offtopic
idõjós1010 2016 jan. 05. - 00:19:16
(510/810)
Hát számomra nem az. Alien filmekben meg maga a szörny volt a lényeg, ami kivitelezésbõl szín ötös még ma is, ami nagyon nagy szó. CGI-vel nehéz vetekedni. Alien-nek sikerült. Viszont amúgy azt hiszem hogy értelek. vannak akik jobb szeretik a kézzel fogható díszleteket, mint a zöld háttérre vetített megfoghatatlan látványelemeket.
offtopic
idõjós1010 2016 jan. 04. - 23:31:24
(509/810)
Elgondolkodtatni a dolomit kapcsán igen, valóban, a többit viszont mai fejjel én már nem tudtam komolyan venni. Látványorgiának melyik részét neveznéd ?
SPOILER
Igen táblagépet, de milyenek monitorokat ? képcsöves, domborlencsés, fekete-fehér 10 colos apróságokat ? Ennél, meg a címkézetlen ritmusra villogó gomboknál merészebbet már nem tudtak megálmodni ?
offtopic
idõjós1010 2016 jan. 04. - 23:22:15
(508/810)
Az hogy beleéled-e magad vagy sem, már csak rajtad múlik. Mindenesetre az tényleg csak 90 percre szól. Nem tanít, csak hatása alá von. Mint egy Alien film (ha már szóbakerült lentebb) . Igen, ez a film felvázol egy sztorit, ami nem is akar több lenni annál, viszont tudományos alapokra épít, amiket (nekem úgy tûnt) kõbe vésettnek éreztet. Ahogy írtam is korábban, számomra olyan volt mint egy tanmese. Egy világok harca, vagy függetlenség napja szerintem teljesen nyíltan vállalt vizuális élményre hajtó filmek voltak.
No de persze lehet hogy én mértem fel rosszul ennek a filmnek a valódi célját, és akkor viszont teljesen rendben van.
offtopic
idõjós1010 2016 jan. 04. - 23:09:21
(507/810)
Ember, vagy felhasználó, tök mindegy hogyan fogalmaztam. A gép számára nyilván felhasználó, vagy rendszergazda. Lényeg hogy parancsot hajt végre. A te számítógéped is csak puszta parancsokat hajt végre. Szerves, és szervetlen dolgok között egyébként valóban nincs áthághatatlan határ, errõl már én is hallottam. Pl a jövõ számítógépeit már el tudják úgy is képzelni, hogy emberi agyat is felhasználnak majd benne. No de ez még mindig nem jelenti azt, hogy a gépeknek hatalma lesz felettünk, vagy hogy úgymond eldönt majd helyettünk dolgokat, attól függetlenül, hogy felhasználója mit szeretne. Felismerheti ugyan, hogy az ember hibás döntéseket hoz, de ha már ennyire intelligens, bizonyára azt is felfogja majd, hogy szüksége van felhasználójára, hisz az ember tartja üzemben, az ember tartja karban. Az ember keze ügyében van a villanykapcsoló :-D A gép viszont csak számol, és közöl, nem feltétlen kell a cselekvés eszközét is kezébe adni.
Anditos 2016 jan. 04. - 22:33:54
(506/810)
"A többi film nem akarja megmondani (úgymond) a tutit. Egyedül ez épül arra, hogy felvázolja hogyan is fog mûködni a jövõben az ûrhajózás." Minden film a "tutit" szándékozik elmondani, az a cél, hogy elhidd másfél órára, hogy amit látsz, az most éppen igazi. Ez a film is csak felvázol egy lehetõséget, ami megtörténhet. Vagy nem, mert az emberiség elszúrja a jövõjét, ahogy a legtöbb sci-fiben látni, vagy megtámadnak minket az ufók, és a Jelek, a Világok harca vagy a Függetlenség napja válik valósággá, vagy egy aszteroida végez velünk. Ezek a filmek is mind arra épülnek, hogy felvázolják, mi történhet velünk a jövõben. :-)
9/10
offtopic
cellasto 2016 jan. 04. - 22:30:08 9/10
(505/810)
sõt a marson is...
szakadj már le rólam te kis faszkalap
a kutya nem szólt hozzád
offtopic
idõjós1010 2016 jan. 04. - 22:25:58
(504/810)
A mai napig lehet a holdon is telket vásárolni. Ez számodra azt bizonyítja hogy lakható ?
Torolt Felhasználo 2016 jan. 04. - 22:18:51
(503/810)
Uhm, az MI-krõl:

- ki mondja hogy egy gépnek nem lehet öntudata? Nem tudom mikor jártál utoljára iskolában, de van egy olyan dolog hogy Evolúció, meg Abiogenezis, amik arra lukadnak ki, hogy az élõlények és a nem-élõ dolgok között nincs áthághatatlan határ. Jelenleg középiskolás anyag.
- ha te programnyelven le tudod kódolni hogy "ember parancsát a gép mindig teljesítse", hát kapsz egy nyuszit. Elvégre lehetetlen kódolni mi az hogy "ember", hiszen nem disztinkt kategória. Meg ugye mi az hogy parancs, mi van az egymásnak ellentmondó parancsokkal, a lehetetlen parancsokkal...

Szóval a valóságban lehetetlen ilyen Asimov-szerû "törvényeket" ültetni a robotokba. Sõt, Asimov saját történetei is arról szólnak hogyan lehet a Három+Egy törvény megkerülni. És elég termékeny író volt.
Még az Alapítvány-trilógia az 5+ részével is szól a Robotika Törvényeirõl (ott a robotok kiírtják az összes értelmes nem-Földrõl származó élõlényt a Galaxisban!).
Ha meg a valóságban csinálna egyet valaki, elõbb-utóbb minden valószínûség szerint kiszorítaná az embert.
offtopic
idõjós1010 2016 jan. 04. - 22:14:32
(502/810)
A többi film nem akarja megmondani (úgymond) a tutit. Egyedül ez épül arra, hogy felvázolja hogyan is fog mûködni a jövõben az ûrhajózás. Ehhez képest tán még a színes TV-t se tudták elképzelni. Egyébként én azt vágom, hogy a hetvenes években ez így kb reálisnak tûnt, értem azt is, miért lett ez a film siker, de azt már nem értem mitõl olyan zseniális még ma is. Ma már nem így képzelik el az ûrhajózás jövõjét tudósaink. Szerintem ennek a filmnek nem a látvány volt a célja, hanem egyfajta oktatófilmnek készült Sci-fi rajongók számára. Továbbá egy elmés feladvány azzal a monolittal. Nekem egyedüli bajom az, hogy abba, ami valójában akar lenni ez a film, mai szemmel már erõsen belebukik. Bár ezeket a címkézetlen óriási világító gombokat, csodálom hogy akkoriban komolyan tudták venni.
offtopic
idõjós1010 2016 jan. 04. - 21:52:06
(501/810)
Az Alien filmek nem akarnak tanítani, mint ez a film. Abban az tetszik, hogy zseniálisan jól kitalált kis lények azok, amiket korukat meghazudtoló módon vittek vászonra. Még ma is 10 pontosak. Persze az ûrhajó ott is bóvli, de a film nem is arról szól. Ott az csak egy helyszín.
idõjós1010 2016 jan. 04. - 21:48:44
(500/810)
Leginkább azért problémás a hibernáció, mert az agyat nem tudják késõbb rebutolni. Magyarul, az ébredéssel vannak gondok. Ha az agy egyszer leáll, nem tudják újraindítani. Stephen Hawking is osztja ezt a véleményt. A gépek pedig nem tudnak saját öntudatukra ébredni, mert nincs nekik olyan. Továbbá elsõdleges parancs, hogy az ember utasításait, soha semmilyen körülmények között ne tudják megkerülni. Persze még nincsenek ilyen önállóan "gondolkodni" tudó gépek, de ez az egy garantáltan alapeleme lesz azoknak a gépeknek is. A világító gombokkal meg telepakolták az egész ûrhajót. más nem is volt, csak címkézetlen, ritmusra villogó idétlenül óriási gombok. :-)
Anditos 2016 jan. 04. - 20:36:13
(499/810)
Hihi, ezen az alapon a filmek 50%-a baromság, szerintem nézz inkább dokumentumfilmeket. :)
Mert szerintem a filmek azért vannak, hogy másfél órán át szórakoztassanak, ez lehet ijesztgetés, sci-fi, romantika, nevetés, bármi. Az már más kérdés, kit mi köt le. Én egy percig nem gondolkodtam el azon, hogy mennyire reális a hibernálás vagy egy intelligens fedélzeti számítógép, elámultam a látványon és a történeten, hogy egy olyan korban játszódik, ami lehet hogy lesz, lehet hogy nem. Mondjuk a könyv nélkül lehet nem értettem volna meg teljesen egészen, sõt biztos vagyok benne. A folytatás, a 2010 is nagyon jó, mind könyvben, mind filmen.
Torolt Felhasználo 2016 jan. 04. - 18:14:53
(498/810)
Épp úgy ahogy szárnyak nélkül repülni.

Tudjuk mi kéne egy ember hibernációjához, és tudjuk hogy lehetetlen kivitelezni. A tudomány minden állása szerint.
9/10
cellasto 2016 jan. 04. - 18:10:56 9/10
(497/810)
a tudomány mai állása szerint lehetetlen
Torolt Felhasználo 2016 jan. 04. - 18:06:48
(496/810)
Amíg fizetsz addig nyújtják a szolgáltatást.

De hidd el, én ezt tanultam a diplomamunkám részeként is: LEHETETLEN embert hibernálni. Ahhoz az kéne hogy sejtsoronként vezess be nanocsöveket, ami maximum egy kényszeredett sci-fiben lehet megoldás. A valóságban tökéletesen lehetetlen, mert a szövetek elfagynak.

Arról van szó hogy még az agyban is annyi jégkristály képzõdik, hogy ha felolvasztanád is valahogy az alanyt és robottestbe raknád, szó szerint elfolyna az agya. Azaz megsemmisülne az agy. Az illetõ már halott, bármi történjék is.
9/10
cellasto 2016 jan. 04. - 17:46:11 9/10
(495/810)
a mai napig kérhetõ a hibernálás(persze tetemes valutáért cserébe)
én nem mondom,hogy biztosan fel fogják õket ébresztenni egyszer,de tuti van valami halvány remény,különben a franc sem foglalkozna vele
Torolt Felhasználo 2016 jan. 04. - 17:40:39
(494/810)
Drágaszágom, azért vannak egyesek lehibernálva, mert amikor a cuccost kitalálták még nem ismertéka technológia gyenge pontjait.

Azóta kiderült hogy LEHETETLEN normális dolgot hibernálni, mert a sejtek 30-70%-a biztosan szétfagy. Az pedig egy élõ szervezetnél "súlyos probléma".
Ott alkalmazható csak a hibernálás, ahol egyetlen sejt elég a feltámasztáshoz, így sejtkultúrák, és magvak fagyasztása ami mûködik. Elméleti szinten sem lehetséges ezeknél bonyolultabb dolgok hibernálása.
Az emberek viszont szeretnek buták lenni, és templomba, tenyérjóshoz, meg hibernálókhoz járnak. Mert nem mûvelõdnek a legfrissebb adatok alapján.

Az MI-k meg egyelõre megmaradnak a gépek szintjén, bár elvi akadálya nincsen hogy mesterségesen létrehozzunk intelligenciát. Gyakorlati annál több.
9/10
cellasto 2016 jan. 04. - 17:32:17 9/10
(493/810)
LoL!
biztos azért van többszáz/ezer ember lehibernálva világszerte,mert semmi esélyt nem látnak rá,hogy egyszer fel fogják tudni kelteni õket
az oroszok pedig nemrégiben hajtotak végre egy totális támadást szinte csak MI-alapú robotokkal szíriában
10/10
offtopic
tombenko 2016 jan. 04. - 17:23:15 10/10
(492/810)
A hibernáció miért is megvalósíthatatlan? Az öntudatra ébredõ gép miért ökörség? Nagy, világító gombok pedig most is vannak IRL.
idõjós1010 2016 jan. 04. - 17:10:18
(491/810)
...de miért ? Mitõl olyan zseniális ? spoiler
Elképzelték a hibernációt, amirõl ma már tudjuk, hogy megvalósíthatatlan. Elõadták az öntudatára ébredõ mindenható gép mesét, ami oltári nagy ökörség, és telepakolták az ûrhajót hatalmas színes, világító gombokkal :-D jelezvén, hogy ez már a jövõ :-D