Téma: A dadus

The Nanny 2006 szept. 08. - 21:04:49
(121/681)
Sajnos, a jövõ héten három napig én sem látom "élõben" a részeket, majd csak csütörtöktõl. :-(( De hát erre való a videó. Egyébként is minden részt rögzítek, hogy bármikor újra meg- és visszanézhessem :-))).
Nannyfan 2006 szept. 08. - 20:44:32
(120/681)
Hmm.... érdekes, lehet, hogy mégsem voltak megelégedve a munkájával? Elég döcögõsen indult, de aztán belejött. :)
Most még Helyszinelek a Viasaton aztán megnézem a mai részt. Sajna nem értem haza a Dadusra. A legcsodálatosabb találmány a videó. :D Mindent bepótolok!! :)
Nannyfan 2006 szept. 08. - 20:42:01 Előzmény The Nanny
(119/681)
Ugyan ez volt a véleményem a könyvrõl nekem is.
A másikat meg én is próbáltam vadászni, de eddig hiába. :(
Remélem a jövõben több szerencsénk lesz. :)
The Nanny 2006 szept. 08. - 18:42:24
(118/681)
Shultz=Schultz
The Nanny 2006 szept. 08. - 18:40:03
(117/681)
Érdekes dolog: a mai rész magyar szövegét új ember, Shultz Ádám írta. Eddig a negyedik szezon szövegét Bocsánszky Zsuzsanna stílusában hallhattuk. Ez vajon átmeneti változás vagy csere történt? Az új szinkronrendezõ (még) nem változott.
The Nanny 2006 szept. 08. - 11:15:52
(116/681)
Arra a könyvre, amikor megjelent nálunk, azonnal lecsaptam, és én is pillanatok alatt kiolvastam. Annyira magával ragadó a stílusa (persze, ez a fordító érdeme is, hogy ennyire remekül vissza tudta adni az eredetit), hogy szinte letehetetlen volt. Azóta is elég sokszor elõveszem, csak felütöm valahol, elolvasok egy-két fejezetet, és azonnal felvidít vagy még jobb kedvem lesz tõle. Az elsõ szótól az utolsóig szórakoztató, még akkor is, ha közben arról ír, hogyan élte túl a halálos kórt... Már amikor az elsõ párbeszédet olvastam a könyvben, amikor Fran az anyjával beszél telefonon, és a beszélgetés közben az anyja egyszercsak felüvölt, hogy "Morty! Vedd le a teáskannát a tûzrõl! Nem hallod, hogy fütyül?" rámtört a röhögés. Rögtön magam elõtt láttam a képet A dadusból ismert jelenetek alapján, ahogy Sylvia nagy lendülettel kiabál :-)))

Az Enter whining címû könyvét egyszer megpróbáltam beszereztetni egy magyar könyvesbolttal, mert azt hirdették, hogy a világ bármely pontján bármikor megjelent könyvet be tudnak szerezni, aztán úgy nézett ki, hogy egy antikváriumi pédányt hoznak is, de végül nem lett belõle semmi. Az e-bay-en már jó párszor találtam elérhetõ példányokat, de tovább nem jutottam, mert nem értek a netes árveréshez meg vásárláshoz. De még nem adtam fel!
Nannyfan 2006 szept. 08. - 10:34:30
(115/681)
A tetûs jelenet.... :D Az haláli vooooolt!!!!!!!! Arra Bodrogi Gyulás bohózatra emlékszem. Könnyesre röhögtük a szemünket annó!!! :D
Nagyon jópofa lehet a családja, hiszen a sorozatbeli karakterek is a családtagokról lettek mintázva. A szülei is feltûnnek néha mint rokonok. Jó lehetett így dolgozni. :)
Nannyfan 2006 szept. 08. - 10:29:56
(114/681)
Nagyon otthon vagy Fran témában! :) A könyvet én is olvastam. :) Életem egyok legjobb döntése volt mikor megvettem. Pillanatok alatt kiolvastam, alig bírtam letenni. Lehet, hogy megint elõveszem, már eltelt legalább 2 év, ha nem több mióta olvastam.
Lezsibbasztott, hogy mennyire közvetlen, és a stílusa.....
Átkozottul jó könyv! Nem csodálom, hogy Best Seller lett! :)

Howard Stern mûsorában említette, hogy írni akar még egy könyvet. Jó lenne ha az is megjelenne nálunk is. Így is nagy szívfájdalmam, hog az Enter Whining nálunk nem lett kiadva.
Én nem tudom, hogy ki dönti el ezeket a dolgokat, de ha már egy megjelenik akkor a többit is igazán kiadhatnák.
The Nanny 2006 szept. 07. - 13:07:35
(113/681)
Az se volt semmi, amikor dadus elment kiváltani a tetûírtót a drogériába. Beöltözött kendõbe, napszemüvegbe, és legnagyobb diszkrécióval odafordult a pultnál álló sráchoz, aki erre tök lazán beleüvöltötte a mikrofonba, hogy itt van FRAN FINE a TETÛÍRTÓÉRT! :-))) Reakció dadusi fordulattal élve: "Hangosabban, mert Uruguayban még nem hallják!" :-))

Ez eszembe juttatta azt a bohózatot, amiben Bodrogi Gyula eljátssza, hogy óvszert akar venni, és odafordul már-már elhaló hangon egy férfi eladóhoz, hogy mi kell neki, erre az asszisztens, Csala Zsuzsa teleüvölti a létráról az egész patikát, hogy milyen színû és milyen méretû kell a "kotonos úrnak". :-))))
The Nanny 2006 szept. 07. - 12:56:54
(112/681)
Igen, arra én is emlékszem, hogy mondta. De az is érdekes, hogy a 6. szezonra baromi csinos lesz, szinte rá se lehet ismerni "Ma"-ra. Nekem egyébként annyira tetszik, hogy eredetiben és az életben is így szólítja az anyját Fran, hogy "Ma", na, persze, jól elhúzva a végén a magánhangzókat: Maaaaa :-))).

A Drescher-családra jellemzõ nagyfokú evéssel kapcsolatban van egy remek jelenet a Vissza az életbe címû könyvében. Biztosan olvastad, hát én azon az egész könyvön kifeküdtem, de egyes fejezeteken különösen. :-))))
Nannyfan 2006 szept. 07. - 12:28:20
(111/681)
Kíváncsi lennék, mire gondolt mikor kiválaszotta ezt a ruhát. Halálian mutatott benne! Nagyon tetszik az ízlése.
C.C. is vette az adást. :)) Beverte a fejét a "falba". :))
Nannyfan 2006 szept. 07. - 12:25:24
(110/681)
Na ja! Haláli volt!!!! Nem semmi Renee!!! Szegény szinte az összes jelenetben eszik! :) A Reunion mûsorban említette is, hogy a sorozat alatt felszedett jópár kilót.
The Nanny 2006 szept. 06. - 13:12:00
(109/681)
A mai részben Franen ilyen téglafalmintás ruci (is) lesz.
The Nanny 2006 szept. 06. - 13:08:14
(108/681)
Tegnapi részben Sylvia megint nagy volt: dadushelyettesítõ dadusanyuka alatt leszakadt az asztal, pontosabban eltört az asztal lába. Hoppá! :-)) De az se volt semmi, amikor Fran köntösében flangált és kiette Sheffieldéket mindenükbõl.
Nannyfan 2006 szept. 04. - 19:47:00
(107/681)
Kínos de én nem vettem észre a változást. Semleges lettem hang szempontból. Már Maxwell hangja sem zavar annyira.(Persze ha valami csoda folytán megint a régi hangja lenne abba sem pusztulnék bele) :)
Nannyfan 2006 szept. 04. - 19:44:51
(106/681)
NAGYON NAGY VOLT!!!!!!!!!!!! :) A mai részben pedig Niles veszekedése C.C.-vel Maxwell irodájában!!!! :) Õk vitték a pálmát! :) Meg persze Sylvia. A mai részben nem semmi volt amit csinált! :)))))
The Nanny 2006 szept. 04. - 18:34:47
(105/681)
Ma végre Pásztor Erzsi volt újra Yetta hangja!
The Nanny 2006 szept. 04. - 11:57:42
(104/681)
A pénteki részben a "taknyos chips" mindent vitt. :-)))))
The Nanny 2006 aug. 31. - 10:02:14
(103/681)
Szerintem ide sehogy. Egy ötlet: esetleg töltsd fel a youtube-ra, aztán linkeld be ide a címét.

Egyébként dadusos avi?
10/10
Mosi 2006 aug. 24. - 09:05:44 10/10
(102/681)
nekik is érdekük h a lehetö legjobb szinkron legyen mer egyébként nem néznék a népek tovább a müsort...