Téma: A doboz

bea9090 2011 jún. 28. - 17:06:02
(213/273)
Nem értem egyeseknek mi nem tiszta ebben a filmben. Szerintem briliáns. Épp az az csavar, hogy abban a pillanatban, amikor valaki megnyomja a gombot, az elõzõ családban történik meg a gyilkosság.. Elgondolkodtató, hogy ha az adott ember az adott pillanatban nem nyomja meg a gombot, akkor az elõbbi családban a gyilkosság sem történik meg? Elvégre az a mottó, hogy "ha megnyomja a gombot, meghal valaki számára ismeretlen".. Ebbe érdemes belegondolni, és máris felvilágosulnak egy páran itt..
1/10
valaky 2011 jún. 26. - 20:09:58 1/10
(212/273)
Nekem az alapötlet nagyon tetszett, szeretem az ilyesmit. Az eleje tényleg jó volt és ötletes. A történet közepe viszont számomra egy rohadt nagy össze-visszaság volt...tulajdonképpen sokszor elvesztettem a fonalat, hogy mi hogy jön ide. A kíváncsiság miatt néztem énis végig. Szerintem 6/10.
Keló Scofield 2011 máj. 11. - 17:28:55
(211/273)
Nagyon tetszett az eleje, jó volt a story szeretem az ilyesmit. Aztán ami utána történt, lehet butus vagyok, de nem igazán vágtam. Az oké, hogy az emberiség kapzsi ha pénzrõl van szó, de belekevertek sok mindent. Nálam nem tisztult le a kép, várom a magyarázatot.
5/10
JetiRulez 2011 ápr. 30. - 14:20:47 5/10
(210/273)
Sablonos film. Egyszer meg lehetett nézni.
Io 2011 ápr. 29. - 19:03:18
(209/273)
Hát igen, az emberi kíváncsiság sokszor legyõzi a józan észt. :)
Az elsõ 30 perc miatt néztem meg a köv. 30 -at. Annak a végére már úgy voltam vele, kíváncsi vagyok, mit hoznak ki belõle és végignéztem. Kár volt, de már mind1. Ez is ki van pipálva. :)
Io 2011 ápr. 28. - 14:53:31
(208/273)
Hát igen, egyet értek Veled!

Spoile is :
Azért maradt bennem pár kérdés:
- Mért kellett belevonni a NASA-t és az Mars kutatást? Vagyis egyáltalán mért kellett belevinni az egész idegen élet létezését?
-Kinek éri meg ez az egész? Hogy ilyen módon tegyék próbára az embereket. Talán az UFO-knak?
- És egyáltalán mért visz be a család egy olyan dobozt ( vagy bármi mást) az otthonába, amirõl azt sem tudja, mi az? A mai világba....Én tuti nem tenném.
A vége annyiból volt jó, hogy összeállt részben a kép. A gomb megnyomása és egy másik nõ halálát illetõen. De csak erre volt jó.
Azzal pedig, hogy tényleg mindig a nõ vétkezik, számomra még zavarosabbá tették a filmet.
Engem felidegesítenek az ilyenek. Többet nem is nézem meg.
5/10
pirosg 2011 márc. 25. - 23:57:18 5/10
(207/273)
<spoiler> Szerintem sem volt jó megoldás a film vége. Azt gondolom, hogy bármilyen más megoldás jó lett volna. Lehet, hogy önpusztító az emberiség, de az bizonyos, hogy épp oly kiszámíthatatlan.
Lehetett volna alternatív megoldást bemutatni. A gomb lenyomásának döntéstõl folytatódna a fim a vége elõtt kicsivel. Ez más filmeknél is bevált pl.: Femme Fatale (Antonio Banderas)happy end befejezésû film.
Mindenesetre egyszer meg lehet nézni.
6/10
fingjang 2011 márc. 25. - 23:26:54 6/10 Előzmény King Diamond
(206/273)
én nem olvastam a novellát, de úgy éreztem jobb lett volna a misztikus rész nélkül. igazad lehet...
5/10
Kukucsa 2011 márc. 25. - 23:08:50 5/10
(205/273)
Nem értem mitõl thriller ez a dráma! Amúgy elég gyengécske a film maga, viszont a mondanivalója valóban elgondolkodtató. El bírtam volna képzelni egy fordulatot a végén, de sajna nem történt semmi.
Finneas33 2011 márc. 25. - 21:51:22 Előzmény Citromtorta
(204/273)
a gomb maga az emberi gyarlóság, ha még nem jöttél volna rá... :S

azért kell léteznie, hogy ne legyen unalmas az élet!!!
Finneas33 2011 márc. 25. - 21:47:50 Előzmény Beelax
(203/273)
ez mind nem fontos, ne ragadj le a részleteknél, inkább azon gondolkodj el, hogy hova van bekötve a gomb!!! :D
enk 2011 márc. 15. - 00:52:54 Előzmény King Diamond
(202/273)
Nem véletlen, hogy elment a misztikum világába. A rendezõ Richard Kelly, aki errõl híres. Nincs egyetlen egy olyan filmje sem, ami teljes figyelem hiánya mellett érthetõ lenne. Õ ettõl Richard Kelly. Nagyon megosztja a nézõket, de ez így van.
5/10
King Diamond 2011 márc. 06. - 19:05:59 5/10
(201/273)
Bõven elég volt elolvasni a novellát, ami alapján a film készült. Az érdekes, élvezetes volt, és nem untam halálra magam közben, mivel elég rövidke is, de ez egyébként nem baj. Sajnos csak a film megnézése után olvastam el a novellát, így rájöttem, hogy ha a rendezõ nem vitte volna bele a hülyeségeit, hanem pusztán a novella történéseit használja fel, jobb film lehetett volna ebbõl. De így nem lett az. Úgy kellett volna véget érnie, ahogy a novella is véget ér, az lett volna az igazán jó (nem elmenni ilyen emberfeletti, misztikus hülyeségek irányába). Cameron Diaz szép, csinos volt, de õ mikor nem az. Frank Langellát még érdemes megemlíteni, õ is egész jó volt. Egyetértek a többséggel, bár nem olyan szinten, mint ahogy õk értik, hogy nem lett a legjobb a film. Az eleje valóban elég izgisen indul, de aztán elmegy abba az irányba, amit nem kellett volna beletenni (mint fentebb is említettem már). Emiatt nem lett élvezetes a további kábé 2/3-a. Ha követi a novella történetét, és mellõzi a misztikus dolgokat, véleményem szerint jóval jobb lett volna.
De így csak 5/10.
7/10
magicvoice 2011 febr. 08. - 14:39:17 7/10
(200/273)
Ez a film egy nagyon érdekes téma kissé elfuserált feldolgozása. Szerintem mindenképpen megéri megnézni, és elgondolkodni a film által feszegetett morális kérdésen: <spoiler> vajon tényleg képes kiírtani önmagát az emberiség önzõ, kapzsi érdekek miatt? A kérdésre ugyanazt a választ adja a film, amit én is gondolok róla, vagyis hogy igen. Nem csak képes rá, de jelenleg is gõzerõvel dolgozik rajta. Mindig megdöbbenek, amikor azt magyarázzák, mintha a különbözõ környezeti károk, klímaváltozás okozta természeti katasztrófák, és egyéb emberi tevékenység miatti pusztítás civilizációnk természetes velejárója lenne. Pedig ezek többnyire pénzéhes emberek felelõtlen tetteinek a következményei. A filmben kapzsiságáért megbûnhõdik a család, a valóságban azonban szinte soha nem azok fizetnek meg érte, akik a hasznot zsebreteszik. Ráadásul még van pofájuk bûntudatot is ébreszteni bennünk, hogy a túlzott és felelõtlen fogyasztásunk az oka mindennek. Mi kellene ahhoz, hogy az emberiség magához térjen, és lerázza magáról a globalizáció pusztítását? </spoiler>
9/10
h.hetti 2011 febr. 06. - 19:42:56 9/10
(199/273)
Üdv mindenkinek!
Tegnap láttam a filmet, de elõtte elolvasgattam itt a hozzászólásokat. Egy tanulságot tudok leszûrni: érdemes egyedül, egy fülhallgatóval, minden szóra és jelenetre figyelve megnéznie a filmet annak, aki eddig nem értette.
Fantasztikus. Lassan kibontakozó, de logikusan felépülõ
sztori.
9/10
Kolókapitány 2011 jan. 12. - 23:06:35 9/10 Előzmény kyokushinkai
(198/273)
Szerintem egy nagyon jó film, ami érzelmeket vált ki az emberbõl és nem csak végignézi bambán, mint az átlagfilmeket. A szereplõk jól játszották a karakterüket, a zenei aláfestés is tetszett, érdekes film.
kyokushinkai 2011 jan. 02. - 16:35:01
(197/273)
Elég furcsa film, ráadásul még unalmas is. Nem is nagyon értettem. Az biztos, hogy idõpocsékolás volt ezt megnézni. Csak az elõzetes keltette fel az érdeklõdésemet, ezért néztem meg.
1/10
FAtilla 2010 dec. 28. - 13:19:48 1/10
(196/273)
Megnéztem Cameron Diaz miatt, de már bánom. Ritka sz@r film. Pontosabban a történet meg az alapötlet nem lenne rossz, de szerintem az ótvar zenék ritka fos hangulatot kölcsönöznek a filmnek. Nem ajánlom
Nostrebencus 2010 nov. 20. - 19:19:26
(195/273)
Az eleje nagyon izgalmasan indul, de 20 perc múlva, depressziós lesz az emeber. Ritka rossz film, fõleg így elrontva, fúj, vécébe vele, így elrontani egy jól induló sztorit...
Beelax 2010 nov. 11. - 22:43:13
(194/273)
Meg kell nézni párszor, hogy úgy összeálljon a kép.
Nem is tudom, hogy vettem rá magamat a másodszori megtekintésre. Az elsõnél a (karácsonyi?) parti után csak az járt a fejembe; legyen már vége... nem is sikerült túl sokat felfogni utána a sztoriból. De másodszorra tetszett, megvan a szépsége, van min agyalni, igazán még most se értem teljesen ki kinek a felettese, és hogy veszik rá a szolgálatra õket, és ki a bébiszitter valójában. Még meg kell néznem egyszer-kétszer.