Téma: 8 milliméter

marmyk 2006 dec. 05. - 08:30:20
(11/71)
Ki az?
x-tro 2006 dec. 04. - 18:24:24
(10/71)
Azért próbálkozzál mással is..:P
x-tro 2006 dec. 04. - 18:23:46
(9/71)
:D
x-tro 2006 dec. 04. - 16:49:21
(8/71)
Szerintem Fincher is meg Schumacher is ( meg Tony Scott, Ang Lee, meg még sokan mások) is csak tehetséges iparosok, nem többek. De nem is kevesebbek. Filmjeik pedig termékek. A Hetediket jobban tudtam használni, ebben a terminológiában, bár a 8 mm-hez több közöm van, ha teccik érteni...

A forgatókönyvírás, mint olyan Hollywoodban tul.képpen az intézményesített lopás (vagy mások kedvéért, mimetizálás), és a stoppolószabászat keveréke. Így annak efféle filmeknél, tehát kommerszeknél tök mindegy kicsoda a forgatókönyvíró. Sokszor 10-15 kézen is átmegy a script, ráadásul ez a 10-15 ember még nem is konzultál egymással róla. Így nincs mirõl beszélni forgatókönyvírás-ügyben. Azért sematikusak a kommersz filmek, mert porducerek kezében van a final cut joga (általában), de már a kezdetek kezdetén, a forgatóknyvírás során megmondják mit írjon az az AKÁRKI, aki a scriptet írja... Theát még azt is el tudom képzelni, hogy Andrew Kevin Walker (micsoda egyedi név:) nem is tudja mihez adta a nevét, milyen munkában vett részt...

S hogy visszacsapódjak Fincherhez, meg Schumacherhez, a mûvészethez ezeknek a fasziknak közük nincs, mint ahogy példának okáért a 8 mm vagy a Hetedik sem mûvészfilmek, bármennyire jók (vagy rosszak) is. Tehát, ha mûvészetrõl beszélünk, akkor ne tessék Fincherrel jönni, mert lefejelem az íróasztalt...
amatõõr 2006 dec. 03. - 21:56:26
(7/71)
Én kérek elnézést.
Én kitartok Schumacher mellett, és azt mondanám neked, mit amit nekem mondott anno a gépjármûvezetõ-oktatóm: Néz, de nem lát.
amatõõr 2006 dec. 03. - 21:35:54
(6/71)
" Ráadásul Fincher korunk egyik legnagyszerûbb rendezõje, Joel Schumacher pedig legfeljebb egy mérsékelten tehetséges iparos "

Én megnéznék pár Schumacher filmet, mielõtt ilyeneket irogatok. Finchert nem tartom "korunk egyik legnagyszerûbb rendezõjének", ha isteníteni akarod, ám legyen, de hogy egy Schumacher "mérsékelten tehetséges iparos" az azért bizony csacsiság, meg hogy másokat hülyézel, az is, szóval fogalmazzunk óvatosabban. A fórum nem arra van, hogy megmutasd, hogy te mennyire királycsávó vagy, hanem hogy építõ jellegû hozzászólásaiddal segíted mások információéhségét csillapítani egy-egy fimmel kapcsolatban. Vili?
x-tro 2006 dec. 03. - 18:25:58
(5/71)
Bizony..:)))) Schumacher nem Fincher.... a 8 mm meg nem Hetedik. Azonban ha egyiket a másik után nézed, az egyik a másik utánérzése, és nem a másik utánérzése az egyik.... hogy én is mondjak valami baromságot.

Ezenkívül nem sok köze van egyiknek a másikhoz... legfeljebb annyiban hogy mindkettõben van gyilkos.
8/10
Newcastle United 2006 nov. 04. - 14:12:36 8/10
(4/71)
Viszonylag nekem is tetszett, brutális, de sajnos valóságos is.
mollo888 2006 nov. 04. - 11:50:46
(3/71)
nem rossz film, tényleg elég brutális.
amatõõr 2006 máj. 26. - 18:42:52 Előzmény Soockit
(2/71)
Érdemes,jó film, de brutális.
Ha bírod az emberi betegség határtalanságát, nézd meg. De nem viccesen beteg, szóval nem morbid humor, hanem elég komoly, de érdemes megnézni.
Soockit 2006 jan. 21. - 19:31:50
(1/71)
Érdemes ilyen sokáig fennmaradni e film miatt? :)