Téma: A besúgó

offtopic
guess.who 2022 máj. 01. - 07:48:40 Előzmény Blindmouse
(173/433)
Az a rendszám nekem is feltűnt: mintha a forgatás előtti utolsó pillanatban az egyik kellékes egy fehér papírra vastag fekete filctollal kézírással írta volna fel és ráakasztotta volna. Nem igaz, hogy ne lehetett volna legalább a többi kellékautó rendszámára odafigyelve gyártani erre is egyet...

Amúgy vajon ez a Volga az Üvegtigris 3 fekete Volgája volt? :)
Blindmouse 2022 máj. 01. - 00:42:57 Előzmény janderka
(172/433)
Fhú tényleg a macskafogó 86-ban készült!
Azon kívül kurvára nem stimmelt a kék ikarus sem az elején.. bkvnak hol volt farmotoros ikarus 200asa? Nem tudtak kölcsöntarhálni egy rendeset az amúgy elég sok darabból álló nosztalgiaflottából ami stimmelne is?
Az állami volgán meg üvöltött a hamisított rendszám. 😎

Na de a 6. Epizód befejezése ahogy ott állnak hárman és bámulnak mind egymásra na az talált..


Amúgy ez a gagyi főcím azzal a zenével, és vágóképekkel zseniális a sorozathoz. 😎😎
6/10
janderka 2022 ápr. 30. - 22:11:12 6/10
(171/433)
Köszi! Visszatekertem. Hát az aláfestő zene miatt elég szar volt nekem hangban ez a jelenet. És túl gyors. Alig értettem a "Halász Barnára (-ról) valamit, mostazonnal!" szöveget.
offtopic
guess.who 2022 ápr. 30. - 21:47:54 Előzmény janderka
(170/433)
De, mondott neki valami fontos információt (nyilván Barna nővéréről/húgáról), csak hallani nem hallottuk: Thuróczy keresgél a papírok között, vágás, Demeter hallgatja a kagylót, majd indulatos arckifejezéssel közli: "most megvagy!", ezután lecsapja a telefont és lerohan a lépcsőn. Ezután volt a befenyítős jelenetük Barnával.
Az újabb értetlenkedésedre egyszerű a válasz: az összes gagyi sorozat szokásos gagyi kliséje, hogy amikor éppen olyat kell húzni, akkor hirtelen előkerül egy mindeddig eltitkolt/nem létező öcsi/nővér/nagybácsi/sógor-koma. L. a Mintaapákat, ahol Ádám a második évadtól úgy lett főszereplő, hogy előtte egy évadon keresztül az sem hangzott el, hogy Geyzáéknak (szintén főszereplők!) lenne még egy testvérük. :)
Itt meg ráadásul nem is szerepel a nővér/húg, csak két mondat erejéig beszélnek róla. Pontosabban csak Demeter, mert Barna meg sem szólalt.
6/10
offtopic
janderka 2022 ápr. 30. - 21:30:10 6/10 Előzmény guess.who
(169/433)
Óh fali készülék... Nekem anno épp ez a csillogó fém készülékfajta volt a kedvencem. Elegáns, decens darab volt. Persze az utána következő sárga/piros (zöld) műanyag generáció is jól nézett ki, pláne mikortól már nyomógombosokat is tettek ki belőlük. De a favorit a fém kék/ezüs maradt. A köztes szürke (román import) telókat viszont utáltam.
6/10
janderka 2022 ápr. 30. - 21:21:18 6/10 Előzmény filoszemitabélus
(168/433)
Persze hogy nem figyeltem. Azért is kérdeztem :) De akkor viszont jön az újabb értetlenkedésem: honnét ismeri Geri nem csak hogy Barna, de egyenesen már annak nővére sportéletét is? Hiszen mostanáig assetudtuk Halászról, hogy van egyáltalán egy testvére...
6/10
offtopic
janderka 2022 ápr. 30. - 21:10:39 6/10 Előzmény guess.who
(167/433)
Jó, ezt láttam én is. De ott Kiss nem szólt egy szót se Gerinek. Kis(s)ebb gondja is nagyobb volt annál... (Ééérted, Kissnek kis(s)ebb gondja... Szóvicc, nagyonjó! :)))
offtopic
guess.who 2022 ápr. 30. - 20:46:29 Előzmény janderka
(166/433)
A felhívós jelenet most volt, a 6. részben: azért dobta ki a hülyegyerek a hűtőt, hogy azzal is az időt húzza, amíg megtud a tartótiszttől valamit Barnáról telefonon.

Amúgy ezt is elbaltázták: eddig mindig a főbejáratnál levő telefonnál kellett Demeternek várakoznia, ha Thuróczy figurája hívta - most meg le sem kellett mennie az emeletéről, mert hopp, hirtelen ott volt egy egészen más, kék színű, pénzbedobós telefon a falon, a szobája mellett. Érthetetlen, hogy akkor miért a jóval forgalmasabb és könnyebben kihallgatható aulai piros telefonon hívogatta, ahol számtalanszor nem is Demeter vette fel?!
filoszemitabélus 2022 ápr. 30. - 20:30:51 Előzmény janderka
(165/433)
Nem figyeltél.
[spoiler] zzal zsarolta meg, hogy tönkreteszik a nővére sportkarrierjét, ha lelepleziIde írd a spoileres tartal
6/10
janderka 2022 ápr. 30. - 20:15:14 6/10 Előzmény guess.who
(164/433)
Szávából anno valóban felkészítette őt Kiss, de a haverjából is?
offtopic
guess.who 2022 ápr. 30. - 19:57:00 Előzmény luci87
(163/433)
A Limara '86-'87-ben már millió százalék, hogy volt, de nagy eséllyel '85-ben is.
Viszont nem értem, hogy Dugovics miért nem zöld és narancs színű Fa szappannal seftel az Amo és a Lux helyett?! Hiszen azok nem csak kézmosásra, de szekrény-, illetve ruha-illatosításra még sok-sok évig használhatóak lesznek... :)
offtopic
guess.who 2022 ápr. 30. - 19:52:19
(162/433)
Ez a gyülekezési jog megsértése marhaság: a kirándulást, piknikezést, sátrazást nemigen tiltották soha - márpedig Thuróczy figurája határozottan kijelentette, hogy ha elkezdik a Zsigáról lepakolni a sátrat/pokrócot, azonnal lecsapnak, mert az tettenérés.

Pont ezek miatt a hiányos/hibás megokolások miatt nem akar összeállni a sztori rendesen, kellett volna még dolgozni rajta kicsit.

Szász Júlia figurája valami hosszan lelógó, kötött oldaltáskával volt a dzsemborin.

És igen, ahogy látom, szinte mindenki megegyezik abban, hogy nemigen sikerült szimpatikus, szerethető figurákat írni: valamilyen szinten szinte mindenki ellenszenves, kivéve talán a seftes, de a barátaival alapvetően jószívű Dugovicsot.

Ja és igen: a két laposelem azért kellett a Szokolhoz, mert 9 Voltost nem vagy nagyon drágán lehetett csak kapni.

Amúgy még mindig nehezen hiszem el, hogy nőnemű vagy. :) Teli vagy maszkulin hangszínű szavakkal. :D


offtopic
guess.who 2022 ápr. 30. - 19:44:34 Előzmény janderka
(161/433)
Felhívta a tartótisztjét, aki 3 másodpercben röviden tájékoztatta Barna komplett előéletéről, az exeiről, a fodballkarrierjéről és a ruha- és cipőméretéről is.
A profik így nyomják, ha nem tudnád.
6/10
offtopic
janderka 2022 ápr. 30. - 19:28:01 6/10
(160/433)
Az persze erősen fura, hogy az állami Főtaxi flottajárművére ennyire ne legyen szüksége a válallatnak. Így az állandóan ott parkolhat a kolesz előtt, gond nélkül széjjelbaszhatja bárki, és éjjelbe nyúlóan se hinyzik a senkinek.
6/10
janderka 2022 ápr. 30. - 19:21:08 6/10
(159/433)
A tegnapi rész végre fordulatos volt. Kiváncsi vagyok, mit lépnek a figurák. És - leszámítva a csak egy évvel később mozikba kerülő Macskafogót (melyen az itt látottakkal szemben tuti, hogy nem csak lézengtek az akkori nézők), valamint a nemzetközi túristaforgalmat DDR-ből ugyancsak tuti nem IK211-essel bonyolító cserediákbusz beforgatását - a korábrázolás is hiteles volt. Volt végre állami Volga is :)

Az nem állt csak össze így hirtelen, hogy Geri honnan tudott a focisgyerek 2 évvel korábbi faltos balhéjáról? És hogy annak felemlegetésével hogyan tudta ennyire becsicskáztatni a srácot.
10/10
Anna Dé 2022 ápr. 30. - 17:37:46 10/10
(158/433)
A tegnapi rész után ma még nyomtam rá +2 csillagot. Nalam ez a sorozat mar 10-es. Tökéletes. Imadom. Remelem lesz belole folyt. köv is... :)
7/10
Lámai Dala 2022 ápr. 30. - 13:44:21 7/10
(157/433)
Nem lenne rossz ez a sorozat, ha jó lenne.
De viccet félretéve, túl sok a hiba benne.
Viszont teljesen nézhető számomra, mivel a bizniszelős srác, a kiszes mókus és Hajdú Szabolcs azzá teszik.
Vki írta itt korábban, hogy nem ilyen tatyókkal jártak akkoriban a fiatalok.
Teljesen igaza van, anno a szimat szatyor volt a trendi. (Számomra +magyarázhatatlan módon, soha nem értettem miért.)
Utáltam a seregben , állandóan basztatta az oldalam.
Ha vki nem vágná, ez a gázálarc táska volt.
Nekem semmi bajom a Karesz karakterével, ilyen palik mindig is voltak és lesznek is.
Egyébként az ő figuráját Simicska papáról mintázták.
Ő volt az AGY, csak az a fürdőköpeny ne lenne non-stop rajta.
Simicska papa úgy nézett ki első blikkre, mintha nem az egyetem 1 diákja, hanem a portás, vagy a házmester lenne.
Mackónaci, atlétatrikó, strandpapucs kombó.
6/10
offtopic
janderka 2022 ápr. 29. - 19:29:41 6/10
(156/433)
Ha már zacsi téma. Azoknak a két műanyagréteg közé hegesztett Quella katalógus lapokkal díszített foganytús nagy szatyroknak a divatja mikor volt vajon? 1987-89?
schwerika 2022 ápr. 29. - 16:42:48
(155/433)
!! SPOILER !!

Hogyan nézhették Macskafogót moziban 85-ben? Ez csúnya baki!
6/10
janderka 2022 ápr. 29. - 12:51:58 6/10 Előzmény guess.who
(154/433)
Thúróczy bár vannak fölötte is, azért még mindig valamiféle közép BM-es lehet, csak arra tippelek, hogy volt esetleg korábban egy botlása s emiatt lejjeb fokozták - ezért cseszegethetik most jobban. Persze ettől még lehet egy félművelt lusta hülye, aki a nagy osztályharc közepette nem lát a szemétől és azokkal keménykedik, akikkel foglakoznia se kéne, ahelyett hogy odahaza nézne szét jobban vagy az elvtárbarátai körül.