Téma: A Dal

1/10
southwind 2016 febr. 27. - 21:21:00 1/10
(88/128)
na most zséda melyik dala illenék egy fesztiválra,.... na és zsûrizik
Balu64 2016 febr. 27. - 21:18:14
(87/128)
Vazze... én életemben elõször kapcsoltam erre a "fantasztikus mûsorra" pár percre, de elég is volt...
Mit adtak erre a szerencsétlen mûsorvezetõ csajra???... Függönyt???...
Potyog a könnyem...
ccaty 2016 febr. 27. - 21:18:07
(86/128)
Leteszem a hajamat, ha a nemzetiségiek viszik el a pálmát.
loma06 2016 febr. 27. - 21:13:44
(85/128)
Andrénak hajbeültetése volt? :D
1/10
southwind 2016 febr. 27. - 21:12:57 1/10
(84/128)
azt hittem rosszul hallok :)
bree-gee 2016 febr. 27. - 21:08:47
(83/128)
A bõrszerkóért tényleg kár...
Múltkor nem volt valami trón is?Azt kiszavazta a zsûri?
loma06 2016 febr. 27. - 21:07:53
(82/128)
Hajrá Freddie! :)
ccaty 2016 febr. 27. - 21:07:03
(81/128)
Ezért ismétlik meg a számát? Már azt hittem felvételrõl megy az adás. A dala közben elindultam a konyhába üdítõért, mikor visszaértem, ismét az õ száma ment. Elsõre sem tetszett...
loma06 2016 febr. 27. - 21:06:37
(80/128)
Mi az, hogy Kállay megint elénekelhette? Pff.....
1/10
southwind 2016 febr. 27. - 20:32:46 1/10
(79/128)
úgy néz ki, mint a Bubóból az Ursula
1/10
southwind 2016 febr. 27. - 20:07:56 1/10
(78/128)
Tatár Kemence :))))
10/10
sanderson 2016 febr. 27. - 12:31:44 10/10
(77/128)
Itt van egy dal, ami érthetetlen okból nem jutott a döntõbe: https://www.youtube.com/watch?v=6HoK-4m08d4
Számomra ez egy sláger. Harmadik-negyedik meghallgatása után szinte bekúszik az ember agyába.
Az Euróvízión sem fontos annyira a látvány, sokkal inkább a hang. Ha van egy jó dal és hozzá tehetséges elõadó, akkor szinte teljesen sivár, egyszerû, "élettel nem betöltött" háttérrel is lehet sikert elérni.
Itt például ketten vannak a színpadon, az énekesnõ mozdulatlan mindvégig, egy otthonka van rajta, magyarul énekel, és a dal sikeres: https://www.youtube.com/watch?v=iEYt1kd1K1g
Nem hiszem, hogy a magyar emberek ízlése különbözik könnyûzene terén más európai népekétõl. Évrõl-évre figyelem, hogy mely dalok kapnak tõlünk pontokat,hogy mennyire hasonlít a mi helyezési listánk a végsõ sorrendre. Nem látok jelentõs eltérést, nekünk is azok a dalok tetszenek, amik például a dánoknak, franciáknak, lengyeleknek, litvánoknak. Akik kilógnak a sorból: Kaukázus, Kelet-Balkán, Málta, Ciprus, Törökország és egy kicsit az Ibériai-félsziget népei. Nekik kissé másabb az ízlésük. Viszont mindenkinek megfelelni lehetetlen. Ami tény, Freddie dala nagyon tetszik a magyar nézõknek, és elismerõ hozzászólások olvashatók külföldön élõktõl. Idáig mindig a legjobbat küldtük ki, az utóbbi hat évben ott voltunk a döntõben. Egy dal elõtt három akadály áll. Elõször meg kell nyernie a hazai versenyt, másodszor az Euróvízió elõdöntõjébõl tovább kell jutnia, a harmadik akadályt akkor teljesíti, ha megnyeri a döntõt. Én a tavalyi szereplésünket sem tartom kudarcnak, hiszen ott voltunk a döntõben.
Cordelia 2016 febr. 25. - 18:17:14
(76/128)
akkor hagyjuk ki a ceglédi kannát,
a táncosok a lelke a dolognak.
Edmond Dantes 2016 febr. 25. - 17:17:31
(75/128)
Átpörgettem a 8 dalt, fõleg csak hallgattam/alig néztem ---> feleztem.

Kiejtettem:
Petruskát (jó szám, de ha tavaly itthon nem jött be a swing, ez se fog bejönni meg kimenni se)
Kállayékat (ez is vállalható, de nekem nem elég átütõ)
Freddie-t (már írtam: 12 egy tucat verkli)
Berkes-Tóth duót (dögunalom, leggyengébb nóta, tuti h voltak ennél jobb kiesett számok is)

Most még maradt:
Vásáry: jól felépülõ szám, falzettes részt hosszabbra vettem volna, a meglévõt jobban ki kell emelni, attól egyéni
Fehér Ló (Parno Graszt): érdekes, egyéni hangvétel, nagyon jól épül; kérdés h kint átmenne-e az "autentika"
Oláh: no ez aztán a török bazár, klezmer, balkáni roma akkora eklektikája h nosza! viszont van hangulata...és kint?
Mushu: jó fél perccel rövidebb a többinél, nagyon ütõs és õket láttam is, jó produkció
Cordelia 2016 febr. 25. - 15:06:06
(74/128)
a mardi gras esetében szeretem a tamburát, a harmónikát, a ceglédi kannát nem annyira, de jó az énekesnõ (vastag a bokája, nem szabad pántos cipõt hordani, egyébként rendben van lábilag is). Az egész egy archaikus hangzású, nem rossz dal (kivéve azt az fekete vonatos hasonlóságot, ami csak az én rögeszmém). A táncosok is jók. Ezzel kellett volna kezdenem. A táncosok nagyon jók. Összességében az õ daluk most jobb, mint Oláh Gergõé.
Cordelia 2016 febr. 25. - 15:00:43
(73/128)
...viszont élvezném, ha Tóth Vera tényleg elénekelné a Skyfall-t. Nem mintha jobban el tudná énekelni, mint Adéle, az kizárt. Amikor Adéle nem ordít, hanem halkul azt nem lehet tanítani. Énekelje el a mi Veránk másképpen. Megadom neki a 10 pontot.
Cordelia 2016 febr. 25. - 14:57:57
(72/128)
Az a gyönyörû férfipéldány, az a Frédi, aki krumplis zsákban is kimehet dalolni, annyira esztétikus látvány, már lassan Gioconda, csak nézem, nézem, de nem akarom hazavinni, szóval észrevetted, hogy forgatja a szemeit, nézeget felfelé, amikor beszélgetni próbál vele a mûsorvezetõ? Vagy zavarják a reflektorok, vagy rövidlátó, vagy fényérzékeny a szeme, vagy szorong (amikor énekel nem szorong, mert csukva tartja a szemét). De ha felteszi a napszemüveget, tiszta sor, George Michael hasonmás, így is jól néz ki. Ja, és ne beszéljen sokat. Elég ha ilyeneket mond, hogy all right vagy thank you. Mindegy mit énekel, jó az a dal.

De Isaac Mushu az valami varázslatos. Szívdobogást kapok tõle. A tévébõl majdnem kiömlik, akkora show. Elsõ hallásra. Most majd jól meghallgatom másodszor.
Edmond Dantes 2016 febr. 25. - 11:35:31
(71/128)
Látom kereszteztük egymást.
"õk szerinted ki(k)nek tetszettek": akiket megvettek. Nem nézem meg de valszeg SzU utódállamok és k-eur. országok.

Nem tudom, kik azok a "külföldi véleményezõk" (YT? de tökmindegy, ki mit ír. Az és csakis az számít (majd), kire szavaznak Stockholmban. És szvsz Freddie nem fog tarolni. A szekszepilje (ha van) kevés, mert szekszepiles énekes(nõ) sok volt-van-lesz. És jobb lesz soknak a száma. Freddie sehol nem lesz. (Ha kijut és tévednék, hamut sórok a fejemre.)

Hát így van ez.
Edmond Dantes 2016 febr. 25. - 11:27:33
(70/128)
Errõl van szó! le is szerepelt rendesen. Mert jellegtelen dögunalom tucatszám volt. Az itthoni szavazók meghatódtak a szürke kislány szürke békedalától...kint meg nem hatódtak meg tõle, ennyi. A swinges szám pl jobban teljesített volna.

Kállay-Saunders és a száma bezzeg nem volt tucat elõzõ évben és prímán végzett, az itteni, itthoni rasszista és egyéb mocskolódásokat pedig szerencsére nem hallották meg a külföldi szavazók.

ByeAlex azt elõzõ évi száma nekem nem tetszett, de legalább abban is volt valami EGYEDI = várakozásnál jobban végzett. Egyebeket ld elõzõ hszomban.
Edmond Dantes 2016 febr. 25. - 11:17:32 Előzmény Cordelia
(69/128)
Kis testi hibás? Nem is tudtam. A száma sztem 12 egy tucat, inkább a macsó imázsa jöhet be, akinek bejön, de az valszeg kevés lehet odakint. Még nem hallottam az összes (8) dalt, de Mushu, Vásáry és a Fehér Ló együttes legalább felmutat valami e g y e d i t, megkülönböztethetõt. A múlt szombati 4. továbbjutó párocska száma ölég gyengécske, de a lyányka elpihegte h milyen jó itt neki, Erdélybõl jött...ez máris elég volt a beszavazáshoz. De nem elég az égvilágon semmire odakint.
Könyörgök, értsük már meg: NEM a nekünk, itthon tetszõt kell kijuttatni. A versenyen itthonról nem lehet szavazni magunkra = olyan dal és produkció kell, amit sok országban sokan szeretnek, rá szavaznak ha hallják. Még bepótlom szombatig a nálam hiányzó 3 számot.