Téma: A Bura alatt

btz1983 2013 szept. 25. - 22:39:14
(145/325)
Sajnos a mai rész nézésénél gyakran azt vettem észre, hogy nem is nézem. Vajon kezd laposodni vagy csak én voltam ma ilyen szétszórt?
6/10
-greghouse- 2013 szept. 25. - 22:35:32 6/10
(144/325)
Az ilyen folytatásos sorozatoknál nálam fokmérõ, hogy mennyire várom a következõ részt, mennyire szeretnék elõre nézni részt.
Most egyáltalán nem érdekel. Olyan mint egy szappanopera. Scifibõl alig van benne. Ami dráma van, az nagyon halovány.
Lehet, hogy majd valamikor, ötödik, tizedik, ikszedik résztõl jó lesz, de miért kell nekem ahhoz végig unatkoznom egy csomó unalmasat?
Sci-fi szeretõ ember vagyok, megyek, olvasok egy kis Bradburyt.
Ennyi volt, mese volt.
Kinga92 2013 szept. 25. - 21:56:28
(143/325)
Te jó ég, hogy mennyire gáz a TV2, de komolyan. Leadták, hogy mi volt az elõzõ részekben, meg jött a fõcím, hogy A búra alatt, erre reklám.... komolyan, 5 perc után? Ezért nem nézek soha TV-ben sorozatot, de gondoltam most kivételt teszek. Egyébként már végignéztem online az összes részt feliratosan, csak gondoltam ma este megnézem újra, de hát így nem érdemes nézni, 2 percenként reklám megszakításokkal.... szánalom.
A sorozatot amúgy imádom, 2 nap alatt lezavartam az összes részt. Szerintem nagyon izgalmas, végig fenntartja a figyelmet, és tetszik, hogy nem az a tucatsztori. Már elegem van a sablon bûnüldözõs sorozatokból, szóval nagyon örülök, hogy rátaláltam erre.
Ferrer 2013 szept. 25. - 21:54:30
(142/325)
Én a másikat nézem, lehullottak már a pink csillagok? :)
offtopic
radik 2013 szept. 25. - 21:53:08
(141/325)
Volt értelme pofázni, ha nem is sok.
offtopic
Zémint 2013 szept. 25. - 21:47:31
(140/325)
Az buráról lemaradt az ékezet :)
szrudy 2013 szept. 25. - 18:58:29
(139/325)
Az elsõ évad 13 részes.Én láttam már és a Lost címû sorozathoz hasonlítanám(nesze semmi fogd meg jól !)
6/10
-greghouse- 2013 szept. 25. - 17:53:20 6/10
(138/325)
Sok minden csalóka (és a magyar az eszperantó és a szuahéli után a világ leginkább fonetikus nyelvei közé tartozik, azaz úgy mondjuk, ahogy írjuk). Példaként az "egészség"-et és hasonlókat szoktak a nyelvészek felhozni, de azok általában nem jó példák, mert folyó beszédben lehetetlen lenne másként ejteni, mint "egésség".
...Viszont az egyik leggyakoribb írod/mondod hiba a "mindig" amit élõbeszédben sokszor mindíg-nek ejtünk hosszú í vel és sokan úgy is írják, és viszont, a "színésznõ" amit (hibásan) sokszor rövid i-vel, szinésznõnek írják, (ahogy az élõbeszédben általában használják is.) Ezeket érdemes beállítani a Word automata helyesírás ellenõrzõjébe, és pár figyelmeztetés után megtanulja az ember.
...A "bura" a "burkolni, burkolóanyag, burkolat, stb." rövidítése, mely eredetileg szleng szó volt a magyarban, nem hivatalos rövidítés, ma már önálló szó. Ezért rövid. (Remélem a köszike édi teló nem válnak azzá.)
Tóth Endre 2013 szept. 25. - 17:45:28
(137/325)
... ha esetleg tudnak magyarul, akkor talán valami tulajdonnév lehet a Bura. Talán valamelyik szereplõ, aki eddig még nem lépett színre. Na és az sem derült eddig ki, hogy ki vagy mi is lesz a Bura alatt. :-) (Fene a mocskos fantáziámat.) Mellesleg kiderült már az, hogy hány részes?
mushi 2013 szept. 25. - 15:15:33
(136/325)
eddigi 22 évem alatt még soha nem találkoztam rövid u-s lámpabúrával, de most utánanéztem én is, és tényleg... mindenesetre nagyon furán néz így ki, a címben meg ráadásul nagybetûvel is van..
6/10
-greghouse- 2013 szept. 25. - 13:41:25 6/10 Előzmény Keló Scofield
(135/325)
Nem hozok fel tudományosságot, mert elfogadom a sci-fi alapállást. (A csillagok háborúiban meg a star trekben sem keresem miért mindenki tud angolul a világegyetemben, stb.) A sci-fi (szerintem) arról szól, hogy "tegyük fel, hogy..." valami történik, van, stb., ÉS akkor hogyan viselkednek az EMBEREK. Ennek eddig megfelel, ezért hiányolom jobban az emberi reakciók irracionalitását (a takarékosság és a hatalmi harc azonnali kitörtének hiánya), a természettudományos dolgokat oldalakon lehetne sorolni (akár a szél, akár más, most átereszt a bura vagy nem, ha megremeg mikor megütik, akkor bizony a hangot is kell, hogy gyengén, de továbbítsa ki és be, stb.) Elfogadom, hogy a természettudományt most felejtsük el egy kicsit, sokkal inkább zavar az emberi cselekedetek indokolatlan volta. De lehet, hogy késõbb jobb lesz, viszont így nekem nem túl izgalmas, inkább könyvbe való.
6/10
-greghouse- 2013 szept. 25. - 13:34:55 6/10
(134/325)
Igen, átírták, és jogosan.
Az én összes nyelvérzékem is tiltakozik a rövid u ellen, de meg lehet nézni, a Magyar Tudományos Akadémia ma érvényes helyesírási szabályzata szerint a "bura" rövid u (példaként hozza helyesként: "lámpabura"). Én sem értem, és teljesen ellentmond az érzéknek, és a köznapi használatnak, de ez a hivatalos helyesírás. A "búra" a nyelvi szakirodalom szerint csak pl. a "búra is jön derû" és hasonló használatban helyes. Ez van.
mushi 2013 szept. 25. - 10:18:30
(133/325)
mi a csuda az a bura?? :D elfelejtettek már magyarul is?
Novalis 2013 szept. 25. - 09:00:24
(132/325)
Átírták a címet :P
10/10
MaxwellRobinson 2013 szept. 24. - 14:42:12 10/10
(131/325)
Az elsõ és az utolsó részek ütõsek, a közepe kicsit "leült" szerintem. Nagyon-nagyon kíváncsi vagyok a folytatásra...
Keló Scofield 2013 szept. 24. - 12:45:45
(130/325)
Egyáltalán nem, elég buta a párhuzam.
Nem minden az, aminek látszik, ennyi erõvel a "Lost" is lehetne az.
napraforgó 2013 szept. 24. - 12:35:37
(129/325)
Ez a sorozat valami Való Világ nagyban? Csak itt az egész város be van zárva...
Keló Scofield 2013 szept. 24. - 12:25:23
(128/325)
Jó az egész évad, ami fontos hogy nem ül le.
Sajnos várni kell a másodikra 2014-ig.
AvatáR Gil Maerth 2013 szept. 24. - 09:11:16
(127/325)
a harmadik rész elég ijesztõ színezetet kapott.(persze: Stephen king, meg minden :)
Julie Shumway viszont egyre jobban tetszik :)
Igaz. néha megismerkedhetne a fésûvel :) -de akkor is ütõs.
aluar 2013 szept. 22. - 21:45:12
(126/325)
Igazad van,egyetértek.Én sem fogom a tv2 nézettségét növelni,és még mindig felháborít,ahogyan eltüntették a török sorozatot.
Ez A búra alatt nem egy rossz film,elég jó ötlet,jó karakterek,de azért halálosan túl van értékelve.
Interneten láttam néhány részt,de nem õrülök bele a várakozásban,hogy jaj,mi lesz a következõ részben.
Azt hiszem,inkább el fogom olvasni a könyvet.
Egyszerûen már bele sem fogok kezdeni olyan sorozatba,aminek ilyen hatalmas nézettsége van,én ezektõl sosem vagyok elájulva.
Ugyanakkor-ha már sci-fi,akkor például nagyon tetszett nekem az Összeesküvés./Eredetileg Az esemény a címe./
Azt szépen elkaszálták,nem lesz több évad,szóval az nem kell az embereknek,én viszont alig vártam,hogy nézhessem.
Akárcsak a Son-t/Hazugságok gyûrûjében/....
Szóval vannak azért emberek,akiknek más tetszik,és nagyon,mint az,amit általában felfújnak.És attól,hogy nem nézik milliók,attól még a tisztelt tv2-nek kutya kötelessége lenne leadni,amit elkezdett.
Én ezért megbüntetném õket,becsapták a nézõket.