Téma: A besúgó

Sz. Péter 2022 ápr. 24. - 15:20:27 Előzmény guess.who
(113/433)
Ezt írtad:
[spoiler"előre megfontolt szándékkal odavisz egy horgot a bulizó fiatalokhoz és megtámadja őket" [/spoiler]

Én meg erre azt, hogy ennek mi volt az előzménye. Ok-okozat.
Plusz a reakció nem volt agyatlan revans, mivel pontosan tudta, hogy mi lesz a tette következménye, ami be is jött.
offtopic
guess.who 2022 ápr. 24. - 14:18:51 Előzmény janderka
(112/433)
Eddig két alkalommal kapott gyógyszert: először az üvegben (amiben nem volt műanyag harmonika), másodszor pedig egy színes kartondobozban. Egyik alkalommal SEM láttuk, hogy fizetett volna érte, ilyesmiről nem is beszéltek, nem is utaltak rá. A sztori szerint Nyugaton ez a gyógyszer nem olyan túl extra, csak (gondolom, valami COCOM-listához hasonló tiltás miatt) nem lehet nálunk kapni (mármint '85-ben). Ebből szerintem következhet az, hogy Dugovics haveri/szobatársi alapon, puszta jófejségből hoz(at) Demeternek egy-egy dobozzal a nagyjából kommersz szerből, nem üzleti céllal...
Az a baj, hogy a fikcióból és az ezzel kapcsolatos információhiányból következően innen már minden csak spekuláció: lehet, hogy tudna neki hozni egy tonnát is, lehet, hogy két szemet sem. Lehet, hogy örök időkig el tudná tiltani Thuróczy figurája a gyógyszertől Demeteréket, de az is lehet, hogy az egész csak egy üres duma, amivel sakkban próbálja tartani a srácot...
Utóbbit egyébként az is valószínűsíti, hogy láthatóan a felette álló szinteken senki nem tudja, ki is a besúgó, pl. nem is érdekli Thuróczy főnökét a dolog, pusztán Száva. Azt meg láthattuk, hogy Thuróczy ugyan nagyon szereti a hatalmát fitogtatni a senkicske Demeterrel szemben, de amúgy a Szolgálatnál eléggé alul lehet, akinek mindenki parancsolgat - azaz jó eséllyel nem tudna ilyesmit elintézni.
offtopic
guess.who 2022 ápr. 24. - 14:10:10 Előzmény Sz. Péter
(111/433)
Fuss neki még egyszer. Alaptétel (ismét): NEM a fiatalokról beszéltem, hanem Demeterről, az ő hülyeségéről. Másrészt: szintén írtam, hogy a két jelen levő rendőr csak Demeter balhézását látta, semmit nem tud a hónapokkal korábban történtekről - és azt ráadásul bizonyítani sem tudná Demeter, ha a mostani agyatlan revansa okait akarná magyarázni.
Sz. Péter 2022 ápr. 24. - 10:49:54 Előzmény guess.who
(110/433)
Milyen álprobléma?

Biztos láttad te az első részt? Az egész balhé akkor, ott kezdődött.
A "bulizó fiatalok" voltak olyan tahók, hogy a normálisan hozzájuk szóló srácot elzavarták.
Mégis milyen jogon?


6/10
janderka 2022 ápr. 24. - 09:11:51 6/10 Előzmény guess.who
(109/433)
A gyógyszert ideig-óráig be tudná meg szerezni Mátétól, de az egyrészt pénzbe fáj, másrész nem tart örökidőkig - ahogy mondjuk a SZTK-ra felírt módon.
6/10
offtopic
janderka 2022 ápr. 24. - 08:58:18 6/10 Előzmény guess.who
(108/433)
„Ebből is egy kicsikét, abból is egy kicsikét” :)
offtopic
guess.who 2022 ápr. 24. - 08:30:04 Előzmény Anna Dé
(107/433)
Éppen ezért érthetetlen, hogy miért húzza direkt tovább, mikor már régen lezárhatta volna az egész ügynökösdit. Ha nincs a KISZ-tábor, akkor nem szakítja meg a családfáját Thuróczy, ha nem megy oda Száva szobájába szórólapozni, akkor nem kap a homlokára.... De nem, ő ehelyett direkt kavarja, mintha élvezné, hogy lábtörlőnek használják.


(Jandinak: direkt kavarná, HA létezne, DE természetesen fiktív karakter mindenki, ahogy kék-fehér rendőrségi Ladák, besúgók és KISZ-esek sem léteztek soha, ahogy a mai nappal bezárólag sosem volt állampárt, a Párt és a kormányzat éléről évtizedekig eltávolíthatatlan legfőbb vezető, elcsalt választások, folyamatosan manipulált közvélemény, Nyugat-ellenesség és szovjetbarátság sem, mindez csak az író-rendező érthetetlen rémálma. ;) )


offtopic
guess.who 2022 ápr. 24. - 08:13:08 Előzmény janderka
(106/433)
Háááát... Vannak asszociációid. ;)
offtopic
guess.who 2022 ápr. 24. - 08:11:18 Előzmény Sz. Péter
(105/433)
Ne kreálj álproblémákat. :) Demeterről volt szó, nem a hangoskodó hülyegyerekekről.

Egyébként gondold végig a helyzetet: Demeter egyedül, azok öten-hatan, plusz a két rendőr. Ez a tök meg direkt odamegy balhézni. Én ugyan nem vagyok meggyőződve róla, hogy igaz ez az "elriasztjátok a halakat" szöveg (főleg hogy valahová a tó közepére dobálnak a villantóval), de ennek az egésznek azért sem volt értelme, mert itt konkrétan (jelen esetben!) azok a fiatalok semmit nem csináltak, Demeter már a megjelenésükkor rájuk is rontott. Ráadásul igazi bátor hősként az egyik lány nemtommijét rúgta bele a tóba kezdésként...
És a rendőröket ilyen esetben pont nem érdekli, hogy hónapokkal korábban mi is történt (bizonyíthatatlan!), hiszen egyértelmű, hogy itt és most Demeter volt a hunyó.

(Mondjuk az pont marhaság, hogy két járőr egy ilyen világvégi, elhagyatott tónál járőrözzön, de mindegy, fogadjuk el.)
6/10
janderka 2022 ápr. 24. - 08:05:16 6/10 Előzmény Anna Dé
(104/433)
Elvonatkoztatva a sztori kicsit bicebóca indíttatásától, ha itt sikerrel lezárulna a küldetése, valószínűleg kapna új feladatot, ha akarna.
10/10
Anna Dé 2022 ápr. 23. - 21:43:07 10/10 Előzmény guess.who
(103/433)
De ha nem manipulálja a dolgokat, mármint itt a Kisz táborra gondolok, nincs tovább miről jelentenie. Az ő szerepe itt megszűnik a dolgokban. Szávát elkapják, valószínű egy pár évre lecsukják izgatásért :D, ő meg mehet vissza az egyetemre. Mondjuk itt a történetnek is vége lenne hamar.
Szerintem ennél bonyolultabb a dolog, valamit tuti kitalált a végére, sakkozik a srác. Lesz itt még biztos csavar. Jó kis film ez. Én bírom Benedeket is. Minden az arcára van írva. Ha nem szólalna meg akkor is értené az ember mire gondol. Jó színész.
offtopic
Sz. Péter 2022 ápr. 23. - 19:59:37 Előzmény Blindmouse
(102/433)
Minden pénteken jön új rész.
Blindmouse 2022 ápr. 23. - 19:42:42 Előzmény janderka
(101/433)
Mondjuk a nyolcvanas évek szörnyű tüdőnadrágjai, és frizurkái minden csajon csúnyítanak két pontot alapból. :D
6/10
offtopic
janderka 2022 ápr. 23. - 19:36:42 6/10 Előzmény guess.who
(100/433)
Sodró Eliza és Walters Lili keveréke.
6/10
offtopic
janderka 2022 ápr. 23. - 19:34:47 6/10 Előzmény Blindmouse
(99/433)
Igen, hetente frissül.
offtopic
Blindmouse 2022 ápr. 23. - 19:22:12 Előzmény janderka
(98/433)
Ahaa.. csak mert eddig az első 5 lett meg, de akkor ez is olyan mint a csjornobl volt hogy hetente kerül fel új rész. :)
6/10
janderka 2022 ápr. 23. - 18:32:36 6/10 Előzmény Blindmouse
(97/433)
Elvileg 8 részes lesz.
Blindmouse 2022 ápr. 23. - 16:01:16
(96/433)
Na jó, ez most igazából hány részes? mert az 5. rész vége nagyon nyitva lett hagyva!


Sz. Péter 2022 ápr. 23. - 12:23:51 Előzmény guess.who
(95/433)
Azért nehogy már meg kelljen sajnálni a "bulizó fiatalokat".
Láttad az első részt, hogyan viselkedtek velük?
offtopic
guess.who 2022 ápr. 23. - 08:44:26 Előzmény janderka
(94/433)
Romantika alatt a kollégiumi épület rómeóésjúliás majdnemerkély-jelenetét érted vagy az utána következőket? ;)

Amúgy nem is tudom, nekem abból azért hiányzott az, hogy a két entellektüel valami érdemi beszélgetésbe is bonyolódjék. Hiszen elvileg mindkettejük legfőbb értéke a fejük(ben levő minden), de a sátorban lezajlott, szerintem eléggé súlytalanra sikerült "vitájukban" nem éreztem annyi erőt, hogy attól a szigorúan szögletes, hangsúlyosan aszexuális Horváth Adél annyira elaléljon, hogy minden elvét feladva simán, fényes nappal, behúzott függönyök nélkül odaadja magát a koleszos szobájában Szávának. Szóval vagy az ablakon való bekopogás indította be ennyire, vagy a túl gyorsan bekortyintott söröskorsó miatt azt sem tudta, mit csinál... :)

A darts-tábla keresgélős jelenetnek amúgy mi értelme volt az átkötésen kívül?

Aztán meg a tetőn való oroszozás: nem az volt, hogy ezek egyetemisták? És Dugovics még csak most kezd el oroszul tanulni? Hát hogyan bukdácsolt át az általánoson és a középiskolán, ha egy "mennyibe kerül?" jellegű mondatot sem tud elmondani magától?! :)
Viszont ez a "Bécike" KISZ-es karakter szerintem nagyon jól sikerült! A pulcsija, a szemüvege, ha hajviselete, a görbe háta és a fejtartása mind igen eltalált, nagy kár, hogy túl keveset szerepel...