MaxwellRobinson 2012 márc. 29. - 20:13:50
(135/435)
Négy féle ember van. Az elsõ, aki nem tudja, hogy nem tudja, a második, aki tudja, hogy nem tudja, a harmadik, aki tudja, hogy tudja, a negyedik pedig, aki nem tudja, hogy tudja... Szomorú, de vannak, akik soha nem tudnak kiszakadni az elsõ típusból... Pedig teljes életet élhetnének, nem pedig a sodródó életét.
offtopic
ennyi baromságot... 2012 márc. 29. - 17:24:28
(134/435)
Egy dolog érezhetõ belõle: képes bedõlni az összes, idióta összeesküvés elméletnek. És terjeszteni is tudja. Kb. ennyi.
olahmiki1959 2012 márc. 29. - 16:30:50 Előzmény ennyi baromságot...
(133/435)
Számomra eddig magasan a legmeggyõzõbb hozzászólás xattilafeher írása volt és maradt, érezni belõle, hogy nagyon ért hozzá, azonkívül, annak ellenére, hogy ti mindennek elmondtátok, nem éreztem ki a szavaiból azokat az indulatkiváltó dolgokat, a szélsõjobbhoz való húzást, és egyebeket, amikkel folyamatosan megvádoljátok.
Egy szóval sem mondtam egyébként, hogy egyetértek vele, csak azt, hogy amit leír, - szakmailag, a fizika, az építészet és más szempontokból, - az hihetõ. és meggyõzõ.
Egy dolog biztos, és ezen nektek is el kellene gondolkoznotok. Szeptember 11.-ével kapcsolatban annyi a kérdõjel, a megválaszolatlan kérdés, a gyanús körülmény, a máig tisztázatlan kétely, hogy ahogy pestiesen mondani szokták, "valaminek lennie kell!"
Amíg ezeket a kérdéseket nem tisztázzák mindenki számára megnyugtató módon, addig a kételkedõ hangok nem fognak elcsitulni.
Én nem vagyok szakember, csak azokra az információkra tudok támaszkodni, amelyeket az újságokból, és fõleg a tv-bõl lehet megszerezni. Számomra a legnagyobb kérdés a harmadik épület összeomlása. Nem az elsõ kettõé, bár ott is rengeteg gyanús körülmény van.
Ha én egy felhõkarcolóban élõ amerikai átlagember lennék, pánikszerûen az egész családommal együtt kiköltöznék valahová Texas környékére egy farmra, ha azt látnám, hogy egy komolyabb sérülések nélküli kb. húszemeletes épület hirtelen minden elõjel nélkül kártyavárként összedõl. Ahogyan az a harmadik épülettel történt.
Néhányan azt írták, hogy az ikertornyok összedõlése olyan nagy rengésekkel járt, hogy amiatt dõlt össze a harmadik. Ez még lehetne is egy elfogadható magyarázat, csak akkor azt mondja meg nekem valaki, hogy a környék összes többi épületében miért nem keletkezett semmiféle említésre méltó kár?
Eszembe jutott a "Pokoli torony" c. kitûnõ játékfilm, amelyben a hatalmas felhõkarcolóban a felsõ jónéhány emelet órákon keresztül, szinte fáklyaként égett. És fel sem merült az a kérdés, hogy a tûz miatt az épület összedõlhet-e.
Azt lehet tudni az amerikai filmesektõl, - olvasni is lehetett errõl, - hogy ilyen kaliberû filmeknél mindig egy nagyszámú, komoly szakemberekbõl álló tanácsadói gárda dolgozik nekik, pontosan azért, hogy a film minél hitelesebb legyen.
És még egy ilyen mértékû tûzvész esetében sem merült fel az épület összeomlásának a kérdése. Engedtessék meg nekem, hogy inkább higgyek valódi szakembereknek, mint okoskodó laikusoknak.
Azt szokták mondani, hogy az összeesküvés-elméleteknek nem kell hinni. Lehet, bár ebben az esetben ez egy paradoxon, hiszen szeptember 11.-e is tulajdonképpen egy nagyon jól összehangolt összeesküvés eredménye. Sajnos.
És attól, hogy itt a fórumon mi hogyan minõsítgetjük egymást, a kérdõjelek még megmaradnak.
offtopic
ennyi baromságot... 2012 márc. 29. - 16:11:02
(132/435)
Átnézve a hozzászólásait, nem csak dantonb szerint. Tipikus kurucfan...
offtopic
-csengõzoli-- 2012 márc. 29. - 14:43:08 Előzmény MaxwellRobinson
(131/435)
Még egyszer kérdem,akkor elméleted szerint a bíróságokat meg kéne szüntetni?
MaxwellRobinson 2012 márc. 29. - 14:22:20
(130/435)
Ha jól mûködött volna, fel sem merül a bûncselekmény gyanúja ott, ahol nem történt meg.
MaxwellRobinson 2012 márc. 29. - 14:20:50
(129/435)
Szövegértelmezési gondjaid vannak.
offtopic
-csengõzoli-- 2012 márc. 29. - 12:47:42
(128/435)
Biztos más lenne,de szerinted akkor el kéne törölni a bíróságokat?
Ugyanis,ha a te "Ott voltál? Nem!" hozzáállásodat vesszük alapul,akkor senkit semmiért sem lehetne elítélni,kivéve,ha a bíró közvetlen közelében történik a büncselekmény.
Hogy téged nem ítéltek el az is azt bizonyítja,hogy jó lmûködött az igazságszolgáltatás,nem?
dantonb 2012 márc. 29. - 12:45:45
(127/435)
Még szerencse hogy nem politizálsz,mi lenne ha igen? Nos egyik bûn nem menti amásikat.Ártatlan bárányként feltüntetni az al kaidát ,Osamát több mint elfogult és tarthatatlan politizálás.
MaxwellRobinson 2012 márc. 29. - 12:43:27
(126/435)
Kicsit más lenne a véleményed, ha te lennél az az egy, akinek hibás ítélet következtében tönkreteszik az életét. Részben saját tapasztalatból írom, amit. Engem is megvádoltak, majd egy évnyi ügyész-ügyvéd társasjátékot követõen bûncselekmény hiányában (!!!!) felmentettek... Soha nem követtem el bûncselekményt, mégis egy évembe telt az ügy, bár éltem a hétköznap életemet, nem voltam elõzetesben. Ha nem így lett volna, a gatyáját is lepereltem volna minden érintettnek.
MaxwellRobinson 2012 márc. 29. - 12:31:37
(125/435)
Soha nem politizálok, és semmi olyan gyökerem nincs, amire te gondolsz. Egyszerûen csak jó látásmóddal rendelkezem, s észreveszem az életben elõforduló visszásságokat. A nürnbergi perek egészen másként alakultak volna, ha az emberi jogokat figyelembe vették volna. Olvasgass kicsit utána, s rá fogsz jönni, de a szemellenzõt le kell venni. Mikor ítéltek el amerikai háborús bûnösöket, akár a japánra dobott atombombák, akár más esetek kapcsán? Mikor ítéltek el szovjet háborús bûnösöket? Ne mondd, hogy nem voltak!

Most mindent Osamára és az Al-Kaidára fognak. Az állandó manipulációval olyan mélyen beépítik a köztudatba, hogy az Al-Kaida az általános közellenség, hogy bármit rá lehet fogni, amirõl az USA úgy gondolja, hogy érdeke fûzõdik hozzá. Már a 90-es évek elején kezdték, s tudatosan felépített terv szerint ment, s ma is megy az agymosás.

Csakhogy mindig vannak gondolkodó emberek, akiknek szöget üt a fejébe egy-egy elkövetett hiba, s rájönnek, hogy "mégis mozog a föld". Ha megszólalnak, akkor a sodródó, vak tömeg lehurrogja és ostobának nézi. Majd 100 év múlva pedig nyilvánosságra kerül, hogy "pedig de"... Az egész történelem errõl szól. Hiányoztál történelemórán?
offtopic
-csengõzoli-- 2012 márc. 29. - 12:31:37
(124/435)
Nézd,mivel emberek ülnek a bíróságokon is,hiba elõfordulhat.
Ez nem az ügyvéd és az ügyész játéka, hanem felelõségre vonás bizonyítékok alapján!
Ez nem színház, vagy játszóház, maximum az USA-ban alkalmazott esküdtszéket lehetne ezzel vádolni,nálunk nem így megy.
Játszhat bármit az ügyvéd,ha a bizonyítékok,tanúvallomások ellene szólnak,akár a fejére is állhat!
A teljesen hibás ítéletek száma szerencsére nagyon alacsony, persze mindig lehet azon ugrándozni,hogy de bezzeg õt igazságtalanul ítélték el!
Igen, naponta születik 10 ezer ítélet,ebbõl évente 10 hibás, korrupt stb.
A konkrét példád pedig azért sántít,mert ha valakire vallanak (külsõ szemtanú, nem az érintettek valamelyike), akkor abban nem a bíró a hibás,hanem a hamis tanúvallomást tevõ.
A bíró csak a bizonyítékokra támaszkodik,melyeknek fontos része a tanúvallomás.
A te elméleted alapján meg senkit sem lehetne lecsukni,hisz,mint tudjuk a börtön csupa ártatlan báránnyal van tele,akikkel kibabrált az élet...
Kac-kac...
MaxwellRobinson 2012 márc. 29. - 12:17:11
(123/435)
Naivitásod határtalan. Magyarországon is számos esetben elõfordult, hogy ártatlanul elítélt emberek éveket ültek, késõbb bebizonyosodott, hogy közük nem volt az adott (és egyáltalán, semmilyen) bûncselekményhez. Példa. Családapa, tisztességes vállalkozó, az alapján ítélték e, hogy a benzinkutas rámutatott: õ volt a múlt heti benzinkútrabló. Semmilyen bizonyíték nem volt, csupán a kutas vallomása. Elítélték, tönkrement a házassága, a családja, a vállalkozása, az élete. Másfél év után elfogták a valódi tettest, õt kiengedték. Még csak azt sem mondták neki, hogy bocsánat. Bizonyíték nélkül, csupán egy ember állítása alapján ítélték el. Minden bírósági per egy játék. Az ügyész és az ügyvéd játéka. Mindig a kreatívabb nyer. Az ítélet lehet, hogy jogos, lehet, hogy nem. Igazságszolgáltatásnak hívják, de köze nincs az igazsághoz. Elõfordulnak helyzetek, amikor igen, de sok esetben nem.
dantonb 2012 márc. 29. - 11:47:30
(122/435)
Márpedig ,amikor baj van ,akkor tilos megundorodni apolitikától.Ezt mutatja világosan atörténelem is.Ezért kell(ett) volna elmenni szavazni,mert mindig van kisebb rossz.Talán észre kéne venni hogy mennyire igaza lett pl Debreczeni Józsefnek,akit leárulóznak ,mert azon kevesek közé tartozik ,akikaz igazat tartják fontosnak és nem a baksist.Nem véletlen hogy az átkos rendszer kiszolgálói most meg lehet nézni melyik pártot szolgálják zömmel.Ennek vilkágos bizonyítéka hogy most már teljesen nyilvánvaló hogy egyeül aFidesz akadályozza az ügynökakták nyilvánossá tételét pl.Kell ennél több bizonyíték ?,a komcsizást meg szopják be a hülyék.
offtopic
ennyi baromságot... 2012 márc. 29. - 11:39:48
(121/435)
Ilyen ember(?) a közt.elnök, visszamenõleges hatályú törvényhozás, a demokrácia, magántulajdon semmibevétele, Kossuth tér feldúlása, hogy visszaállítsák a horthy korabeli látképét, kiirtva fákat, eltakarítva a Károlyi szobrot, egyedül a Milleniumi Országjárót hiányolom, a minden számban megjelenõ, "olvasók által beküldött", orbán elvtársat dicsõítõ versikékkel/csasztuskákkal...
Ehhhh...
Ha tehetném, már rég elköltöztem volna olyan helyre, ahová egyik ilyen barom szervezõdés (beleértve a határon túli magyarok politikai szervezeteit is) sem ér el...
Talán még Európát is elhagynám, hogy ne találkozzak napról napra azzal a mocsokkal, amit a kisebbség erõszakol az itt élõ, de a politikától megundorodott nagy többségre.
dantonb 2012 márc. 29. - 11:27:36
(120/435)
Amit írsz az sajnos igaz, és nem is kevés olyan ember van, akit sikerült teljesen szellemileg leamortizálni.Ezért tart itt az ország,ahol tart, és ezért lehet egy kifejezetten nemzetellenes politikát hülye lózungokkal eladni a többségnek.Igen nekem az a hibám megvan ,hogy az igazságot komolyan veszem,és nem bírom elviselni a hazudozást.Tisztában vagyok vele hogy nem lehet lebeszélni akárhogy érvelsz sok embert arról ,amit hinni akar,és ami annyira kényelmes válaszokat ad mindenre.De ha csak egy is elgondolkodik az is valami ,nem beszélve arról, hogy nem marad levegõben a hazugság,mert ha igen akkor már meg sem lepõdik senki azon pl ,hogy tegnap Schmitt Plagi azt nyilatkozta ,hogy örül hogy elégtételt kapott.Milyen országban élünk ,ahol egy ilyen ember a közt. elnök?
dantonb 2012 márc. 29. - 11:17:50
(119/435)
Alapjában Te nem vagy buta gyerek, csak kár hogy kurvára elfogult az egyik politikai oldal javára.Még más hibáid is vannak de azokra most nem térnék ki.:)
offtopic
ennyi baromságot... 2012 márc. 29. - 11:15:51
(118/435)
Van értelme ennek a szélmalomharcnak? Én unalomból csinálom, de úgy látom, te véresen komolyan veszed. Így pedig felesleges. Amelyik ezek közül nem taigetosz pozitív, az eleve egy gyûlölködõ, erõszakos alak, hiába van esze. (sajnos ismerek ilyet személyesen is... szakmailag kifejezetten jó a srác, de ha politikáról van szó, akkor a legsötétebb nyilas idõket idézi :( )
dantonb 2012 márc. 29. - 11:10:48
(117/435)
Félelmetesen ostoba dolgokat írsz:) Ezek szerint ha Nürnbergben ügyesebb ügyvédjük van a náciknak,akkor fel is lettek volna mentve. Vagy csak ismét tanújelét adtad ,mint korábban Anna Franknál ,hogy milyen gyökereitek vannak ,merthát miért is lennétek Ti szélsõjobb szimpatizánsok,kikéritek magatoknak,miközben totál úgy vélekedtek a világról mint anno a nyilasok.Éshát azok észbeli képességeit ismerjük ,bár azok elött nem volt egy történelmi példa mint a mai fiatalok egy része elött ,és akik mégis rácuppannak az ordas hülyeségekre.
dantonb 2012 márc. 29. - 11:02:55
(116/435)
Te vagy megzavarodva,és szöveget sem tudsz értelmezni.Hol írtam én ezt hogy konkrétan te tetted ezeket a kijelentéseket? De az elvtársaid ,akik kivétel nélkül az önmerényletet sulykolják ,bizony megtették.Úgy gondolom hogy nem túl nagy elrugaszkodás a valóságtól ,ha akkor ennek a hülye elméletnek a híveit a szélsõjobbal hozzuk kapcsolatba .Ráadásul nem emlékszem hogy Te bíráltad volna az elõzõ kijelentések megtevõit,vagy kijelentenéd hogy bizony Amerika helyesen jár el ,amikor aterrorizmus ellen fellép.Nem attól még hogy nem Te csurkáztál és liberálcsõcselékeztél esetleg, egy húron pendülsz ezekkel láthatólag.Amennyiben ezt tagadod bármikor elõkereshetõ erre nem is egy bizonyíték korábbi hozzászólásaidból.