értelme is van - feszültségfokozó.
csabaga 2015 ápr. 16. - 16:42:28
(454/810)
Hogy sci-fit nem,még elmegy,de szerintem mást se nagyon...
csabaga 2015 ápr. 16. - 16:40:54
(453/810)
Ezt a filmet soha senki nem nevezte a maga idejében sem a hagyományos módon izgalmasnak.
boom49 2015 ápr. 16. - 16:01:21
(452/810)
A cselekmény valójában rendkívül izgalmas, annak ellenére hogy a vásznon alig történik valami.

Transformers és egyéb Michael Bay filmeken nevelkedett suttyó ifjúság még életében nem látott/olvasott(!) valódi sci-fit, sajna csak az eksõnmúvíkat ismerik :(
kybuck 2015 ápr. 16. - 08:56:09
(451/810)
Az jutott eszembe, hogyha ez egy 68-as film, amikor nagy divat volt füvet szívni, talán bepippantott állapot kellett hozzá, hogy azt a rengeteg unalmat izgalmas valaminek lássák, manapság meg a sok konzumidióta papagájként mantrázza, hogy micsoda korszakos film, mert anno mások ezt mondták róla! Persze ha valakinek tényleg tetszik tessen, de szabad kinyitni a szemet is, gondolkodni és megállapítani, hogy a cselekmény javarészt dögunalmas, és végsõ soron nem vezet sehova, ezek a vélemények pedig ugyanannyi létjogosultsággal bírnak, mint azok, amik szerint ez valamilyen korszakos mû.