Hannibal Lecter 2009 szept. 14. - 13:35:43 Előzmény YCE
(43/203)
Félelmetes egyébként, hogy még itt a porton is mûködik gondolatrendõrség, egyszerûen semmit sem lehet leírni, ami az Õ nézõpontjukkal szembemegy, csodálkozok, hogy ezt a véleményt nem törölték még ki. A holocaustal kapcsolatban rengeteg olyan hazugság bukott meg, amelyet a gyõztes hatalmak találtak ki, azt hiszem amerika és a szovjetunió képességét arra, hogy hazudozzon, nem kell vitatnunk ,elég csak azt megkérdezni, hol vannak az Iraki tömegpusztító fegyverek, és jó ideig a Katyni tömegmészárlás is a németek mûve volt nem ruszkiké. Persze nagyon rövid az átlag ember politikai emlékezete, még jó, hogy nem emlékszünk a 60-70 évvel ezelõtti eseményekre. A zsidóság sérthetetlensége és a holocaust akaratlanul is összekapcsolódott az idõk során, amit csak most kezdenek el felfogni az emberek, de ez sem kollektivizálható az összes zsidóra, csak, hogy nem mi vagyunk „többiek” akik mindennél emlékezetesebb és nagyobb tragédiának tartjuk a holocaustot.
A film alap ötlete is önmagában cáfolat a holocaustra, vegyük pl Auschwitzot, amirõl kevesen tudják, hogy lakótelepe volt az Auschwitz melletti Birkenau 1 és 2- es táboroknak, amiken üzemek is voltak, itt dolgoztak a zsidók és Auschwitz táborában laktak, ma ezt láthatja bárki, de ez a sorstalanság filmben is bennevan, ahogy ingáznak a két tábor között. Rengeteg felvételen látni gyerekeket, pl a felszabadítási felvételeken is, de ha a köztudott tény szerint az öregeket és a gyerekeket elgázosították, hogyan élhette túl ezer szám rengeteg gyerek és öreg, ja persze, õk voltak azok akiket nem volt már idõ megölni de akkor, miért halt meg anna frank is tífuszban, nem elgázosították, és sokan mások is gyerekként végig élték a tábort és nem ölték meg õket? A revizionisták, akik nem holocaust tagadók, hanem újra kutatók, újra értelmezõk azt mondják, hogy auschwitzban és a többi táborban nem tömeges mészárlás folyt, hanem munkatáborok voltak, David Cole zsidó történész youtube-on látható filmje pl bemutatja, hogy Auschwitzban a rabokat szolgáló korház, színház, medence stb volt, de ezek ma már nem publikusak. Cole zsidóként közelebb akart kerülni a holocausthoz mert neki is lege lett azokból az égbekiáltó hazugságokból, hogy csecsemõket élve dobtak a tûzbe, emberi zsírból fõztek szappant (micsoda baromság, egyet se találtak egyébként) meg hasonlók, de a baj csak az, hogy ezek alapján emberekre mondtak ki halálos ítéletet. Cole is feltette a kérdést, jó ott a több tonna haj, ruha, szemüveg de ez mit bizonyít? Nem a mai egészségügyi állapotok uralkodtak, a tetû a tífusz és a vérhas valamint az influenza eléggé gyorsan és kíméletlenül terjedt a gyengén táplált emberek között, akik nem ehez voltak szokva. Véleményem szerint ez okozta azt a sok halált, fõként ugye a gyenge gyerekeken és öregeken.
A másik tévedés, hogy azt mondják a wansee konferencián elhatározták a zsidók kiírtását, erre semmi bizonyíték nincs, és az is megdöbbentõ Cole filmjében, hogy az auschwitzi múzeum restaurátora akinek csak képben kellene lennie a gázkamrával kapcsolatban, valamint a túravezetõ és a múzeum igazgatója totál ellentmondanak egymásnak a gázkamrát illetõen, egyre valószínûbb, hogy a mára átépített és romos épület elõször a németeknek szolgáló óvóhely volt, aztán pedig cyklon –b-vel fertõtlenítõ helység, a fertõzések miatt, a cyklon b ugyanis fertõtlenítõ. A németeket el kell ítélni, de AZÉRT amit tettek, nem azért amit közben a gyõztesek, mert ugye mindig azok írják a történelmet, hazudnak. Ma neves történészek ülnek anyagyilkosok között, mert kutatni merték a holocaustot és olyan dolgokra jöttek rá, amik ellene vannak egy bizonyos zsidó réteg szándékainak, ezért nem kollektivizálom, minden zsidóra, de azért valljuk be, egyikünk se, egyik ember sem szar aranyat, köztük is és köztünk magyarok között is vannak akasztani való ganék, a baj csak az, hogy a zsidók ezt nem így vélik többnyire. Amit írtál az tényleg elképesztõ, hogy Izraelt gyakorlatilag erõszakkal hozták létre Palesztinán, ehhez az ENSZ támogatást nyújtott és az az Amerika aki visszafordította az Európából menekülõ zsidókat, valamint 44-ig nem tett semmit az Európában senyvedõ zsidókért, mint az elsõ világháborúban itt is kb 1 évvel a vége elõtt, amikor már biztosra látszott a siker, beszálltak és összefogtak azokkal a szovjetekkel, akik nem hogy lepaktáltak a nácikkal, de embertelen kegyetlenséggel írtották az embereket, már a háború elõtt is és az az amerika aki ledobta az atomot kétszer is és kiírtottak 200 embert drezdában egy menekült városban ahol semmilyen hadászati egység nem volt és mára már az köztudott, hogy tudtak légifelvételek végett a táborokról. Nem is ez lenne a baj, az evolúció az evolúció az erõs gyõzzön de akkor ne oktassanak ki minket, hogy visszaakarunk térni az ezeréves országunkra, amit kb 80-90 éve vettek el és ami az egyetlen ma is életben lévõ I világháborút lezáró diktátum, õk visszatérhettek az õseik földjére de másnak nem lehet és itt fog tele lenni az embereknek a fsza. A mi korunk legjelentõsebb fogalma a kettõs mérce lesz vagy a kettõs jogrend és a zsidók ott hibáznak, hogy folytonosan a holocauszt mögé bújnak. Most amikor a palesztínokat bombázták, rengeteg gyerek és civil halt meg, kórházakat és iskolákat bombáztak, betiltott fegyverekkel, mint a húsletépõ foszfor bomba és a világ elborzadva figyelte az elõkerülõ gyerek cafatokat és miután erõs nyomásra be kellett engedni a segélyszállítmányokat, egyre többen tüntettek ellenük és kiállt az izraeli szóvivõ és azt mondta, ne engedjük már az antiszemitizmust terjedni. Itt a megoldás, aki õket támadja, kritikával illeti és megkérdõjelezi az antiszemita, fajgyülölõ és náci, pedig nincs mégegy faj, etnikum ami ennyire csak a saját fajtáját segítené, mert persze a világi zsidók már rég nem elvakult haszidok vagy askenáziaiak de a világ szégyen röheje, hogy azok csesztetik a nácikat akik a másikat goynak nevezik, árja és goy, ugyanaz az emberi mentalitás. Én remélem egyre jobban szertefoszlik a meg nem fogható, fõként pszichológiai és média módszerekkel uralkodó háttér erõ és kiderül ténylegesen hány ember is halt bele a III birodalom ezen intézkedéseibe, felfogja végre a világ, hogy napi 10.000 embert képtelenség elégetni, és egyre jobban megfogjuk érteni mi volt akkor és ott. Én nem vagyok náci de annak sem vagyok a híve, hogy embereket azért utáljak, amit nem követtek el. Gettóba zárták a zsidókat, elvették mindenüket, korlátozták õket az életben a tanulásban és megkülönböztették õket, rengeteget meg is öltek az einsatzgruppék, de tömeges halálgyárak nem voltak és ezt azok sem tudják bizonyítani, akik pártolják ezt az elképzelést saját mártírizálásuk okából. Arról nem egy felvétel van, ahogy az einsatzgruppék gödörbe lövik a zsidókat, arról is van felvétel, ahogy a kipufogógázas kocsit tesztelik de egy felvétel sincs a gázkamrákról, mindenki nézze meg David Cole filmjét, aki zsidóként akarta megtudni az igazat a youtube-on, azt mondta filmje nem vitaeldöntõ hanem vitaindító és ha már hibáztatások akkor keressük meg a zsidókkal és minden Európaival a II világháborúban történt incidenseknek az igazi, globális felelõseit, akik úgy zárták le az I világháborút, hogy abból gyakorlatilag borítékolva volt a folytatás és kik zárták be Rudolf Hesst 1941 májusától 1945-ig a Nürnbergi perig, ki zárta be Hitler helyettesét aki béketárgyalások végett utazott Nagy Brittaniába, kiknek az érdeke volt,hogy a háború biztos lefusson? Azt javaslom használjuk az agyunkat, mert hülyére vesznek minket.
YCE 2009 szept. 12. - 23:21:12
(42/203)
Sajnálatosan olvasom a hozzászólásokat, mert elszomorít az emberi naívság. A legtöbb ide író ember történelmi tényekrõl beszél, pedig a háború végén kezdõdõ persorozatokat szerintem nem is vizsgálták meg. A Schindler listáját is épp oly dokumentumfilmnek tekintik mint bármelyik másikat, pedig ezek a filmek sajnos sok esetben csúsztatáson alapulnak. Számtalan szemtanú állította, hogy temérdek gyereket vittek oda, és a legtöbbjük hamis tanúzással megdõlt a tárgyalások egyikén. Tény, hogy a bizonyítékokat a szovjetek õrizték és sokáig nem is adták ki. Így eshetett meg, hogy a 6 millió áldozat több lépcsõben végül 1.6 millióra redukálódott. Óriási létszám ez, ezzel senki sem vitatkozik. De a történelem tükrében elenyészó, ha megnézzük, hogy kik is csinálták az elsõ koncentrációs táborokat? Vagy hány millió néger halt meg az amerikai gyarmatosításokkor, amikor a hajóra tett emberek 90% az úton, a megmaradt 10%-ból meg további 90% halt meg mert a szervezetük nem is ismerték az ottani kórokozókat. Vagy beszéljünk a szovjetek által láb alól eltett 200 millió!! - emberrõl, aminek igen magas része a saját országbelijük volt. A legfrisebb felmérés szerint az európai állampolgárok 68%-a (!!!) gondolja úgy, hogy a világ jelenlegi politikai és gazdasági helyzetéért Izrael és Amerika a felelõs. Biztosan tévednek, csak mi magyar honban vagyunk ilyen okosak. A világnak számtalanszor meggyûlt már a baja a zsidókkal, de természetesen itt nem egy átlagos izraeli állampolgárról beszélek. A vallási fanatizmus náluk is dübörög és ezt megvetem mind keresztényeknél, mind zsidóknál. Az ensz által kijelölt terület 3-szorosát(!!!) foglalta el már izrael egy olyan földön ami már réges rég nem az övéké volt. De az Õket féltõ magyar honfitársaimnak is biztos jól esne ha ide jönnének az olaszok, azzal a címszóval, hogy ez régen Itáliai terület volt, húzzunk át mind a Tiszántúlra. De nem az a megoldás, hogy eltiprunk mindenkit aki zsidó. Bõven elég ha az õ általuk oly sokat emlegetett rasszizmust és antiszemitizmust fordítva rájuk olvassuk. Mit csinálnak palesztínában? Mi indokolja a civil lakosság bombázását? Hogyan kerülhet a dohány utcai boltok polcaira továbbra is a talmud, amiben határozottan kijelentik, hogy az Õ fajuk felsõbbrendû? Miért hasonlít ez kísértetiesen a náci verzióra? Persze kemény kérdések ezek, de mielõtt egy remek rendezõ jól össze rakott filmjét az egekig magasztalnánk, nézzünk olyat is, ami száraz tényeken alapul. David Cole dokumentum filmje pont ilyen, mert merész kérdéseket taglal. Jómagam akkor rendültem meg amikor az apósjelöltem az auschvitz-i múzeumban járt és az állítólag halomra mészárolt emberek cipõi közt made in ddr feliratú gyerekcipõket pillantott meg. Ezután kezdett érdekelni a téma és kezdtem kutatni az olyan jellegû információkat melyek elfogulatlanul, tényszerûen vázolják fel a történéseket. Sajnos az internet korszak hajnaláig jó eséllyel üldözték ezen információkat. Ma már könnyebb a helyzet. A "Jútúbon" fellelhetõ David Cole dokumentumfilmje is és még sok más. Mindemellet ezt a filmet is meg fogom nézni, de inkább csak a szereplõk és a rendezõ munkája miatt. Sajnálnám, ha ez is csak egy lenne a sok közül, amely elfogultan azt sugallja, hogy jogos volt kollektíven minden németet büntetni, a mindenki által befizetett adóból a zsidók leszármazottait milliomossá avanzsálni, miközben a tények tükrében az látszik, hogy az egész német államra rákenték amit a 3-as hadosztály mûvelt. Õk nem válogattak, hanem a helyszínen agyonlõtték az embereket. Igen kérem nem utaztatták értelmetlenül több ezer kilométert Õket. Azt kell, hogy mondjam a háborúban is meglátszik a német mentalitás. A német tisztek könyortelenül és kegyetlenül megleckéztették a saját katonáikat akiket nemi erõszakon kaptak. Ezzel szemben a szovjetek "felszabadító" hadserege gyakorlatilag szabadon végig erõszakolta magyarországot is többek közt. S hogy a holokauszt tagadást a törvény bünteti? A történelmet a gyõztesek írják, sose feledjük! Én pedig nem tagadom, csak megkérdõjelezem annak valódi és teljes hitelességét! Filmre fel!
janka2 2009 aug. 28. - 22:09:04
(41/203)
Az nem igaz hogy egy 16 éves nem hallhatott errõl a suliban mert én tanultam 15 évesen. Szerintem nem örülnél neki ha mondjuk valaki azt mondaná h hopp de hülyék a magyarok, írtsuk ki az összeset! Amúgy a holokauszt ugyanolyan történelmi tény mint az hogy 1956-ban forradalom volt vagy volt az 1848-49-es szabadságharc. Ja és a holokauszt tagadást a törvény bûnteti.
nooorcs 2009 aug. 08. - 16:53:22 Előzmény annaud
(40/203)
Én a családommal idén nyáron voltam Lenygelországban nyaralni, és ott volt egy "múzeum" ami pont Auswitz-t mutatta be, csak elég élethûen mert ott is volt egy tábor, de azt formálták át múzeummá. Mi szerencsére nem mentünk el oda, ahhol több ezreket dolgoztattak halálra, és a vonat elé állítottak, mert az elég nyomasztó lett volna a mi korunkba a testvéremmel meg hát szerintem mindnekinek is. Csak képekrõl láttam de az is elég megindító és nyomasztó is volt egyben. Most biztos azt gondoljátok majd h beszélek én itt meg h még gyerek vagyok, de csak el akartam mondani a véleményem ezekrõl a dolgokról.
timcyykee 2009 júl. 06. - 22:44:24
(39/203)
én ezt a filmet úgy néztem meg, hogy b.nõmmel nem tudtuk a tartalmát.
plázáztunk és gondoltunk mozizunk (tetszett a film címe) hát mikor elkezdõdött, és rájöttem, hogy milyen ez a film is valojában.
legszívesebben felálltam volna és kijöttem volna. tudtam, hogy nem kelet volna beülni....
nagyon "megráznak" az ilyen filmek, és iszonyatosan szar volt utána.... :|
annaud 2009 jún. 28. - 18:27:49
(38/203)
Teljesen igazat adok Neked. Aki nem ismeri azt a sötét korszakot, csak az hiheti, hogy meghamisították a történelmet. Ezernyi dokumentum és bizonyíték van, ami a holokauszt
megtörténtét bizonyítja. Az más kérdés, hogy egy játékfilm hogyan dolgozza fel az eseményeket.
Élethûen visszaadni egy koncentrációs tábor történéseit, lehetetlen. Valószínûleg az elõttünk "szóló"
16 éves is másképp beszélne, ha pár napot eltöltött volna mondjuk Auschwitz-ban.
Findel Mundo 2009 jún. 28. - 13:40:47
(37/203)
Te aztán roppant bölcs, és sokat látott embernek hiszed magad a kemény 16 éveddel, igaz? Még csak nem is tanulhattad az iskolában sem ezt a történelmi idõszakot (mivel 12.-es tananyag), honnan gondolod hát, hogy meghamisították a történelmet? Arra még nem gondoltál, hogy ezek a filmek a történelmi tények bemutatásán kívül mást célt is szolgálhatnak? Talán épp arra taníthatják meg a veled egykorúakat, hogy a Holokauszt milyen szörnyû bûne az emberiségnek, és hogy ilyen népirtásnak SOHA többé nem szabad megtörténnie! Szerencsére az értelmesebb emberek ezt felfogják. De mindig vannak és lesznek olyanok is, mint te...Olyanok, akik valóban agymosottak, mert nem látják be az igazságot: egyik nép sem méltóbb az életre vagy a halálra a másiknál!
Csimut 2009 jún. 19. - 12:16:07
(36/203)
Esvan, ez valóban elkeserítõ, hogy egy ilyen film, ennyi tanulás és "hírverés" mellett sem érted a lényeget. Ha egyszer rászánod magad, csak ajánlani tudom neked az Amerikai história X címû filmet. Szomorú, hogy élnek még ilyen emberek, mint te...:(
efilm 2009 jún. 15. - 15:21:15
(35/203)
Rühelled? Szomorú - ezzel a csíkos pizsamás fiút is !
10/10
m.melinda 2009 jún. 07. - 14:24:38 10/10
(34/203)
a két kisfiú hihetetlen volt... remélem hallok még felõlük
mandikaaa 2009 jún. 04. - 18:04:11
(33/203)
Sorry mindenkitõl,csak most néztem, hogy ezt nem kellett volna,de attól még nem kell leugatni...mindenki hibázhat...emberi dolog. szóval nyugodj meg.
mandikaaa 2009 jún. 04. - 17:52:33 Előzmény dreenn
(32/203)
***SPOILER***
Tényleg igazad van...ezt még át sem gondoltam, bár a kisfiút nagyon sajnáltam, szegény azt sem tudta miújság van körülötte és emiatt kellette meghalnia...
10/10
dreenn 2009 jún. 04. - 12:52:35 10/10 Előzmény mandikaaa
(31/203)
Egy valamiben igazad van, tényleg átérezték a fájdalmat, de ha úgy gondolkodsz, hogy ha megdobnak kõvel dobd vissza kõvel alapon, akkor sajnos tényleg erre nem tudok mit mondani... az egy dolog, hogy az apa egy náci tiszt volt és talán emberek ezreit küldte a halálba, de volt ott egy édesanya is, aki hogyha láttad a filmet, tudod, hogy teljesen kiborult mikor megtudta, mit is csinál a férje igazából, és el akarta hagyni, meggyûlölte.
SPOILER
Õ a gyerekét veszítette el. Ha általánosságban a családról beszélsz, akkor ugyanúgy elõítéleteid vannak a német családdal szemben is, pedig csak az apa volt az aki megérdemelte a fájdalmat.
mandikaaa 2009 jún. 01. - 20:06:19 Előzmény Nonamekata
(30/203)
Szerintem a végén a kisfiú családja megérdemelte, amit kapott (persze szegény kisfiú, aki semmirõl sem tehet...), hiszen legalább õk is éreztek valamit abból a fájdalomból, amiben a zsidókat részesítették. A zsidók is ugyanolyan érzõ és értékes emberek voltak, mint bárki más akkoriban. Hihetetlen számomra mennyire buták tudnak lenni az emberek, ilyen alapon bármelyik népet kiirthatták volna.Szánalmas.És egyetértek az elõttem szólóval ez nagymértékû általánosítás és "agymosás", ami sajnos még manapság is létezik.Mindig iszonyat ideges leszek egy ilyen témával foglalkozó film után és az õket degradáló kifejezésektõl is.Röviden ennyi...feleslegesen idegesítem magam.
Nonamekata 2009 máj. 31. - 22:09:24
(29/203)
Engem is rettenetesen megrendített a film és mindig amikor ilyen témájú filmet látok, nagy-nagy szégyent érzek, hogy az embernek mondott faj egyik képviselõje vagyok. Bár mindig megkapom, hogy naív vagyok, de még mindig értetlenül fogadom, hogy az embereket sikerül agyilag annyira deformálni, hogy képesek eltörölni a föld színérõl olyanokat, akikkel még sosem találkoztak, csak általánosítás és ideológiák elhitele alapján gondolkodnak és döntenek a sorsukról. Nagyon-nagyon aktuálisnak érzem manapság ezt a filmet, sajnos közvetlen környezetemben is tapasztalom ezt a befolyásolhatóságot, és az a legszomorúbb, hogy a fiatalok is hajlamosak a másoktól hallott ideológiákat szajkózni, anélkül, hogy életükben beszéltek volna egy olyan emberrel, akire vonatkozik a véleményük.
csenerezi 2009 máj. 29. - 09:56:33 Előzmény kedvenced
(28/203)
nos, alig várom már, hogy én is megnézzem. akkor jobban értem majd mirõl beszéltek.
10/10
kedvenced 2009 máj. 25. - 15:26:01 10/10 Előzmény Andrew8
(27/203)
Andrew8-nak:
Nagyjából jól látod a dolgokat,de azért 1-2 témában vitatkoznék veled. Több helyszínen és több alkalommal statisztaként szerepeltem a filmben,a legtöbbet Fóton,ahol a koncentrációs tábor jeleneteit vettük fel. Több héten át forgattunk ott, s egyáltalán nem volt kevés a statiszta. Persze mint a legtöbb dolog ez is relatív,de mint aktív résztvevõ nem így láttam. A magyar stáb és a film körül segédkezõk kitûnõ munkát végeztek, nem volt egyszerû ennyi "megfelelõ" embert összeszedni és hosszú napokon át foglalkoztatni. Szóval mindenkinek kijár a gratula! A költségvetés meg egy dolog, abba sajnos a magyarok nem szólhatnak bele. David Heyman-aki a Harry Potter filmek producere-úgy látszik nem akart sok pénzt beleinvesztálni ebbe a filmbe, ezért lehetett néhol negatív érzésed.
8/10
Andrew8 2009 máj. 23. - 00:12:58 8/10
(26/203)
A csíkos pizsamás fiú:

Nagyon megható film és fájdalmas. Számomra ez a film sokkalta nagyobb hatást keltett mint a Sorstalansága maga hosszával, erõs naturalizmusával. Rövid de annál velõsebb tartalmú és mondanivalót adó film. A végén én is majdnem sírtam. A zenéje is nagyon érzelmes volt hiába James Horner azért még félig meddig James Horner.(Fel is ismertem egy-két Trója taktust na az mondjuk nem kellett volna ide) A filmet 99%-ban itthon forgatták Fóton, Pesten, a Pillisben, talán Etyeken is, volt is egy két ismerõsnek vélt helyszín. A statiszták csekély száma a táborban és a csekély költségvetés az ami néhol éreztette negatív hatását.
A gyerekszínészeknek hatalmas gratula, nagyon jól hozták a szerepüket és nagyon felnõttesen hatottak olykor.
David Thewlis a Harry Potterek, Mennyei királyság (Lupin prof.) mellett megmutatta milyen egy náci tisztként, negatív szerepben, én nem gondoltam elõször, hogy jól fog állni neki, de hozta amit megkövetelt a szakma.
A kamerázás is nagyon szép , a rendezés ami kicsit vontatott és olyan semmilyen volt a film elsõ 15 percében szerintem.
Nagyon tetszett, hogy más a perspektívája, a nézõpontja a filmnek a Sorstalansághoz képest is hisz ott azért idõsebb érettebb fiúról van szó, nem a németek szemszögébõl és nem oly gyermekien vezetik be a nézõt a Holocaust szörnyû világába. Emellett a sejtetés a naturalizmus felett elv is nagyon jól érvényesült.
Mindenkinek ajánlom aki egy kicsit azért másféle nézõpontú 2 vh.-ús, Holocaustos drámát vár mint az eddigiek. A megható, fájdalmas hatás nem hiszem hogy elmaradna. Mondjuk én az ilyen típusú filmeket beleértve a Schindlert is nem sokszor tudom a témájuk miatt megnézni. Ennek ellenére nagy filmnek tartom a Schindlert és ezt is most már e témában.

84%
8/10
Andrew8 2009 máj. 22. - 18:34:26 8/10
(25/203)
Nagyon megható film, csak s szinkronját cseszték néhol el szerintem. (akik magyar színészek voltak adhatták volna hangjukat a szinkronhoz igaz nem sokat voltak a vásznon jelen, mint pl., Bálint András aki játszott a 92-es nagyszerû szintén Pesten is forgatott Sztálinban Plusz a rendezés volt kicsit furcsa néhol olyan dokumentarista jellegû. Ajánlatos minden 2. vh-ús filmeket kedvelõnek fõleg hogy a téma új megvilágításban került terítékre itt Magyarországon! És még Lupin 'farkasalakulós'(David Thewlis) professzor is remekelhetett a Harry Potter 3-4-5 után mint náci vezír és apa. :)
10/10
dreenn 2009 máj. 16. - 02:17:41 10/10
(24/203)
Még mindig a hatása alatt vagyok, rettenetesen megrendítõ film (persze ha már csak a témáját nézzük), de valahogy nekem azért tetszett, mert nem teljesen a brutális embertelen oldaláról akarta bemutatni a holokausztot a film, hanem a másik oldalról. Az eddigi ilyen filmek majdnem mind a koncentrációs táborokról szóltak, itt pedig pont fordítva, azt mutatta be, hogy egy kívülálló család, konkrétan itt egy 8 éves kisfiú, hogyan is látta a tábort kintrõl. Viszont, ami igazából üt, az a vége... lehet, hogy túl érzékeny vagyok, de nekem patakokban folytak a könnyeim és még mindig nem tudok feleszmélni a döbbenetbõl. Ajánlom mindenkinek!