Téma: A doboz

Finneas33 2010 szept. 16. - 14:29:33 Előzmény Danmovie
(173/273)
a múltkor a metró mozgólépcsõjén utaztam, mikor egy nõ elesett és szépen elkezdett bucskázni lefelé a lépcsõn..... épp ott voltam a vészleállító piros gomb közelében, de nem mertem megnyomni... :D sose lehet tudni!!!
6/10
Henci8 2010 aug. 30. - 08:34:39 6/10
(172/273)
A film nagyon nehezen értékelhetõ jónak, vagy rossznak. Valahol a kettõ között helyezkedik el, mert különbözõ szemszögekbõl vizsgálva lehet akár kiváló is, de nagyon rossz is.
Kezdeném a rosszal: a színészi alakítások csapnivalók. Talán James Marsden (X-men:Küklopsz) alakításával voltam legjobban kibékülve. A hangulat, amit szándékoztak teremteni, nagyon "nem jött át". A film egy iszonyatos morális dilemmát próbál feldolgozni, de én sehol nem éreztem, hogy a szereplõk egy kicsit is szoronganának. Nem lett eléggé kifejtve, az amirõl az egésznek szólnia kellett volna. Mondhatni kihúzták a méregfogát a filmnek. A különbözõ kapkodások, fõleg a film végén és az elnagyolt sztori szintén a film kárára vált.
Ami jó volt benne: az alap gondolat! *SPOILER* Az, hogy idegenek próbára teszik az emberiséget nem új dolog, (pl. South Park 12. évad =). Az már inkább, hogy ilyen körmönfontan teszik. Ez mindenképpen tetszett. De ha nem idegenek lettek volna, az sem lett volna baj, mert az amerikai kormányból is kinézek hasonló kísérleteket. A dilemma pedig, hogy megnyomjam-e a gombot és gazdag legyek, de ugyanakkor meghaljon valaki nagyon érdekes. Rögtön az merült fel bennem, hogy csak kis hazánkat tekintve mennyire sokan megnyomták volna. Gondolok itt pl. a Mónika show magasan kvalifikált "versenyzõire", de gondolhatnék a drága politikusainkra, vagy az alig megélni tudó pedagógusainkra. Egy szó mint száz rengetegen megnyomták volna, arányaiban többen mint az USA-ban mondjuk, vagy Svájcban. Tehát itt már társadalmi összefüggéseken is lehet merengeni. Szóval a film minden képpen elgondolkodtató, ez abszolút a javára írandó.
A végére pedig azt hagytam, ami a legnagyobb kérdés: én megnyomtam volna-e? Ugyebár ez a nézõ elsõ és talán legfontosabb kérdése. Hát az én válaszom az, hogy nem! De sajnos nem a kérdés morális oldala miatt, hanem a logika miatt. Ez engem is elborzaszt. A mai világban, annyira elidegenedtünk egymástól és annyira elfelejetteük, azt ami minekt emberré tesz, társas lénnyé, hogy nem azért nem nyomtam volna meg, mert mondjuk sajnálom azt a szerencsétlent, akit megölök. Azért nem nyomtam volna meg, mert egy ilyen cselekedetnek mindig van megtorlása. Ha valamire megtanított az élet a "zsenge" 25 évem alatt, az az, hogy minden von maga után valamilyen következményeket és egy rossz cselekedetnek nagyon rossz a következménye. Akció - reakció. A film karakterei pontosan ezt hagyták figyelmen kívül. A mondat pedig zseniális volt, amikor a félarcú faszi miután elmondta, hogy egy számukra ismeretlen fog meghalni, azt mondja, valahogy így: "most újra programozom és elviszem egy embernek, aki Önöknek nem ismerõse" - szééép.
6/10
8/10
cszfc 2010 aug. 21. - 16:42:43 8/10
(171/273)
Szerintem nem volt olyan gáz ez a film. Voltak olyan jelenetek, melyek nélkül el tudtam volna képzelni, azonban az alaptörténet jó. A gomb lenyomása után egész más volt a film hangulata. Ezt nem minden rendezõ tudta volna éreztetni ilyen mértékben. Nekem bejött.
Endrev 2010 júl. 31. - 11:20:52 Előzmény mauro001
(170/273)
Mit vártál, autósüldözést? :) Talán te megnyomtad volna?

*** SPOILER *** SPOILER *** SPOILER *** SPOILER *** SPOILER ***

Annyi történt a filmben, amennyinek történnie kellett, és annyit láttunk amennyit látnunk kellett: mi lenne ha földönkívüliek valamilyen elmekontroll képességének birtokában meg akarnák ismerni az emberiség igazi valóját. Én mondjuk szégyellném magam, ha egy pillanatig is úgy gondolnám: együtt tudnék élni gazdagságban annak tudatával hogy megöltem egy embert, mégha arra nincs is bizonyíték.
1/10
deadscott 2010 júl. 28. - 22:01:31 1/10
(169/273)
ez meg mi a f*sz volt? :)
nézegesse aki írta, anyukájával együtt!
1/10
7/10
Ze74 2010 júl. 28. - 21:49:46 7/10
(168/273)
Ez aztán a dilemma:
Még egyszer meg kellene néznem,hogy megértsem.
Viszont annyira nem volt jó,hogy még egyszer megnézzem.
Teknocc 2010 júl. 27. - 22:36:02
(167/273)
Ádám és Éva 2009-es változata.
Amúgy Frank Langella szerepét Philippe Noiret is eljátszhatta volna.
2/10
mauro001 2010 júl. 17. - 21:56:37 2/10
(166/273)
Adtam egy kettest az elsõ fél óráért.
2/10
mauro001 2010 júl. 17. - 21:54:27 2/10
(165/273)
SPOILER
Nem értem, mire fel ez a felsõbbrendû "aki lepontozza a filmet h***e ahhoz, hogy megértse" duma.
A film mondanivalója triviális, üvölt az egészbõl.
Az "idegenek" tesztelik a villámos csávesz "segítségével", hogy mekkora f**zfejek az emberek, ennyi.
Ezt minden h***e megérti és érdekes alapkoncepció is, de attól még a megvalósítás gagyi, a "misztikus" vagy legalábbis annak mondott részek erõltetettek, céltalanok.
Kicsit fárasztó minden gagyi film alatt azt olvasni a porton a 10 pontot adóktól, hogy "hát igen, ezt nem érti meg a sok buta, akik gyõzikét néznek, bezzeg én sokkal felsõbbrendû vagyok és igen".
Még egyszer tehát: a film alapötlete jó, de a megvalósítást s**r, ez van, nincs ezen mit ragozni.
GerzSonka 2010 júl. 13. - 19:37:35 Előzmény retrobaba
(164/273)
Szerintem jó film, de fõleg a mondanivalója miatt, meg a vége miatt. Frank Langella simán elmehetne Christopher Lee hasonmásnak, néhol komolyan olyan érzésem volt, a nagy öreget látom. Maga a film pedig kicsit néhol az asztronautára emlékeztetett hangulatában. Akinek az tetszett, szerintem ez is fog.
retrobaba 2010 júl. 13. - 13:58:09
(163/273)
le lehet harapni a fejem de szerintem - és más ismerõseim szerint is - dögunalom egy film. :S
a fõszereplõket szeretem, de õk sem löktek rajta.
sajnálom :S
BBeus 2010 júl. 05. - 21:56:47 Előzmény rush90
(162/273)
És elmagyarázod, hogy mi az a több?:)
1/10
szisz 2010 jún. 28. - 21:02:47 1/10
(161/273)
Ilyen sz*r filmet életemben nem láttam XD Csatlakozom az egyik elõttem szólóhoz. Az elsõ fél óra nagyon izgi volt, de a végére egy oltári nagy hülyeség kerekedett ki belõle. Ott amikor megjelentek a földönkívüli erõk a sztroiban, már röhejessé is vált mindaz, ami eddig izgi volt XD
rush90 2010 jún. 25. - 13:34:30
(160/273)
Nem csak korban kell felnõni a filmhez, hanem lelkileg is.. Itt nem a sebhelyesarcú ürgérõl, a a teleporthorizontról, vagy az elmébehatlásról van szó.. és nem is arról, hogy mennyit ér egy ember élete..sokkal többrõl.. 8/10
zsocc112 2010 jún. 23. - 02:46:43
(159/273)
***SPOILER*** -es
Elgondolkodtató. Ugye a család(oknak) köze van a nasa-hoz. Az égetfejû faszi a mars után kutakodott , egy szabadtéri kísérlet folyamán villámcsapás érte...(világok harca) . Így "szállták meg" a földönkívüliek-(marslakók)xD.A filmben is elhagnzik "kísérletezünk" . A lények kísérleteket folytatnak. Vajon érdemesek az életre ?.Kiderül számukra h akár egymást is megölik az anyagi javakért.De ugyanakkor áldozatokat is képesek hozni.
Igazából a film ott kezd zavaros lenni mikor a képbe kerülnek a teleport átjárok és az agykontroll.
+anyit fûznék hozzá h a filmet ne az eleje alapján ítéljük meg. A pénzes dolog csak mellékes nem azon van a hangsúly.
Ember a földönkívüliek ittvannak és irányítanak !!!!!!:D XDXD(ez egy remek film nézhetõ, kellõ beért fejjel! 8/10
8/10
aglarnis 2010 jún. 16. - 11:11:02 8/10
(158/273)
Azt azért nem mondanám, hogy nézhetetlen... Sokak számára valószínûleg szokatlan, hogy nem Columbo-féle mozit néznek, hanem inkább Poirot-sat. Egyáltalán nem baj, ha nem tolnak mindent az ember arcába az elsõ fél órában. Sõt, az sem tragédia, ha esetleg apránként kell felszedegetni (észrevenni) a morzsákat ahhoz, hogy összeálljon a kép. Ez is egyfajta élmény, nem lebecsülendõ. De ha mindez nem elég, hát ott az alapvetõ kérdés, amit a film felvet: Tényleg akkora úr lett a pénz, hogy hajlandóak vagyunk ölni érte?
Összességében elgondolkodtató, egyszer mindenképp megnézhetõ alkotás.
10/10
begi01 2010 jún. 14. - 16:19:18 10/10
(157/273)
Szerintem nagyon jó volt, nekem nagyon tetszett 10/10. Bár a hollywoodi szájbarágós filmekhez szokott embereknek nem ajánlatos, annál kicsit bonyolultabb és mélyebb ez a film, és a történetnek pont az a lényege, ami a vége is egyben. Méghogy nincs vége!!
Akinek tetszett a Hold c. film ezt is mindenképpen nézze meg! :)
2/10
Blasius25 2010 jún. 14. - 15:37:27 2/10
(156/273)
Csapnivaló egy film, hú nagyon gáz.... szerintem még filmileg is amatõr, de a téma kidolgozásában mindenképp, az alap felvetés nem rossz, de így kivitelezni.....senkinek sem ajánlom, nézhetetlen, idõpocsékolás!!!!!!!!!!!
bza 2010 jún. 14. - 13:28:01 Előzmény BBeus
(155/273)
Izgalmas, semmitérõ történet, nagyon rosssssz befejezéssel. Nem túl jó alakításokkal. A legsokkolóbb a vége, mármint, hogy véget ér és nincs végkifejlet. Nem ajánlanám csak C. Diaz rajongóknak-nagyon istenien ál neki a retró szerkó...
BBeus 2010 jún. 11. - 00:11:33
(154/273)
Cameron Diaz és Frank Langella nagyon jól játszották a szerepüket.
A film elsõ részében azt hittem jó lesz, egy nagyon izgalmas mozira számítottam, amitõl majd nem tudok aludni. Kicsit olyan Pánik szoba hangulatú filmre vártam. Ezt nem kaptam meg. A közepén semmit sem értettem, mikor már kezdtem rájönni mi akar ez lenni, megint elvesztettem a fonalat. Rengeteg megválaszolatlan kérdés... jelenet.. emberek.
Mi ez a szaaar?:S Nagyjából ez a központi kérdésem!
Letöltöttem, megnéztem, törlöm... És senkinek sem ajánlom!!!