NADALFAN 2011 jan. 17. - 19:46:39 Előzmény Neovajda
(75/95)
egyet tudok az a kusturica nem normális :)))
10/10
Neovajda 2011 jan. 17. - 15:04:45 10/10
(74/95)
Ja, 10/10 naná.
10/10
Neovajda 2011 jan. 17. - 15:02:32 10/10
(73/95)
Talán itt érdemes lenne a filmet értékelni, egyébre ott a you tube. Ez a film zseniális, annyira kifejezõ képekkel, remek etnikum-életkörülmény ábrázolással, lebilincselõ történettel (aminek valóságalapja is van (Olaszo. kisstílû bûnözés)). Én jobban kedvelem K. vidám alkotásait, de a "legjobb"-nak ezt mondanám. Számomra egyértelmûen játékfilm (nem filmdráma, de hát a diplomás esztéták már csak jobban tudják), abban pedig a legjobbak közül való!
Kössz.
8/10
ariskerase 2011 jan. 17. - 04:40:44 8/10
(72/95)
Egyszer meg lehet nézni.
offtopic
szingh 2010 aug. 03. - 22:35:10
(71/95)
Fejezzük!
Talán annyit még, hogy igazad van. Én is fõleg élõsködõkkel találkozom.
Biztos vagyok benne, hogy a komplex cigánykérdés Magyarország legnagyobb problémája.
De hiszem, hogy a puszta rasszizmus nem megoldás , nem válasz, a lehetõ legrosszabb felelet, zsákutca.
uff
offtopic
szingh 2010 aug. 03. - 16:47:46
(70/95)
Szinte szó szerint erre a hozzászólásra számítottam (jobban mondva erre is).
Hol is keverem a filmet a valósággal? Biztos megértetted, amit írtam?

Csak egy kis adalék, megelõzendõ a „lakjál közöttük”, „akit megszúrtak” sziporkákat:
Magyarország legvadkeletibb megyéjében élek. Ott, ahol a lakosság etnikai összetétele távolról sem nevezhetõ ideálisnak. Környezetemben, családomban mindennaposak az elszenvedett sérelmek, a károk. Kiscsillag, én itt élek közöttük. És te?

Kicsit gondolkoztam azon, hogy ezt leírjam e. (Meg szeretném õrizni az inkognitóm) Üsse kõ!
Szóval: Tíz éves voltam, mikor egyik cimborámmal hazafelé bandukolva megállított minket két cigány kamasz. Lejmoltak, aztán mivel nem adtunk (merthogy nem volt mit), úgy döntöttek rabolnak. Elõkerültek a kések, elkezdõdött a motozás. Túl sok érték nem volt nálunk. Akkoriban? Még nem voltak mobilok, meg mindenféle lejátszók. Nálam volt azonban valami. Valami, ami mindennél értékesebb volt számomra: a karórám. Életem elsõ karórája, nagyanyámtól kaptam.
Az érzés, amikor elõször felvehettem, felért egy férfivá avatással. Naná, hogy megtalálták. Ezt nem kapjátok meg! Fejjel elõre belevetõdtem az elõttem álló gyökérbe, ám a másik ijedtében felém kapott, így történt, hogy hasba szúrt! Másfél hétig küzdöttünk az életemért (az orvosok és én). A szepszis miatt el kellett távolítani a vékonybelem egy részét. A lábadozásom miatt évet kellett ismételnem. Akkoriban nem gondoltam volna, hogy negyvenes éveim küszöbén egy jól menõ vállalat egyik meghatározó vezetõje és négy gyermek édesapja leszek. Hála Istennek, hogy így lett!
Ja, azóta sem hordok órát. Isten tudja miért?

Majd elfelejtettem! Egyik legjobb barátom cigány. Igen! Ezek után is. Tiszta szívembõl szeretem, nagyra becsülöm. Tisztességes, becsületes, intelligens, irigylésre méltóan kiegyensúlyozott ember. Legmesszebbmenõkig helytáll a munkájában, a civil életben egyaránt. Munkatársai, szomszédai tisztelik, a családja imádja. Nyugodt szívvel állítom követendõ példának mindenki elé!

Nem szeretem a cigányokat, úgy általában nem. De tudok különbséget tenni. És semmiképp sem vagyok rasszista.

Szóval, most, hogy beavattalak életem néhány részletébe, légy oly szíves, próbáld meg elolvasni még egyszer azt a hozzászólást! Hátha most megérted!
szingh 2010 aug. 02. - 21:42:37
(69/95)
http://www.youtube.com/watch?v=C9vDv2axQKU
Ha most sem jó a link, akit érdekel a tecsõn a Bayer Zsolt beszéde a cigányokról 1 cím alatt megtalálja.
szingh 2010 aug. 02. - 21:32:46
(68/95)
Elborzaszt az ostoba, semmit nem mérlegelõ, elvakult gyûlölet.
Elkeserít, hogy csak az nem fogja megérteni, mit mondok, akit érint. Nem értheti meg, hiszen buta.
Buta, tehát még azt sem foghatja fel, hogy õ buta, mert ahhoz ész kell, hogy ezt beláthassa.
Csodálkoztam volna, ha cigányokról szóló film topikjában nem horgasztja fel ocsmány pofáját a primitív rasszizmus. Ugyanaz a primitívség, melynek áldozata lett Olaszliszkán Szögi Lajos.
Igen. Ne tessék megdöbbenni! Nincs meghatározó különbség.

Mindemellett természetesen itt élek én is, szereplõje vagyok én is annak a tragikomédiának, melynek címe a mai Magyarország. Látom, saját bõrömön érzem, hogyan szenved a nemzet a cigánybûnözés, a cigányterror, a magyargyûlölet igája alatt. Szemem láttára ment végbe az a folyamat, ahogy ordas, álságos liberalista eszmék leple alatt uszították a cigányokat a magyarra.
Hogy ez miért történt? No, az már egy másik történet.
Egy biztos, minderre nem válasz, nem lehet válasz az idióta rasszizmus!
Nyomatékul egy kis adalék. Hadd kölcsönözzem egy olyan ember szavait, akit egyébként nem különösebben szívlelek, most azonban érdemes figyelmesen meghallgatni:http://www.youtube.com/watch?v=C9vDv2axQKU&feature=related

Arról nem is beszélve, mit veszít az, aki saját hülyesége miatt nem engedi meg önmagának, hogy élvezze ezt a remekmûvet! Nem mást, mint a kortárs filmmûvészet egyik legmarkánsabb képviselõjének talán legmegrázóbb remekmûvét; a jó barát, Goran Bregoviæ eszméletlen zenéjét s végül, de nem utolsó sorban a cigányság fülbemászó dalait, melyek, ha akarjuk ha nem, ha elismerjük ha nem, végérvényesen, visszavonhatatlanul belénk ivódott, behálózva azt, rányomva bélyegét az egész világ zenéjére.
9/10
Vérone1992 2010 júl. 20. - 00:02:20 9/10
(67/95)
ohh de várom már
10/10
bamba 2010 jún. 01. - 22:19:50 10/10
(66/95)
10/10
Aki látta, nem adhat rá más szavazatot. Az biztos!

Sajnos, a mai ifjabb generációnak nehéz ezt megérteni. Fõleg ha meg sem nézik.
10/10
gawi0413 2010 jún. 01. - 15:00:44 10/10
(65/95)
Egyszerûen kihagyhatatlan.
Lain 2010 ápr. 25. - 14:51:02
(64/95)
Ajánlom mindenkinek figyelmébe. Ederlezi(L)gyönyörû film. (sablonos mondatok, de most télleg igazak)
brixxi 2009 aug. 13. - 10:06:46 Előzmény sszhm
(63/95)
Nem!!!

Ez film ember, nem tanmese! Olyan legyél amilyen vagy, ne a tv-bõl akard már kinézni hogy milyen is "akarsz" lenni. Szórakoztat, aztán kikapcsolod és éled tovább az életed, úgy ahogy te akarod....
Albertinka 2009 júl. 10. - 08:25:27 Előzmény Leilana
(62/95)
Ha nem nézted meg, és ezután sem nézed meg a filmet, mire hivatkozva mondod, hogy "nem ilyen aspektusban" ismered a cigányokat? A szavaid tanúsága szerint õket is annyira ismered, mint azt a filmet, amit nem nézel meg. Így mindössze aannyit közöltél velünk, hogy szerinted minden cigány egyforma. Ez meg kit érdekel?!
10/10
Ophelie 2009 júl. 08. - 18:32:55 10/10
(61/95)
Nem hiszem el, hogy még ennek a gyönyörû filmnek a kapcsán is elõtörnek a rasszista indulatok. Felfordul a gyomrom.
Leilana 2009 júl. 03. - 13:27:02
(60/95)
Azt hiszem ez is azon filmek közé fog tartozni, amit nem nézek meg. "Nyóckerben" lakom, eleget látom õket, és persze nem ilyen aspektusban... Egyszer forgathatnának ott is az olaszok-angolok-jugoszlávok arról, hogy milyenek is valójában! Nem annyira misztikus világ!
10/10
dead parrot 2009 ápr. 09. - 21:44:24 10/10
(59/95)
Hihetetlen erõvel bíró film. Minden arra fogékony nézõjét elragadja, holott a története és a szereplõi mondhatni hétköznapiak. De ugye a nézõpont a lényeg és ezzel Kusturica igen sajátos helyzetben van. Gyönyörû varázslat, de nyúl csak a zene hatására bújik elõ a kalapból.
*mya szösz* 2009 márc. 03. - 17:25:15
(58/95)
Azt kérdezted, ebbõl a filmbõl mit tanulhatsz. Ebben a filmben nem volt olyasmi, amit kifogásolsz. De mindegy is, nem lényeges.
7/10
sszhm 2009 márc. 03. - 17:15:19 7/10 Előzmény *mya szösz*
(57/95)
A cigányok családi kapcsolataival nem az a baj, hogy kiállnak egymásért. Ez idáig még pozitívumként is említhetõ. A baj ott van, amikor mondjuk akkor is a kis cigánygyerek mellé állnak, amikor az kötekszik. Míg pl. a magyar rászól a gyerekére, ha az udvariatlan, a cigány sokszor akkor se, ha a gyereke ütögetni kezd egy vadidegent. Persze, kivételek mindkét oldalon vannak, de a fentiek a jellemzõek.
10/10
tavaszi 2009 márc. 03. - 13:58:38 10/10
(56/95)
Egyszerüen. SZUPER.