Téma: A Dal

HáziSárki 2014 márc. 05. - 13:04:15 Előzmény Edmond Dantes
(1342/1642)
A határon túli magyarok szavazási kedve terén épp a reményeiddel ellenkezõ tendenciát tapasztaltam...
HáziSárki 2014 márc. 05. - 13:02:53 Előzmény -csengõzoli--
(1341/1642)
Nem állítom, hogy nincs igazság abban, amit írsz. Gyakran magam sem értem, miért nézem. Aztán mégis azon kapom magam, hogy végignézem (-unatkozom, -szundikálom, -olvasom) az összes dalt, mert kíváncsi vagyok a pontozásra. Egyrészt szorítok a "mi kutyánk kölykének", másrészt talán kíváncsi vagyok, hol is állunk most Európában szimpátia terén...
HáziSárki 2014 márc. 05. - 12:55:34 Előzmény pneklara
(1340/1642)
No igen... :( Azért, reméljük, õ megy ki. Tisztán, mint a hó. :)
offtopic
HáziSárki 2014 márc. 05. - 12:54:26 Előzmény Cordelia
(1339/1642)
Nem az utóbbi 3-4 évrõl van szó (az csak rátett egy lapáttal). Messzire nyúlik vissza az idõben...

Persze én is csak közvetve szerzek róla tudomást, mivel ezer éve nem jártam határainkon túl. :)
olahmiki1959 2014 márc. 05. - 12:38:28 Előzmény Cordelia
(1338/1642)
"te nem is élvezed már a zenét? amikor hallgatod - kielemzed?"

Dehogynem élvezem a zenét.
Csak akkor elemzem ki, hogyha valaki megkérdõjelezi, esetleg megmosolyogja a zenével kapcsolatos álláspontomat. Akkor próbálok szakmai szempontokat és érveket is felsorakoztatni a szubjektív véleményem mellé.
Aztán vagy sikerül meggyõznöm az illetõt, vagy nem...
Meklód fia 2014 márc. 05. - 12:32:38
(1337/1642)
csak tudnám, hogy jött az a gondolat a Bors napilapnál, hogy Viktort küldjük ki Kállay helyett, amikor még az SMS szavazásban is a Fool Moon lett a 2.
megy a szarkavarás rendesen a háttérben. Valaki nagyon azért lobbizik (Viktor apucija), hogy a fiát küldjük ki.
Edmond Dantes 2014 márc. 05. - 12:11:58
(1336/1642)
Válasznak...a te -költõi v valós- kérdéseidre. És igyekeztem az általad felvetettek szt haladni a válaszban, úgy látszik, nem sikerült, de azért amiket leírtam, remélem, nem teljesen értelmetlen dolgok. Nekem nem azok :) igaz, nem is túl jelentõs ügy, épp errõl akar szólni a hsz. Vagy lehet h te se veszed annnyira komolyan ezt a fesztiválosdit? Mert akkor rendben is vagyunk. Kis epizód kis életünkben.
-csengõzoli-- 2014 márc. 05. - 11:57:04 Előzmény Edmond Dantes
(1335/1642)
Bárcsak érteném,hogy ezt a hozzászólást mire szántad válasznak? :)
Próbáltam összefüggéseket keresni az általam és az általad leírtak közt,de semmi...
Edmond Dantes 2014 márc. 05. - 11:40:06
(1334/1642)
Ez az! Mindenkinek akkor van esélye, ha vmi különlegessel jön v vki különleges jön v a kettõ együtt, megfelelõ keverésben. WK pl.különleges volt, emlékeim szt sok német pont a travi imázsa miatt imádta, de ez össz-eur.szinten kevés volt-lett, t.k. tán azért is, mert a dal semmi extra nem volt = a travi imázs a 22.helyhez volt "elég". Nyerési esélyeinkrõl pedig ennyit: Spes occidit ultimo. Ha tényleg 500.000 magyaro.-i magyar van külföldön és õk + határon túli magyarok is komolyan beszállnak a mókába és kiszolgálják a gaz profitéhes multikat = szavaznak sms-ben a magyar dalra, akkor akár reménykedhetünk egy jó helyezésben.
Edmond Dantes 2014 márc. 05. - 11:28:32
(1333/1642)
Nem is tudtam h van ilyen elõ-akármi. Kérdés, min alapul, honnan jönnek ezek a pontok, kiderült-e az évek során, mennyire vált be élesben?
Edmond Dantes 2014 márc. 05. - 11:25:07
(1332/1642)
Sztem is izgulsz, különben nem lennél itt. Igaz, én nem izgulok, mégis itt vagyok. Szóval ki ezért (izgul), ki azért. És h kit érdekel? Valszeg sok embert, sztem a dalfeszt. egy üzleti vállalkozás és mint ilyen, profitot termel, bár ez utóbbi dolog, mint hallom, itt-ott kezd kimenni a divatból. Valszeg azt az urat is érdekli az eredmény, aki az adatlapodon látható, emlékeim szt a bábuskák is kis híján gyõzni tudtak anno, pedig, figyelem! tudjuk h saját dalra/elõadóra n e m lehet szavazni (ami a mi számunkra is érvényes=tehát az se stimmel,amit errõl írsz)...ergo utódállamok mozgósítva lettek, értve? Ah, ez a "mozgósítás" szó most nem jó.. Amit a dalokról, elõadókról írsz, azt kb.osztom. Na und? Gyerekkorom óta (nem tegnap volt) mindig és másokat is fõleg a szavazás kötött(e) le, vhogy olyan szabadság fílingje volt, ahogy ide-oda kapcsoltak: good evening Lisbon, bon soir Bruxelles..stb. Szimplán jópofa és az is vmi. Pedig akkor még voltak nagy slágerek, nem csak Waterloo/ABBA, elõtte sok, utána is még. Úgyhogy jó napot, jó szurkolást!
-csengõzoli-- 2014 márc. 05. - 11:07:46
(1331/1642)
Jaj annyira izgulok,hogy Kállay-Saunders hányadik lesz :)
Most õszintén, kit érdekel,hogy az Eurovízión ki hányadik ?
Minden évben eljátszuk, mintha ez valami komoly dalverseny lenne,aztán közben orosz bábuskák végeznek az élen.
Vicc az egész, fogalmam sincs minek indulunk ilyen idióta cirkuszfesztiválokon, úgy hogy százmilliókba kerül a részvétel.
A fellépõk 90%-át itt látjuk elõször és utoljára, akkor is,ha nyernek és akkor is,ha 123. helyezettek lesznek.
Egyébként meg az egész "verseny" unalmas, tele középszerû tinglitangli szrokkal.
Arra meg különösen kíváncsi lennék,hogy kis hazánkból hány szavazat érkezik, gyanítom 100 alatti számról van szó :D, aminek a 80 %-át a keleti gyroszosból küldik áráb báhrátáink.
Edmond Dantes 2014 márc. 05. - 10:58:03
(1330/1642)
Úgy van! Öltözz kokasnak, ha lyány vagy, öltözz tyúk(ocská)nak, ha fijjúú vagy. Und so weiter. Showbiznisz, kérem! Josephine Baker, aki mellesleg né...khm...afro-american volt, nem azért öltözött 80 évvel ezelõtt banánba és strucctollba, mert nem telt neki ruhára, nemde? Lady Gagáról és a husikás cuccairól nem is szólva. És én nem is értek a focihoz, meg a showbizniszhez sem, de ennyit azért még én is kapiskálok. Az h a "krumplileves az legyen krumplileves" (ismerõs, ugye?), egy más, komoly "mûfaj"...volt, de már rég lefutott, mint tudjuk.
Edmond Dantes 2014 márc. 05. - 10:50:42
(1329/1642)
WK (le)szereplésekor ezt lehetett olvasni: "Ez a fesztivál valójában egy szavazós televíziós program, európai szintû médiahûhó, s csak a nevében dalverseny. Valójában a végsõ helyezésnél nem a dal, még csak nem is az elõadó képessége vagy a produkció összbenyomása a döntõ, hanem a részt vevõ országok (s azok nézõinek) egymáshoz való jó vagy rossz viszonya. A végsõ helyezésrõl sokkal inkább érzelmi tényezõk, az egyes nemzetek közötti szimpátia és antipátia dönt, mint az elõadói teljesítmény vagy a zsûrik szakmai szempontjai."
pneklara 2014 márc. 05. - 10:43:48
(1328/1642)
De egy hiányzik még hozzá, hogy az életveszélyes sérülést okozó tettének tárgyalás sorozatát elnapolják, lassítsák, hogy ne azonos idõre essen a két dolog.Ha jól tudom, márciusban lesz a jelenése a bíróságon.Még megjárjuk, hogy itt vitáztunk fölötte, s kimegy Király Viktor helyette:)
Cordelia 2014 márc. 05. - 09:59:50
(1327/1642)
különben ezt ki mondja, hogy utálnak bennünket Európában?

az utóbbi három-négy évben hallom mindenhonnan, de ki állítja ezt konkrétan?
HáziSárki 2014 márc. 05. - 08:48:57
(1326/1642)
Igen, Wolf Kati nagyon ideges volt, de a döntõben már tudta hozni a százszázalékos formáját.
Tegnap meghallgattam András My baby c. dalát - mégpedig nem a stúdióváltozatot, hanem a tavaly A Dal döntõjében elõadottat. Azt kell mondjam - sajnos -, hogy borzasztó hamis volt. Nagyon remélem, hogy az Eurovízión nem fog ennyire izgulni (vagy nem tudom, mi okozta ezt nála), mert ha nem tud tisztán énekelni, tönkrevágja a hatást, amit a dal tehet a nézõkre-hallgatókra.
offtopic
HáziSárki 2014 márc. 05. - 08:44:44
(1325/1642)
Dettó! :D
HáziSárki 2014 márc. 05. - 08:44:16
(1324/1642)
Wolf Kati dalával talán épp az volt a baj, hogy "tipikus" fesztiválnóta.
Ezt is körülbeszéltük már néhányszor, hogy nekünk akkor van esélyünk, ha vmi különlegest hozunk. András dala remélhetõleg (szövege és hatása miatt - bár nekem a zenéje is nagyon tetszik) ilyennek fog bizonyulni. :)
HáziSárki 2014 márc. 05. - 08:40:40
(1323/1642)
Igen, a NOX dalát én is nagyon szerettem, jobb helyre számítottam (ahogy jobb helyezést ígértek az elõzetes felmérések is).