Téma: 2012

6/10
Dantes 2009 nov. 21. - 11:39:24 6/10
(248/828)
Na és ezek a szuperbárkák miért voltak a Himalájánál? Miért nem a nyílt vizen horgonyoztak? A nyílt tengeren nincsen cunami, ott semmi bajuk se esett volna!

A magyarok meg, szerintem épp azon vitáztak 2012-ben, hogy ki legyen a miniszterelnök, és fel se tûnt nekik ,hogy világvége van...XD
3/10
Bigpapa 2009 nov. 21. - 00:09:38 3/10
(247/828)
Ezt úgy bírom, hogy ilyenkor jön a szöveg: Utána lehet csinálni!
Ha egy sportolót basztatnak,akkor is csináljuk utána? Szerintem,aki kifizette az 1450Ft-ot ezért a hulladék szarért,joggal háborodik fel.A függetlenség napja Roland Emmerich utolsó jó filmje!Szerintem ott kiégett.


***********SPOILER********************
Azt én sem érettem, hogy lehet 1500 méter magas cunami a Himalájában 8000 méteren,mert tényleg a bárka alig 300-400 méterrel volt alacsonyabban a csúcstól.Magyarokat azért nem visznek ilyen helyre,mert mi ott is csak köcsögök lennénk!Ahogy itthon egymással vagyunk.:)És amin gondolkodtam:
A tengeralattjárókkal mi a szitu?Azok elpárologtak?És a búvárok?
4/10
Kulcskészítõ 2009 nov. 20. - 23:22:14 4/10
(246/828)
Hajjaj...
Muszáj volt regisztrálnom, ezt ki kell írnom magamból.
Én még kedden (17-én) láttam a filmet, és azóta kavarognak bennem a pro és a kontra érvek, de mostanra már azért valamelyest letisztultak a dolgok.
Hát elõször is; hónapok óta vártam ezt a filmet, de csalódás volt - és kicsit mégsem. Ha azt nézzük, hogy a látvány azért olykor rendesen belenyomott a székbe (Los Angeles pusztulása, meg a vulkán kitörése a Yellowstone-parkban) akkor azt kaptam, amit vártam, de a többi...
Ami engem is elképesztõen idegesített, azok az agyonhasznált karakterek, meg helyzetek voltak. A melegszívû, mintapapa elnök már Az elnök különgépe óta kötelezõ, a lúzer, de azért "oda tudom tenni magam" fater meg amúgy is alap.
Na, de könyörgöm; azt még elnéztem, hogy a gyerek itt most megint csak azért van, amiért általában száz másik pörgõs (vagy annak szánt) filmben, hogy legyen, aki olykor visítozzon, meg rémülten nézzen, hátha meghatódok. Még azt is elnéztem, hogy megint van valaki, aki véletlenül pont tud repülõgépet vezetni. De a "mentsük meg a kiskutyát" jelenetnél már komolyan a fejemet fogtam, ahogy akkor is, amikor a fõ-fõ tudósunk egy félperces - és meglehetõsen szentimentális - beszéddel lazán, csuklóból meggyõzte a szõrösszívû politikusokat (akik a tervezgetések alatt addig mindvégig magasról tettek a tömegekre), hogy ugyan, engedjük már be a jónépet a bárkába! Arról már szót se ejtek, hogy a tomboló katasztrófa mindig pont az ülepük pereme alatt rogyasztotta meg a világot... ez egyszer egy filben még oké, de ötször-hatszor?
Azt meg már elõre borítékolni lehetett, hogy az ilyenkor kötelezõ karakter, az elõször kicsit ellenszenves, aztán hirtelen jó fej, majd ugyanolyan hirtelen mindenkit cserben hagyó szemétláda (ezúttal egy orosz milliárdos bõrében) az utolsó pillanatban, mikor már azt hiszi, hogy megmenekül (mi meg az elõbb hittük azt, hogy most hal meg, aztán mégse) csak elpatkol végre, hagy öröljön a nézõ, hogy az ilyenek se húzzák ám örökké, hiába a pénz.
Szegény szöszi kiiktatása viszont tök felesleges volt, õt ugyanis nem ismertük meg annyira, hogy katarzist éljünk át a halálakor, ellenben ha mondjuk John Cusack végzi be, talán még egy kevéske meghatódás is elurakodott volna az emberen... ha a szöszi túléli, legalább az illúzió megmaradt volna, hogy érdemes küzdeni az apokalipszis közepette is a túlélésért, mert tessék, az ilyen szilikonmellû szõke popsik is átvészelték...
Annyi pozitívumot említenék még, hogy legalább itt nem lobogott amerikai zászló (vagy én nem láttam?) és végre észrevették Hálivúdban, hogy léteznek egyéb országok is a nagy amerikán kívül, de ez még kevés ahhoz, hogy vigaszt nyújtson. Adok neki 4 pontot, 2-t a vulkánra, 2-t Los Angelesért, Roland rendezõnk meg jó volna, ha legközelebb csak geológiai dokumentumfilmeket forgatna, abban maximum a narráció lehet érzelmes.
gerhajdu 2009 nov. 20. - 18:53:07
(245/828)
Csak azt kérdem, minek errõl filmet csinálni (lehetséges válasz: a látványért) Ha olyan világvége, hogy túlélik, akkor inkább arról szólna, hogy utána mi lesz. A Holnapután sem volt a legjobb film a világon, de még volt értelme.
Feenzor 2009 nov. 20. - 15:40:22
(244/828)
Megnéztem a filmet, nekem nagyon tetszett, nem is tudom, hogy mit vártok egy filmtõl... egyszerûen nem birom felfogni, hogy mit lehet még ettõl jobban megcsinálni, nem gagyik az effektek, elképzelhetõ történet alapján van, stb stb, nagyon nagyon jó film, minden egyes percét élveztem, nagyon hosszú film, de egy percet sem unatkoztam rajta...
2/10
sacro bosco 2009 nov. 20. - 14:00:12 2/10
(243/828)
és akkor most vessen szét a büszkeség, hogy európai létére ennyi hülyeséggel eteti az embereket?
persze nagyon látványos film és monumentális képek vannak benne, de ez nem éppen a rendezõ érdeme, ill. annyiban, hogy megmondja mi legyen és a végén rábólint arra a maszlagra, amit két tucat grafikus szakember meganimált.
1/10
megjottem 2009 nov. 20. - 12:42:55 1/10 Előzmény jadamka
(242/828)
Az ilyen "szuper produkciókban" a kisebb nép fiai maximum negatív szereplõként lehetnek jelen.
9/10
Elza Melinda 2009 nov. 20. - 12:23:57 9/10
(241/828)
Veletek ellentétben, én teljesen amatõrként néztem végig a filmet. :o) Látványra nagyon jó volt, csak azt nem tudom John Cusack mit keresett benne? ;o)
2/10
sacro bosco 2009 nov. 20. - 11:55:49 2/10
(240/828)
ha valóban mindössze egy völgyet önt el a víz, akkor gondld csak tovább: a völgy a környezetet tekintve sehogy sem fér bele olyan tengerszint feletti magasságba, amit az 1500 méteres árhullám elönthet. tekintve arra, hogy mivel kínaiak építik, ergo kínai területen van a völgy, ebbõl a legközelebbi is mintegy 500 km-re van a legközelebbi tengerhez (ez esetben nem is Inda felöl jön a cunami, de mint tudjuk Indiából riadóztattak telefonon)és az ilyen völgyek átlagos tengerszint feletti magassága mintegy 2000-5000 méter közé tehetõ.
ha tovább gondolod, hogy miután a bárka elszabadul, mintegy percek alatt készül zátonyra futni a Mount Everesten, a helyszínül szolgáló völgyet kicsit közelebb kell hozzá tennünk, ekkor nagy valószínûséggel a magassága már jócskán 3000-4000 méter felett van, és ha hozzávesszük, hogy a Mount Everest csúcsa alatt nem sokkal lubickolnak, akkor veheted úgy, hogy India felöl jön az áradás, mint a fimbõl is kiderült, de ebben az esetben a Mount Everstig a legközelebbi tenger majdnem 700 km-re van, és mint a filmbõl is kiderült, hogy a hogy az egész Himaláját öni el az 1500 méteres cunami.
és ha ezek után még mindig úgy gondolod, hogy egy völgyet önt el az ár, csak gratulálni tudok neked is.
1/10
zsanis 2009 nov. 20. - 11:00:35 1/10
(239/828)
Ez a film rettenetes volt. Alig bírtam végig ülni azt a 2 és fél órát...
A barátommal folyamatosan egymásra néztünk és szakattunk a nevetéstõl az ilyen jeleneteknél.
Az volt a vicc az egészben, hogy alig lett vége a filmnek,mikor látták az emberek hogy a nyitják az ajtót, mindenki kirontott a sötétben. Fõleg amennyire beharangozták az egészet, mindenkinek óriási csalódás volt, és idõpazarlás...
7/10
Semprini 2009 nov. 20. - 10:50:11 7/10
(238/828)
Roland Emmerich filmjeit divat lett ócsárolni. Nem mondom, hogy korszakalkotó remekmûveket hoz létre, amit alkot az a szem rágógumijának szerepét tölti be, agykikapcsolós, fantasyba oltott akció- sci-fi- vagy katasztrófafilmek, popcornmozik. Aki látott egyet vagy kettõt ezek közül, az nem hiszem, hogy olyan marha nagyot csalódhatott a 2012-ben, mivel ugyanazt hozta amit elvárhatunk tõle. Egyvalamit sajnos nemcsak tõle, de lassan már a filmek nagy átlagától sem lehet elvárni: az épkézláb forgatókönyvet. Sajnos a filmipar technikai fejlõdésével párhuzamosan ez az ága a filmgyártásnak mintha rohamosan fejlõdne visszafelé. Ez a film is szinte zsúfolásig van tömve valószínûtlen helyzetekkel, akciókkal, a párbeszédek elképesztõen sablonosak, szinte elõre lehet tudni, hogy kb. mit fognak mondani a szereplõk, hogy a nagy giccses romantikus hollywoodi happy end-rõl már ne is beszéljek. Tehát ez a film is több sebbõl vérzik, ezek azonban korántsem erre az egy filmre, és nem is Emmerich munkásságára jellemzõek, hanem sokkal általánosabb hibák. (Hogy mást ne mondjak: nemrég az Indiana Jones 4-rõl szedték le a rajongók a keresztvizet hasonló okok miatt, de a Karib-3 vagy a Terminátor 4. forgatókönyve is ugyancsak gyengére sikeredett. Persze a 2012 nem folytatás, hanem önálló film, bár bizonyos értelemben tekinthetõ a Holnapután egyfajta folytatásának is.
Látványban viszont nagyon oda van téve a film, aki az unalmas elsõ órát kibírja, onnantól igazi hullámvasút-élményben lehet része, a trükkök szenzációsak - ez viszont elvárható. A szereplõk közepesek, teszik a dolgukat ("biodíszlet").
Mindent összevetve erõs hármas-gyenge négyes közé tenném a filmet, tehát 10/6,5, de mivel fél pontot nem lehet adni, ezért felfelé kerekítve:
10/7
Luke2135 2009 nov. 20. - 09:25:32
(237/828)
Itt a témában szereplõ filmrõl lesz szó, ne olvasd el, mert élményrontó!
Figyelmeztetés megvolt, térjünk is a tárgyra.

A többség véleményével ellentétben szerintem kiváló film. Tény, hogy ilyen meneküléseket nem lehet sorozatban csinálni, de ettõl még nagyon tetszett. Azért néhány hibát én is észrevettem benne. :) Egyrészt ugye a repülõ felszállás után talajszinten, meg alatta kerülgeti az épületeket, másrészt miután minden felszíni rádióadás megszûnt, Satnam maroktelefonja még mûködik, és tudja értesíteni a bárkán levõket a szökõárról (ami nem öntötte el a 8000 méter fölötti Himaláját, mindössze a völgyet, ahol a hajók voltak). Persze lehet, hogy mûholdas telefon volt, de nem úgy nézett ki.

Azért arra kíváncsi lennék, hogy gondolták újra felépíteni az emberi civilizációt, ha csak dúsgazdag politikusokat, üzletembereket menekítenek meg, orvosokat, mérnököket, tudósokat (kivéve az elnök tanácsadóját, meg szûk környezetét), egyéb szakembereket nem. Még a kíniai dolgozókat is ott akarták hagyni. Meg az is érdekes volt, hogy ha már az a kis kézi csavarhúzó szerkentyû meg a mûanyag kábel akkora galibát okoz a fogaskerekeknél, és betör a víz a hajóba, két szakaszajtó három részre osztja a hajót, hogy jön ki az, hogy a külsõ részen nyakig ér a víz, viszont a belsõben a nõ megfullad, miközben a hajó többi részébe is jut a vízbõl?

Ezzel együtt szerintem 10/10.
6/10
Dantes 2009 nov. 20. - 09:06:49 6/10
(236/828)
Tehát ha Ázsiát több ezer méter magas víz önti el, akkor az máshonnan eltûnt? Aha.Csakhogy azt hitték minden szárazföldet elönt a több ezer méteres víz tömeg...tehát a szárazföldek helyén óceán lesz, az óceánok helyén meg szárazföld?
5/10
boymester 2009 nov. 19. - 22:52:00 5/10
(235/828)
Roland Emmerich a Függetlenség napja óta igazából a Titanicot forgatja, egyhuzamban süllyed... Kihalnak a filmjeibõl a szereplõk, a sztori, a rendezés...marad a CGI, de az egyre mesteribb fokon. A látvány 3/4 része fizikai képtelenség, alapvetõ baromság, de mégis sok birkának szerez majd feledhetetlen perceket (védelmükre szólok: nekem is:)), ugyanis a film csak ezek miatt élvezetes. Én nem vagyok világhírû filmrendezõ, de elsõ nézésre észrevettem a sok hülyeséget, hogy hogy ez vágás után nem tûnt fel senkinek? Vagy legyintettek, hogy a fene egye meg, beveszi a nép? Odafigyeléssel és valódi munkával a látvány mellett könnyen meg lehetett volna tölteni a filmet úgy, hogy valóban üssön, a színészekben is ott volt a lehetõség. Egyedül csak a rendezés a hibás, de nagyon, hogy ez a film egy átlagos, kliséhalmazból felépített hatásvadász baromság lett. De megtörte azt az átkot, amit manapság érzékeltem: a 90-es évek végén, 2000 környékén forgatott sci-fi, horror és akció filmek látványban lényegesen lepipálták az utóbbi évek minden filmjét! Azt hittem,hogy egy Függetlenség napja, Mátrix és Gyûrûk ura után eljön az az idõ, amikor már nem kell a térdemet csapkodnom a röhögéstõl a gagyi megoldások miatt, de tévedtem (12 menet, District 9...)
6/10
Dantes 2009 nov. 19. - 21:19:47 6/10
(234/828)
De most tényleg, bár hülye vagyok a fizikához, de hogy a bánatba lehet akkora cunami ami sok ezer méteres és elönti a Himaláját?! Honnan jött több ezer méter magas víz tömeg? A bolygó túlsó oldalán meg kiszáradt az óceán? Vagy hogy?

No meg: Spoiler!

Szóval ez a neutrínó baromság, ugyan miért tennék tönkre a Föld belsejét? A neutrínók? A napkitörés miatt? Amit a mayák megjósoltak? A napkitörést meg tudták sok ezer évre elõre jósolni?
2/10
sacro bosco 2009 nov. 19. - 20:55:11 2/10
(233/828)
ez az a film, amiben megpróbálnak valami nagyot,lenyûgözõt és monumentálisat alkotni és végül belebuknak...

csak ámultam és bámultam a hihetetlen, a fizika törvényeinek ellentmondó katasztrófa trükkökön... amit még talán élvezni is lehetett volna, ha olyan kameraállásban vesznek föl...
még az egészben a nem túl jeles színészi teljesítmény volt élvezhetõ. nem több.
katasztrófa ez a film.

a továbbiakban az következik, ami nagyon megakadt a torkomon

××spoiler××
mert az még lenyeltem, hogy a vulkánkitörésnek olyan látható lökéshullámot csináltak, mint 10 atombombának együtt, de ami utána jött, már nehezen ment le a torkomon... a minden repedésen áthajtó limó, a szinte egy helyben repülõ hippibusz még hagyján, de amikor a repülõvel FEL szállnak, akkor a következö képsorban méééééééért repülnek LENT a hasadékban???

kérdem én, a látványtrükkösök nem jártak fizika órára?
nincs olyan felhõkarcoló szerkezet, ami kibírná az oldalra dõlést... jó, még ez is belefért, de itt már tele volt a pohár.
de, nem tudom ki találta ki azt a jelenetet, amikor a szt. Péter bazilika kupolája leesik a helyérõl és elgurul???? mekkora képtelenség... neki is csak ugyan ezt kívánhatom, guruljon rá a kupola :):):)
továbbá, honnan vették az a hülyeséget, hogy az óceán közepén a cunami több száz méter magas hullámot vet?? mikor ez a jelenség csak a partok közelében történik meg, mert feltorlódik a víz tömeg...

és ha már itt tartunk, a legnagyobb fals az egészben, amikor az 1500 méteres hullámok áthatolnak egész indián ugyan azzal a sebességgel és elöntik a 8000 méter magas Himaláját. muhahaha.

××spoler vége××

KÖSZÖNJÜK EMESE!
ha ilyen lesz a világvége, hamarabb halok meg a röhögéstõl, mint a szivacsként hullámzó kéreglemezek által keltett 600 méteres nyomtalanul mindent elnyelõ hasadékban.


10/2
katkunder 2009 nov. 19. - 20:03:23
(232/828)
Sok érte 500 Ft!!!!max 100Ft de azt is a tecsó fizeti....
Csak vigyék máááááááár!
1/10
Zsoma 2009 nov. 19. - 17:03:25 1/10
(231/828)
Félelmetesen rossz film volt, elõzõ héten láttam egy másik ZS kategóriás katasztrófafilmet, amit napokig emlegettem, na ez a film feledtette. Igaza van azoknak, akik röhögtek, én csak fogtam a fejemet néha, hogy hogy az istenbe kerültem én ide, John Cusack olyan arccal vezette a kocsit, mintha kátyúkat kerülgetne a Hungária körúton, egyszerûen rémesen gyenge színészi játék jellemzi az egészet.
1/10
Dose_ 2009 nov. 19. - 15:44:15 1/10
(230/828)
Úristen! Hát ez valami hiper gagyi volt! :D
Nem mondom van pár látványos kamera snitt, de azt a ku.... :D lol
Ennél bénább katasztrófa 'filmet' még nem láttam. Az egy dolog, hogy 100% hollywoodi klisé na de még azt is milyen bénán tálalják.
A történet nagy vonalakban nem lett volna rossz, de ahogy megcsinálták pfff. Ebbõl 2 éven belül 500 forintos papír tasakos dvd lesz a tecsóba kb. Többet nem érdemel egyszerûen.
7/10
Rahar 2009 nov. 19. - 12:49:42 7/10
(229/828)
Nekem tetszik ez a film, az alaptörténet jó, de a forgatókönyv tele van tipikus hollywood-i klisékkel, az ne olvassa tovább, aki még nem látta: jó szándékú, afro-amerikai elnök, sikeres versenyfutás az elemekkel a fél bolygón keresztül, sikeres feljutás a szupertitkos hajóra, természetesen az utolsó pillanatban nem lehet becsukni az ajtót, stb. Azt valaki leírhatná, hogy miért nem lehet addig beindítani a motorokat, amíg nincs bezárva a ajtó?
A megvalósítás rendkívül látványos, d enyhén szólva is túlzó, aki már látott valós felvételeket kitörõ vulkánról, az tudhatja, hogy azért nem lehet gépjármûvel elhúzni a filmben bemutatott módon. Záporoznak a magma és a kõtörmelékek, de még egyetlen egy darab sem találja el a gépjármûvet és a repülõt, ez nekem hihetetlen (lehet, hogy a közlekedési eszközökben egy erõtér generátor van beépítve :)), szerintem a yellowstone parki menekülést nem kellett volna ilyen drámaian túlzóra megcsinálni, ha már az elsõ menekülés ilyen hatalmasan túlzóra sikeredet.
Kiváló alapötlet és megvalósítás, primitív forgatókönyv, ezért 10 pontból 7 pontra értékeltem. Egyszer azért jó volt megnézni, de többször nem akarom.