5/10
Qqrrté 2021 ápr. 15. - 23:13:46 5/10
(56/76)
Hát, eléggé limonádé. Eloise az üdítő kivétel a sok üresfejű csitri között. De összességében egész jó sorozat.
521478963 2021 ápr. 15. - 01:41:58 Előzmény Kobaki
(55/76)
Őszintén szólva én is meglepődtem ezen a szereposztáson. Zavaró na. És tényleg lesznek olyanok, akik e film alapján "tanulják a történelmet". Én, ha színesbőrű színész lennék, nem is biztos, hogy elvállaltam volna ezt a sorozatot... persze van az a pénz...de ezt most szerintem is túltolták.
szilagyivera 2021 ápr. 07. - 14:57:13
(54/76)
Közepes szórakozás, bajszos királynővel...
Kobaki 2021 márc. 26. - 11:43:31
(53/76)
Üzenném a sok okostojásnak, aki valamiféle PC-összeesküvést vél felfedezni a színes bőrű színészek miatt, hogy csak azért száműzni kellene őket a pályáról, mert kb. 1500 év irodalmában nincsenek színes bőrű karakterek?
És egyébként ugyanilyen elítélő véleményük van számtalan fehér bőrű színész emlékezetes Othello alakításáról?
Edmond Dantes 2021 márc. 18. - 15:34:07 Előzmény Gaddemon
(52/76)
Így kell hozzáállni ehhez a sorozathoz és akkor jól fog szórakozni, mint pl. én. Aki meg el akarja rontani a saját szórakozását, lelke rajta. Csak a másokét ne rontsa el, ha lehet.
7/10
Gaddemon 2021 márc. 18. - 15:15:15 7/10
(51/76)
Az első két részt rettenetesen untam, de mivel akkora volt a sorozat körül a felhajtás, folytattam, és végül nem bántam meg. Kicsit zavaró volt, ahogy a mai PC dolgokat minden áron próbálták beleerőltetni a showba: a szereplők fele fekete, ráadásul a kötelező fehér-fekete partnerek összeboronálása sem maradhatott el. Korhűségre nyilván nem mindenben törekedtek, ez ebben is meglátszott, de pl. a zeneválasztásban is, hisz sok mai számot játszottak hegedűn a bálok alatt.
Összességében könnyedebb hangvételű sorozatról van szó, de a súlyosabb témák is helyet kapnak: ahogy a férjes asszony semmit nem tud a szexről, vagy arról, hogyan lesz a gyerek; a fiút az apja gyűlöli, bántja, amiért nem tökéletes; rangon alul nem lehet házasodni, illetve a másságot is titkolni kell, ál-házasságban élve. Nyilván nem mentek bele annyira ezekbe a témákba, ami jobb is, így egy élvezhető, egészen szórakoztató sorozatot kaptunk, tele gyönyörű jelmezekkel és sminkekkel. Az is tetszett, hogy bár összességében pozitív lett a vége, mégsem kapott meg mindenki mindent, így nem lett annyira szirupos.
1/10
offtopic
tesz-vesz 2021 márc. 15. - 16:43:10 1/10 Előzmény Persona89
(50/76)
én értem egy ideje már, te nem érted hogy rosszul fogalmaztál
10/10
Amadila 2021 márc. 11. - 09:37:16 10/10
(49/76)
Nem értem azokat akik azon fanyalognak ki,hogy nem korhű a film és hogy szinesbőrű színészek játszanak benne!
Tény, angol történelmet nem ebből a sorozatból kell megtanulni,de nem is történelemtanitásra készítették az alkotok! Hanem (a direkt nagybetűs )SZÓRAKOZTATÁSRA ! Aki ezt nem tudja értékelni az nézzen történelmi csatornákat!
Szerintem egy nagyon aranyos,kis cuki limonádé filmsorozat lett!Aki vevő az ilyenre azt ki tudja kapcsolni ebből az egész jelenlegi helyzetből!!
A kosztümök és a helyszínek szépek,a férfi főszereplő meg hát egyenesen Gyönyörű!!
Ennyi épp elég,hogy kitudjon az ember kicsit kapcsolódni!
4/10
Persona89 2021 febr. 23. - 04:25:12 4/10
(48/76)
Nem mondod?! Azt hittem műkörmös. Értsed már ember. Ez a giccsparádé egy kortárs alkotás.
1/10
tesz-vesz 2021 febr. 22. - 21:37:26 1/10 Előzmény Persona89
(47/76)
de, ő is író, csak rosszul fogalmaztál:
"Ha ekkora Jane Austen rajongó vagy,akkor tájékozódj a műveiről,mert most óriási bakot lőttél. Az írónő jelenleg 51 éves.."
4/10
Persona89 2021 febr. 21. - 20:27:09 4/10 Előzmény tesz-vesz
(46/76)
Te jó ég!!!!!Mert nem Jane Austen az író.
1/10
tesz-vesz 2021 febr. 21. - 18:00:24 1/10
(45/76)
el is felejtettem ezt a szabályt:
168.Az uralkodóházat jelentő ház, család és dinasztia szót is kötőjellel kapcsoljuk a család¬névhez: Árpád-ház, Anjou-ház, Habsburg-ház, Jagelló-ház; Bourbon-család; Tudor-dinasztia; stb.

167 Azoktól a felvett vagy kapott személynevektől (vagy más tulajdonnevektől, sőt fantázia¬nevektől), amelyeket kisebb-nagyobb embercsoportok viselnek, különírjuk a gyűjtőnévi vagy gyűjtőnévi jellegű közszókat: Benedek család, Csák nemzetség, Előre brigád, Nyék törzs, Radnóti őrs

A “család” szót különírjuk az előtte álló személynévtől: Nagy család, Smith család.
Kötőjelet csak akkor használunk, ha a “család” uralkodóházat jelöl, például: Habsburg-család, Hunyadi-család, Bourbon-család. Lásd a 167., 168. szabálypontot.
https://e-nyelv.hu/2012-07-05/habsburg-csalad-nagy-csalad/
1/10
tesz-vesz 2021 febr. 21. - 17:40:34 1/10 Előzmény Persona89
(44/76)
hogy lenne 51 éves? Jane Austen már kétszáz éve halott
5/10
Eszter.Sz 2021 febr. 05. - 22:32:33 5/10
(43/76)
Látom az előző kommentekben, hogy a többség azon ventilál, hogy tele van színesbőrű színészekkel a film és nem korhű. Szerintem sehol senki nem ígérte, hogy ez egy történelmi dráma. Van abból is bőven, illetve aki csak a valóságot pontosan bemutató történeteket szereti azoknak javaslom az ismeretterjesztő csatornák dokumentumfilmjeit!
Nekem ezzel a filmmel pont nem ez a problémám. Ha egy fiktív korban/társadalomban játszódik egy történet attól még bőven lehetne jó. És bizonyos szempontból az is. Szép emberek, gyönyörű kosztümök, viszonylag jó történet, igényes kivitelezés - legalábbis vizuálisan, egy kellemes rózsaszín limonádé, nem is vártam nagy mélységeket és még így is csalódtam. Végtelenül sekélyes, alig van benne néhány értékelhető párbeszéd, folyamatosan ugyanazt ismételgetik mint egy ócska szappanoperában. Minden kiszámítható és a színészi alakítások némelyike is hagy kívánnivalót maga után. Élen a főszereplő sráccal aki bár gyönyörű, de a 3. résztől már kifejezetten irritáló volt az a fajta amatőrség amivel túljátsza a szerepét. Fél pillanatig nem tudott hitelesen benne maradni a karakterében.
Kár érte, mert a feladat egyik felét kiválóan megoldották az alkotók, csak épp az érdemi fele nem jött össze: a tartalom.
4/10
SplinterHun 2021 febr. 05. - 03:09:45 4/10
(42/76)
Aki azt írja hogy jobban értenek a kommentelők az angol történelemhez mint az Angolok, az nagyon remélem nem azt gondolja hogy ez egy történelmileg hiteles film bármilyen szempontból is?
offtopic
Edmond Dantes 2021 febr. 03. - 08:30:00 Előzmény Liberális konzervatív
(41/76)
Azért ilyenek, mert port tisztelt kommentelői jobban értenek az angol történelemhez (is) és az önironikus angol humorhoz (is) mint maguk az angol(szász)ok. IMDb: 7,3, port: 6,8...az én korábbi beírásom a filmről pedig túl pozitív lehetett, mert finom mozdulattal kibannolták ld. 25 itt. 25 még "él".
10/10
Liberális konzervatív 2021 febr. 02. - 22:46:58 10/10
(40/76)
Szerintem nagyon jó sorozat! Az nem baj ha valakinek nem tetszik de mièrt ilyenek a kommentek? Soha nem fogom megèrteni!
4/10
SplinterHun 2021 jan. 27. - 19:15:06 4/10
(39/76)
Ha nem történelmi filmről van szó a korhűség nem az elsődleges szempont,de ennyire az ember képébe nyomni ezt az újhullámu,PC kultúrát egyszerűen borzalom.Sajnos az ilyen filmek miatt nincsen senkinek sem kultúrális inteligenciája,mert filmekből tanulunk,nem az iskolában.Ebbe a történelmi korban ezek a karakterek annyira hitelesek mint a Gyalog galopp végén a 20. század végi rendőrök.De az legalább direkt elmebajos film volt.Ha csak maga a filmet nézzük valóban szórakoztató,csak modern kötüsbe kellet volna csomagolni,bár akkor nem mondhatták volna el az alkotók hogy ők mekkora elkötelezettek a mostani társadalmi problémák mellet,amik tegyük hozzá mindíg is léteztek,csak most jött rá mindenki hogy vannak.
10/10
Jaws 2021 jan. 26. - 16:52:52 10/10
(38/76)
Jane Austen Mansfield parkja már elég Blm-és. Csak szólok.
offtopic
sanderson 2021 jan. 22. - 15:36:59 Előzmény pa1a11
(37/76)
Regé-Jean Page nem afroamerikai, hanem afroeurópai (brit) színész. Ha éltek volna az 1800-as évek elején, Afrikából származó emberek Angliában, akkor őket helyesen afroeurópaiaknak kellene nevezni. De egyébként a hozzászólásoddal egyetértek.