Téma: 21 Gramm

Vikke 2008 nov. 23. - 13:14:27
(95/375)
Alejandro González nagyon kedveli az innen is bevágok egy részletet, onnan is bevágok egy részletet technikát (sajnos a szakmai nevét nem tudom, nézzék el nekem). Viszont itt nekem kevésbé jött be ellenben a Babel-ben nagyon nagyon tetszett. A film tetszett, de talán egy kicsit csalódás volt, mert másra számítottam. Nálam is Benicio Del Toro viszi a pálmát, elképesztõen nagy amit csinál.
10/10
Kata original 2008 nov. 21. - 18:48:38 10/10
(94/375)
Ha két napig nem sokkoltam a filmtõl.... Puskin mozi,szorongattam a zsepimet, nem mertem bõgni és volt súlya a lelkemnek a végére,mert alig vártam, hogy a sírástól felszabaduljon. Bencio meg istencsászár,nem vitás.:)
6/10
katatu 2008 nov. 18. - 12:35:22 6/10
(93/375)
Sziasztok! Én állítottam be rosszul a videót, vagy tényleg egy órás késéssel kezdték a filmet vasárnap?
femina 2008 nov. 18. - 01:21:20
(92/375)
Igen a elemzést én találtam ki, mégpedig, úgy hogy megnézetem a filmet, a hozzászólásokat,és a kritikát. Ebbõl alakult ki ez a fejtegetés, ami kesze-kuszának tûnik ugyan, de próbáltam figyelembe venni a véleményeket...

A "21 gramm", mint marketign duma? Lehet.
De jó cím, nem lehet az alkotók rovására írni.

Megértem az állás pontodat.
"a) Egy alaktalan, testetlen, megfoghatatlan értelmet, vitalitást, mely teljesen független az anyagi léttõl - kitölti az ismeretlen "ûrt", megóv a haláltól való félelemtõl -, vagy
"b) egy anyagi létet, aminek súlya van, ami fizikailag megfogható, számok által leírható - ami ezáltal nem képes az ismeretlent magyarázni, tehát félelemtõl sem képes megóvni?
Azt gondolom, hogy a lélek súlya lehet 21,10 akár 80 gramm i.
DE ugyanúgy lehet súlytalan...
És az gondolom, hogy a "21 egy gramm" a hívõ embernek sokat jelent. Gondolj a magad életére amikor súlyos az a teher, szinte bírhatatlan máskor pedig olyan könnyû mint a pillangó szárnya.

Cáfolnám az utolsó mondataid egyikét: "az életben maradottak fizikai terheként viszik a "21 gramm".

- Chrirsistát látom állapotosan... "az élet megy tovább" Egyébként nem vagyok vallásos, jobban érdekel a az emberi lélek rejtelme, mélyre ásott szenvedélyek, a misztikun, a titok...és a csend
Sokat írtam, de vigye kánya! :)
nihilke 2008 nov. 17. - 20:20:53
(91/375)
semmilyen hatással nem volt rám ez a film. agyalni sem igen kellett rajta, a végén úgyis minden világos lesz. a mondanivalója sem gondolkoztatott el különösebben, azt hiszem, azért, mert a hangulata nem fogott meg. a legtöbb filmen képes vagyok sírni, de ez még csak meg sem hatott. számomra egyedül a véletlen (nem)létezése volt ebben elgondolkodtató, de ilyet meg már nagyon sok filmben láthattunk.
a film a közepesnél azért jobb egy fokkal, mert az idõrend megbontásásával, és az - ezáltal - összekuszálódott jelenetek miatt végig fenntartja az érdeklõdést. legalábbis az enyémet igen.
a címnek szerintem sok köze nincs a történethez, én ilyen címhez más sztorit képzelnék el. talán másra helyezném a hangsúlyt, vagy más hangulatot teremtenék. nem tudom. bár valószínû ez már inkább ízlés kérdése. de akár el is vonatkoztathatnék a címtõl, viszont akkor sem tetszene jobban.
a lényeg, hogy az agyon dicsérõ hsz-ek után sokkal többet és jobbat vártam.
femina 2008 nov. 16. - 22:48:02
(90/375)
Amennyiben nem hiszed az emberi lélek létezését, valóban értelmetlennek tûnik a film címe. Ellenkezõ esetben nem tudom elképzelni, hogy miért gondolja bárki, hogy nem errõl szól a történet. A 21 grammról. Ami persze önmagában fikció, az erre irányuló kísérletek nem bizonyítottak. Mármint az, hogy a halál pillanatában...ésatöbbi.
De nem is ez a fontos.
Maga az emberi lélek mivolta, ami lényeges. Az élet misztikuma.
Az "kusza vonalvezetés" az idõ realitását vonja kétségbe.
"elméletem szerint az idõ nem létezik"

Egyetlen döntõ pillanatban összeforr három ember sorsa. Lehet nevezni véletlennek, eleve elrendelésnek, Istennek, végzetnek...teljesen mindegy. (Mindenki nézetei szerint.)
Tragédiák sorozata, szenvedély és szenvedés, kétségek, tépõdések, önmarcangolás...
A nyomasztó atmoszféra ami végig kíséri az eseményeket, mégis feloldóik az utolsó képsorokban...
Számomra ezért nem tartozik a "bõgõs" filmek kategóriájába Értelmet nyer a (szerintem kulcsfontosságú) mondat ami végig kíséri a történetet:"AZ ÉLET MEGY TOVÁBB".
Azt hiszem ebben az esetben inkább érezni, mint érteni kell a mondanivalót. Azzal a "21 grammal"... :)
10/10
igorrr 2008 nov. 16. - 22:35:55 10/10
(89/375)
Érdekes. Ritka, hogy két -legalább is nálam- 10-es filmet adjanak egy nap. Ez viszont egy komoly film, nem lesz mindenkinek olyan könnyû befogadni, mint a szintén kiváló Hetediket a másik csatornán.
gigigelem 2008 nov. 16. - 22:15:21
(88/375)
De miért kell egy ilyen jónak ígérkezõ filmet ennyire késõre tenni? Ráadásul vasárnap, mikor reggel már korán kell kelni! Leadhatták volna pénteken v szombaton inkább!
10/10
Rebbeka 2008 nov. 16. - 22:00:19 10/10 Előzmény zandrs
(87/375)
En moziban lattam. Nagyon jo film, de ha valaki az akco, horror filmeket szereti az inkabb ne nezze meg. En ajanlom.
ondok 2008 nov. 16. - 20:07:10
(86/375)
Érdemes.
9/10
zandrs 2008 nov. 16. - 11:05:16 9/10 Előzmény ondok
(85/375)
Csatlakozom, ez egy komoly film, elég szánalmas hogy "gagyimami2" típusú "vígjátékok" 7-8-9 pontot szereznek ezen a portálon
a film valami ilyesmit takar.. szerintem
ondok 2008 nov. 15. - 01:53:45
(84/375)
pontosan így van sokan nem szeretik az olyan filmet ,amin nem tálcán rakják eléjük az egészet,hanem még gondolkodni is kéne.nagyon jól illusztrálja ezt az ,hogy vannak akik még a címet sem tudták megfejteni ,ill. szarozzák,hogy rossz a cím .ezzel elárulják ,hogy semmit nem értenek az egészbõl.
10/10
Mianserin 2008 nov. 12. - 22:54:29 10/10
(83/375)
Remélem, nem szinkronizálták, mert ezt szerintem nem lenne szabad. Nagyon klassz Sean Penn kissé rekedtes hangja és egyáltalán: egy csomó helyen, ahol inkább hangok vannak, mint szavak ... kár lenne, ha a hangulatot esetleg elrontanák a szinkronnal.
10/10
Mianserin 2008 nov. 12. - 22:51:00 10/10
(82/375)
Meg kell nézni! Moziban láttam és megvettem DVD-n is, ilyesmire pedig ritkán vetemedek. Sean Penn-t ebben a filmben még jobban meg lehet szeretni, mint eddig bármiben. Bár nekem a Zûrzavarban is nagyon tetszett (ami azt hiszem, egy elég közönség megosztó filmje). Nem tudok hozzátenni semmit az elõttem szólókhoz, akiknek tetszett.
Nem vagyok sírós és töbször megnézõs fajta, de ezen a filmen minden alkalommal én is elbõgtem magam. Nagyon megrázó és nagyon jó a idõrendi felépítés is, nem erõltetett, direkt így jó!

Aki nem látta, mindenképpen nézze meg.
10/10
Gabriella54 2008 nov. 03. - 10:12:26 10/10
(81/375)
Megint adják, megint megnézem és persze megint bõgni fogok rajta - mindig ad valami újat, valami különlegeset. És rádöbbent arra, mennyire nem becsüljük az élet apró örömeit...
Cullangka 2008 okt. 30. - 16:54:11
(80/375)
jahh akkor nem szóltam! én ugy halottam errõl szól:)
10/10
Gabriella54 2008 okt. 30. - 00:19:05 10/10 Előzmény naftalin
(79/375)
Arra döbbent rá a film, hogy akarhatunk mi bármit, ha a véletlen (a mindenható, vagy valaki más) úgy játszik velünk, mint mi játszunk a bábokkal. Ráadásul még kegyetlen is! A halál önmagában értelmetlen (ok, persze, senki sem élhet örökké), de a boldogsághoz igenis jogunk van. Na ez az, amibõl a film szereplõinek se jutott igazán :(
naftalin 2008 okt. 29. - 22:07:47
(78/375)
Arisztotelész szerint minden ható okból(a szobrász tevékenysége, amely által az alkotás létrejön) létrejött történés véletlenszerû, ami megtörtént, másként is történhetett volna. Ha egy embert baleset ér, ez a ható okok összejátszása következtében történik, ezért véletlen balszerencse. Az azonban, hogy a gyermekbõl felnõtt lesz, nem véletlen. Az élet törvényszerûsége, hogy menetel a halálba. Csak az Isten által való eleve elrendelés tud sikeresen megküzdeni a véletlenszerûségekkel.
Számomra a film errõl szól: az eleve elrendelésrõl, a "gondviselésrõl".
A 21 gramm minden szereplõ számára veszteség. Vagy azért, mert a Gondviselõ magához szólítja, vagy azért, mert negatív elõjellel megkapja túlélõként, akár többszörösen is. Pedig olyan sokat küzdenek, szenvednek valamennyien. Éppen ezért nagyon nyomasztó számomra a film. Mintha játszana velük a "Mindenható".
10/10
offtopic
Gabriella54 2008 okt. 29. - 21:37:31 10/10
(77/375)
Ja ez a 21 gramm - akkor amit Sean-ról akarok mondani, beírom hozzá :)
offtopic
Sz23 2008 okt. 29. - 20:15:03
(76/375)
Max a végét...
Jóvanna, vicceltem!:DDD