10/10
xixx 2008 ápr. 07. - 19:19:28 10/10
(19/179)
Nagyon tetszett a film, csak ajánlani tudom mindenkinek. Nagyon tetszettek a színészi játékok!
10/10
9/10
bujka 2008 jan. 30. - 16:56:53 9/10
(18/179)
Szerintem nagyon jó kis film lett. Érdekes volt látni Will Smith-et egy lövöldözésmentes filmben.:P És sajnálom, hogy a film nem kapott semmilyen díjat.:(
10/9
10/10
doribaby 2007 nov. 05. - 20:08:03 10/10
(17/179)
Szerintem nagyoooooooooon jó volt a film. Mit vártok tole ez nem transzformesz ami csak a kép és hang hatásoktól függ és semmi modani valója sincs és miliárdokba került a semmi. Akkor is jó film nem az efektek kel ézni!
DP@i 2007 okt. 28. - 19:52:07 Előzmény amatõr
(16/179)
Én is így érzem. A képi hatások sem voltak szerintem elég meggyõzõek ahhoz, hogy magával ragadjon a nyomor mondjuk. Lehet hogy én nem éltem még elég nagy nyomorban hozzá. Hozzáteszem pár film mégis elragad engem a börtönéletrõl, háborúról is, pedig azokban sem volt még részem. Ne is legyen. Kopp-kopp :)
csoszogi 2007 okt. 02. - 12:40:33
(15/179)
A felemelkedõs filmeknek az a lényege, hogy van egy szar helyzet, ami betalál a szemelyiség valamelyik hibáján keresztül, ott elterjed és lehúzza. A személy pedig eccercsak túljut a saját hibáján.

Ez a film: ha nem viszik az A dolgot, amit árulsz, probáld meg B dologgal. Ha azt jobban viszik, akkor több pénzed, es sikered lesz, így boldogabb leszel.

Ha sarkítva is, de ez az egésze egy filmnek, akkor akármilyen aranyos, vagy megható is egy része, hidegen hagy.
amatõr 2007 szept. 30. - 14:39:19
(14/179)
Én kicsit untam, az arányokat elhibázták.
Ha nem láttad, ne olvasd továb. Mert a film 98 százaléka a lecsúszásról szól, és a maradék 2% a hirtelen felemelkedés. És ugya azt nem valami jó nézni, hogy egy ipse miként szúrja el az életét, vagy ha már végignéztem, látni akarom, hogy milyen, amikor hepi. Én sem olyan 10 perces ráadásra gondoltam, ahol bevillan az 5 év múlva és boldog család kutyával játszik a naplementében, de valami azért jólesett volna.
Kovács Vilmos jó volt, a fia kevésbé, a szomorú arcot még gyakorolni kell, bár jó dolog, ha gõze sincs egy gyeeknek, milyen az.
Bov 2007 júl. 01. - 15:32:02
(13/179)
Nekem is tetszett.. kicsit hosszú, de nagyon szép történet.. nem tudtam, h igaz... Aki tudja, nézze meg! :)
zsofiv 2007 jún. 10. - 14:51:02
(12/179)
szerintem is nagyon szép film.Will Smith nagyon jól alakította Christ, meg a fia is nagyon édes volt.
9/10
DRusza 2007 máj. 09. - 21:28:32 9/10 Előzmény napjaink
(11/179)
Na életemnek ezt a szakaszát úgy nevezem, hogy jókat írok egy-egy filmrõl.... Szóval ez egy tényleg nagyon jó film, mindazzal, hogy kicsit amerikai, azaz teljesen kiszámított mozihatás, 115 perc nyomorúság után 5 perc felszabadult megkönnyebbülés. Szóval ezért egy kicsit mérges vagyok, hogy ennyire automatikus emberi reakciókra hajaznak, de ha valamiért érdemes filmet csinálni, akkor az ilyen történetekért érdemes...
napjaink 2007 márc. 26. - 16:26:56
(10/179)
Jedo 2007 márc. 05. - 15:54:48
(9/179)
<a target="_blank" href="http://www.youtube.com/watch?v=pKNpsm8UmOI" title="http://www.youtube.com/watch?v=pKNpsm8UmOI">www.youtube.com</a>

ezt nézzétek meg, Chris Gardner egy taxiban, 2000-ben, nyilatkozik....

óriási!
reald 2007 febr. 28. - 14:50:40 Előzmény tompo45
(8/179)
Nem kéne spoilerezni!!! Sokan olvassák (pl. énis ígyvagyok vele) azért ezt a "véleményközlõt", hogy tisztába legyenek a történettel, a film megtekentiése elõtt... Úgyhogy légyszi, ne spoilerezzetek!:) Nagyon idegesítõ/dühítõ tud lenni...
dancsyka 2007 febr. 25. - 23:03:52
(7/179)
Most érkeztem haza a moziból, teljesen át vagyok szellemülve. Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a filmet, megindító és lehengerlõ. Will Smith és a fia is fantasztikusak! Aki szeretne erõt nyerni akár csak a mindennapokhoz, az feltétlenül nézze meg!
kökörcsin 2007 febr. 24. - 22:07:29
(6/179)
Engem megérintett, nagyon inspiráló a történet, és fantasztikus a szinészi játék is. egyébként egy amcsi oldalon olvastam, h valójában kapott a gyakotnokságért Gardner némi pénzt, de az elenyészõ összeg volt. érdekes még, h a valódi Chris Gardner rengeteget segített a film elkészülésében, az érzelmek megformálásában és átélésében Smithnek és a stábnak. szerintem ez még pluszba sokat dob rajta. örülök, h láthattam. :)
Timke 2007 febr. 21. - 22:02:38
(5/179)
Nem rossz film. A hangulata magával ragad, Will tényleg élethûen alakít, így bele tudod képzelni magad a történetbe. A fiával csodálatos párost alkottak, ügyes a kisfiú nagyon (jó ilyet látni, hogy egy gyerek tud játszani, nem úgy mint az S.O.S Szerelemben 'Bogika').
Ami annyira nem tetszett: lehet, hogy ez tipikus "amerikai szag", de egy kis túlzás azért elõfordult - például ha én ennyire szegény lennék, ennyire nem lenne pénzem semmire, akkor esetleg keresnék egy kisegítõi állást vagy bármi mást, amivel még pénzt tudnék szerezni.
Bár ha igaz történet alapján készült a film, akkor valószínûleg az akkor Chris Gardner is így cselekedett.
Mindenesetre érdemes megnézni, szép film, Smith pedig nagyon kifejezõen játszik kisfiával egyetemben.
tompo45 2007 febr. 19. - 08:22:40
(4/179)
Azt mondják, az a jó, amitõl az embert "kirázza a hideg"... Az általam kedvelt fílmekben kivétel nélkül van legalább egy ilyen pillanat! Hogy ez a pillanat elérje a hatását, nem elég az, h legyen egy jelenet! Ahhoz az kell, h az egész fílm az elejétõl kezdve megfogja az embert! És mikor - általában a fílm vége felé - eljön ez a bizonyos jelenet, akkor nemcsak az a pillanat hat az emberre, hanem az egész fílm kihegyezett mondanivalója, amit sokszor meg sem lehet tisztán fogalmazni...
Nos szerintem ennek a fílmnek ez a jelenete az, amikor a fõszerepet játszó will smith-t behívják a brókerház irodájába, és megmondják neki, h õ kapja meg a bróker állást... Annak, akit megérintett a fílm, nem is kell errõl többet mondani - elég megfigyelni will smith arcmimikáját ezekben a pillanatokban... Will Smith ezzel az alakításával magasra tette a lécet!
Mindenkinek csak ajánlani tudom!
PriemRyeest 2007 febr. 17. - 11:11:26
(3/179)
Pursuit of Happyness

A film egy csodálatos és megható történet. Igaz történet alapján készült, így azért elgondolkoztatja a nézõt. Alapjában véve a kitartásról és a hitrõl szól, hogy sosem szadab feladni, még ha a jelen helyzetnél, már nem is lehet rosszabb.
Chris Gardner életének egy részét mutatja be, melyben sorsa egyre rosszabbra fordul. Elõször az autóját veszti el, majd a feleségét, munkáját és végül a lakását. A semmibõl kell ismét felkapaszkodnia, hogy gondoskodni tudjon 5 éves kisfiáról.
Szívhez szóló és tanulságos.
Will Smith és Jaden Smith, aki /ha jól tudom/ igazából is a fia, nagyszerû alakítást nyújt. Jó végre Will Smitht valami komolyabb szerepben látni.
Ebbõl a filmbõl, csakúgy mint az Idõjósból, erõt meríthet az ember. Elgondolkoztat és tettekre sarkall. Hajrá!

8/10

priemryeest@freemail.hu
reald 2007 febr. 14. - 13:22:19 Előzmény reald
(2/179)
Nah, nem volt rossz film:) Poénokkal dúsított, "a gödörbõl fel" típusú. A szerzõ fejezetekre osztotta, ez külön tetszett:) Egy szó mint száz, nem csalódtam.
reald 2007 febr. 13. - 13:26:46
(1/179)
Hali! Én ma megyek premier elõtti vetítésre, kiváncsi vagyok milyen lesz:) üdv.