R.mara 2016 nov. 27. - 09:49:23
(396/716)
A sorozataik általában 60-65 percesek. Csak a kábelcsatornások rövidebbek, mert ott számolnak a reklámmal is. Olyat viszont sajna úgysem vesznek meg a magyar csatornák.

Ami a mai kori sorozataikat illeti, azt elrontották azzal, hogy elsõre a Pastát adták le nálunk. Ami a közepesnél kicsit gyengébb vonulatból való. Vagyis ennél sokkal jobbak közül lehetne válogatni. Az én egyéni véleményem szerint vannak köztük erõsebbek a török, de még az amerikai sorozatoknál is. A telenovellákat ide sem veszek, mert azoknál klasszisokkal jobbak.
A feldolgozásokon meg nem tudom mit értettél. :) Gyakran merítenek a világirodalomból, de inkább csak inspirációként, mert mindig egy teljesen eredeti történet kerekedik ki belõle. Az viszont gyakorta elõfordul, hogy egy-egy japán, vagy kínai történetet újragondolnak. Most nemrég fejezõdött be egy kínai kosztümös filmsorozat koreai változata. Csak azért említem ezt, mert ennek mind a két változatát láttam. És mind a kettõ más volt.
(Most pedig erõsen kacérkodom a gondolattal, hogy egy nagy kedvencet, az Inhyun királyné emberét megnézzem kínai változatban is. Sokan dicsérik. )
8/10
napraforgó 2016 nov. 27. - 08:42:36 8/10
(395/716)
Ha ezek a 16-24 részes sorozatok egyenként nem hosszabbak 45-50 percnél, akkor azokat lehet akár minden napmis adni, hétköznaponként. Ha meg hosszabbak, lehet õket felezni, harmadolni és akkor megint mehet hétköznaponként. Ha viszont annyira kerek egész egy-egy mondjuk másfél órás epizód, akkor rá lehet állni egy-egy napra, amikor az megy fõmûsoridõben. Nem olyan bonyolult ez.
Én a magam részérõl a kosztümös koreai sorozatokat kultiválnám, a modern, mai történetek kevésbé érdekelnek, valahogy nem tudok ráhangolódni a mai mentalitásukra. És fõleg fura, nem is érdekelne a sok feldolgozás, az európai irodalom mai és régebbi mûveinek feldolgozása, pl. Rómeó és Júlia, Cyrano, vagy ilyesmik. Azokat inkább eredetiben nézném.
R.mara 2016 nov. 27. - 08:18:45
(394/716)
A probléma ott van, hogy a magyar tv-csatornák hosszú, napi vetítésû sorozatokban gondolkodnak. Míg a koreaiak inkább rövidebb 16-24 részes heti sorozatokat gyártanak.
Ezek azok, amik igazán fordulatosak, izgalmasak. Nem értem, miért nem lehetne ezekre átállni? Nálunk is vetíthetnék õket hetente egyszer, fõmûsor-idõben mint ahogy például a spanyol, vagy angol sorozatokat szokták. Így egy évre futná két sorozatra is. Az egyik lehetne kosztümös, a másik pedig mai.
8/10
napraforgó 2016 nov. 27. - 04:06:12 8/10
(393/716)
Nekem tetszik a fiatalka császár, nagyon jóképû fiú, de bizony Vangju, aki nem annyira szabályos arcú, nem olyan szép, õ is nagyon szimpatikus férfi. Már elõre sajnálom, hogy mégiscsak õ lesz a vesztes, õ megy haza egyedül, mert Nyang a végén (ahogy az elején indítottunk) mégiscsak a császár felesége lesz....
Valóban izgalmas, jó sorozat.

Tudom,hogy itt sokan vannak Ázsia rajongók, köztük leginkább Korea rajongók, jó lenne, ha ezek az emberek tippeket adnának a jövõben megvásárlandó filmekhez, sorozatokhoz, hogy ilyen, hasonlóan izgalmas, szép élményekhez jussunk.
bori4 2016 nov. 26. - 19:08:26
(392/716)
:)) legyen
werzsi9 2016 nov. 26. - 17:20:44
(391/716)
Õ még nem volt.
bori4 2016 nov. 26. - 16:43:56
(390/716)
kép :)
bori4 2016 nov. 26. - 16:43:10
(389/716)
Arany csecsebecse, drágakövekkel..
Rendeltetése - méregtartó :)))
bori4 2016 nov. 26. - 16:39:09
(388/716)
Szüngnyang nem szívbajos :)) talán már megérezte, hogy Tankisi valójában szerelmes belé...
bori4 2016 nov. 26. - 16:34:24
(387/716)
.
bori4 2016 nov. 26. - 16:33:08
(386/716)
.
R.mara 2016 nov. 26. - 15:42:30
(385/716)
Mint azt már mások is szóvá tették, Togon élete addig van biztonságban, míg a császárné nem szül trónörököst. Ezzel az özvegy császárné és Togon is tisztában van. Ezért küldte az anyacsászárné azt a füstölõt a menyének, hogy ne lehessen gyereke. Togon pedig kivárásra játszik. Azt várja, hogy az öreg meghaljon. Azt kérdezed miért nem tesz róla, hogy ez mielõbb bekövetkezzen?

Kezdjük az elején. Togont nem nevelték trónörökösnek, mint Wongjut. Egészen pontosan semmiféle nevelést sem kapott. Teljesen tájékozatlan az ország dolgait illetõen. Ugyanakkor egy roppant zárt világban nõtt fel, ahol semmiféle kapcsolatokat nem építhetett. Ráadásul a szülei is meghaltak. Vagyis õ egy felesleges kerék volt a rendszerben. Temür számára ráadásul egy kellemetlen felesleg. Mivel az öreg sejti, hogy Togon szemtanúja volt a császár megölésének. Ezért akart megszabadulni tõle.
Csakhogy Sakálnak hála, a fiú életben maradt és megörökölte a trónust is. Amiért pedig Temür életben hagyta, az éppen a hiányosságai miatt volt. Egy tökéletes bábcsászár. Az anyacsászárnétól eltekintve se családja, se támogató klánja, de még csak egy szál bizalmasa sincsen. Úgyhogy itt azért az özvegy császárné felelõsségét is kiemelném.

A hadsereg és a kormány Temür kezében van, aki ravasz vén róka. Nem olyan egyszerû õt megölni. Még a tapasztaltabb ellenfeleinek sem sikerült. Márpedig a császárka roppant tapasztalatlan. Kellene mellé egy dörzsölt intrikus, aki hasznos tanácsokkal látja el. Nem véletlen, hogy Bayanék a határ mentén végezték. Temür résen volt. Nem engedi, hogy a császár bárkivel is közelebbi kapcsolatba kerüljön, és elveszítse kiszolgáltatottságát. Úgyhogy én itt azért az özvegy császárné felelõsségét emelném ki. Hiszen neki lennének emberei, csakhogy az õ számára a jelenlegi felállás éppen megfelelõ. Õ sem akarja, hogy Togon önálló legyen.
8/10
napraforgó 2016 nov. 26. - 14:33:51 8/10
(384/716)
De nem biztos, hogy az élete nem kerülne veszélybe. Ha Temûr lánya fiút szülne, akkor Togonra már semmi szükség...
Andó Gertrúd 2016 nov. 26. - 14:05:02
(383/716)
Ahhoz azert eleg okos, hogy felmerje a helyzetet. Tehat a mostani helyzeteben nem tudnä megbosszulni az apjät, Bär azt is kinezem ebböl a nyafogos csäszärbol, hogy csak siränkozik apja miatt de gyäva lenne akär csak megmergezni Temürt vagy leszurni. Annyira azert felti az eletet, hogy ne haljon meg egy bosszu miatt.
En a helyeben elfogadnäm a csäszsärnet, ältala megerösödve biztosan nem lenne veszelyben az elete, es amugy is Temür öreg. Vagy lemond a tronrol Temür javära.

Nem ugy mutatjäk be a csäszärt mint egy erös jellemes embert, akit csak jelenlegi helyzete tesz gyengeve, de amugy modszeresen keszül az alkalomra, legyen az 5 vagy 10 ev mulva, hogy bosszut älljon apjäert. Ö nem a vervonaläert vagy csalädjäert aggodik, hogy azoknak bajuk esik es emiatt kell hogy most meghunyäszkodjon vagy eletben maradjon. Nem izgatja nepe sorsa sem, hiszem a nemzete erös, nincs megszälläs alatt, hogy ezert harcoljon.
Andó Gertrúd 2016 nov. 26. - 13:53:38
(382/716)
Ird körbe, hogy kire gondolsz amikor rola irsz, szerintem imindenki meg fogja erteni. En sem tervezek megjegyezni mindenkit :)
8/10
napraforgó 2016 nov. 26. - 10:29:33 8/10
(381/716)
Akkor egyformán láttuk...
bori4 2016 nov. 26. - 09:36:24
(380/716)
Szerintem nincs semmiféle sérült apa és vezér... A lány a fõnök :)
8/10
napraforgó 2016 nov. 26. - 09:25:41 8/10
(379/716)
Hoppá! Én nem fõztem kávét, de ez mégis elkerülte a figyelmem. Szóval az apja lenne Batolu, az igazi vezér? Azt láttam, hogy a lány mosakszik, föltekeri a melleszorító tekercset, belebújik a ruhájába és már jön is valami embere. Én azt láttam, hogy a hadi ruha, meg az álarc feküdt ott, apukát nem láttam....
És az alvezér, vagy ki, olyan komolyan vette a lányt, úgy engedelmeskedett neki, mintha meglett férfi lett volna. Pedig azt észlelni lehetett, hogy tudta, hogy lány...
Aki látta korábban feliratosan, tán tudja....
9/10
K. Judit 2016 nov. 26. - 08:42:53 9/10
(378/716)
Bocs, de a harcot én sem láttam, gondoltam kihasználom azt a pár percet, míg harcolnak, és kimentem kávét fõzni.
(Most már látom, hogy nem lehet eltûnni két percre sem ... :)
Késõbb láttam, hogy a türk lány kitalálta, csakis a korjói király lehetett, akivel harcolt. Nem tudom, Wangju látta-e õt.
Majd megpróbálom megkeresni azt a részt a szokásos helyen.
malvinkicska 2016 nov. 26. - 08:30:27
(377/716)
Nagyon szépen köszönöm, azért csak vannak rendes emberek akik segítõ készek.