10/10
kobax 2015 júl. 10. - 17:55:32 10/10
(24/64)
Nekem tetszett, szerintem jó kis film volt.
Egy és háromnegyed órára teljesen lekötött, minden kellõ arányban volt benne.

Viszont aki megnézi, annak erõsen ajánlott elõtte az elsõ részt újranézni, mert van benne elég sok utalás az elõzményekre. Én azt akkor, tavaly tavasszal láttam, és a bánat emlékszik már az apró részletekre.
Nem mondom, hogy élvezhetetlen anélkül, de szerintem sokat segíthet.
samg 2015 jún. 12. - 11:45:25
(23/64)
valaki tudna adni egy linket, ahol esetleg van hozzá magyar felirat. magyar szinkront mindenképp elkerülném. köszönöm!
eIemes 2015 ápr. 12. - 10:52:05
(22/64)
Az eredetiben is ERUDITE szerepel, ami hangsúlyosan mûveltet jelent, nem intelligens, okos, bölcs, széles látókörû stb.
Vivien Fodor 2015 ápr. 05. - 20:57:47
(21/64)
Szia!
Az önfeláldozóknál is ugyan úgy volt iskola mint a mûvelteknél :) igaz ez a filmben nincs benne viszont a könyvben igen.sajnos ha minden apró jelenet meg lenne filmesítve akkor nem tartana a film kevesebb mint 10 óránál :D
Andrea Violetta Ács 2015 márc. 31. - 23:36:14
(20/64)
Hasonlóan az elõttem levõhöz én is elõször (véletlenül) láttam a filmet, amit már akkor közepesnek ítéltem, egy nagyon jó koncepcióval. (ok, nem újdonság ez a téma, de nekem a személyes kedvencem) Ezután olvastam el a könyvet, ami szintén nem életem legnagyobb irodalmi alkotása volt, de vegyük figyelembe hogy nagyon fiatal még az írónõ, A beavatottat 21 évesen írta.A második könyv/film átvezetõnek íródott, de azért volt benne dráma rendesen, jó néhány csavarral és pikantériával. A filmbõl azon túl hogy kicsit a kronológiát is összekuszálták pont ezeket a részeket hagyták ki, ami miatt mégis élvezhetõvé vált a sztori, a "borsos" részeket (azt hiszem éhes kezdek lenni :D ) abszolut kihagyva lebutították egy átlagos "amerikai".nak élvezhetõ szintre, ahol tényleg már a nyelveden érzed a következõ totál sablonos mondatot. A hõsök hõsiesen viselkednek, a gonoszak gonoszan, a szimpatikus szereplõk pedig jó irányba változnak a kedvünkért....és ennyi. Nagyon vártam már ezt a filmet mert minden nyelvi egyszerûsége ellenére jó sztori volt a könyv is és amennyire betûrõl betûre visszaadták az elsõ részben a történetet, vártam hogy na most majd...!....pedig nem volt hosszabb ez a könyv se és egy adaptációtól többet vártam (naívan).
Aki olvasta annak semmiképpen nem ajánlom (úgy se bírod megállni h ne), aki meg egy szokásos kicsit mûizgalmas fegyveres sci-fivattacukorra vágyik, az megtalálta a neki valót! :)
mazsula 2015 márc. 31. - 21:41:03 Előzmény lichen
(19/64)
Én elõször a filmet láttam, felkeltette a kíváncsiságomat és elolvastam a könyvet is. Csak pislogtam, hogy mi van? A film látványos és szórakoztató verziót talált ki, de jócskán elrugaszkodott a könyvtõl.
Kaliff 2015 márc. 31. - 19:05:43
(18/64)
Egyszer nézõs film, nem nézném meg még egyszer késõbb se. 5/10. Szerintem ez a film semmilyen. Nem váltott ki belõlem az ég világon semmit. Se jót, se rosszat, még közönyt se. Elismerem ez tényleg ritkaság számba megy nálam.
Még a szereplõket is semmilyennek tartom. Ez az a film, ami annyira egysíkú, annyira szürke, hogy ipari prizmával se bírnál egy kósza árnyalatot se találni benne.
Kaliff 2015 márc. 31. - 18:59:16 Előzmény Mayer Ferenc
(17/64)
Ajajj. Komoly problémád lehet, ha a Divergent neked a tökéletes film.
suti7171 2015 márc. 31. - 18:32:28
(16/64)
Nos sztem a Mátrix-al össze sem lehet hasonlitani...az kb. fényévekkel jobb!
Róbert Csurgó 2015 márc. 31. - 11:20:42
(15/64)
Ízlések és pofonok tipikus esete. :) Én valahol kettõtök között vagyok. Annyira nem volt "fantaszuper", mint amilyennek Mayer Ferenc állítja be, de annyira béna sem, mint amilyennek te. 2-szer már én is láttam, idõtöltésnek mindenképpen jó kis film. Annyira viszont már nem, hogy moziban nézzem meg a folytatást. :D
offtopic
Roah 2015 márc. 30. - 14:45:35
(14/64)
SPOILERES!
Nem tudom, hogy ki hogy volt vele, de felém ez annyira kiszámítható sablon volt, hogy felmondtam megtekintés közben elõre a szövegkönyvet is. Tudtam, hogy mi lesz a következõ jelenet, saját magamnak jött a szent szpojer; hát, sajnos nagyobb csalódás volt, mint az elsõ része.
Két elõnyt tudok kizárólag felhozni, és ezeket is a "kihez képest" jegyében: az elsõ Négyes karaktere. Nem csillog a napfényben. Mostanában, én, a nõ, ilyen kis apróságnak is örülök. Nem hord rolexet, és nem néz egy nõt piros szobás beszélõ tárgynak. És amilyen jól elkezdték felépíteni az elsõ részben a lényét, olyan klasszul nyírták ki ebben, szinte módszeresen az egészet. Néha úgy nézett a forma, aki játszotta, hogy õ sem érti, miért kell azt mondania, amit mond. És itt jön a de! A mihez-kihez képest...? Edi Kálenhez, meg Szürke Krisztiánkához képest viszont maga a fiktív férfi. A többiit inkább hagyom, mielõtt a film rajongói verbális-baltával nekem esnek. :D
A második a csajszi; elõny, hogy nem valami póthajas, álszent, ájtatos jellem, ezzel a frizurával nekem kimondottan vagány és szimpi volt, a szerepérõl pedig igazán nem tehet. Még nagyobb elõny, hogy nem ceruzán koptatta fogsorát, és nem volt olyan mondata, amiben azt hitte, mekkora lángelme, bugyuta-bamba nézéssel.
És sajnos ennyi is. A nagyobb nevû színészek sem segítettek az alkotáson, a dinamika puff lett, lazán kikövetkeztethetõ az utolsó kockáig a film, semmi nem lepett meg, semmi nem ért váratlanul, nokedli extra, mindössze annyi, hogy a Matrix fényévekkel jobb - hát igen, a nyúl ürege -, és ha nem ugyanoda tartana a cselekmény, egy lapon sem lehetne említeni a két sztorit.
Lehet, hogy vannak olyan alkotások, amelyeket tapasztaltság - élet? irodalom? filmmennyiség? fene tudja -, miatt nem kell megtekinteni, egyre jobban úgy látom. Nincs új a nap alatt lenne? Fogalmam sincs. De azt tudom, hogy ez a film nálam teljes kudarc volt, még annyit sem ért el, mint az elõzõ epizód.
Nyilván közrejátszik az is, hogy nem én vagyok ennek a produkciónak a célközönsége.
Mayer Ferenc 2015 márc. 29. - 21:19:22
(13/64)
Te mi az istenrõl beszélsz?! Életem egyik legmeghatározóbb filmje volt a divergent, hatalmas, imádtam, teljesen lesokkolt, át tudtam élni, vagy 4-szer megnéztem, a mostani rész meg szintén nagyon ott volt a toppon, biztos valami droid kemény idióta lehetsz, aki így nyilatkozik egy tökéletes filmrõl!
10/10
judikm 2015 márc. 29. - 06:47:14 10/10
(12/64)
Nekem is nagyon tetszett a film, végig lekötött. Mindenkinek ajánlom!
A film zenéjét különösen!!! ill. pontosabban ezt: Woodkid featuring Lykke Li - Never Let You Down
- Ez egy gyönyörû zene, évek óta nem hallottam ilyen szép zenét.
https://www.youtube.com/watch?v=l4N_W85YgSQ
mozizi33 2015 márc. 23. - 15:09:22
(11/64)
Jóóóóóóóóóóóó
blacknet 2015 márc. 22. - 17:40:40
(10/64)
Alig két évtizeddel ezelõtt a Matrix-trilógia lett a sci-fi aktuális bibliája, és nem akarom azt hinni, hogy akár egy generációs satnyulást is jelképezhet a Beavatott-sorozat, amelyet ugyan nem utódnak szántak, és kvalitásokat tekintve sértõ az összehasonlításnak még a gondolata is, de a párhuzam önkéntelenül is adja magát.
Nem látom a lehetõségét annak a nagy dobásnak, ami az elsõ film unalmassága, közhelyessége, tartalomnélkülisége után lökést adhatna, miközben a Matrix már az elsõ résszel mûfajújítót robbantott. A célközönség mindkét esetben ugyanaz a 16-30 éves korosztály volt, csak míg az egyiknek hébe-hóba azért útjába akadt értékes kulturális tartalom elõtte is, megedzõdhetett, a másiknak harrypotteren, alkonyaton át kevésbé pallérozódhatott az igényszintje. A léc automatikusan kerül lejjebb, szimpla adaptáció ez, és persze érti az ember a folyamatot, logikusnak tartja, de azért minden egyes alkalommal visszahõköl, elborzad, amikor elköveti azt a hibát, hogy belepillant ezekbe az ultralight, kiherélt, egyre inkább a majmok értelmi szintjéhez igazított termékekbe.
10/10
caomilla 2015 márc. 22. - 17:12:38 10/10
(9/64)
Nagyon tetszett, volt olyan jó, mint az elsõ. Izgalmas, látványos elemek, jó történet, látványos. Nagyon szuper volt. :) A szinkronok kiválóak. 10/10 Miért lett rövid a haja, mindenki megtudja, aki megnézi. Kate Winslet is nagyon jó.
lichen 2015 márc. 21. - 21:29:35
(8/64)
Azért rövid a haja, mert így akarja jelezni, hogy már nem ugyanaz az ember aki volt. Olvassátok el a könyvet. A filmet majd csak holnap fogom megnézni, remélem jó lesz ez is. Az elsõ rész meglepõen hû a könyvhöz, remélem nem változtattak ezen sem túl sokat.
robicsek2 2015 márc. 21. - 19:58:29
(7/64)
Akkor meg vagy megvárhatták volna míg vissza nõ a haja, vagy rá egy parókát vagy hajpótlást. A feje amúgy se olyan szép de így rövidebb hajjal meg pláne. Alakra viszont jó.
ForgoD 2015 márc. 21. - 13:09:58
(6/64)
A csillagainkban a hiba miatt vágatta le a haját mert abban közvetlen a beavatott után volt a fõ szereplõ!
offtopic
spibal 2015 márc. 20. - 18:40:26
(5/64)
Lázadó???

Már a lázat is megadóztatják???