Téma: A bűnös

10/10
The Cortez 2019 márc. 23. - 20:19:44 10/10 Előzmény kinguci18k
(33/73)
Oda is kellett volna figyelni, hogy miről beszél a pali. Akkor értenéd a filmet.
8/10
Rotovics Kázmér 2019 márc. 23. - 15:22:04 8/10 Előzmény kinguci18k
(32/73)
Szerintem te maradj inkább a transzformersz meg a marvell filmeknél.
1/10
kinguci18k 2019 márc. 22. - 20:37:09 1/10
(31/73)
Javítok kicsit:
Ez egy iszonyatosan gyenge irritáló,idegesítő baromság.Egy semmi egy nagy nulla.
Talán egy jó alváshoz kíváló.
108 percben azt nézni és hallgatni,hogy telefonon beszél egy szobában egy pali.
Mennyiből hozták ezt a filmet össze és menyit kerestek vele?
Milyen évet is írunk 2019 ??????????
Ezt színházban adták egy koszos lepedőre kivetítve diavetítővel?Vagy tényleg moziban is ment?
Egy vicc az egész.
0/10
8/10
freeware 2019 márc. 16. - 18:34:31 8/10
(30/73)
Végre egy jó film! Hozza a való élet monotonítását, meg úgy általában a munkakedvet a szar munkákhoz...
magicvoice 2019 márc. 15. - 08:52:16
(29/73)
Jó iparosmunka, semmi több. Bár a történet egyszerű, de jól felépített és fordulatos, mégsem tudott úgy magával ragadni, mint mondjuk a Keresés című film. Talán azért, mert itt a diszpécser több olyan hibát is vét, ahol csak a vak szerencsén múlik, hogy nem lesz belőle tragédia, ezért számomra a film legnagyobb tanulsága, hogy egyrészt a megfelelő embert a megfelelő feladatra, másrészt mindenki csak azt csinálja, ami a dolga.
10/10
The Cortez 2019 márc. 10. - 14:58:54 10/10 Előzmény kinguci18k
(28/73)
Itt a színvonalas fényképezés a látvány, tehát nagyon is nyújtottak rá. Ha neked ez kevés, akkor nézzél Transformerst!
vityesz2 2019 márc. 09. - 09:23:42 Előzmény kinguci18k
(27/73)
Emberek terén pedig manapság már az lenne az elvárás hogy legyen agyuk... Kár hogy te nem estél bele ebbe a kegyelt csoportba...
1/10
kinguci18k 2019 márc. 08. - 17:56:04 1/10
(26/73)
Hogyha valaki nagyon unatkozik talán egyszer végig lehet szenvedni.
De ez fílmnek manapság már kevés,gyenge,unalmas és gagyi.
Ennél többet kell azért látványra is nyújtani már.
Nem elég egy jó történet.
0/10
7/10
pihes 2019 márc. 08. - 14:37:46 7/10
(25/73)
Lelkiismeret kérdés terén, nem egy könnyű munkakörről van itt szó!
Nem egy látványos film ez, de sokat mondó!
Elég jól sikerült!

7/10
10/10
Gollam24 2019 márc. 08. - 12:33:41 10/10
(24/73)
Már önmagában az a tény, hogy dán film és thriller szinte garancia arra, hogy az ember most valami igazán jó filmet fog látni......és úgy is lett.
2O18 egyik legjobb filmje.
10/10
The Cortez 2019 febr. 10. - 12:36:49 10/10
(23/73)
Egyedi kamaradráma, ami mellesleg egy olyan erőteljes thriller, amely feszültségkeltésben talán még a legnagyobb klasszikusokat is felülmúlja.
A kamera szinte végig a főszereplőre fókuszál, aki köré egy állati izgalmas, székhez szegező sztorit írtak. A cselekmény egy percre sem ül le, a bűnügy megoldásával párhuzamosan, apránként csepegtetik a tudnivalókat a főhős múltjáról meg a magánéletéről egészen a fináléig, ahol egy kerek képet kapunk róla. Időnként pár poén is befigyel, de nem válik tőlük komolyan vehetetlenné vagy súlytalanná a film. A végére egy ütős csavart vártam, amit meg is kaptam, pont abban a formában, mint ahogy azt elképzeltem – és ez igen merész húzás az alkotók részéről, tekintve, hogy skandináv alkotásról van szó.
A rendőrt játszó Jakob Cedergren nagyszerű munkát végzett, valamint a folyamatosan őrá zoomoló operatőr is. A történetben leginkább csak a főkarakter feszült telefonbeszélgetései láthatóak-hallhatóak, tehát a vonal túlsó végén lévő szereplők ominózus élményeiből nem mutatnak semmit, de még így is megrázó az alkotás. Zenét kizárólag a lezárásnál, illetve a stáblista alatt nyomatnak!
Egy ilyen erős, nagy hatású film után én is mindjárt hívom a segélyhívót, hogy bejelentsem az elrabolt spoiler gombokat.
7/10
rajdi 2019 jan. 29. - 14:36:56 7/10
(22/73)
Könyvolvasó embereknek való film. Hiperaktív figyelemhiányosok unni fogják...
8/10
Thorezine 2019 jan. 13. - 17:06:00 8/10
(21/73)
Nagyon jó kis film, végig izgalmas leköti az enbert!
7/10
raverguy 2019 jan. 05. - 22:35:58 7/10
(20/73)
A túl sok jó kritika után úgy tűnik túl nagy elvárással néztem meg a filmet, mert nálam nem talált be. Nem rossz, de közel sem olyan kiemelkedő, mint amiket a kritikák sejtetnek. A főhős őrlődése és egyes cselekedetei utáni állapotváltozásai tényleg jók.



Vártam a nagy csavart a végén és mikor nem volt, akkor nagyon meglepődtem.
Biztos voltam benne, hogy a főszereplő vallomására megy ki az egész játék, aztán mégsem.
Az vajon akkor hiba, hogy Michael telefonját egyszer a férfi utána, mikor már a csomagtérben van Iben veszi föl?


10/10
nagyattilaferenc23@gmail. 2018 dec. 30. - 21:47:47 10/10
(19/73)
De jó film volt!
Edmond Dantes 2018 dec. 22. - 22:22:35
(18/73)
A film fő erénye pontosan a lentebb felsorolt, többnyire igazságtalan kifogásokban rejlik: egy térben, kevés mozgással felvett, hallatlan feszültséget teremtő és fenntartó alkotás. A telefonos-filmes monodrámáknak (vagy csaknem-monodrámáknak) jelentős hagyománya és állománya van. Hirtelenjében és többek közt Lucille Fletcher Téves kapcsolása, Halle Berry filmje, A hívás és valamennyire Colin Farrell Fülkéje jut eszembe és még egy film, amit pár éve láttam, a címére már nem emlékszem, és amiben a főszereplőnek egy autóból telefonálva kell éjnek évadján elhárítania egy másnapi építkezési katasztrófát. Ezt a filmet sem fogom egyhamar elfelejteni, nem csoda, hogy Gyllenhaal máris lecsapott rá remake-elni. Itthon, színházi előadásban is bőven megállná a helyét.
6/10
tesz-vesz 2018 dec. 04. - 11:10:40 6/10
(17/73)
nagyon jól indul a film, a feszültség, a jó színész megvan a történethez, jól is épül fel a film, jó benne az a kis humor, és jó benne a dráma is, komolyan veszi magát a film, de a végén a csavar inkább frusztráló klisé lesz, semmit valódi történet.
ezt a korábbi ügyet, meg a bírósági tárgyalást is inkább fárasztó volt hallgatni, mintsem a történetet mélyítette volna.

SPOILER - RONTÓC

nem értem miért kell egy ilyen fokon elborult elmebeteget ennyire sajnáltatni. aki ilyenre képes, az már sose lesz a normális társadalom része, azt semmilyen módszerrel meggyógyítani nem lehet, a pszichológia "tudománya" jelenleg csak szedálni tudja az ilyet. azt a golyót amit az elején Asger ígérget, azt még ugyanúgy meg kéne kapnia a gyilkosnak. nem pedig sajnáltatni kéne

és a csavar frusztrálósága abban áll, hogy amikor kiderül minden a végén, akkor nem értesíti a járőröket Asger, nehogy lelőjék, csak néz maga elé...
nagyon művi, mesterséges hogy a telefonban korábbról semmi nem derül ki, egy utalása nincs a feltételezett elkövetőnek a helyzetre... így a vége is inkább fárasztó, mintsem katarzis. nagyon messze áll bármiféle katarzistól a tömény unalom. nem tudok sajnálni egy elmebeteg gyerekgyilkost. hiába próbálják meg sajnáltatni.
5/10
Szeniii 2018 nov. 16. - 21:44:06 5/10
(16/73)
A sztori jó,de egy szobás film.
MadDogs 2018 nov. 12. - 19:15:45
(15/73)
Egész kellemes volt. A sztoriban nincsenek nagy meglepetések, és nem is szeretem a kamaradarabokat. Rém erőltetett, hogy végig egy térben akarnak maradni, mert az úgy művészi - ennél még az is jobb, ha a költségvetésből nem futja többre.
De a főszereplő itt jól megoldotta a feladatát (végig őt kellett bámulnunk), és ami szintén pozitív, hogy logikus volt az egész, gyakorlatilag minden passzolt mindenhez, nem vetették el a sulykot hülyeségekkel.

Egyetlen konkrét kritikám az, hogy egy ilyen call center-szerűségben, ilyen jellegű hívásoknál biztos, hogy van valami kontroll - rögzítik a hívásokat és visszahallgatják őket, belehallgatnak élőben, vagy legalább a kollégákra fülelnek, hogy miket mondanak a telefonba, tehát ezt így biztos nem kivitelezhette volna a saját szakállára a főszereplő karaker. Ráadásul az egész elkerülhető lett volna, ha megadja a saját számát ill. a mobiljáról indít minden kínosabb hívást.

Végül volt bennem egy kis csalódottság, hogy nem valami komplexebb sztorit találtak ki, de mivel a film nem untatott - ami egyre ritkábban fordul elő - jár a pont.

7/10
1/10
Izabelly 2018 nov. 05. - 13:18:12 1/10
(14/73)
Előrebocsátom, hogy nem Marvel-filmeken szocializálódtam, kifejezetten szeretem a sksndináv alkotókat, és mégis lesújtó véleményem van a filmről. A sokat emlegetett feszültségből semmit sem éreztem, viszont kifejezetten kiszámítható, életszerűtlen és unalmas volt. Mind a forgatòkönyv, mind a megvalósítás gyenge. Ez a vérszegény történet mellékszálként állná csak meg a helyét egy C kategóriás krimiben. Óriási csalódás volt.