bori4 2016 nov. 30. - 14:19:34
(436/716)
Igen, ezt korábban jeleztem, hogy nekem ez ügyben most állt teljesen össze a kép Pakról, de valójában nem olyan gyakorlatias és tapasztalt - érthetõ módon -, mint Nyang. Nagyon is jól jár az ágyas Nyanggal .... Ketten ki tudják védeni a gyilkos ármánykodásokat.
De ki tette melllé? Te sem emlékszel? :))
Rhu Barb 2016 nov. 30. - 13:58:15
(435/716)
Az nekem is világos volt, hogy Pak pontosan tudta, kicsoda Njang.

Viszont, Njang nem lenne, eléggé magára lenne hagyva.
Nem igazán óvják az udvarban.
Riamara 2016 nov. 30. - 13:15:07
(434/716)
Érdemes figyelni arra is amit a szereplõk mondanak. Márpedig amikor Park kiosztotta Nyangot a merénylet után, akkor azzal kezdte a mondókáját mi mindent hallott már a lányról. Tudta, hogy megmentette Wangju életét, hogy eredetileg fiúnak hitték. Egyértelmû volt, hogy a korjói nõk, akik együtt jöttek Nyanggal mindent elmeséltek róla. :)
Majd rögvest rátért arra, hogy miért nem ölheti meg a császárt. És azért mondtam, hogy manipulálta, mert amikor látta, hogy az elsõ érve, a hazaszeretet nem vezet sehová, azonnal elõhúzott egy másikat, a barátságot.
Nyang ugyanis nem nevezhetõ valami nagy hazafinak, és nagy ívben tesz a pozíciókra is. Hiába ismételgeti folyton, hogy hûséges szolgája királyának. Ebbõl egy szó sem igaz. Neki aztán nem erénye a szófogadás. Az alázatot meg hírbõl sem ismeri. Egyszerûen szerelmes a férfiba, ezért tesz meg érte mindent. Azóta szereti, mióta kiszabadította õket a fogságból. Ezért segített neki a Wangkó lebuktatásában. Akár az életét is feláldozná érte.
Nyangot mindig is az érzelmei motiválják. A szeretet és a gyûlölet. A barátaiért mindenre képes, az ellenségein pedig mindenképp bosszút áll. Cselekvéskor viszont már az éles esze vezérli.
bori4 2016 nov. 30. - 12:22:17
(433/716)
Erre a leinformálta, manipulálta eseménysorra én sem emlékszem :))
Mire gondolsz konkrétan?
Úgy emlékszem Pak mellé Togon rendelte a lányt szolgálónak, de lehet tévedek...
8/10
napraforgó 2016 nov. 30. - 11:57:02 8/10
(432/716)
Nem tudom, hogy te is láttad-e már a sorozatot, ha igen, biztos jobban tudod, mi miért történt.
Én így látatlanban (vagyis még nem lázttam korábban) úgy gondolom, hogy Pak se nem nagyon okos, se nem nagyon bátor. Nem igazán tiltakozhat, amikor az özvegy császárné kijelöli ágyasnak, ráadásul a leendõ trónörökös anyjának. Az igaz, hogy szövetségest talált Nyangban, de én semmiféle elõzetes leinformálást, meg manipulálást nem vettem észre. Lehet, nem figyeltem annyira, bár erre kicsi az esély, de fogalmam sincs, te mire gondolsz? Sõt, még azt se nagyon akarja észrevenni, hogy a császár Nyangot bámulja. Na jó, talán nem annyira buta, hogy ne venné észre, de nem mutatja. Neki pont elég, hogy gyereket vár és meg kell óvja a magzat és a saját életét. Szerintem kicsit sem érdekli, hogy a császár épp kivel cicázik, van ennél nagyobb baja, ki kell cseleznie a császárnét. Most meg ráadásul megjött a kivégzési parancs is.... (amúgy tuti, hogy a doktor nem az õ csuklóján vizsgálta a pulzust....)
8/10
napraforgó 2016 nov. 30. - 04:06:29 8/10
(431/716)
Nagyon jópofa ötlet volt, hogy Bayan hasonló álarot vesz föl, megrendezik, hogy a korjóiak "üldözik" õt, mint Batolut, és így bejutnak az erõdbe. Pech, hogy a türkök számítottak a támadásra és nem ürítették ki az erõdöt, így Bayanék csele csak 1 percig élt.
De közben, illetve elõtte lehetett látni, hogy Batolu alvezére is éppilyen álarcban harcolt odakinn, míg a leányzó pancsolt a kádban.
Rhu Barb 2016 nov. 29. - 21:15:58
(430/716)
Okké!
Akkor ezért nem állt össze. :)
R.mara 2016 nov. 29. - 21:02:21
(429/716)
Nem. Biztos, hogy nem. Ezt csak az eunuch akarta. Wangjunak szüksége van Bayanra. Hiszen ez még csak a meccs elsõ fele. Ezzel a gyõzelemmel még csak a fõvárosba küzdi fel magát. A koronáját ettõl még nem kapja vissza. Ehhez pedig szövetségesekre van szüksége.
Rhu Barb 2016 nov. 29. - 20:58:12
(428/716)
Pont arra gondoltam, milyen hatással van Nyangra.
Tudjuk...
Rhu Barb 2016 nov. 29. - 20:56:58
(427/716)
Nekem abban segítsetek, hogy Vangju azt akarta, hogy Batolu megölhe Bayant?
Oké, hogy nem akarta a mongolok gyõzelmét Vangju, de ez neki se lett volna jó.
Nem?

Totál nem emlékszem erre a szálra.
R.mara 2016 nov. 29. - 20:55:08
(426/716)
Igen, Park úrnõ nagyon bátor lány. Hányan mertek volna egy ilyen szituációba önszántukból belemenni? És látszik rajta, hogy tudja mit vállalt.
Ugyanakkor okos is. Egybõl megtalálta magának a megfelelõ szövetségest, Nyang személyében. Elõször jól leinformálta, aztán kicsinység manipulálta, míg irányba nem állt. :) Ügyes lány, nagyon. Miközben magában jókat derül Togon félresikerült próbálkozásain, hogy magára vonja Nyang figyelmét.
R.mara 2016 nov. 29. - 20:43:21
(425/716)
Ebbe azért belejátszik az is, hogy Togon a háta közepére nem kívánta sem az ágyast, sem a gyereket. Csak császármama "gyõzködése" miatt hagyta magát apává tenni.

Itt azért hozzátenném, hogy ebben az esetben, lehet mégiscsak Togonnak volt igaza. Ha ráhagyják, akkor õ megjátszotta volna a Nap és Holdas verziót. :) Vagyis addig-addig tologatta volna különféle ürügyekkel az elhálást, amíg már tuti biztos nem lesz, hogy a császárnénak nem lehet gyereke. Aztán sajnálkozva széttárta volna a kezét, mondván hogy örökösre mégiscsak szükség van, és akkor kénytelen lett volna Temür is beleegyezni egy ágyasba.
bori4 2016 nov. 29. - 20:31:08
(424/716)
... de itt is csak Nyangot bámúlja. :)
bori4 2016 nov. 29. - 20:29:50
(423/716)
Teumama biztosan nem hangyná ki ezt a ziccert, mármint hogy elõléptesse Park úrnõt... ezzel is a császárnét bosszanthatja. :)
De milyen borzalmas lehetett így várandósnak lenni... minden reggel úgy teázgatni, hogy tudja, az életére tõr, akivel szemben ül. Togon tényleg még gyerek, úgy kell a szájába rágni, hogy védelmeznie kell ezt a nõt...
R.mara 2016 nov. 29. - 20:07:53
(422/716)
Nagyjából így van. Itt minél inkább nyilvánvalóvá válik a terhessége, annál magasabb státuszba kerül.
Ljerk 2016 nov. 29. - 20:02:29
(421/716)
Ez egyébként jó kérdés - A királyi ház titkaiban a király úgy menekítette meg Dongit a palotából való eltávolítástól, hogy "speciális udvarhölgyi - azaz a királlyal hált" rangot adatott neki, de az még nem volt ágyasi rang. Szerintem itt is a korjói lányok válogatásánál azok akiket "ágyasnak" jelöltek, valószínûleg még csak ilyen rangot kaphattak. Õbelõle is akkor lehet valahanyad rangú ágyas, ha gyermeke születik a császártól. Persze lehet, hogy tévedek.
R.mara 2016 nov. 29. - 18:33:10
(420/716)
Ugyan miért lenne cseléd? Van külön lakrésze, saját szobával. Szolgálói, akik gondoskodnak róla. Az összes feladata annyi, hogy kihordja a császár gyermekét. Ügyelnek az egészségére, az étkezésére, hogy eleget legyen levegõn.
Amúgy a ruha színével jelölik a státuszát, mint a koreai udvarban. A cselédek világoskék, az ágyasok pedig halványlila ruhát hordanak.
8/10
napraforgó 2016 nov. 29. - 18:02:05 8/10
(419/716)
Érdekes a sorozat, a fiatal nõk gyakran fürdenek benne... Bár igaz, a fiatal császár is üldögélt már a fürdõkádjában....
Ez a Batolu-féle álarc jó ötlet. Nemcsak azt rejti el, hogy a vezér lány, de bárki felöltheti, így a vezér sohasem hal meg... És ráadásul egyszerre több helyen is tartózkodhat.
Mi lesz az állapotos Pak úrnõvel? (röhejes, hogy úrnõnek titulálják, közben meg ugyanolyan cseléd, mint a többi lány.)
reay 2016 nov. 29. - 16:27:00 Előzmény Ljerk
(418/716)
Jó lenne, ha megismételnék az Atsut, de még jobb volna, ha új japán sorozatot vetítenének. Persze úgysem fognak, hiú ábránd. :-/ Nagyon szeretem a történelmüket és a kultúrájukat.
reay 2016 nov. 29. - 16:23:52 Előzmény bori4
(417/716)
Nem hiszem, eddig nem is tudtam arról a tényrõl, hogy énekes is. :) Szóval nem ezért. Van benne valami "nem komplett", ahogy berohant az ellenséghez, holott a helyettese (?) figyelmeztette, hogy inkább forduljanak vissza. Ez a másik srác sokkal higgadtabb és reálisabb. Meg ma is amikor mondta, hogy õ inkább meghal... De nem baj ez, kellenek a Bayan-féle karakterek is.