9/10
real_madrid 2007 dec. 30. - 23:31:31 9/10
(194/434)
nekem nem teccik az amikor ilyen módon támadják az egyházat, szerintem a hit az mindenkinek a magánügye, és nem ildomos ha egyes emberek filmeket használnak fel arra, hogy bebizonyítsák az ellenkezõjét. DE! a film maga nagyon jól megvan csinálva, jó színészek, kiváló forgatókönyv. a zene pedig megintcsak naon jó... mondjuk Zimmertõl ez nem meglepõ, az egyik legnagyobb. kicsit túl van olykor bonyolítva, az eleje vontatott, a befejezés is kicsit lehetne lényegre törõbb. ezért 10/9 nálam.
9/10
real_madrid 2007 dec. 30. - 23:23:52 9/10
(193/434)
szigorúan csak a filmet mint alkotást értékeltem, az eszmeiségével abszolút nem értek egyet, támadja az egyházat, újszövetséget. botrányos. de nem is kell ezen meglepõdni a XXI. században....
9/10
real_madrid 2007 dec. 30. - 23:21:24 9/10
(192/434)
szigorúan a filmet értékelném, az eszmeiségével nem értek egyet, gyakorló katolikus vagyok. csak magáról a filmrõl: kétségtelenül nagyon jó a film, igazán csavaros jó zenével. ennél jobb filmet nehéz csinálni, ennek ellenére nem adok rá 10-est, mert helyenként vontatott, olykor fölöslegesen túlbonyolított. 10/9.
efes 2007 nov. 24. - 19:46:43
(191/434)
templomosok voltak, hát hogyne lettek volna...
íme: http://hu.wikipedia.org/wiki/Templomosok
efes 2007 nov. 24. - 14:22:02
(190/434)
elsõsorban rövidebbnek kellene lennie. sokkal rövidebbnek. vagy éppen hosszabbnak, de akkor már nem ilyen "mozifilm" formában, hanem sorozatban.

a rövidebb változatnak az lenne hátránya, hogy a könyvhöz képest sok minden kimaradna, így azt vetnék "szemére"... én egy négyrészes minisorozatot tartanék a legjobb formának, és nem tom hanks-szel a fõszerepben. és alaposan át kellene fésülni a forgatókönyvet is, logikai szempontból. az a baj, hogy elég nehezen megfilmesíthetõ a könyv. túl sok minden történik bene, ha szabad ezt mondani, és ezekbõl nem nagyon lehet húzni, így viszont nem fér bele minden egy normál mozifilmbe.

az a végkifejlet utáni iszonyú hosszú nyûglõdés meg borzalmas volt...
Angel Face 2007 nov. 23. - 12:50:26
(189/434)
Csalódtam ebben a filmben.Bár,mit is vártam..
Maga az ötlet,hogy ezt a könyvet filmvászonra vigyék,fantasztikus,de lehetett volna (sokkal)jobban kivitelezni.Azt is sajnáltam,hogy nem hagyták kibontakozni a nézõ fantáziáját,nem tudtunk belemerülni mélyebben a dolgokba.Na meg persze a számomra legnagyobb "hiba": Amikor megkérték Leigh Teabing-t,hogy meséljen a Szent Grálról,és elmondta,hogy tulajdonképpen ez nem is az aminek gondolják..Teljesen nyilvánvalóvá vált,hogy mi is lesz a vége.Innentõl kezdve kevésbé volt "izgalmas" a film.De persze az is lehet,hogy ez csak az én hibám.
Redfield 2007 nov. 23. - 09:18:06
(188/434)
Hogy miért rossz? Én azt hiszem már lejjebb leírtam, de szerintem felesleges volt adaptálni. Az agyalós, minden gondolatmenetet végigvezetõ leírásokból egyet se vettek át, a szereplõknek hírtelen csak beugrik minden pár másodperc alatt, a nézõ meg azt sem tudja, hogy erre most hogy jöttek rá, ami kicsit... szar. Oké, talán az is erõltetett lenne, ha egész végig hangosan gondolkodnának, de azért ennyire nem kellett volna leegyszerûsíteni. Aztán a karakterek nagyon szépen ki lettek dolgozva, pont olyanok, mint amilyeneket elképzel az ember olvasatra, de a színészi játékokat nem nevezném éppenséggel jónak. Engem egyedül az vígasztalt a film alatt, hogy Hanks arcáról a játéka közben is sütött: mennyire elege van ebbõl, és bárhol máshol szívesebben lenne, mint a forgatáson. Ez látszik rajta, és gondolom nem véletlenül adtak hatalmas összeget neki, hogy a másik könyv-adaptációt is elvállalja. Az a bajom ezzel a filmmel, hogy lényeges dolgokat nem visz bele, de annyit meg nem másít a dolgokon, hogy érdekes is legyen. Jó, persze én már olvastam a könyvet is elõtte, és biztos nem akkora élmény így, mint annak aki még nem, de ha már rút, legyen kövér, nem? Ha már az egész filmet csak a cselekménnyel kívánják megtölteni, és (persze a hossza miatt) kihagyják a gondolkodást az egészbõl, meg pár más részt, akkor cserébe adjanak valami újat is, és ne egy olyan szánalmasan erõltetett fantasy-szerû végkifejlettel akarják letenni elénk a filmet, mint amilyet kaptunk. A készítõk részérõl nincs benne fantázia, nincs benne újdonság, de amihez nyúltak abból meg maximum hatások és bevétel szempontjából akarják kihozni a maximumot. Dan Brown könyve nem nevezhetõ komoly irodalmi mûnek, szórakoztat, ennyi. De ennél azért többet tud, és ez a film egyszerûen sz*rik a nézõre, max azokra koncentrál, akik rajonganak Hanks külsejéért, vagy még nem olvasták el a könyvet, vagy még nem múltak el 18-ak. Színvonalasabb szórakoztatást vártam. Ennyi.
efes 2007 nov. 13. - 13:25:59
(187/434)
nem baj, jó ez így, a lényeget fogtad meg. dan brown mûve egy tipikus bestseller, s mint ilyen, a szórakoztatóipar egy terméke. tehát nem tudományos vallásos mû, tényszerûséget keresni benne balgaság, hiszen minden, ami benne van, a szórakozást szolgálja, azt a szerzõ ennek érdekében, saját ízlése, tudása szerint módosította. szórakoztató könyvnek viszont baromi izgalmas, letehetetlen. sõt, többeket nyilván valódi kutatómunkára is sarkallt a témában, természetesen már a megfelelõ hitelességû források felhasználásával.

a film viszont rossz.
wolody 2007 nov. 13. - 00:40:31
(186/434)
Nem tudom mit lehet tisztábban látni, elárulom, hogy ez egy szimpla kitaláció. Brown se mondott mást, miért is tette volna. Ne tekintsük valami egyháztörténeti filmnek vagy ilyesmi. Ez a sztori könyvben jó, izgalmas, filmben meg pocsék -sajnos-, nagyon rossz szereposztással, Tom Hanks leggyengébb alakítása. Nem akarok ám minden hozzászólásodra negatívan szólni, ez most véletlenül jött ki így.
meyna 2007 nov. 12. - 18:19:10
(185/434)
A könyvet sajnos nem tudtam elolvasni, a film meglehetõsen tetszett. Egészen érdekes ez a megközelítés. Nem vagyok vallásos, de valahogy ebben az egészben megragadott valami. Igazán nem tudom megfogalmazni, mi tetszett benne. Mondjuk úgy, hogy már "tisztábban látom a helyzetet". Sok mindenre ad magyarázatot, amit idáig ép ésszel nem tudtam felfogni. Igaz, lehet, hogy tizennégy évesen még túl fiatal vagyok az effajta filmekhez.
1/10
fota666 2007 okt. 30. - 23:10:35 1/10 Előzmény barbika:)
(184/434)
Nem olvastam a könyvet, de az biztos, hogy ilyen ratyi filmet régen nem láttam. Talán az Oceans Twelve vetekszik vele.
nagyon brutális.
6/10
barbika:) 2007 okt. 29. - 19:10:05 6/10
(183/434)
Sajnos nekem is csalódás volt a film, a könyv nagyon tetszett, de a filmtõl többet vártam.
A szereposztást tényleg nem találták el valami jól, Audrey Tautou teljes kudarc volt, Hanks egy kicsit jobb, de szerintem Langdon szerepére Rusell Crowe sokkal jobb lett volna. A legfurább pedig az, hogy míg Reno és Molina a kedvenc színészeim közt van, de õk sem passzoltak igazán a szerepükhöz. Fache szerepe szerintem jobban ment volna Molinához. Egyedül Bettany tetszett Silas szerepében.
És még annyi, hogy jobb lett volna, ha hosszabban kifejtik a "kódok" megfejtését a filmben is, minthogy kihegyezik az akciókra (pl az autós üldözés).
Aki nem olvasta a könyvet csak kapkodhatta a fejét, szerintem.
Persze, a könyvbõl készült filmekkel sokszor ez van, hogy úgysem fog annyira tetszeni, de azért lehetett volna jobb.
annita 2007 szept. 02. - 10:43:35
(182/434)
A könyv sokkal jobb, mint a film. Sztem jobban megválogathatták volna a szereplõket, Sophie szerepére sokkal jobban el tudtam volna képzelni pl. Eva Greent, Tom Hanks helyett meg mondjuk... Hugh Jackman, lényeg, h nem ilyen elpuhult és elhízott, homloktól kopaszodó, zsíros hajú pasit. De mindegy. Remélem az Angyalok és démonokat jobban megcsinálják (ha megcsinálják), de akkor is... könyvben mindig jobb marad.
hutizs 2007 szept. 02. - 02:53:45 Előzmény sipka
(181/434)
Én olvastam is, néztem is. A könyv százszor jobb, mint a film. Ha nem olvastam volna elõtte, nekem sem tetszene a film. Mit ne mondjak, így sem tetszik. A könyv viszont jó. Nem irodalmi, nem mûvészi, viszont szórakoztató, lebilincselõ, jó kalandregény. Mint ahogy Dan Brown többi könyve is. Javaslom, olvasd el õket. Jó szórakozást!
m.melinda 2007 aug. 30. - 18:57:49
(180/434)
Könyvben százszor jobb, mint a filmen.

UI: szerintem sem kell mindent elhinni, amit ír
sipka 2007 aug. 29. - 16:55:09
(179/434)
Én akkor tekintettem meg ezt a filmet, mikor kiadták DVD-n. S azóta egyszer sem akartam megnézni. Bár nem olvastam a Dan Brown által írt könyvet, de ez az alkotás nekem egy kicsit hosszadalmasra sikeredett. (Egy kicsit hasonlít a "Nemzet aranyá"ra.) Nem mondom, voltak benne jó jelenetek (például a múzeumbeli kezdõképsorok), de ha az egész filmet nézzem, akkor azt kell mondanom, hogy nem igazán nyerte el a tetszésemet. Mivel nagyon gyorsan peregnek az események, és a rejtvényeket, illetve a felmerülõ kérdéseket is olyan gyorsan megoldják, hogy szerintem már simán nyerhetnének akár 40 milliót is ha elindulnának a "Legyen ön is Milliomos" nevezetû kvízjátékban!!! Sokkal több értelme lett volna ha azt mondja Tom Hanks, Audrey Taotounak: "Te nem unnod már ezt az egész Da Vinci féle rejtvényeket?! Szerintem inkább vegyünk ki egy szállódai szobát, aztán "rosszalkodjunk". Majd pedig elmegyünk egy kvízjátékba, megnyerjük a több millios fõnyereményt, és együtt élünk boldogan!!" :D Sokkal jobb lett volna így!! Amúgy Tom Hanks-et szóba hozva: JÓL ELHÍZOTT!! De nem is értem mi van a mostani színészekkel, mivel mindegyik felszed pár 100 kilót, mire eléri az 50. életévét. Példaként ott van: Alec Baldwin, John Travolta, Steven Segal, és most beállt a sorba Tom Hanks is. Ez lehet, hogy egyfajta "Marlon Brandoditísz"!!! Mivel õ is elég sovány volt régebben, s egyszerre úgy meghizott, hogy rá se lehetett ismerni!!! Sajnos Tom Hanks már csak úgy fogyhat le, ha esetlegesen terveznek egy "Számkivetett 2" címû filmet. :) Na mindegy. Amúgy olvastam, hogy már kezdik megfilmesíteni Dan Brown másik könyvét is az: "Angyalok és Démonok"-at. Remélem, hogy egy kicsit lassabb, illetve élvezhetõbb alkotást sikerül készíteniük...
encsimencsi 2007 júl. 29. - 15:58:50
(178/434)
Jézus ember volt és férfi, de úgymond isteni eredetû, nem hétköznapi. Egy ilyen emberre miert próbálják ráhúzni a tipikus zsidó férfi figurát, mikor õ nem volt az? Az õ élete nem a családról szólt. Járta ott a környéket, találkozott az emberekkel, tanította õket, hirdette az Isten igéjét. Valóban sok ember erre alapozza ezt az újfajta értelmezését Jézus életének.. Meg persze, Mária Magdolna megtérése is szúrta az emberek szemét..
zora 2007 júl. 28. - 17:39:07
(177/434)
Igazán nem értem, hogy a katolikus egyház miért tartja istenkáromlásnak a mûvet. Vegyük az alaphelyzetet: Jézus nem egy katolikus pap volt, hanem egy zsidó férfi. Úgy tudom, a zsidó férfiaknál elvárják, hogy igenis házasodjanak meg, akkor számítanak teljes értékû férfinak. Még a rabbik is házasemberek! Akkor miért olyan nagyon elképzelhetelen, hogy volt felesége?! Ha valaki jártasabb a zsidó vallásban-hagyományban, kérem szóljon hozzá! Lehet, hogy én tévedek...
encsimencsi 2007 júl. 22. - 15:32:23
(176/434)
Még nem teljs körûleg jártam utána a könyvben leírt minden egyes dolognak, de sztem van itt néhány fontos dolog. Az a veszélye ennek az egésznek- fõként azok számára, akik nem nagyon vannak benne a témában - hogy az író összemossa a valóságos dolgkat a saját fikcióival. Amit pl az OpusDei-rõl ír sajnos igaz. Az aranymetszésrõl írtak szintén igazak. De, pl amit az 5szögrõl, meg Vénuszról hablatyol, az nem egészen kóser. Van egy mondás: Az éremnek mindig két oldala van. Ezt nem azért szoktuk mondani mert hülyeség. Ha vki vette a fáradságot és elolvasta a könyvet, azvegye a fáradságot és keressen rá a 'Hibák és tévedések Da Vinci kódban' (vagy vmi hasonló) könyvre és olvassa el azt is. (Sajnos én még nem jutottam el odáig...) Nyitott szemmel kell járni, és észre venni a csúsztatásokat
Sajnos ennek a könyvnek remek táptalaj a mai világ, és köztük Mo. is, hiszen az egyházat egyre többet támadják, rágalmazzák.
Jézus története körül misztikum van, sztem a valóságot sosem fogjuk megtudni. Csak azt nem tudom mi szúrja az emberek szemét ennyire... hogy képesek ilyet kitalálni, elhinni...
Bocsi, egy kicsit sokat írtam...
the ende 2007 júl. 12. - 16:41:38
(175/434)
A könyv sokkal jobb, mint a film!