Téma: A Dal

Cordelia 2014 febr. 24. - 21:21:40 Előzmény HáziSárki
(1202/1642)
amikor ByeAlex rázendített a Kedvesemre az MR Szimfónikusokkal, szívem szerint megint õt küldtem volna az Eurovízióra (bár mellszéllességgel nem tudom támogatni, de combhosszúsággal szívesen:))
Cordelia 2014 febr. 24. - 21:20:05
(1201/1642)
:)az én nagymamámat pont Mariska néninek hívták és például õ azért drukkolt annak idején brezsnyevnek, mert "olyan szomorú arca van, biztos jó ember" :)szerintem KSA-nak is drukkolt volna, a szemöldöke teljesen olyan, mint annak a szomorú embernek :)
HáziSárki 2014 febr. 24. - 12:09:12
(1200/1642)
Nem láttam mind a 30 elõdöntõs dalt, de a többségüket igen. Nekem két kedvencem volt (a sok jó dal közül), amelyek az elsõ percben megfogtak: a Group'N'Swing Retikülje és Kállay-Saunders András Running c. dala. Szerintem mindkettõ színvonalas, jó zene és ének, és mindkettõ esetében nagyon jó volt a háttér, a színpadkép, az elõadás. Az elõbbinél kedves, vidám, szórakoztató, humoros, a második pedig megrendítõ. Szvsz. Örülök, hogy András nyert, és fáj a szívem/kinyílik a bicska a zsebemben a sok ostoba, korlátolt, gonosz hsz miatt...
Én pl. nem értettem a nagy felhajtást a New Level Empire dala miatt, nekem kifejezetten uncsi volt. De ha esetleg õk jutottak volna ki, teljes - nem elhanyagolható :) - mellszélességemmel szurkoltam volna nekik. :)) Mint bármelyik másik elõadónak, amelyik - legjobb tudása szerint - Magyarországot képviseli.
Cordelia 2014 febr. 24. - 11:51:41
(1199/1642)
sokszor eszembe jutott tegnap a kedves szmájlid :)
Edmond Dantes 2014 febr. 24. - 10:00:31
(1198/1642)
Fórumozz! Látod, én is milyen kedves szmájlit küldtem tegnap, most megint! :o) És a fórum(ozás) pont arra való, amit te is csinálsz: érvelni, viszont-érvelni, vitázni...néha egyetérteni. Szóval: folyt.köv.
Cordelia 2014 febr. 24. - 08:55:54
(1197/1642)
látod, te legalább normálisan állsz ehhez a dologhoz, nem a szíved csücske andrás meg a dala, de elfogadod a többség véleményét.

most már hányinger lett a topik: az egyiknek az a baja, hogy a határon túliak nem igazi magyarok, a másiknak a new york-ból visszatért magyarok nem igazi magyarok, a harmadiknak az a baja, hogy a zsüri határon túli tagja szerinte szándékosan beszavazza a határon túli kollégát, a negyediknek, hogy andrás megvert egy magyar állampolgárt, aki mellesleg belekötött (kérdezte volna meg, hogy "madzsar vagy, testvér? mert ha igen, mégsem ütlek meg, bár beletörölted a barátnõmbe a cipõdet"), az ötödik meg azt nehézményezi, hogy ne képviselje Mo-t az, akiben csak 20 grammnyi magyarság van.

Neked a hsz elsõ sora szólt, természetesen. Nekem meg tanulság, hogy ne fórumozzak. Nem nagy veszteség.
5/10
kazsagx 2014 febr. 23. - 23:21:31 5/10
(1196/1642)
Sziasztok!
Andrást sajnos vagy nem sajnos,egyáltalán nem kedvelem,de õszintén drukkolok neki,hogy érjen el egy jó helyezést!
Kíváncsi leszek,hogy hogyan fogadják Dániában majd a dalt, ezt szerintem elõre nem lehet megjósolni,tavaly mindenki leblamálta Alexet, és tessék tetszett a dal az embereknek...
Elsõk tuti nem leszünk sohasem,de ettõl függetlenül egy jó helyezésnek lehet drukkolni! :)
pneklara 2014 febr. 23. - 18:55:44
(1195/1642)
Volt idõszak, amikor megkövetelték, hogy a dalt a résztvevõ ország hivatalos nyelvén énekeljék.Ennek az elvárásnak volt némi kulturális magyarázata: a népek sajátos zenei világának megismerése, ápolása.
Aztán ez fellazult, s oda is eljutottak, hogy akár kitalált nyelven is elõadhattak dalokat.
Az évtizedek során a versengõ dalok ellaposodtak mûvészi érték tekintetében, és ma már nem jelent a nagy, neves, igényes szerzõk számára csábítást az Eurovízión való részvétel, mert nem a mûvészi, szakmai érték a fokmérõ.Csodálkozom is, hogy Polyák Lilla, vagy Keresztes Ildikó miért adja a nevét, hogy áll le "versengeni" a hamisan énekelõ ikrekkel, az ilyen-olyan tehetségkutatók gyorstalpalón dobogóra juttatott résztvevõivel, az alsó korhatárt alig elérõ, kiforratlan hangú tinilánnyal.
Ez a hibrid szavazás meg a lehetõ legrosszabb: csak azok kerülnek be, akiket a zsûri jónak lát, de a döntés felelõsségét már nem merik felvállalni.Bár, ha felvállalnák a szakszerûséget, akkor Bay Alex nem jutott volna ki, s Európa nem szavazott volna meg nekünk egy tekintélyes 10. helyet.A legnagyobb tanulság, hogy a nép döntését, ízlését nem lehet negligálni, még ha az sekélyes is, vagy nem biztos, hogy a mûvészi érték tetszik a közönségnek, lesz népszerû.Tegnap a nagyzenekarra feldolgozott Kedvesem, a jól fésült Alex elõadásával, a szép, szõke énekesnõt lecserélve egy vokálra - már önmaga paródiája volt.A természetesség bája, ami akkor megragadó volt, így paródia lett. De annak jó volt:)
Szóval annyi figyelmet kell adni ennek a mûsornak, amennyit megérdemel.
Edmond Dantes 2014 febr. 23. - 18:52:47 Előzmény Cordelia
(1194/1642)
:o)
Edmond Dantes 2014 febr. 23. - 18:51:44 Előzmény szonya1
(1193/1642)
Ismét egyetértünk, mint már más topikban is, ami az elõadót illeti. (Mint lejjebb írtam, más dalt nem hallottam, csak KSA-ét.) Mi is a baj az elõadóval? Még egyszer: egy dalverseny nem "Szép magyar beszéd" verseny, nem magyar nóta verseny és fõleg: NEM "ki magyar/abb?"-verseny. A wikipédia szt egyébként "Anyai ágon az õsi magyar nemesi Kállay család leszármazottja." Nem számít egyébként, csak "kis színes"-nek idézem be.
mapk 2014 febr. 23. - 18:47:53
(1192/1642)
A Fúlmún ki se juthatott volna, mivel Ben Stiller, amerikai.
Edmond Dantes 2014 febr. 23. - 18:41:59 Előzmény Texas Bill
(1191/1642)
Így igaz, meg is írtam. Viszont ezek szt a "lényeget" láttam :) mivelhogy ez a dal megy. Drukkolni fogok.
offtopic
zottyo534 2014 febr. 23. - 18:32:33
(1190/1642)
Mire volt jó hetekig esemeseztetni az embereket, ha a végén úgyis csak azokra szavazhattak, akiket amúgy is a zsûri juttatott a döntõbe?
Cordelia 2014 febr. 23. - 17:07:20
(1189/1642)
jó, hogy erre jártál, õrülök, igazad van.

a Fool Mooon-nak drukkoltam, de KSA megérdemelten nyert, megdolgozott érte, biztos jól fog szerepelni.
Smonika 2014 febr. 23. - 17:06:23
(1188/1642)
Nekem baromira nem tetszett, hogy elsõként a zsûri juttatott tovább versenyzõket az alõdöntõkbõl, és csak utána lehetett szavazni. Pont fordítva kellett volna. A döntõben pedig miért kellett így lefelezni, hogy kire lehet szavazni a végén?

Így nem biztos, hogy azok jutottak tovább, akik elnyerték a nézõk tetszését. Leet, hogy Király Viktor és Bogi nem jutott volna el eddig. Viszont csalódtam, hogy a New Level Empire-re nem lehetett szavazni a végén, mert szerintem igenis esélyesek voltak. Jól kinyírták õket.

Nem rossz Kállay-Sanders András sem, mert a tavalyival ellentétben ez sokkal erõsebb, és igényesebb dal. Remélem jó helyezést fog majd elérni, drukkolok neki. Nekem semmi bajom azzal, hogy "csak" félig magyar, ma már nincsenek éles határok az országok között, nem kellene folyton ezen lovagolni. El kellene végre fogadni, hogy más nemzetiségû is válhat magyar állampolgárrá, és lehet belõle hazánkfia. Unalmas már ez az örökös melldöngetés a fene nagy magyarságtudatról. Emberek vagyunk mind.
szonya1 2014 febr. 23. - 14:28:33
(1187/1642)
Azon nem érdemes vitatkozni, hogy ki mennyire magyar, hiszen ilyen alapon (azaz, hogy kizáró okok az idegen származású szülõk és a nem tökéletesen beszélt magyar nyelv) legnagyobb történelmi alakjaink egy részét is ki lehetne tagadni a nemzet sorai közül. Ráadásul abban a közegben, ahová kijutott KSA, akár még plusz piros pontot is jelent a származása, mivel sokaknak juthat eszébe, hogy mennyire félreismerték a magyarokat, mennyire toleráns nép is vagyunk mi valójában. Ettõl függetlenül a Fool Moon-é sokkal jobb, különlegesebb produkció volt. Sajnálom, hogy nem õk jutottak ki.
Texas Bill 2014 febr. 23. - 14:21:51
(1186/1642)
Ha csak egyet láttál, hallottál, akkor szinte semmit sem láttál, hallottál. Egybõl egyet választani könnyû!
Edmond Dantes 2014 febr. 23. - 14:12:47
(1185/1642)
Szabad megszólalni? mert az egészet nem néztem, nem láttam...kivéve jó pár hete, átmenve a szobán egy (1) dalt, amit egy számomra ismeretlen énekes énekelt, most már tudom, Kállay-Saunders András a neve. (Nem értek a focihoz és a poprockhoz se túlzottan.) Azt mondtam, nem tudom, ki ez, de a szám nyerhet, Euroviziós fesztiválra pont alkalmas. Most hallom, õ nyert. Gratuláló leveleket nem kérek :o) Ja és aki nem tudná: a verseny és a Zeuroviziós dalfesztivál egy "táncdal"-fesztivál...és nem magyar nóta verseny és nem nyelvtanbajnokság.
offtopic
cellasto 2014 febr. 23. - 12:01:12
(1184/1642)
itt a nagy"megmondóember"is..hurrá!
offtopic
cellasto 2014 febr. 23. - 11:43:57
(1183/1642)
a dalfesztivált azért érdemes megnézni.
én is megnézem,de nem a "magyar"induló miatt,hanem azért,mert minden évben van 4-5 olyan elõadó,aki nagyon tetszik :)