agarik 2012 jún. 19. - 16:55:08 Előzmény merkel
(270/810)
SPOILER
ne aggódj, azt gyakorlatilag senki nem értette soha (bár ami meg az után jött, azt mégúgy se).

Valami olyasmi, mint a Solarisban: egyszerre meghalt, és ugyanakkor beleolvadt az idegenekbe.
merkel 2012 febr. 10. - 09:15:26
(269/810)
SPOILER!
A végét nem értettem, hogy ez hogy volt? Egyszercsak elutazott valahová az úrhajóval, majd valami szobában kötött ki?
duckshoot 2012 febr. 02. - 13:27:24
(268/810)
.
duckshoot 2012 febr. 02. - 13:26:55
(267/810)
.
duckshoot 2012 febr. 02. - 13:26:21
(266/810)
.
duckshoot 2012 febr. 02. - 13:25:54
(265/810)
.
duckshoot 2012 febr. 02. - 13:25:20
(264/810)
.
duckshoot 2012 febr. 02. - 13:24:42
(263/810)
.
duckshoot 2012 febr. 02. - 13:23:56
(262/810)
.
duckshoot 2012 febr. 02. - 13:22:40
(261/810)
.
duckshoot 2012 febr. 02. - 13:19:24
(260/810)
.
ennyi baromságot... 2011 nov. 30. - 17:32:21
(259/810)
Néhány évvel ezelõttig imádtam szinte mindent, ami sci-fi. (öregszem, már annyira nem köti le a fantáziámat, ezért a múltidõ)
Három kivételrõl tudok:
2001
Huxley - Szép új világ
Tandori Dezsõ - A Stevenson biozmagória

Ezzel a hárommal a mai napig ki lehet üldözni a világból. :-)
Bakufu 2011 nov. 16. - 06:11:07 Előzmény mr.sixpack
(258/810)
Hogy megtudd mi az a "fekete téglalap" (monilit), ahhoz el kell olvasnod a 2010-et. Ebben a részben nem magyaráz meg semmit, csak kérdéseket vet fel. Nem hiába van 4 ûrodisszeia. Viszont a következõ rész megfilmesített változatát kerüld el, egy halom fos.
leopard26 2011 nov. 15. - 23:47:15
(257/810)
a 26.percnel a kislannyal valo beszelgetes magyar szinkronnal,tobb mint idegesito
mr.sixpack 2011 szept. 20. - 11:32:12 Előzmény leopard26
(256/810)
SPOILERES
Az lehet, hogy nem kellett volna beletekernem, de egyszerûen nem bírtam ezt a lassúságot. Igazából én az eseménydúsabb filmeket szeretem. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az a lényeg, hogy fröcsögjön a vér, meg süvítsen a lézer, de azt Neked is el kell ismerned, hogy bizonyos részek el voltak nyújtva.

Egyébként szeretem a scifi-ket, csak eddig kevés jót láttam. Amúgy meg mindenki az Avatarral jön. Senki nem állította, hogy az egy mély tartalmú film, amirõl órákon át lehet majd elmélkedni, azért készült, hogy elkápráztassa az embereket. Ugyanez elmondható errõl a filmrõl is részben: nem véletlen, hogy az ûrbéli jelenetek olyan sokáig, ilyen részletességel (és persze lassúsággal) voltak bemutatva. Engem is lenyûgözött, hát még a bemutatásakor az akkori nézõket.

DE, továbbra is azt vallom, a ha egy film mondanivalója, alapteóriája nem érthetõ világosan, vagy nem ad konkrét alternatívákat a megoldásra az jelentõsen csökkenti a film értékét. A majmos részre, meg a tájakra elment fél óra, de az utolsó jelenet, amikor a Jupiterhez ért a hajó 3 perc alatt véget ért (leszámítva a féreglyukas utazást). Honnan a pékbõl kellene rájönnöm, hogy mi az a fekete téglalap, hogy került oda, meg hogyan lett õ csillaggyerek (meg hogy egyáltalán mi az :D). A könyvben biztos részletesebben le van írva, de a film alapján a vége - azaz a magyarázat/konklúzió - egy hatalmas katyvasz.

Szeretem ha egy film kérdéseket vet fel, de itt csak ültem a TV elõtt és néztem ki a fejembõl, hogy WTF?
leopard26 2011 szept. 19. - 18:36:48
(255/810)
annyira nem muszaj elkerulnie,mert ha nem akar olvasni,akkor befejezesnek meg kell nezni.ha meg kivancsi a harmadik felvonasra,akkor azt muszaj konyvben elolvasnia
Bakufu 2011 szept. 19. - 17:54:56
(254/810)
Csak egy jó tanács! A következõ rész filmre vitt változatát jobb, ha elkerülöd messzire! Egy kalap szar lett a könyvhöz képest. Úgy képzeld el, hogy egy kb. 290 oldalas könyvbõl kihagynak 150et, a maradékot pedig kényük-kedvük szerint átírják. De, ha elolvasod könyvben, akkor meg fogod érteni azt ami ebben történt. Kibírható oldalszám. A 2010 filmet pedig tényleg kerüld el.
leopard26 2011 szept. 19. - 17:10:22
(253/810)
megnyugtatlak:) a második rész azoknak készült ,akiknek nem kell sokat gondolkoznia.a fent leírt kérdéseidet kár volt leírni,mert ha beletekerve nézed végig és nem figyelemmel,akkor bizony kár volt elkezdened.én vagy 6 évesen láttam moziban a 80-as években és akkor is nagy durranás volt és a mai nagy filmhadjáratok mögött inkább nézem meg ezt,mint egy avatar féle értelmetlen mûvet.ha meg nem vagy scifi rajongó,akkor meg nagyon rossz filmmel kezdtél
mr.sixpack 2011 szept. 19. - 16:54:06
(252/810)
Nekem felemás érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban. Szeretem az elgondolkodtató filmeket, de azért elvárom, hogy ha nem is szájbarágósan, de azért valahogyan jelezzék a filmben, mire is gondolnak. Vagy legalább vmi ötletet adjanak. Persze, jó az, ha a nézõt is "beovonják" ilyen téren, de az itt olvasott magyarázatok (vagy a könyv) nélkül nem lehet megérteni a filmet, és ez jelentõsen ront az összképen. Persze lehet, hogy én voltam kevésbé ráhongolódva, de sokszor kerestem az összefüggéseket.

**SPOILERES** részek jönnek.

Az eleje nagyon vontatott. A hosszú képsorok a tájakról ugyan szépek, de teljesen eseménytelenek. Sajnos tekernem kellett. Aztán jön a majmos rész, ami ugye megmutatja a fejlõdés kezdetét, de szintén túl hosszan... már-már idegesítõen. Hogy miért pont a monolit vezette volna rá az eszközhasználatra a makit, az számomra nem jött át egyértelmûen, de rá lehet húzni. Megmondom õszintén, itt még nem eszembe se jutott, hogy bármiféle idegen életformát akarna a nagy fekete tömb jelenteni, már csak azért sem mert egy téglatest nem éppen a "tökéletes" formák közé tartozik. Lehetett volna inkább gömb, vagy kocka. Mindenesetre ezt a félórát, 10 percben is el tudtam volna képzelni.

Jön az ûrsikló, majd az állomás. Gyönyörû képek, odaillõ zene, indul a cselekmény. Az ûrbéli építmények, siklók mind külsõ, mind belsõ kivitelezése a mai napig megállja a helyét. Lenyûgözött. Hát még akkoriban mekkora élmény lehetett. Itt ugye a monolit "jelzése" a lényeg. Na erre sem jöttem rá, csak a végén, hogy mi akart lenni, csak sejteni lehetett, hogy a Jupiter felé sikló gép küldetése valamilyen szinten összefügg vele.

A gép vs ember részt nagyon nem elemezném. Mivel a küldetés mindenáron való teljesítése programozták, sajnos az ember ellen kellett szegülnie. Nem programozták bele a robotika törvényeit :) Ez a része a filmnek kifejezett tetszett - látványos, izgalmas, eseménydús volt. Ettõl függetlenül bizonyos jelenetek vontatottá tették. Biztos a mai ûrbéli filmek hatása, de pl. az ûrbéli alkatrészcsere alatt kb. kinõtt a szakállam. Tény, tökéletesen voltak kivitelezve, de nekem sokszor baromi lassúnak tûnt.

A befejezést gyakorlatilag sokként éltem meg. Egyszerûen csak ültem a TV elõtt és néztem, hogy ez most akkor mi a tosz volt? A féreglyukat még úgy ahogy értettem (itt is kénytelen voltam tekerni), de hogy utána mi történt... Hogy került a szobába, miért lett egybõl öregebb, és aztán megint a monolit. Nem vagyok földhözragadt, de hogy azt kellett volna gondoljam, hogy a monolit ide-oda ugrál az univerzumban, meg gyakorlatilag azt csinál, amit akar. Oké, túlságosan úgy vagyunk beállítva, hogy az idegen lények/életformák valamilyen szinten hasonlítanak hozzánk. Na de pont egy fekete téglatest? Hát ez így sok(k) volt. A csillaggyerek meg csak hab volt a tortán. Az ott mit csinált? Fog-e fejlõdni? Vagy csak úgy van ott? Nekem kellene kitalálni? Mégis hogyan? Egy sci-fi-nél azt gondolnám, hogy ha már eleve elrugaszkodunk a valóságtól (mert ugye ez a lényeg), akkor nehogy már nekem kelljen kigondolni, mit akart az író/rendezõ. Vagy ez lenne a lényeg? Áhh...

Nem tudom, megnézzem-e egyáltalán a folytatást. Könyvet sajnos nem nagyon olvasok, az ki fog maradni. Az alapsztori teljesen oké, de azért az átlagembernek nem egyszerû megérteni, meg kivárni azt a sok hosszan elnyújtott jelenetet. Szóval megértem, hogy egyesek magasztalják a filmet, de azért azt ne mondja nekem a sok 10/10-es, hogy teljesen világos volt minden momentum.
10/10
CsiróCsiró 2011 aug. 11. - 12:36:12 10/10 Előzmény hyades
(251/810)
Csodálatos!!! :-)

De azért ez sem gyenge ---> http://www.youtube.com/watch?v=bLfN9psJo_E&feature=related

:-)