pirosubi 2012 nov. 21. - 16:50:33 Előzmény Tamás22
(106/146)
OFF: Hahahahaha:D Bocsi, ettõl a hozzászólástól a hasamat kell fognom, hogy 'csak az amerikaiak tudnak jó filmet készíteni'. Szerintem egy 'nem'-et kihagytál az amerikaiak szó után:D

OFF vége

Érdekes, fordulatos, morális kérdéseket felvetõ film. Engem azért annyira nem sokkolt, filmek terén kicsit magasabb az ingerküszöböm, amúgy is szeretem a lélek különbözõ torzulásait bemutató filmeket.

SPOILER:

Az nem jutott eszébe senkinek, hogy a prof azért szeretett bele Verába, mert totál egyeedül volt, és kicsit bekattant a gyásztól. Egyfajta pótlék volt neki a saját kreálmánya, menekülés egy boldogabb életbe. Az más kérdés, hogy így egy kapcsolat nem máködhet, hiszen az egyik félnek mondhatni nincs valódi identitása. Õ nem olyan, mint azok akik saját akaratukból átoperáltatják magukat nõvé vagy férfivá, õ igenis férfinek érezte magát, nem magától változott meg. Úgyhogy várható volt, hogy nem marad el a bosszú. És én abszolút elképzelhetõnek tartom, hogy 6 év alatt már nõnek érezte magát, de a lelke mélyén azért mégsem:) Ezért is tört ki belõle a bosszú, mikor látta a régi fényképét az újságban.
Gneta 2012 okt. 29. - 12:17:57
(105/146)
Szándékosan nem olvastam semmit a filmrõl, mielõtt megnéztem, de valahogy rájöttem, hogy mi lesz.
Lehet, hogy azért, mert nem az elsõ Almodóvar-film volt, amit láttam, de tudtam elõre, hogy
SPOILER
a fiú az, akit átoperált nõvé egy diõ után.

A film kapcsán azon gondolkodtam el, hogy mi emberek mennyire az anyaghoz, a dolgok, személyek külsõ megjelenéséhez vagyunk kötve...
drProktor 2012 aug. 28. - 21:36:23
(104/146)
Van itt még egy nagy truváj, amit érdemes említeni.
Ahogy olvasgattam a hsz-eket, az a benyomásom, nem mindenki vette észre,
pedig sztem fontos.
SPOILER
Nem erról van szó, hogy a "csajszi" nem tiltakozott,
aztán közben meggondolta magát és elkezdett kapálózni.
Legalább is valaki, aki azon agyalt, hogy nem is volt erõaszak,
ezt írta. Azt nem említette, hogy miért "gondolta meg magát".
Meghallotta ugyanis azt a dalt, amit az anyjától tanult és amit akkor is énekelt,
amikor az anyja kiugrott az emeletrõl, pont a dal miatt.
A kertben gépzene formájában pont akkor azt lehetett hallani.
Szerintem ez figyelemre méltó megoldás. Persze jó fül kell a kihallásához.
SPOILER vége
drProktor 2012 aug. 28. - 18:51:43
(103/146)
Nekem nagyon tetszett!
Szuper volt!

Végre valami, amin gondolkodni is ajánlatos!

A sors kegye, hogy együtt láttam az Antikrisztussal és a Melankóliával

Egyik nagyszerûbb, mint a másik!

Érdekes, hogy Banderas karaktere ugyanúgy rosszul dönt, mint mácsó fõférfi,
mint az Antikrisztusban WilliamDafoe karaktere!
Mozgalmas, fordulatos, ötletes!
drProktor 2012 aug. 28. - 18:47:27 Előzmény Nagy1A
(102/146)
"mi a fene baj lehet velem" (?)

Csak nem, hogy látens homoszexualitás?
7/10
M.Zs.F 2012 aug. 20. - 18:22:03 7/10
(101/146)
Túl vagyok pár Almodovár filmen, s nem ez a legjobb, legerõsebb mûve. Ha nem akarunk a mélyére menni akkor is érdemes megnézni, a látvány kellemes, autók, bútorok, környezet, szereplõk...
Amikor viszont mélyebbre ásunk akkor van min gondolkozni, és felmerülnek kérdések...

10/7
Mike88 2012 júl. 22. - 20:50:13 Előzmény greeen
(100/146)
Spoiler!!!



Áh én meg úgy gondolom, hogy ott tényleg védte a dokit! Szerintem mikor látta magát az újságban, akkor jutott ismét eszébe, hogy mit is tettek vele, s akkor idegelte egyszer föl magát, majd mikor este lement s megtalálta a fegyvert, akkor döntötte el, hogy most bizony bosszú lesz. Nem hinném, hogy ezt annyira elõre eltervezte, megtalálta a fegyvert, újra megnézte önmagát az újságban, elpattant egy ér, fölszívta magát, aztán hajrá...
Sok igazságot lehet olvasni a sok hülyeség mellett, azzal tökéletesen egyetértek, hogy a férfiakban föllépõ legmélyebb félelmeket lehet látni a filmben, hogy azt veszik el a Vincente-tõl, amiért foggal körömmel küszködne az összes hetero férfi, s hogy emiatt egyesekben undort vált ki a film az nem hinném, hogy ostobaságra utalna vagy homofóbiára, azok ingerküszöbe az átlagtól eltérõ, bár kitudja, lehet azoknak eltérõ az átlagtól, akikben nem merült föl undor, ezt nem lehet tudni, a lényeg az, hogy egy pillanatig sem nézném le azt, aki ettõl a filmtõl hányingert kap, mondom ezt úgy, hogy nekem tetszett a film sztorija. Némi émelygést talán amiatt éreztem, mert a film elején nõként tekintettem Verára, aztán mikor "átúsztatták" a képet a férfi szempárból a nõi szempárba... Szóval valakinél ez kivált érzéseket valakinél nem, valaki unja, valakit magával ragad, valakit undorít s felénél lekapcsolja, kimegy a moziból stb, valakit lenyûgöz s vagyok én akit kicsit undorított ugyanakkor lenyûgözött. Remélem ezzel nem vagyok egyedül! Avagy tényleg csak vagy vagy lehet, az nem lehet, hogy mindkettõ?
8/10
kritiza 2012 júl. 21. - 17:36:56 8/10
(99/146)
Én épp fordítva vagyok ezzel a filmmel, mint a legutóbbi kommentelõk. Nagyon tetszett, végig teve van izgalommal, megfelelõ ütemben adagolva a feszültséget. Egyedül a vége nem tetszett igazán.

***SPOILER ON***

Amikor már nincs bezárva, hanem pl. kimegy a városba a pasi anyjával, a nézõ már sejti, hogy készülõdik valami, és szökés lesz a vége. De azért nem biztos benne. Ehhez képest egy kicsit egyszerû számomra, hogy csak odaáll, és puff-puff, aztán visszasétál a régi üzletébe. Az elõzmények alapján kicsit trükkösebb, gondolkodtatóbb szabadulásra számítottam.

Vannak benne további apró hiányosságok, amik miatt nem tudok maximális pontot adni neki. Pl. szerintem nem kidolgozott, hogy az idõsebb hölgy miért támogatja maximálisan az egyik fiát, és miért kívánta halálát a másiknak. Egyik sem egy angyal, ha jobban belegondolunk, de az anyai szeretet nem is ez alapján szokott dönteni.

***SPOILER OFF***

Ettõl függetlenül nekem ez a fim azzal együtt nagyon tetszett, hogy agyament és beteg. Almodovaros, de kicsit mégis eltér az eddigi filmjeitõl. Egyik szereplõvel sem tudok azonosulni, és elég képtelennek tûnik az egész sztori, de mégis azon a határon marad, hogy elképzelhetõ, hogy még akár meg is történhet egyszer az életben egy ilyen, valahol tõlünk messze.
Banderas nekem nagyon kellemes csalódás volt. Én már kicsit leírtam õt, és most megint letett valamit az asztalra.

És amit még muszáj megemlítenem: Banderas filmbeli háza lenyûgözõ!

8/10.
1/10
rosa.love 2012 júl. 07. - 17:53:22 1/10
(98/146)
Sajnos nekem az unalom netovábbja volt ez a film. Minden képkockájáról sütött, hogy a rendezõ hatalmas mûvésznek tartja magát , és tudja, hogy az utolsó fûszál filmrevételétõl is elalél a közönsége (amint látom, ez történt, úgyhogy nem erõltette meg magát túlságosan a cselekmény kidolgozásával). Jó egy óra után azon vettem észre magamat, hogy nem érdekel, hova tart a cselekmény, ki, miért és mit csinált benne, legyen bármekkora katarzis a vége, én kijöttem a moziból, és azóta sem olvastam el egy spoilert sem, hogy megtudjam, kapott-e valamit a benntmaradó közönség a tömény unalmon kívül.
7/10
od.gszal 2012 máj. 19. - 20:57:53 7/10
(97/146)
A végén egy jót nevettem, amikor megmondja az anyjának, hogy ki õ. Ezzel ki is fújt az egész.
Gyakorlatilag egyik szereplõvel sem tudtam együtt érezni, vagy azonosulni. Semmi sem valódi benne, nem csak a történet.
SPOILER
Amikor kiderül, hogy a gyönyörû nõ igazán férfi... Hát kit érdekel? Legfeljebb a homofóbokat.
5/10
coldsilent 2012 ápr. 20. - 21:06:48 5/10
(96/146)
Érdekes és jól kitalált történet, a megvalósítása is rendben van, de mindemellett egy beteg és gusztustalan film. Ilyen hányingerem csak a Trier-féle Antikrisztustól volt...
10/10
blazsenka 2012 ápr. 15. - 18:49:36 10/10
(95/146)
Az elõttem szóló írásának hatására én is visszakerestem -bivanka- hozzászólását és valóban nagyon jónak tartom én is.Sok minden kavarog a film után a fejemben,de nem tudnám így szavakba önteni.
Bennem még az hagyott mély nyomot, amikor elvágta 'Vera' a saját torkát és Robert rögtön "segített" rajta... meghalni sem hagyták, pedig azt választotta akkor.
10/10
blazsenka 2012 ápr. 15. - 18:38:16 10/10
(94/146)
Sajnos a saját hülyeségem miatt sok részletben és így több nap alatt néztem meg, de, amint tehetem megnézem egyben is. Szerintem nagyon jó. Imádom az ilyen elvont filmeket, ahol nem tudom már az elsõ 5 percben,hogy ki kivel jön össze és lesz happy end. Elgondolkodtat, magával ragad, szól valamirõl. Megbotránkoztat, elszomorít, feldühít és sokkol egyszerre.
csibu 2012 ápr. 03. - 16:31:59 Előzmény bivanka
(93/146)
Ez a legszimpatikusabb vélemény, amit olvastam - azzal együtt, hogy egyet is értek vele a megfogalmazása is tetszik, köszönöm, hogy megosztottad ezt velem és másokkal.
Egyébként én is így gondolom. Végig az járt a fejemben, hogy hogyan lehetett túlélni az ilyen identitásváltást? Hogy-hogy nem õrült bele...

Az azért érdekes, hogy
SPOILER
a felesége végülis azért halt meg, mert "tükörbe" nézett és meglátott valamit: Saját magát (a tükörben)!
Vera pedig végülis azért változott vissza lélekben, mert meglátott valamit: Saját magát (az újságban)!
Mindketten meglátták, hogy mik voltak és mik lettek és végül nem a belsõ gondolatok, az identitásváltozás, vagy a szörnyû tûz vezettek el egy végsõ, nagy tetthez (ön- és mások meggyilkolása), hanem a konkrét látvány!!!
SPOILER VÉGE

Az is érdekes, amit még lentebb olvastam valahol: pont azzal azonosulunk, aki önmagával sem tud azonosulni, és akivel nem is lehet igazán... milyen érdekes. És azért ott a doki is. Milyen életre számított? Mit akart? Teljesen elvesztette az eszét és nem látott már maga elõtt semmit. Mert bizony a Vera a felesége és lánya is volt egyben... egy test, 3 személy... hihetetlenül durva és felkavaró...
8/10
BradPitt35 2012 ápr. 01. - 23:38:44 8/10
(92/146)
Van benne valami hogy egy kissé beteges film de attól még nagyon jó. Eléggé lesokkolt a vége. 8/10
4/10
Tamás22 2012 ápr. 01. - 16:30:38 4/10
(91/146)
Beteg egy film... Banderas maradjon inkább a Zorro-nál, az jobban áll neki. Látszik, hogy spanyol film pfff, csak az amerikaiak tudnak igazán jót készíteni. Nálam ez 10/4. Valahogy gondoltam már a címébõl, hogy nem fog tetszeni.
MosFet 2012 márc. 30. - 15:55:09 Előzmény polyakedit
(90/146)
Szerintem is mocskosul nagy film. Engem is sokkolt a sztori! Engem az nem hagy nyugodni, hogy a hangját, hogy csinálták nõivé. Eszméletlen durva a sztori, kész vagyok :|

Ilyen hatást nem sok film váltott ki belõlem, sokk!!! talán ez a legjobb szó...
gubule 2012 márc. 20. - 21:41:16 Előzmény Segítõ Béka
(89/146)
Benne van a filmben: mondják. Szavakkal. Is.
7/10
950617 2012 márc. 16. - 20:14:55 7/10
(88/146)
SPOILER

Ne haragudj, nem mû elemzést kértem a saját hozzászólásomból.
A lány mentálisan... gyenge volt. Már nem azért, de csak akkor pofozta meg kicsit a lányt, amikor az kiabált, és nem akarta abbahagyni a sikítást. Ettõl elájult. Utána már nem csinált semmit. Amúgy meg igen, baromira érdekelt, mert had gondolkodjak már el azon, hogy mi köré épült a film.
Az meg, hogy én hogy fejezem ki magam, vagy hogy facsarom a nyelvet, esetleg hogyan nem, az meg legyen már az én dolgom. Nem kéne ide ugrálnod és belebrekegned abba, amihez még érintõlegesen sincs közöd, és kijelenteni, hogy mennyire korlátolt vagyok. És ezt most forgassuk át, hogy ki primitív és ki nem...
Csókoltatlak.
10/10
offtopic
Segítõ Béka 2012 márc. 16. - 15:48:18 10/10
(87/146)
abban igazad van, hogy felejtõs, semmit nem ad, nekem csak a kiváncsiságot adta, a szokatlan történetet, amit nagyon élveztem, de nem egy nagy alkotás