Téma: A barlang

1/10
EgyNézõ 2008 ápr. 18. - 21:05:24 1/10
(64/204)
Vagy nõknek ... persze :-)
1/10
EgyNézõ 2008 ápr. 18. - 21:04:25 1/10 Előzmény NADAL14
(63/204)
Nõk ... barlang ... sötétség ... hát ezt csak agyatlanoknak csinálhatták.
10/10
NADAL14 2008 ápr. 17. - 17:55:09 10/10 Előzmény Asys
(62/204)
az utóbbi évek legjobb horror filmje -már akinek bejön a horror akinek nem az meg nenézze!!!
Asys 2008 febr. 23. - 18:56:13
(61/204)
Neked van igazad!Ez egy hölye agyszülemény,amit pár ,,nézõ" kitalált magának!(hatalmas fantáziával rendelkeznek,mondanom se kell...)Egyébként az utóbbi évek egyik legjobb horrorfilmje!Moziban láttam elõször és nekem nagyon bejött!A csajok pedig roppant nagy színészek benne,ráadásul rendkívül szexisek!:)
Hihetetlen nagy jelenetek vannak a filmben...
Ilyen egy igazi horrorfilm!
Monalizi 2007 okt. 20. - 12:27:20 Előzmény Redfield
(60/204)
Nem volt rossz a film, bár egy kicsit jobbra számítottam. A dvd borítóján ez állt: "a mélyben van amitõl igazán rettegtél" vagy valami hasonló. Ahhoz képest egyáltalán nem voltak rémísztõek azok a lények. Nos meglehet, hogy Sarah bekkattant, mivel nyugtatókon élt, de azt nem tartóm valószínûnek, hogy õ ölte volna meg a barátnõit, Junon kivül akit én is megöltem volna, hiszen mi oka lett volna rá. Ez olyan mintha azt mondanám, hogy Holly leszbikus volt, és, hogy amikor azt mondta, hogy egyszer õ is szeretne gyereket az egyfajta figyelem elterelés volt a valódi tényrõl.A magas feszültséget én is láttam, hát nem nagyon tetszett.
csaysee 2007 szept. 08. - 18:54:42 Előzmény Gabor
(59/204)
Spoiler

Hat nem tom mas h van vele de sztm nem nagyon hasonlit a Magasfeszultsegre, az skizos es ebben meg nem biztos h egyaltalan kepzelte az egeszet...
Az elejen voltak kepzelgesei az ablakos jelenetet is kepzelte uh lehet valami benne, de nem biztos...
Redfield 2007 szept. 08. - 17:26:38 Előzmény Gabor
(58/204)
Nekem is tetszett. Egy picit másra számítottam, de nem kaptam kevesebbet. Az ilyet mondjuk moziban jó látni, kár, hogy nem néztem meg amikor adták.

SPOILER!!!

Ja, könnyen lehet ez a teória is. Nekem is volt egy érzésem, hogy ez a film több annál, mint amit egyenesbe leközöl, de nincs túl sok bizonyíték. A hallucinációk és a gyerekhangok maximum. De azt is el tudom képzelni, hogy Sarah meghalt, vagy kómába került, és az egész csak a fejében játszódott le. Az meg, hogy Juno-nak potenciális viszonya volt Sarah férjével: jól látszik az elején a nézésébõl. Lehet benne nyomokat keresni, és bizonyos részletek tényleg azt támasztják alá, hogy a dolgokban nagyobb szerepe volt Sarah-nak, mint a többieknek.
Gabor 2007 aug. 06. - 13:38:36
(57/204)
En is csak most lattam a filmet, es szerintem a csaj olte meg a baratnoit. Vagy bekattant,vagy haragudott a baratnoire, nem lehet tudni.. Es nem az a kerdes hogy kijutott-e a barlangbol,mert valoszinu kitud jutni. A barlangi emberszeru lenyek sem leteznek,csak bekepzelte maganak. Amugy van egy ehhez hasonlito film,amit 1 eve lattam, a Magasfeszultseg. Azt is ajanlom mindenkinek. Bar lehet lelottem ezzel a "poenjat"..
csaysee 2007 júl. 27. - 13:15:13 Előzmény Monalizi
(56/204)
hat lehet h tenyleg ugy volt en mar egy kicsit el is felejtettem de majd megnezem megint s akkor meg lehet nyilatkozom
en is kivancsi lennek egyebkent h kijutotte vegul a barlangbol de sztm nem
jodie1 2007 júl. 18. - 07:06:14
(55/204)
Bocsika Rossz helyre küldtem!!!!!! NE HARAGUGJ!!!!
Monalizi 2007 júl. 17. - 21:35:39
(54/204)
Bár a vége egész érdekesre sikerült.
Azt hiszed megmenekült Sarah, közben kiderül csupán álmodott.
Kíváncsi lennék, hogy kijutott-e vagy örökre elnyelte a barlang.
Szerintem amikor meghalt Sarah lánya és férje, Juno a pasit gyászolta, Jessiet kevésbé.
Egoista, nárcisztikus, de ugyanakkor kicsit sajnálatra méltó tetszett a szerepe.
*Bátorszív* 2007 júl. 17. - 18:29:18
(53/204)
No ez azon kevés horrorfilmek közé tartozik, amit könyörtelenül megnézek... Lesz, ami lesz...(!)
Monalizi 2007 júl. 17. - 17:54:23 Előzmény csaysee
(52/204)
Szerintem nem csak azért sebesítette meg Sarah Junot, mert Betht nyakba szúrta, hanem mert Beth elárulta Sarahnak, hogy Junonak viszonya volt Paullal.
Beth leszakította Juno nyakláncát és átadta Sarahnak.
Anno láttad, hogy amikor Paul kisegítette Junot a folyóbol hogy néztek egymásra?
Azt hiszem megadtam a kérdésedre a választ.
Ha nem értesz velem együtt írj, ha egyetértesz akkor is .
Üdvi
Monalizi 2007 júl. 17. - 17:42:36
(51/204)
Elõször is.
Amikor Junot kisegített Paul a folyóból.
Láttad, hogy néztek egymásra?
Innen azonnal kapcsoltam, hogy van köztük valami.
És amikor Juno véletlenül megsebesítette az angol tanárnõt, otthagyta a csaj legsakította Juno nyakláncát és Sarahnak adta.
Mielött asarah és Paul autóbalesetet szenvedtek, Paul elgondolkodott... szerintem Junon.
,, Szeress mindig".
Ezért vágta Sarah Juno lábába a csákányt.
Mikor Juno és Sarah egymás szemébe néztek, Juno tudta, hogy Sarah rájött...
jodie1 2007 júl. 16. - 20:25:48
(50/204)
Szia!Mindjárt eldobom az agyam!! Tudtam,sejtettem ,hogy van köztük valami. Pedig mamár 4-szer megnéztem,de még mindig vannak olyan részletek amiket nem értek. Pl.Miért Sebesítette meg Sarah, Junot? és még soksok részletre lennék kíváncsi.
Monalizi 2007 júl. 15. - 18:29:42
(49/204)
Szia!
Én is megnéztem a filmet.
Nem rossz, bár nekem kicsit durva volt Juno a barátnõje férjével folytatott viszonyt.
jodie1 2007 júl. 15. - 16:51:55
(48/204)
Megnéztem a Barlangot,bocsi a G-betüt lehagytam.
jodie1 2007 júl. 15. - 16:48:19
(47/204)
Ma néztem meg a Barlanot. Szerintem jó film,Kicsit lehetett volna jobb is. Sok részletet nem értettem, de itt akadt olyan emberke aki ezt megválaszolta. Megszeretném kérdezni,hogy folytatása is lesz?? Érdekelne!
magonyka 2006 nov. 25. - 11:12:28
(46/204)
Nekem nagyon bejött a film. Én is rendesen koppantam a végén. Arra lennék kiváncsi, h akkor mindenki örökre a barlangba maradhatott? Vagyis h mi lett a többiekkel....
[: Azuroo andrew :] 2006 nov. 02. - 18:28:55 Előzmény ElectricAnt
(45/204)
Az utóbbi években finoman szólva is nagyfokú szkepticizmussal kezelem a filmipar horror termését, érkezzen az bármelyik kontinensrõl.
A történet hallatán pedig csak megerõsítve éreztem magamat.
Dekoratív csajok bemennek (kúsznak) egy szûk, sötét helyre, majd természetesen ott ragadnak… és jön a középszerû cidri, a szokásos slasher-klisék garmadája.

Csak hogy Neil Marshall filmje ennél sokkal több (jobb).
A tragikus elõzmények megmutatása talán kevésbé fontos, de a valódi ijesztgetés elõtti felvezetés, hangolás és pár hirtelen villanásszerû rémképpel már sokat ígér.
Marshall filmje elég jól „altat” majd még mielõtt a fõ helyszínre vezetne minket, pofás plánokkal, a tájról készült szép leírótotálokkal kényezteti a nézõt.
A kényeztetés után pedig jönnek bajok, na nem a nézõnek, a szereplõknek.
Remekbeszabott suspens, egészen eredetien felépített konfliktus a szereplõk között. Spoiler:
Majd Marshall filmje elvadul: patakokban, pontosabban szólva „tavakban” áll a vér, továbbá a csontok illetve a testrészek.

És hát végre, egy nem szokványos befejezés (ezt persze sokan utálták, én egyszerûen imádtam)

Értékelésem - (10/8)